Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.11.2010, 22:33   #721
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Vidim da se prica o Inceptionu...ja se smorio nakon 15 minuta filma...prekinuo i ne verujem da cu ga do kraja odgledati...
Mislim da si ti jedini koji nije odgledao film tj da si poceo da ga gledas i nisi odgledao

Sto se mene tice film nije los ali nije ni za hype ovoliki. U filmu nema nista nejasno osim kraja koji je takav namjerno ostvaljen. Sve se da lako pratiti i nije zbunjujuce koliko sam mislio da ce biti. Sad razglabati o kraju mozemo 5 dana ali ocito je da je ostvaljno da svako odredi svoj kraj Meni je Shutter Island nekako bolji od Inception-a zbog svoje mracnije atmosfere.

Spoiler za Kraj:
Ja se dvoumim izmedju kraja Inception-a. prvi je da je Saito pucao u Cobbe-a i da je ovaj zapao u limb gdj emu se i desava ovaj povratak kuci, a drugi je da je ona sprava za snove zavrsila 10 sati rada i da su se probudili i da je sve stvarno
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2010, 22:54   #722
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Иначе на мене хајпови делују негативно, када видим да сви причају о неком филму, заобилазим у широком луку. Аватар је први пример.

Овде не убрајам овај форум, јер има реалних људи..
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2010, 23:04   #723
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nisam gledao film (jos uvek mada sam ga skinuo odavno) ali jedno je sigurno - uvek odgledam film do kraja i onda tek formiram konacan utisak o njemu i nikad, ali bas nikad ne "napustam" film nakon 15-20 minuta, makoliko mi se losim cinio.
Jednostavno imao sam i slucajeva da mi se na pocetku sinilo da ce film biti jedan od onih dobrih da bi se do kraja toliko smorio koliko je to $ranje od filma bilo da to nije normalno, ali je takodje bilo i slucajeva da mi se na samom pocetku cinilo da ce film biti tesko mucenje obzirom na tempo kojim je krenuo da bi se kasnije sve ubrzalo a radnja drasticno popravila tako da mi je na kraju jos i bilo krivo sto se film uopste zavrsio. Naravno najvise volim filmove koji su odlicni od uvodne do odjavne scene, ali nazalost takvih bas i nema puno.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2010, 0:09   #724
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Spoiler za Kraj:
Ja se dvoumim izmedju kraja Inception-a. prvi je da je Saito pucao u Cobbe-a i da je ovaj zapao u limb gdj emu se i desava ovaj povratak kuci, a drugi je da je ona sprava za snove zavrsila 10 sati rada i da su se probudili i da je sve stvarno
Spoiler za kraj kraja:
Saito jeste pucao u Koba da bi izasli iz limba. Jedina dilema jeste da li su izasli iz limba u stvarnost, ili samo u neki drugi nivo sna.
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2010, 0:13   #725
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
acaf kaže: Pregled poruke
Spoiler za kraj kraja:
Saito jeste pucao u Koba da bi izasli iz limba. Jedina dilema jeste da li su izasli iz limba u stvarnost, ili samo u neki drugi nivo sna.
Spoiler za kraj:
Ali zar nisu rekli da tako duboko smrt nece djelovati
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2010, 0:43   #726
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Sad razglabati o kraju mozemo 5 dana
Let's not and say we did, ok?
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2010, 0:49   #727
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sad me Marti podsetio sa ovim dobar na početku, shit na kraju.
Shadow Puppets - Lepo počinje, sve je interesantno, misteriozno, pojma nemaš šta se dešava, a onda ga potpuno upropaste u drugoj polovini filma. Jedino što vredi tokom celog filma je naravno Jolene Blalock.
5/10
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2010, 14:38   #728
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Inception (2010)

Baš ga sinoć pogledah, da vidim i ja to "čudo" kinematografije. Utisci su sledeći: Ideja koja je temelj filma je zaista dobra, mada priča ispričana u okviru te ideje nije ništa posebno. Karakteri su prilično nerazrađeni i ceo trip me neodoljivo podseća na Ocean's Eleven: mi smo super tim, mi uradimo nemoguće, dža-bu... Radnja nije bez rupa i propusta ali to obično i ne uzimam za zlo prosečnom SF filmu. Većinu svojih ideja priča ponudi u prvoj fazi filma i za kraj ostavi samo par nejakih twistova. Samo umeće snimanja i režiranja je takođe prosečno, po mom mišljenju. Sve u svemu prosečna psiho akcija sa, nažalost, mnogo većim "akcija" nego "psiho". Moja ocena bi bila negde oko 6/10.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2010, 19:11   #729
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ja taman došao da izvestim o istom filmu Donekle se slažem sa tobom, ali moram da dodam da je meni film baš legao, da je fino osmišljen i režiran, i svakako ide preporuka.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2010, 20:27   #730
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ok, dosta je više sa ovim filmom. Čuli smo 30 različitih utisaka, idemo dalje.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
Doomche (30.11.2010), Equilibrium (30.11.2010), Maladikt (29.11.2010)
Stara 29.11.2010, 23:46   #731
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Одгледао Shutter Island, свидео ми се..
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2010, 0:22   #732
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Hudsucker Proxy

Sta reci sem da sam trebao ranije da obratim paznju na cuvenu bracu Coen ...smesan, neobican, drugaciji, zanimljiv film.
Svaka preporuka
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku bela lampa na korisnoj poruci:
madhatterYU (2.12.2010), nameless1 (17.12.2010)
Stara 30.11.2010, 3:00   #733
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

kao sto vidim dosta nas je trenutno u vestern fazonu

Odgledao sam obe verzije 3:10 to Yuma - 3:10 to Yuma (1957) i 3:10 to Yuma (2007). Inace, volim da gledam obrade i uporedjujem ih sa originalima a u ovom slucaju sam bio nepristrasan jer ni original nisam pre gledao.

Moj zakljucak je da je celovito original ipak bolji film, dok rimejk unosi neke interesantne detalje ali je globalno iza originala. Nije problem to sto je rimejk isao na malo mracniju atmosferu, i razumem ja da Holivud od Rasela Kroua ocekuje da bude kul i macho gladijator u svakom filmu, al' bre i Prljavi Hari je umeo u par scena da se nasmeje. U ovom smislu mi je Glen Ford delovao kao interesantniji lik, ne zato sto sam prvo gledao original pa obradu, nego zato sto se Krouov lik ako je vec tako zamisljen, nije poklapao u nekim stvarima sa radnjom. Najveci problem u tom smislu je kraj filma, koji je varijacija originala - i dok je u originalu kraj i pored klisea logicna kulminacija dogadjaja, ovde bas zbog dotadasnje karakterizacije likova ispada nelogican, u pokusaju da se napravi nesto u stilu Spageti Vesterna. "Sidekick" Rasela Kroua je zamisljen da bude neki ekstravagantan lik kao plavusan iz Pobesnelog Maksa, ali nije dovoljno razradjen. Christian Bale je mozda i najsolidniji deo rimejka, ali je zato i Van Heflin u originalu odlican.

Zakljucak - rimejk daje zanimljivu promenu na nesto "mracniju" atmosferu ali je vise "kliseoliki" original ipak kompletniji, posebno u smislu karakterizacije likova.

The Man Who Shot Liberty Valance (1962) - klasicna skola, ali je dosta originalan. Najveca zanimljivost je to sto u ovom filmu radnja nije sukob npr. kauboja i dolazece industrije, vec problemi koji se stvaraju sa prvim znacima modernog prava i demokratije. Nesto je sporiji film i Li Marvin je stereotipan jednodimenzionalan negativac ali zato Dzon Vejn ima jednu od originalnijih uloga.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
Ice-Man (26.2.2013), Iris (30.11.2010)
Stara 1.12.2010, 10:36   #734
Mithrandir
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 371
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 62 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mithrandir
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Spoiler za Inception:
Intervju sa Kristoferom Nolanom:

"I get a lot of questions like, ‘Okay, did this thing earlier in the film mean that it’s all true, or does this other thing at another point in the film mean that it’s all a dream?’” Nolan says there’s no definitive answer to that question, because then his choice at the end of the movie to cut away from the spinning top would have been an error on his part. “There can’t be anything in the film that tells you one way or another because then the ambiguity at the end of the film would just be a mistake,” he says. “It would represent a failure of the film to communicate something. But it’s not a mistake. I put that cut there at the end, imposing an ambiguity from outside the film. That always felt the right ending to me — it always felt like the appropriate ‘kick’ to me….The real point of the scene — and this is what I tell people — is that Cobb isn’t looking at the top. He’s looking at his kids. He’s left it behind. That’s the emotional significance of the thing."


Izvor: http://insidemovies.ew.com/2010/11/3...man-inception/
Mithrandir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2010, 13:23   #735
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Inception (2010)

Baš ga sinoć pogledah, da vidim i ja to "čudo" kinematografije. Utisci su sledeći: Ideja koja je temelj filma je zaista dobra, mada priča ispričana u okviru te ideje nije ništa posebno. Karakteri su prilično nerazrađeni i ceo trip me neodoljivo podseća na Ocean's Eleven: mi smo super tim, mi uradimo nemoguće, dža-bu... Radnja nije bez rupa i propusta ali to obično i ne uzimam za zlo prosečnom SF filmu. Većinu svojih ideja priča ponudi u prvoj fazi filma i za kraj ostavi samo par nejakih twistova. Samo umeće snimanja i režiranja je takođe prosečno, po mom mišljenju. Sve u svemu prosečna psiho akcija sa, nažalost, mnogo većim "akcija" nego "psiho". Moja ocena bi bila negde oko 6/10.
Delim slicno misljenje stim sto je po meni Oceans Eleven zesca gluposta.
Inception mi je vise bio "matrixolik", malo previse razvucen i na trenutke dosadan ali sve u svemu vredan gledanja.
Moja ocena 7/10.
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2010, 19:03   #736
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
A mozda su neki odustali i zbog predugackog imena filma!?

Salim se, jedan jako dobar film, koji sam smetnuo sa uma pa bih samo da dodam jos jedan glas za gledanje ovog (po meni) sjajnog filma.

Sto se tice 3:10 to Yuma ja sam gledao original koji je i po mojoj oceni definitivno jedan od klasika vestern filmova i medju 5 najboljih filmova tog zanra, i upravo zato, a poucen vecinom ranijih (negativnih) iskustava zaobisao sam rimejk ne zeleci da (eventualno) kvarim utisak o navedenom filmu. Upravo iz tog razloga i mene zivo interesuje kakav je kvalitet rimejka i je l' isti dovoljno kvalitetan da se odgleda a da se ne razocara nakon (neizbeznog) poredjenja sa originalom.
3:10 to Yuma je vredan odlgedati, pogotovo za one koje vole vestern i original, jedan od retko dobirih rimejkova, ipak veliki je pritisak napraviti rimejk tako visoko kotiranog filma, samim tim, bolji od originala...tesko i nikako....ali treba odgledati, definitivno.
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Belfegor na korisnoj poruci:
Marti Misterija (5.12.2010)
Stara 5.12.2010, 0:07   #737
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Upravo odgledah Despicable me. Znachi isti kao i svi generichki americhki 3D crtaci koji su izashli protekle decenije. Malo laganog humora sa 2-3 uspele fore, malo lepe grafike, bljutava pricha koja bi trebalo da bude originalna i happy end na kraju u paketu sa moralnom porukom. OK je. Za jako malu decu. Koja nemaju pristum anime-ima
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
madhatterYU (5.12.2010)
Stara 5.12.2010, 0:20   #738
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

I mene je Despicable Me razocarao. Bas je za sedmogodisnjake napravljen.
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2010, 1:34   #739
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pricajte sta hocete, ali mene su Minionsi bas nasmejali

Imam utisak da ce dobiti svoju seriju, slicno Pingvinima.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
Mario Pavićević (8.12.2010)
Stara 7.12.2010, 1:30   #740
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with.
Neki od vas su sigurno čuli legendu o Robertu Džonsonu, crnom dragulju Misisipija, koji je definisao ono što mi danas zovemo Delta Bluzom. Za ime ovog čoveka se vezuje legenda po kojoj je Džonson prodao dušu đavolu na raskršću, kako bi svetu podario najbolje bluz note. Ko sa đavolom tikve sadi, o glavu mu se lupaju, te je i Džonson svoj život izgubio sa samo 27 godina, pod nerazjašnjenim okolnostima.

Priča ovog filma se vrti oko te legende, iz perspektive Vilija ''Blind Dog'' Brauna, koji je u potrazi za svojom dušom koju je davno izgubio, i mladog belca sa Long Ajlenda, kome je gitara sve što od života ima.

Film obiluje odličnom bluz muzikom. Ljubitelji bluza svakako treba da odgledaju ovaj film, a ni oni drugi ne bi trebali da ga preskoče. Vredi utrošenog vremena
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
bela lampa (7.12.2010), Highlander (7.12.2010), Wolverine (18.12.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com