Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.12.2008, 16:24   #1
IvanavI
Novi član
 
Član od: 9.12.2008.
Poruke: 11
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Sony NWZ-A816 4GB

Kao sto obecah, malo o plejeru.

Pre svega ono sto je Partybreaker pitao, plejer veoma dobro zvuci, barem koliko sam ja uspeo da procenim za ovih par dana (ne tvrdim da imam posebno istancan sluh). Iskreno, nisam 100% siguran kako razlicite impedanse uticu na kvalitet zvuka, ali probao sam ga sa njegovim standardnim slusalicama (MDR-EX85LP, kada se kupuju posebno, Sony za njih trazi $60) koje imaju 16ohm i nisam primetio izoblicenja pri bilo kojoj podnosljivoj glasnoci, kao i sa Philipsovim HP195 (one stare, velike, jeftine), koje imaju otpor od 32ohma i koje su, naravno, na istoj "nominalnoj" glasnoci malo tise, ali je moguce pojacati zvuk do sasvim zadovoljavajuce glasnoce i pri tom apsolutno ne dolazi do bilo kakvih izoblicenja. Ipak, ako se neko nadao da ce ovo koristiti sa nekim monstrumom od 60ohm, mislim da se plejer tu ne bi snasao, jer ni sa 32 pojacan na maksimum nije bio preglasan (iako bih ga licno slusao malo tise - na maksimumu se sasvim jasno cuje muzika i kada slusalice nisu na glavi).

Inace plejer k'o plejer... Spaja se na USB nestandardnim konektorom preko koga se i puni (i i dalje imam sve 4 crte). Pesme, slike i video se prebacuju preko Windows Explorera ili WMP-a (ovo drugo nisam probao) i brzina transfera je oko 2MB/s, sto je nesto sporije nego sto sam ocekivao, ali ok. Pesme su uredno sredjene po raznim kategorijama, a tu je i klasicna navigacija po folderima za one kojima, kao meni, pola pesama nema ID3 tagove.

Nema diktafona ni radija, zapravo, nema nikakvih "suvisnih" funkcija kakve se cesto nalaze na raznim jeftinim dalekoistocnim plejerima na kojima obicno ni pola stvari ne radi kako treba. Sony je na kutiji napisao da je ovo "digital media player" i drzao se toga, ni vise ni manje.

To me dovodi do poslednje stvari za koju sam mislio da ce mi na ovom uredjaju biti zanimljiva, reprodukcije videa. Iz radoznalosti sam pogledao prilozeni trejler "Spajdermena 3" i prijatno se iznenadio i resio da pronadjem program koji bi mi omogucio konverziju videa u odgovarajuci format (mp4, kao za iPod) posto Sony tako nesto nije prilozio, nego trazi baksuznih $13 za taj luksuz. Elem, program koji sam upotrebio se zove Any Video Converter, besplatan je i lak za koriscenje (samo treba izabrati ulazni fajl, izlazni format i podesiti parametre izlaznog videa, tj rezoluciju i fps, audio i video bitrate i audio sampling rate). Ja sam za probu uzeo epizodu jedne crtane serije trajanja 20min i odabrao sledece parametre: 320x240 - kao rezolucija ekrana, 24fps - isto kao ulazni video, 512kbps za video, 128kbps za audio, 48000Hz audio sampling rate - kao i u laznom fajlu. Dobio sam klip velicine 95MB koji je izgledao besprekorno, bez ikakvih problema kod kretanja i sa jasno citljivom recenicom koju na uvodnoj spici decak za kaznu prepisuje na tabli. Realno, video na ovom plejeru je sasvim upotrebljiva opcija za prekracivanje nekog dosadnog putovanja, bilo da jurite nasim brzim prugama, truckate se u nocnoj voznji ili cekate let.

I to je otprilike to. U sustini, ovo je izrazito jednostavan uredjaj, ali zato odlico obavlja svoj posao. Dolazi sa veoma dobrim slusalicama, ima nekoliko EQ preseta i dva custom profila i jos neka dva efekta za poboljsanje zvuka koja nisam isprobao, zahvaljujuci malom ali vrlo finom ekranu rezolucije 320x240, veoma dobro se snalazi pri reprodukciji videa i ima bateriju koja odlicno drzi. Nema radio, sopstveni zvucnik, slot za memorijske kartice, podrsku za FLAC (u kome cak imam jedan album) igrice i slicno.

Od malo jeftinijih alternativa, Sansa Fuze od 4GB dolazi sa losijim slusalicama (ne mora biti bitno ako vec imate kvalitetan par), ekran nize rezolucije (220*176 il' tako nesto, bitno samo ako vas zanima video, mada je to meni i dalje sporedna stvar) i nesto krace trajanje baterije (ali i dalje odlicnih 25h, barem "zvanicno"), a za uzvrat kosta 1000 din manje, ima slot za microSD kartice (8GB 2200din) i podrzava vise formata (FLAC).

Od skupljih, pomenuo bih nove Sonyjeve modele. Kostaju 2500din vise, a donose jos duze trajanje baterije (40h, CNET tvrdi da su izmerili 38), noise-canceling slusalice (a meni je lik u prodavnici rekao da su iste posto pod onim svetlom nisam video lepo, al' nema veze), radio, ako se ne varam, i veci ekran.

Eto...

Poslednja ispravka: IvanavI (13.12.2008 u 16:32)
IvanavI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku IvanavI na korisnoj poruci:
Partybreaker (13.12.2008)
Stara 25.3.2009, 17:00   #2
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Re: In-ear slusalice, koje kupiti i gde?

Kupio sam ovaj plejer pre neki dan (uzeh poslednji primerak ) pa da dodam jos nesto... u prethodnom postu pise da se ne bi snasao sa slusalicama sa impedansom vecom od 32oma... al ja sam ih probao sa onim od 80 i radio je pristojno kao sto kazu i na vecini sajtova... inace kvalitet izrade nije bas na vrhunskom nivou, ponekad su prisutna pucketanja i skriputanja plastike al nije to nista sto bui zasmetalo, posebno kasnije kada se naviknete... baterija drzi zaista jakooo dugo, meni je svirao skoro 29h sa jacinom zvuka podesenom na 16 (koliko inace drzim kad slusam (max 30) ) sa EQ podesenim na normal i pesmama vecinom u 128kbs mada ima poneka i od 192, 256 i 320...i jos se cak nije ni iskljucio sam vec sam ga ja prekinuo... bila je jos jedna crtica ostala, al cak nije pocela da blinka... mozda bi izdrzao jos koji sat ko zna ... sto se tice zvuka i samih slusalica... fenomenalno je i jedno i drugo, jedan od najboljih plejera na svetu, sto potvrdjuju mnogi testovi na netu... kad mi ovih 2gb postane malo, najverovatnije cu kupiti o5 neki sony recimo s630
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mp3, plejer, review, sony, test, user

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
SONY Alpha A200 ili Nikon D3000? Devet1 ŠDK - Foto i audio/video 2 13.2.2010 15:07
GC Leipzig-official thread donator99 O igrama uopšte 5 29.8.2008 14:20
Zracenje mobilnih telefona Pantelija Aparati i oprema 13 8.2.2006 21:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com