Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.6.2010, 23:23   #1
jzeljko
Član
 
Član od: 25.7.2008.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Lucent Win modem ne daje RING, AT komande pomoc

Pozdrav svima.

Bavim se java programiranjem i za neku aplikaciju potebna mi je detekcija poziva na fiksni.

Sve ja to lepo uradim sa at komandama za moj laptop i kada je trebalo da aplikaciju instaliram na drugoj masini doslo je do problema.

Na drugom kompu koji je nov je Lucentov modem i komande za pozive su malo drugacije ali i kada sam ih pronasao i dalje imam problem.

Konkretno: prilikom poziva na fiksni telefon u aplikaciji uopste ne dobijam nikakav signal tj kao da se nista ne desava. Jednostavno ne dobijam RING.

Nakon toga ukljcim hyper terminal i probam u njemu da vidim da li se nesto desava ali odgovor isti.

Probao sam da otkucam at komandu da pozovem moj broj mobilnog i to radi tako da modem verovatno radi dobro.

Pretpostavjam da je porblem u nekom podesavanju modema da prikazuje podatke koje primi kao sto je RING ili kasnije broj NMBR.

Evo na ovom linku sam nasao dosta at komandi ali ne uspevam da resim problem:

http://www.intel.com/support/network/sb/cs-008593.htm

Jednostavno modem mislim da radi ali ne reaguje na dolazece aktivnosti,

Unapred zahvalan...
jzeljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2010, 11:44   #2
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Lucent Win modem ne daje RING, AT komande pomoc

Pretpostavljam da je problem upravo u tome što se radi o Win modemu. Kod njega je set komandi drugačiji, a funkcionisanje modema zavisi od drajvera. Predlažem da baciš pogled na ovu stranicu. Ova rečenica mislim da objašnjava uzrok problema:
Citat:
Note - The country code determines homologation parameters - settings that determine dial-tone, ring, busy detection, etc. These parameters can be further modified with AT%21,x,y commands which are documented at page 64 of the command reference (see .pdf link below).
U Srbiji su se modemi najčešće podešavali sa parametrom X3 (da ne čekaju dialtone), mada je moj Robotics sasvim lepo prepoznavao dialtone. Ovaj Lucent je možda slično restriktivno podešen (ili nepravilno, ako je izabrana neka druga zemlja, pošto Srbije, naravno, nema).
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2010, 15:53   #3
jzeljko
Član
 
Član od: 25.7.2008.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Lucent Win modem ne daje RING, AT komande pomoc

I ja pretpostavljam da je to u pitanju.

Nailazio sam na ovaj link ali ovaj pdf koji se pominje nisam nigde nasao da skinem kao ni tacnu komandu kojom treba da podesim modem.
Trzi se premium nalog.

Ako nemo moze da napise komandu posto pretpostavljam da je dosta ljudi ovo uspelo da uradi.
jzeljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Photoshop filter "wind" mi daje kontra efekat,molim za pomoc talicni67 Grafički softver i radovi 2 20.4.2010 17:15
Pomoc - modem, kartica....? MarkoBG Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 11.3.2010 18:32
Lucent Agere modem problem Marko Stanojkovic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 25.8.2007 19:03
Windigo bluetooth dun modem - pomoc oko nalazenja drajvera A M G Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 23.7.2007 16:21
Agere Lucent modem i Ubuntu 6.06 K'R' HooD Slobodni softver 13 12.7.2006 10:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com