Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.8.2010, 12:08   #1
Arsinov
Novi član
 
Član od: 22.10.2007.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Jako mi koče i seckaju video zapisi...

Internet mi radi normalno, samo mi jako koči i secka kad pustim neki video, npr. sa YouTube-a. Šta bi to moglo biti? Da napomenem da mi je ranije normalno radilo.

Hvala unapred na pomoći!
Arsinov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2010, 13:09   #2
Koja0357
Član
 
Član od: 14.8.2010.
Poruke: 41
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Jako mi koče i seckaju video zapisi...

Koji koristiš brauzer za net?

Kako teče punjenje bafer-a pri gledanju video sadrzaja?

Ako ti on ne prednjači ispred pokazivača vremena, ipak je protok interneta mali (nedovoljan), bez obzira sto ti imas dobru konekciju!

Proveri da li istovremeno imaš više pokrenutih sadržaja, koje se odvijaju u pozadini (na predhodnoj stranici)
Moraš da imaš u vidu, da ukuliko si započeo reprodukciju nekog sadržaja, pa ti se iz nekog razloga nije svideo, prešao na drugu, i tako redom, sve se istovremeno preuzimaju.

Imaj u vidu, da ono što Ti gledaš možda u istom trenutku preuzima hiljade ljudi, pa je prenos usporen.

Moj Ti je savet da skineš klipove koje zeliš da pogledaš na disk (to se vrlo lako radi u Firefox-u), i onda kasnije sve pogledaš u nekom plejeru koji podrzava .flv zapise, i to je to.
Ovim nacinom imaš mogućnost da određeni sadržaj preuzmeš i u drugim formatima i uživaš u kvalitetnijem videu.

Pozdrav!
Koja0357 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2010, 15:11   #3
Arsinov
Novi član
 
Član od: 22.10.2007.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Jako mi koče i seckaju video zapisi...

Koristim Firefox! Bafer prednjaci u odnosu na pokazivac vremena, medjutim on non-stop secka, bez obzira sto je dosta ispred pokazivaca.. Ostalo mi se sve dobro radi, dobar je i download.
Arsinov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2010, 20:47   #4
Koja0357
Član
 
Član od: 14.8.2010.
Poruke: 41
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Jako mi koče i seckaju video zapisi...

Moram Ti reci da da se nešto čudno dešava sa Firefox-om u poslednjih mesec dana. Verovatno znaš da su radili dve ispravke u petnestak dana.
I cini mi se da je neki problem bio oko Flash-a! Koliko znam posle 3.6.8 nije bilo ažuriranja, i čim se pojave uradi update.

Ja recimo imam problem, da kad skrolujem stranicu, on se zamrzne, i to može da traje i nekoliko minuta. Da nema veze sa Windowsom, je činjenica da mi se to dešava i na Linux-u, s' tim što tad nema odmrzavanja, nego ''reset'' OS. A sve je počelo sa ove dve zad.nadgradnje.

Opet preporučujem da ubaciš dodatak (ako ga nemaš) DownloadHelper, i kad kreneš da neki sadržaj pogledaš, preko njega možeš automatski da skineš fajl, izadješ sa te stranice i kreneš na drugu. Uštedećeš dosta vremena na net-u i kasnije sve to možeš na miru da pogledaš. Prednost je i to što sve to možeš i da konvertuješ u format koji želiš i sačuvaš.

Trebalo bi da proveriš, u podešavanjima, učešće CPU, jer flv video zapisi, znaju dobro da opterete procesor.
Koja0357 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2010, 21:30   #5
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Jako mi koče i seckaju video zapisi...

Meni se par puta desavalo isto, i to od kad sam dobijao updateove za flash player. Buffer je sve vreme dosta ispred pokazivaca vremena, ali secka. Uglavnom sam resavao problem tako sto pauziram video na 3 sekunde i onda ga pustim.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2010, 22:21   #6
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Jako mi koče i seckaju video zapisi...

Citat:
Arsinov kaže: Pregled poruke
Koristim Firefox! Bafer prednjaci u odnosu na pokazivac vremena, medjutim on non-stop secka, bez obzira sto je dosta ispred pokazivaca.. Ostalo mi se sve dobro radi, dobar je i download.
Jel se to dešava samo na FF ili na svim browserima?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2010, 23:00   #7
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Jako mi koče i seckaju video zapisi...

Pogledaj koliko ti je opterecenje procesora u datom momentu u Task Manageru. Sa druge strane zadnje verzije Adobe Flash Playera kao da imaju problem sa Hardwerskom akceleracijom, ca i na mojoj masini video na 1080p rezoluciji ne ide glatko, imam osecaj kao da skipuje frejmove, i primetio sam da je opterecenje procesora bas visoko.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2010, 14:41   #8
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Jako mi koče i seckaju video zapisi...

Citat:
Koja0357 kaže: Pregled poruke
Moram Ti reci da da se nešto čudno dešava sa Firefox-om u poslednjih mesec dana. Verovatno znaš da su radili dve ispravke u petnestak dana.
I cini mi se da je neki problem bio oko Flash-a! Koliko znam posle 3.6.8 nije bilo ažuriranja, i čim se pojave uradi update.

Ja recimo imam problem, da kad skrolujem stranicu, on se zamrzne, i to može da traje i nekoliko minuta. Da nema veze sa Windowsom, je činjenica da mi se to dešava i na Linux-u, s' tim što tad nema odmrzavanja, nego ''reset'' OS. A sve je počelo sa ove dve zad.nadgradnje.

Opet preporučujem da ubaciš dodatak (ako ga nemaš) DownloadHelper, i kad kreneš da neki sadržaj pogledaš, preko njega možeš automatski da skineš fajl, izadješ sa te stranice i kreneš na drugu. Uštedećeš dosta vremena na net-u i kasnije sve to možeš na miru da pogledaš. Prednost je i to što sve to možeš i da konvertuješ u format koji želiš i sačuvaš.

Trebalo bi da proveriš, u podešavanjima, učešće CPU, jer flv video zapisi, znaju dobro da opterete procesor.
upravo zato sam ja presao na chrome...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2010, 20:17   #9
Arsinov
Novi član
 
Član od: 22.10.2007.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Jako mi koče i seckaju video zapisi...

Kad pustim neki video na YouTube-u, bude bas visoko opterecenje procesora, iznad 90%, dodje cak i do 100%.
Arsinov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2010, 21:13   #10
Koja0357
Član
 
Član od: 14.8.2010.
Poruke: 41
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Jako mi koče i seckaju video zapisi...

Nikako da nam odgovoriš, imaš li problem sa videom van interneta, posebno za clipove u flv formatu?

Evo nešto malo konkretnije:

Pokreni task menager pre nego kreneš u gledanje klipova sa net-a.
Postavi ga na ''Processes'' i pažljivo gledaj koji proces opterećuje CPU, a naročito kad počne da ''secka'', pa napiši.

U Firefox-u, u alatkama (tools), otvori opcije, pa u kartici Napredno (advance), otvori opet karticu mreže i počisti keš. OK , pa probaj!

Starosedeoc-u, i ja idem na Chrome, samo ću da sačekam stabilnu verziju. Šteta za Firefox, tako je dobro radio, ali ljudi počnu sa šminkama i neznaju kad je dosta pa upropaste sve, kao što je uvek bilo. Pogledaj samo Windows!? Ako ovako nastave, uvešće obavezu posedovanja vatrogasnog aparata, za svaki slučaj ! He he he heee
Koja0357 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2010, 17:42   #11
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Jako mi koče i seckaju video zapisi...

Citat:
Internet mi radi normalno, samo mi jako koči i secka kad pustim neki video, npr. sa YouTube-a. Šta bi to moglo biti? Da napomenem da mi je ranije normalno radilo.
Kod novih verzija browsera i novih verzija Adobe Flash Playera je mnogo ljudi imalo problema sa flashom i flash videom. Ne vredi se previse zamarati uzrokom. Ili se vrati na verzija sa kjima je ok radili ili cekaj nove sa kojima ce to polako ispraviti.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2010, 18:58   #12
Koja0357
Član
 
Član od: 14.8.2010.
Poruke: 41
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Jako mi koče i seckaju video zapisi...

Izgleda da je covek resio problem, cim se ne javlja!?
Koja0357 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Uključivanje Direct 2D ubrzanja za vlasnike ATI kartica Deusdies Slobodni softver 14 18.4.2010 21:25
YouTube mi iskasapi video :( BugA Video/TV softver 6 4.4.2010 22:13
Kako napraviti internet tv olujnik Video/TV softver 4 11.6.2008 19:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com