Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.6.2011, 22:28   #1921
ekvi
Član
 
Član od: 14.11.2008.
Lokacija: kv
Poruke: 404
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 27 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Next Three Days - Rasel Krou igra glavnu ulogu - muz kome je zena u zatvoru zbog ubistva. Film je prilicno jednolican, ali ne i dosadan do svoje polovine. Od polovine je radnja filma toliko intenzivna da od gledaoca trazi i da se priseti i nekih na oko nevaznih detalja do tada. Napetost i neizvesnost traje do samog kraja i definitivno nema onoga ko ce odustati ili pauzirati film u tim trenucima. Prreporuka - 9/10
ekvi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ekvi na korisnoj poruci:
Pjanovic (30.6.2011), zvjer (24.6.2011)
Stara 24.6.2011, 23:08   #1922
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Fountain

OK film, lep, po malo emocionalan, ima ok prichicu i Hju Dzekmen je dobro odglumio, ali nije ni priblizno onoliko dobar koliko je izhajpovan. Pricha je jako prosta iako je prezentovana kao jako slozena, i "filozofija" je na nivou Paola Kolja (dobro, malo je bolja). OK film, ali nije za preporuku.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
Aibo (28.6.2011)
Stara 24.6.2011, 23:09   #1923
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Ninth Gate (1999)

http://www.imdb.com/title/tt0142688/

Pogledah ga sinoc po ko zna koji put, jedan od meni omiljenih filmova, jer obozavam takvu tematiku. Bogati kolekcionar knjiga unajmljuje Deana Corsoa, coveka koji se bavi starim knjigama, da mu potvrdi autenticnost jedne stare knjige , koju je navodno napisao sam Lucifer. Postoje samo tri kopije te knjige, i to na tri razlicita mesta. Da ne spojlujem dalje - film je odlican, uz sjajnu glumu Johnny Deppa.
9/10 od mene.

Poslednja ispravka: Iris (25.6.2011 u 1:03)
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Skenderevo na korisnoj poruci:
Doomche (25.6.2011), Nash Knight (25.6.2011)
Stara 26.6.2011, 12:35   #1924
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Rango (2011)



Osvezavajuci crtani koji dobro pravi ravnotezu izmedju filma za decu i odrasle, pa cak i nesto vise naginje ka drugoj kategoriji. Iako mozda tehnicki i nije bas na Diznijevom ili Piksarovom nivou, interesantno je stilizovan sa ne toliko sarenim bojama verovatno da bi i odao utisak jednog klasicnog vestern filma. Podseca me na Fantastic Mr. Fox mada mi je bio jos interesantniji zbog vestern tematike. Svi "trikovi" su tu - stranac koji zapada u grad, mocni i podmukli negativac... pa sve do meksickih truba i gitare i "specijalnog iznenadjenja".

Humor nije los mada ne i za padanje sa stolice, a i ekipa sporednih likova je mogla biti jos bolje razradjena. Takodje, scenario kao da pokusava da "ukrade" po malo od svojih vestern uzora ne vodeci racuna da bude i originalan.

Ipak, vise nego solidan film a i nastavak je vrlo moguc.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2011, 12:54   #1925
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Next Three Days

Bas mi se svideo.

Ne volim filmove gde se jos od pocetka zna kraj, koji je naravno sav hepi. Ovaj film nije takav. Sve vreme ste pod jakim utiskom da zbog objektivno objektivnih razloga nema sanse za lep kraj po glavnog junaka..

Da li je kraj ipak bio lep pogledajte sami
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2011, 13:44   #1926
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nash knight kaže: Pregled poruke
the fountain

ok film, lep, po malo emocionalan, ima ok prichicu i hju dzekmen je dobro odglumio, ali nije ni priblizno onoliko dobar koliko je izhajpovan. Pricha je jako prosta iako je prezentovana kao jako slozena, i "filozofija" je na nivou paola kolja (dobro, malo je bolja). Ok film, ali nije za preporuku.
Нисам приметио да је нахајпован, ја сам га био погледао случајно, јер пре тога нисам ни чуо за филм. Освежавајуће другачији..
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2011, 9:08   #1927
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

INSIDIOUS


Film koji sam toliko očekivao, čekao bluray i sve.. i na kraju ništa. Ne samo da nije uspeo da me uplaši nijednom nego ni puls nije uspeo da mi digne.. fore otrcane, sve već viđeno.. šitina na kub.
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2011, 18:27   #1928
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
fore otrcane, sve već viđeno.. šitina na kub
Dovoljno je samo cover videti i sve ti je jasno
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2011, 21:48   #1929
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Treasure of the Sierra Madre
Godina: 1948



Legendaran film, već duže vreme se nakanjujem da ga pogledam.Odlično su prikazane slabosti ljudskog uma, koje čoveka odvedu pravo u sopstvenu propast.
Budi paranoičan i u svojoj glavi izgradi nerealnu sliku o svetu oko sebe, zatim pusti da ti te ideje potpuno obuzmu pamet i kad počneš da se boriš protiv vetrenjača, to je to...mrtav si Bogart je zaista sjajan glumac, mene je ubedio u svoju ulogu

Imam neke zamerke, ima scena koje su mi nekako previše ubrzane, ali verovatno da bi se preskočili ne toliko bitni momenti i prešlo na suštinu.A ima i par mesta gde glumci previše brzo brbljaju pa je malo teže ispratiti (jer sam gledao bez titlova), ali za to ide zamerka meni, a ne filmu
I da napomenem, film nije u boji, dakle "crno-beo" i jedna osoba mi je rekla "kako možeš da gledaš c.b. film?"

A tek kraj...kakva ironija sudbine (da ne kvarim uživanje potencijalnim gledaocima).Ocena...Ne smatram da sam dovoljno kompetentan da lupim broj nekom filmu, pogotovo ne ovakvom.Zato ću ovako, rečima: sjajno.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
r0nIn (28.6.2011), zone2403 (28.6.2011)
Stara 28.6.2011, 0:57   #1930
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Blago Sijera Madre mi je od omiljenih "starijih filmova", film koji je u isto vreme avanturisticki, vestern pa i studija karaktera kako si napomenuo.

Jaws (1975)

Odgledao na tv-u i moram da priznam da sam bio u zabludi u vezi ovog filma posto ga nikad nisam gledao u celosti. Meni su na pameti verovatno bili nastavci i moderna "eksploatisanja", jer ovo nije film o ajkuli uopste vec je mnogo vise "Starac i More" ili "Mobi Dik". Ajkula jeste centar zbivanja, i film je verovatno i postao model modernog blokbastera bas zbog takvog intrigantnog koncepta sa napadom ajkula ali sustinu i veci deo filma cini lik sjajnog Roj Sajdera i dva podjednako dobra saputnika. Karakterizacija tri lika je ono sto nosi film, i njihovo ponasanje u specificnoj situaciji, uz neke prilicno "usporene" scene sa interesantnim monolozima.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2011, 23:53   #1931
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Paprika (2006)



Animirani film čiju je ideju, navodno, pozajmio Inception. Radnja je zaista slična, ima čak i nekih vrlo sličnih scena (lift sa spratovima, npr.), ali su suština i poruka različiti. Film je dosta hvaljen i moram da priznam da sam očekivao nešto bolje, ili da kažem drugačije. Nije da je loš ali mi je deluje nedorečen, zato od mene ne dobija ni negativnu ni pozitvnu kritku.

P.S. Dodaću da mi se crtež sviđa, a mnogo mi se dopao i soundtrack, koji je stvarno odličan.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2011, 0:12   #1932
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Quick Change (1990)




Film koji je verovatno poznatiji domacim gledaocima nego u sirim okvirima, jer ga je nekadasnji Pink pustao svaki drugi dan Ovo mi je jedna od najboljih laganih komedija, i usput uz "Dan Mrmota" jedna od najboljih Marejevih uloga. Scena sa pocetka je nesto najupecatljivije kada su pljacke banake na filmu u pitanju, dok ostatak obiluje gegovima i apsurdnim situacijama, poput dva meksikanca na biciklima
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
Andross (1.7.2011), mp3lopov (12.7.2011), Zemunelo (29.6.2011), zone2403 (30.6.2011), zvjer (29.6.2011)
Stara 29.6.2011, 21:10   #1933
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Zahvaljujem jer sam dugo pokusavao da se setim imena tog filma ali nisam ni naseg prevoda a kamoli na po english.
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2011, 23:09   #1934
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Kul.

Taman se setih da sam sinoc pred spavanje sebi postavio zadatak da vidim u kojem su to jos filmu glumili Bil Marej i brat od Denisa Kvejda sem Kingpina.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2011, 23:40   #1935
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

American Pop

Citat:
The story of four generations of a Russian Jewish family of musicians parallels the history of American popular music in the 20th century.
Trailer

Superdobar film, naravno ako volite američku muziku.
hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2011, 0:10   #1936
Dushan
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: N/A
Poruke: 520
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 32 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
MacGruber kaže: Pregled poruke
INSIDIOUS


Film koji sam toliko očekivao, čekao bluray i sve.. i na kraju ništa. Ne samo da nije uspeo da me uplaši nijednom nego ni puls nije uspeo da mi digne.. fore otrcane, sve već viđeno.. šitina na kub.
Takođe sam danas gledao, pročitao kritike, očekivao sam nešto od čega ću osedeti od straha, ali desilo se potpuno suprotno. Možda sam se malo trgnuo jednom ili dva puta i to je to.
Dushan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2011, 17:16   #1937
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nash knight kaže: Pregled poruke
the fountain

ok film, lep, po malo emocionalan, ima ok prichicu i hju dzekmen je dobro odglumio, ali nije ni priblizno onoliko dobar koliko je izhajpovan. Pricha je jako prosta iako je prezentovana kao jako slozena, i "filozofija" je na nivou paola kolja (dobro, malo je bolja). Ok film, ali nije za preporuku.
Хм, ево још једно мишљење
Филм је емотивна бомба са спектакуларним визуелним ефектима, ретко смислена фотографија у последњој деценији, са сјајним Хјуом. Плус, фантастичан саундтрак Клинт Мансел плус Могвај. Што се мене тиче, најбољи филм у опусу Дарена Аронфонског, раме уз раме са филмом " Пи "
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2011, 17:18   #1938
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
miki1987 kaže: Pregled poruke
Нисам приметио да је нахајпован, ја сам га био погледао случајно, јер пре тога нисам ни чуо за филм. Освежавајуће другачији..
" Најхајпован " је у иностранству, код нас једноставно није успео, попут бејзбола или крикета
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2011, 17:50   #1939
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Evo spiska dobrih, po mom misljenju, filmova, koje sam odgledao od pocetka ove godine.

1. The Next Three Days (tu se slazem sa svim napisanim, radnju je nemoguce predvideti do samog kraja, sto je uvek plus za akcionu dramu).

2. The King Speech, prica o britanskom kralju koji je mucao . Sjajna rola Geoffrey Rush-a.


3. Kill The Irishman, prica o mafiji u Klivlendu 70-tih godina proslog veka, u cijem centru paznje je jukentkilmi Deni Grin . Istinita prica.


4. The Tourist, ne znam zasto svi pljuju po ovom filmu, valjda zbog Andjeline, sta li. U svakom slucaju, film je vredan gledanja.


5. The Orphanage, fantastican spanski film. Ne znam ni sta bih mogao napisati, jer mi se sve cini da bi bio debeo spolier. Radnja je u sirotistu...


6. Dean Spanley, ovo je film koji sam gledao prosle, a mozda i pretprosle godine, no stavicu ga u listu preporuka, nabasah na njega dok sam saltao po hard disku, i podsetih se, kakva je to filmcina. You tough guys, ako zaplacete, u redu je . Odlicna uloge su odglumili Peter O'Toole i Sam Neill. Reinkarnacija, malo cudna .

Ocena od 6,9 na imdb-u je katastrofalno niska, just for the record, film zasluzuje da te cifre zamene mesta .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
mp3lopov (9.7.2011)
Stara 30.6.2011, 17:51   #1940
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Odličan film
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com