Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.9.2007, 16:49   #1
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Arrow Live Gamertags, PSN ID's, Wii numbers

Negdje sredinom 2006e godine postavio sam post u nadi da cu se susresti sa zemljacima(sh-hs podrucja) on line na platformi za PS2.Buduci da je tehnologija brzog interneta bila u pocetnom stadijumu(sa relevantnim problemima +/-)(EastEu) i da je populacija imala 99,99%(mada jos nikog nisam nasao bez kregovanog PS2-nikad se ne zna) chipovane konzole, moj dobronamjerni pokusaj je pao u vodu.

Kako je vrijeme prolazilo "i lijecilo rane"(poboljsana usluga,veca brzina i manje cijene)
kao i dolazak PS3ija....mogu vam saopstiti "da se dogodilo chudo"( )!!!!!

Prije nekoliko dana imao sam "tu chast" da se susretnem sa jos jednim korisnikom S K Foruma !!!!!
U pitanju je Milos M. koji na PS3 network-u ima nadimak: milos89 .

Prvo smo komunikaciju imali preko foruma kako bi mu dao u kratkim crtama instrukcije kako da dodze u sobu sa shifrom za Formula 1.
Razlog (kao)jedan od mnogih zasto sam urgirao na shifri jeste da on ima manje problema sa leg-om uz to sam takodze odabrao server sa malo ili nista igracha.A i da vidimo kakva ce nam medjusobna veza biti.
Nazalost F1 nema komunikaciju uz pomoc headseta tako da smo se morali sporazumjevat uz pomoc tastature.U toku "ko ce biti brzi" nismo imali nikakvih problema niti zastajkivanja(stopiranja(na koju sekundu)-sto se meni inace zna desiti kad sam u drustvu ljudi sa raznih strana svijeta).Jedino sto se desilo tom jednom prilikom jeste da mu je pukla veza dok smo bili u lobiju ,ali nije dugo trajalo dok se vratio nazad(svega par sekundi).I onda smo nastavili sa trkanjem sve do jednog momenta dok nije ispario u nishta.Trazio sam ga svuda, po pisti ,po jarku ,medzu publikom ali jok ...izdao me je(left session; - ). Al ne lezi vraze evo ga opet danas preko emilla (PS3) da se nadzemo u sutra kod O.K.Korala,svakako.Eh sta su vam konzole ,lijeno covjeku(svima nama)sjesti za pc i uraditi istu stvar ili se tu mozda radi o "afinitetima"!!!!

Sve u svemu decko rece da je odusevljen !!!!

Pa nebi bilo zgorega da i on ostavi koje slovo ovdje ili da vas uputi u "bolje sutra"!!!!Barem kad su u pitanju net tehnikalije i o svemu uopsteno.

Srdacno vas dopisnik....

Poslednja ispravka: che daboli guz (4.9.2007 u 16:50) Razlog: "
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2007, 17:27   #2
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Spona izmedju Istoka i Zapada PS3(X360)

I evo ga ponovo Guza u svom punom sjaju. Ova tema bi mogla i da posluži kao mesto za razmenu gamertagova/carda.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2007, 17:41   #3
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Wink Re: Spona izmedju Istoka i Zapada PS3(X360)

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
I evo ga ponovo Guza u svom punom sjaju. Ova tema bi mogla i da posluži kao mesto za razmenu gamertagova/carda.
Pogodio si me pravo u Srce!

Gamertagova/Carda....Sto da ne to mi je i bila namjera "vec one daleke"2006e.
Dugo mi je trebalo vremena da se nadjem na forumu,gdje cu uvjek biti dobro dosao i gdje se necu stidjeti svoga imena pod okriljem izvrnute svakodnevne realnosti.

2 Thumbs Up

Poslednja ispravka: che daboli guz (4.9.2007 u 17:42) Razlog: U planu je jos par "textova"!
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2007, 18:52   #4
Belgrado
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 233
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 30 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Spona izmedju Istoka i Zapada PS3(X360)

Dakle,da ja napisem utiske sa PS3.
Ja sam najiskrenije odusevljen sa PS3 i sa igrama i njihovim online play koje se dobiju uz PS3 (Formula 1 i Motostorm).Formulu sam igrao sa Che Daboli Guz i vozili smo Monako,ja sam morao da usporim sa bolidom da bi se divio onoj grafici,pervezija je,ko da si stvarno u Monte Karlu i dobio Che-a (Pocetnicka sreca ili nesto drugo,ne znam ,ali se junacki borio).Sistem za komunikaciju sa ostalim clanovima radi odlicno,igrao sam se sa ostalim ljudima (iz EU) bez laga,update isto protekao bez problema,jedino sto me malo muci jeste kako da skinem demo igre,jer kad sam se registrovao,posto nema Srbije (kako je ne ubacise nije mi Jasno ),i regnuo sam se na Sloveniju ili Hrvatsku,a one nisu podrzane,tako da cu morati da se preregistrujem.
I najveca mana je sto jos uvek nema pirata sto samo pokazuje koliko se Sony potrudio da zastiti svoju konzolu(i ja ne mogu da igram igre sa ps2 jer su malo manje originali,tj original im dalji rod )
Sve u svemu topla preporuka,relativno dobro uradjen networking,samo nemojte igrati Silverstone sa Che daboli guz,posto to zna da vozi.
Belgrado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Belgrado na korisnoj poruci:
che daboli guz (11.9.2007)
Stara 22.10.2007, 20:20   #5
SAŠA
Član
 
Član od: 17.8.2007.
Lokacija: Cetinje
Poruke: 73
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Question PLAYSTATION®Network

Zdravo svima
Prije 2 nedjelje sam kupio PS3 sa hardom od 40 GB .Na njemu se nalazi verzija sw 1.90 sa kojom ne mogu pristupiti na PS network trazi update sad me intresuje da me neko posavjetuje sta dalje da radim jer mi se taj update cini veoma rizicnim poslom i da li treba sto dalje ciniti da bi pristupio PS store??
Pozdrav
SAŠA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 20:29   #6
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Spona izmedju Istoka i Zapada PS3 (X360)

Ništa ne brini. To je zvanični update koji dodaje nove stvarčice i poboljšava postojeće. Tekst o Playstation Store imaš u poslednjem (valjda) broju SK, pa baci pogled tamo za još neke informacije.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 20:41   #7
SAŠA
Član
 
Član od: 17.8.2007.
Lokacija: Cetinje
Poruke: 73
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Spona izmedju Istoka i Zapada PS3 (X360)

Reci mi ja sam taj update skinu sa oficijelnog sajta na PC jel mogu da ga narezem na CD i da ga tako updejtujem jer puca net pa se nebih preko njega zezao Ima u SK evo sad vidjeh neznam kao mi je to promaklo...
SAŠA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 20:50   #8
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Spona izmedju Istoka i Zapada PS3 (X360)

Može, a evo i kako.

http://www.us.playstation.com/PS3/Ne...pc_update.html
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
SAŠA (23.10.2007)
Stara 22.10.2007, 23:11   #9
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: PLAYSTATION®Network

Citat:
SAŠA kaže: Pregled poruke
Zdravo svima
Prije 2 nedjelje sam kupio PS3 sa hardom od 40 GB .Na njemu se nalazi verzija sw 1.90 sa kojom ne mogu pristupiti na PS network trazi update sad me intresuje da me neko posavjetuje sta dalje da radim jer mi se taj update cini veoma rizicnim poslom i da li treba sto dalje ciniti da bi pristupio PS store??
Pozdrav
Firmware & PSN Shop su dvije razlicite stvari i nemaju veze jedno sa drugim...
koliko sam te razumio!
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2007, 5:21   #10
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Spona izmedju Istoka i Zapada PS3 (X360)

SONY redovno izdaje updateove formwarea i jos nisam nikada cuo da je neko s****o konzolu updateom firmwarea ako je pratio instrukcije stoga je slobodno updateuj. A to za PSN je normalno. Tera te da izvrsis update.
Carnex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2007, 10:20   #11
SAŠA
Član
 
Član od: 17.8.2007.
Lokacija: Cetinje
Poruke: 73
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: PLAYSTATION®Network

Citat:
che daboli guz kaže: Pregled poruke
Firmware & PSN Shop su dvije razlicite stvari i nemaju veze jedno sa drugim...
koliko sam te razumio!
Imaju itekako jer ako frimware nije updejtovan sa zadnjom dopunom koja je izasla ne moze se pristupiti PS store-u.
@Carnex Sony ne daje nikakve grancije da se ne moze pokvariti PS3 bas naprotiv upozorava ako u vrijeme azuriranja se nedaj boze prekine prije kraja mozes ga slobodno spakovati i neznam gdje bih snjim
SAŠA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2007, 11:47   #12
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: PLAYSTATION®Network

Možeš na kompjuteru skinuti taj fajl za apdejt i staviti ga na CD/DVD/USB i pustiti s njega. Bio sam svedok jednoj ovakvoj operaciji i sve je prošlo u najboljem redu. Jedino što može krenuti naopako je ako ti nestane struje u tih tridesetak sekundi koliko traje apdejt sa CD/DVD/USB diska, a i ako krene, nemaš razloga za brigu ako si konzolu kupio sa garancijom.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2007, 12:22   #13
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: PLAYSTATION®Network

sem ako je prosao garantni rok
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2007, 16:20   #14
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: PLAYSTATION®Network

Citat:
SAŠA kaže: Pregled poruke
Imaju itekako jer ako frimware nije updejtovan sa zadnjom dopunom koja je izasla ne moze se pristupiti PS store-u.
@Carnex Sony ne daje nikakve grancije da se ne moze pokvariti PS3 bas naprotiv upozorava ako u vrijeme azuriranja se nedaj boze prekine prije kraja mozes ga slobodno spakovati i neznam gdje bih snjim

Sale ... neko te je debelo slagao .... vjeruj mi
Pa kako ti mislis da sam se ja spojio sa PSN shopom kad mi je update bio manji nego tebi prije par mjeseci??!!!!To nema veze sa sobom!

A sto se tice firmware-a njega uvjek mozes restovati to jest na fabricku verziju ga spustit!!!!Pa onda ponovo update-ovat(ako bude ikakvih problema)!!

Osim toga zar nije logicno ,da ako ne stane struje da ce se nesto pokabesati(krivo krenuti).Ja na primjer imam problem sa updateom da kad ga skine ... zablokira i onda reset pa krene malo da chekira net i kad shvati da ga je vec jednom skinuo nastavi sa instalacijom.Prema tome panici nema mjesta!
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2007, 19:13   #15
SAŠA
Član
 
Član od: 17.8.2007.
Lokacija: Cetinje
Poruke: 73
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: PLAYSTATION®Network

Druze nije mene niko lagao nego sam se ja sam ubiedio u to jer mi nje bilo dopusteno da udjem u PSN sve dok nisam izvrsio update znaci cim sam probao uci u PSN on me odmah upozoravao da moram uraditi update

Citat:
Osim toga zar nije logicno ,da ako ne stane struje da ce se nesto pokabesati(krivo krenuti).Ja na primjer imam problem sa updateom da kad ga skine ... zablokira i onda reset pa krene malo da chekira net i kad shvati da ga je vec jednom skinuo nastavi sa instalacijom.Prema tome panici nema mjesta!
Ovo je savim druga prica jer on prvo skida sa neta na hard disk pa tek onda krecu uzbudljivi trenuci(oko 40 sec) znaci fleshovanje programa jer ako ti prekine fleshovanje na pola odmah mu osteti flesh posle je pitanje da li ce dopustiti ponovno fleshovanje tako je napr isto kod automobila kada mu flesujes ECU moze da se desi ista stvar.


Imam jos jedno Pitanje kako da se registrujem na PSN jer sam procitao u SK da moraju neki podaci da se upisuju koji koriste korisnici stranih drzava jer nasu ne podrzava??
Pozzz
SAŠA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 21:44   #16
SAŠA
Član
 
Član od: 17.8.2007.
Lokacija: Cetinje
Poruke: 73
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Spona izmedju Istoka i Zapada PS3 (X360)

PSN nadimak je "cetinje" imam ih jos 3-4 kom .
Nemam headset...
Pozzz
SAŠA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2008, 22:01   #17
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Spona izmedju Istoka i Zapada PS3 (X360)

Evo da ozivim ovu temu!
Naime, danas su se igraci iz cak 3 drzae povezali i igrali Demo Burnout:Paradise.
U pitanju su bili Chedaboliguz, SASA i ja.Prvo smo igrali SASA i ja, da bi kasnije napravili novu partiju u koju je uleteo i chedaboli.
Ono sto je dalo poseban pecat ovom nasem malom okupljanju je cinjenica da igru nismo igrali prema pravilima nego kao ludi se zakucavali jedni u druge
Utisci su fenomenalni.Mnogo, mnogo, mnogo je zabavnije igrati sa ljudima nego sa racunarom.Ja imam 512/64kb/s i igra je njemu odlicno radila.Laga nije bilo.
Nazalost, ja nemam zvucnike pa nisam mogao da cujem sta je chedaboli govorio
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 18:07   #18
SAŠA
Član
 
Član od: 17.8.2007.
Lokacija: Cetinje
Poruke: 73
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Spona izmedju Istoka i Zapada PS3 (X360)

Ulogovao sam se na JAP store ali nema GT5 za skinuti
SAŠA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 20:52   #19
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Spona izmedju Istoka i Zapada PS3 (X360)

Citat:
SAŠA kaže: Pregled poruke
Ulogovao sam se na JAP store ali nema GT5 za skinuti
Skinuli su ga prije koju sedmicu
Sasa koji ti je PSN nadimak i imas li headset?

Poslednja ispravka: che daboli guz (10.12.2007 u 21:13)
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2007, 12:41   #20
SAŠA
Član
 
Član od: 17.8.2007.
Lokacija: Cetinje
Poruke: 73
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Spona izmedju Istoka i Zapada PS3 (X360)

Apdejt je prosao dobro
Znaci prebacio sam ga sa PC na CD i pustio ga na PS3 sva ukupna operacija je trajala oko 5 min znaci dok prvo presnjimi apdejt na hard pa tek onda ide istalacija.... ma sta reci sony je MAJKA... haha
SAŠA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gamertag, online

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Quake Live! voodoo_ Mrežne igre 104 14.4.2019 14:07
Slax - vodič za preživljavanje (Live linux), USB flash-CD laikexpert Slobodni softver 3 29.12.2009 9:50
Puppy vodič za preživljavanje (Live linux) CD-USB flash laikexpert Slobodni softver 26 18.9.2009 0:49
Windows Live Messenger odbija da se sign-inuje anqe1ki11er Aplikativni softver 17 16.9.2009 20:05
SB Live 5.1 Dolby ili SB Live 24-bit BoomBar ŠDK - Zvuk na računaru 3 23.1.2006 21:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com