Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.2.2011, 15:58   #1
Red Wing
Veteran
 
Avatar korisnika Red Wing
 
Član od: 5.1.2008.
Lokacija: Hockeytown
Poruke: 953
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 363 puta na 219 poruka
Određen forumom LEGO Wolfenstein 3D

Evo i rimejka dobrog-starog Wolfensteina. Rec je o veoma interesantnoj ideji a to je da se igra prikaze kroz svet LEGO kocaka. Ipak, to sto je LEGO u pitanju, nista nije umanjilo originalnu atmosfericnost, gameplay i akcionalnu komponentu - jos je na to pridodalo i specificnu dozu humoricnosti.
Iz RTCW su iskorisceni zvukovi i glasovi a i ubacena je ista doza brutalnosti (otkidanje i komadanje delova tela lego nazi vojnika, krv, kosturi i slicno ) LEGO nacisticki vojnici su sarenoliki - pocevsi od nekoliko tipova vojnika, oficira, ss agentica, vojnickih pasa, carobnjaka, mutanata a i samog LEGO Hitlera. Oruzija su lepo prilagodjena LEGO outfitu i veoma su ubojita Jos jedan od pozajmljenih dodataka je iz doom 3 i to je lampa/flashlight, koja ako se ne varam nije bila u originalnom wolf3d...

Igra sadrzi 10ak razlicitih nivoa, koji su nalik originalu, ali naravno sa ubacenim novim elementima i izmenama (postoji i fore radi lego verzija pacmana)
Igra je besplatna, pokrece je C4 engine. Grafika i detalji su zaista na visokom nivou i igra podrzava raznorazne rezolucije - ukljucujuci i widescreen, kao i opcije tipa antialiasing, anisotropic filtering, blur i slicno, koji su samo dodatni ''slag na torti''...

Evo oficijelni sajt, gde se moze skinuti poslednja verzija, prikljuciti diskusijama na forumu a i yt stranica igre, gde se mogu videti raznorazni video snimci, ukljucujuci i razvojne...
Wolf3D
Red Wing je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Red Wing na korisnoj poruci:
doctor (8.2.2011), Jacquez Blanc (8.2.2011), Lars03 (8.2.2011), Nash Knight (8.2.2011), Stranger2 (9.2.2011)
Stara 8.2.2011, 22:08   #2
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: LEGO Wolfenstein 3D

Wow,ko god da je ovo uradio svaka mu cast.
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2011, 1:00   #3
Hard2geT
Član
 
Član od: 14.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 272
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: LEGO Wolfenstein 3D

Meni ovo, nekako, nastrano i neprirodno. Nekako mi ne idu ubijanje i lego u istu pricu.
Ali 'ajd... Parodija.
Hard2geT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2011, 16:07   #4
Red Wing
Veteran
 
Avatar korisnika Red Wing
 
Član od: 5.1.2008.
Lokacija: Hockeytown
Poruke: 953
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 363 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: LEGO Wolfenstein 3D

Ma sto bi bilo nastrano i neprirodno - pa dosta LEGO tema se zasniva na borbi, ratovanju i oruzju. Npr. moji omiljeni - pirati i crveni mundiri, vitezovi i western.
Sve vrvi od topova, musketa, maceva, sakatih i jednookih pirata, katapultova, ratnih sekira, kopalja, pusaka, revolvera, pa cak i dinamita a tu su i neretko kosturi a i duhovi kao svedoci ishoda svega toga...

Jedino sto ova igra ima krvi, dok toga svakako u pravom legu nema... Naravno da igra ima i elemente parodije, ali to ona nije u osnovi. Ja kao stari ljubitelj igara a i jos stariji ljubitelj lego kocaka tako to dozivljavam...
Red Wing je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2011, 17:12   #5
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: LEGO Wolfenstein 3D

Aaa, pa ovo ima samo nekoliko nivoa, ja se ponadao cela igra
Nesto mi se lik jako brzo tj prebrzo krece, ja se ne secam bas kako je bilo u originalnom Wolfensteinu posto sam ga bas davno igrao, ali mislim da ne treba tako. I malo su zeznuli stvar sto nisu stavili crosshair-a, mislim da ga nije bilo u originalu ali tamo nije bilo ni nisanjenja mishem nego je islo na neku vrstu auto nisanjenja, ovako je malo zeznuto provaliti gde tacno pucas.

Inace mi se svidja, odlicna je ideja i dopadljivo izgleda, lici na original ali je istovremeno i osavremenjeno, a i LEGO
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2011, 15:59   #6
VukSRB
Član
 
Član od: 10.12.2010.
Poruke: 120
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: LEGO Wolfenstein 3D

veoma zanimljiva ideja
VukSRB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kocke, lego, rtcw, wolfenstein 3d


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Wolfenstein (2009) donator99 Akcione igre 598 7.6.2013 15:13
Lego Indiana Jones 2: The Adventure Continues Uros12 Platformske igre 14 17.11.2009 11:27
LEGO igre Meho Krljic Konzole 3 7.10.2008 11:46
Lego Digital Designer Dr Zoidberg O igrama uopšte 7 1.9.2008 21:37
[Symbian] Wolfenstein 3D Patton Igre za mobilne telefone 2 16.6.2006 8:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com