Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.6.2013, 17:26   #1141
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
zvucnjak kaže: Pregled poruke
Lepo kaže mvasic, "razlike u poimanju RPGa"...

...
Verovatno ima još bitnih elemenata ali i ovo je dosta, nisam ovoliko pisao ni u školi
...
Samo bih dodao jos genijalnost kvestova, igrao sam Morrowind 3x, i nikad nisam presao glavni kvest.
Dodjem do kraja i tu stanem, kazem cekaj da vidim da mi nije nesto ostalo od side kvestova (a uvek ostane), i onda se izgubim u njima...

Sva ta desavanja izmedju kuca, "rat" izmedju fajtera i lopova. Euforija kada uspesno postanes glavni u obe. Telvani kuca koja je odradjena genijalno, svaka regija je drugacija, zanimljivija od predhodne...

Igra ima taj smek, svaki detalj ti pomaze da se poistovetis sa likom, knjige, desavanja, npc...ma sta pricam, ja sam od samog pocetka bio 100% unutra.

Po meni jedini pravi rpg, sve ostale igram da predjem, da vidim kraj, a ovde sam zeleo da izbegnem taj kraj, da sto vise istrazim. Isti onaj osecaj sa dobrom knjigom, ili filmom.

Stvarno igra koja je promenila moje gejming iskustvo. Ja sam mlad (generacija koja igra samo CoD i LoL), hvala bratu koji mi je pokazao pravi put, pa sam imao prilike da igram prave igre. (Torment, Kotor, Diablo 2...itd)
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Mare! na korisnoj poruci:
Bascelik (24.6.2013), Morca (24.6.2013), Skenderevo (24.6.2013), zvucnjak (24.6.2013)
Stara 24.6.2013, 18:47   #1142
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Fighters Guild ,najobicniji quest:
Morrowind: Uterati dug, kod onih sto drze onaj bordel u Suranu
Skyrim: Ubiti random zivotinjku u nekoj pecini u tri lepe bogu iza nogu
U Oblivionu, ako se dobro secam, bukvalno svaki quest za Fighters Guild je takav kao sto si opisao (ubijanje po vukoj***nskim pecinama).
A za Morrowind, slazem se sa svime sto ste napisali. I jos da dodam da je soundtrack ubedljivo najbolji
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2013, 18:52   #1143
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Maladikt kaže: Pregled poruke
Problem RPG-a je što mora puno da se čita. Šta sve neće čovek pročitati na internetu.
Ma to je sigurno mislio na zvucnjakov post...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2013, 21:54   #1144
Acidum Dominicum
Član
 
Član od: 11.10.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 56
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Ne zaboravimo i prostu činjenicu da igranje Morrowinda nije samo "trčiš-čitaš-tražiš-i-ubiVaš", već je pristup igranju krajnje lična stvar. Razmaženi (neko reče baby-gameri) će kukati kako je teško i igrati sa najnapucanijim ultramegafajterom, ubijati svakoga kako im se ćefne i krasti nemilice kao da su najveće mudonoše na ostrvu (a ne balavo siroče koje je tek sišlo sa broda ne znajući ni gde je ni šta radi). Primera radi, znam da sam ovo već pisao, ali i od početka i svaki sledeći put sam igrao sa nekom vrstom magijski orijentisanog hardass mazohiste. I za nekoga ko tek uči magiju nisam ni očekivao da mogu da spaljujem sela brzim pokretom oka, a kamoli da kao starim otrcanim ogrtačem odeveni čarobnjak vitlam macolom i skačem na orke i polubogove...

Što se tiče unošenja i prenošenja svoje ličnosti na in-game lika, podsvesno sam sakupljao svaki iole napredni primerak oklopa i reprezentativnih (nemagijskih) oružja, i izlagao ih precizno raspoređene na svakoj površini u teškom mukom stečenom imanju. O sakupljanju svih tipova alhemijskih sastojaka i njihovoj mukotrpnoj i ultrapedantnoj organizaciji ne vredi ni trošiti reči...ali to sam ja i u realnom životu, i (do skora) ni jedna igra mi to nije omogućavala na taj način i sa tolikom slobodom.

Čitanje...problem?!
Role playing je igranje koje najviše nalikuje čitanju knjige. Ko ne voli da čita (ili da uči) obično i nije za hardcore rpg.
Da ne zaboravimo ni prostu činjenicu da u pravom životu do informacija dolazimo kroz nebrojene razgovore i zaključivanje, tako da su mi dijalozi u Morrowindu (mada kasnije postaju pretežno jednolični) mnogo bliži realnosti (mada ni u realnosti nisu mnogo zanimljiviji)...

Igrajte deco Morrowinda, to vam je eeseencija roleplayinga!
Acidum Dominicum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Acidum Dominicum na korisnoj poruci:
Asmodeus (25.6.2013)
Stara 25.6.2013, 0:14   #1145
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Занимљив fan art:

Redoran warrior


Hlaalu merchant


Telvanni wizard


Још овде:
~Lelek1980
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Miki1987 na korisnoj poruci:
Andross (25.6.2013), Asmodeus (26.6.2013), LoshMeeBre (25.6.2013), Mare! (25.6.2013), Skenderevo (25.6.2013), zvucnjak (25.6.2013)
Stara 25.6.2013, 0:55   #1146
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Ajde da ne preterujemo. Morrowind je odlicna igra, ali daleko od toga da je u pitanju konacni RPG nad RPGovima. Ja ga trenutno igram, intenzivno, i itekako uocavam brojne nedostatke koje ima. Neke koji su razumljivi, jer su nuznost sand box pristupa igri, i neke koji su posledica loseg dizajna.

1. Igra je vizuelno jako monotona. Kao da je radjena u 256 boja. Tacnije, u 256 nijansi smedje, sive, crne i zelene. Pejzaz je svuda isti. Svugde je pustahija, magla, mocvare, pecurke i strnjika... Realisticno mozda jeste, zanimljivo nije.
Inace, mnogi ljudi preporucuju Morrowind kao prvoklasno istrazivacko iskustvo. Tu ima donekle istine, ali bih pocetnicima koje interesuje Morr cisto zbog ovog aspekta, ipak ukazao na to da igra ima upadljivo modularan dizajn, i kad vidis jedno imperijalno naselje, ili jednu pecinu - u sustini si ih video sve.

2. Narativni deo igre je jako lose odradjen. Inace, prica i likovi su toliko koloritni i dobro odradjeni, da za ovih pedesetak strana niste konkretno pomenuli nijedno ni drugo (osim u kontekstu njihovog "kvaliteta").
Interakcija se likovima je ocajno odradjena. Kako zbog loseg dijaloskog sistema, usled kojeg zivi razgovor deluje kao listanje enciklopedije. Tako i zbog cinjenice da, usled njihovog ogromnog broja, nijednom liku nije ukazana posebna paznja u oslikavanju njegovog karaktera. To bi i inace bilo svakako nemoguce, jer NPCevi u Morrowindu pricaju, a ne delaju (dela igrac), sto je osnova svakog character developmenta.
Iskren da budem, nema RPGa sa vise NPCeva, a u kojem sam se osecao usamljenjim, kao u Morrowindu.

3. Borba je ocajna. Kao u Arcanumu, samo iz prvog lica i jos ogranicenija. Nema nikakvih zanimljivih boss fajtova, ili komplikovanijih sukoba pa da ti treba nekakva kompleksnija taktika.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku High life na korisnoj poruci:
Laskaris (6.2.2020), nameless1 (25.6.2013)
Stara 25.6.2013, 2:23   #1147
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
ipak ukazao na to da igra ima upadljivo modularan dizajn, i kad vidis jedno imperijalno naselje, ili jednu pecinu - u sustini si ih video sve.
...Morrowindu se to jos i da oprostiti zbog gigantske povrsine gameworlda, i vremena u kome je igra izasla. Sto se nikako nemoze reci za Oblivion ili jos bolje DAII, koji cak ni nije open-world igra a od copy/paste lokacija igracu lako eksplodira lobanja.

p.s.

You Spin Me Right Round
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2013, 2:45   #1148
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
... ili jos bolje DAII, koji cak ni nije open-world igra a od copy/paste lokacija igracu lako eksplodira lobanja.
Prosto kad se nadjes na nekoj lokaciji ne znas dal' si posao il' si dosao...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2013, 9:47   #1149
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Nema nikakvih zanimljivih boss fajtova, ili komplikovanijih sukoba pa da ti treba nekakva kompleksnija taktika.
Gresis,ima ih, samo se vecina nalaze u ekspanzijama Tribunalu i Bloodmoonu

U originalnom Morrowindu, si uspeo da pobedis Umbru? To je uglavnom prvi jaci protivnik na koga igraci naidju,a on je bukvalno nista u poredjenju sa protivnicima iz ekspanzija.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2013, 14:50   #1150
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Има их и у обичној игри, нпр помахнитали чаробњаци у својим кулама, поред Дагон Фела, Гнисиса... једноставно не мањка креатура и нпц-ова које једва убијеш.
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2013, 16:19   #1151
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 858
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Koliko se sećam baš je bilo nekih nezgodnih čarobnjaka u kulama i sl. gde nije radio head-on pristup, već sam morao dobro da mućnem glavom i kombinujem razne spellove, potione itd...
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2013, 17:25   #1152
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Morrowind

Dregas Volar je isto bio tezak problem ukoliko se igrao melee lik. Ali zato kada ga ubijes, oh sweet price.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2013, 18:29   #1153
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Slazem se da je bilo nezgodnih protivnika, mada imao je lek i za to.
Spoiler za Evo resenja! :D:
Postojao je jedan amulet, koji je bio tako overpowered da je to bilo strasno. Amulet koji mozes da dobijes negde blizu Gnisisa u nekom kvestu, koji daje 80% permanent chameleon skill. Uz onaj kvest kod lord commander-a od Moonmoth Legion Forta za koji dobijas chameleon ring od 18% postajes bukvalno nevidljiv. Nabudzis sneaking i strength, a u sneaku je critical chance veci, tako da prvi udarac pravi ogroman dmg, mogao si ubiti skoro svakog protivnika bez problema.
A za fast travel ili pesacenje izmedju zona gde nema javnog transporta, postojalo je jedno vrlo zanimljivo resenje. Boots of blinding speed, koje zaslepljuju kada ih obujes, naravno ako nemas magic ressistance Kasnije, kada vodis lika koji ima gomilu dobrih item-a u inventaru sa high magic ressistance, posto je efekat stack-abilan, opremis ih sve i popijes jos potion sa istim efektom tako da ti resistance bude blizu 100%, navuces cizme, vratis stare iteme i trcis kao brzi gonzales.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2013, 23:52   #1154
vukodav
Veteran
 
Član od: 25.4.2010.
Lokacija: Galirad
Poruke: 543
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 93 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Da, ali Morrowind je toliko bio ogorman da si morao da imas takvo sredstvo, ali to je bio end-game, stadijum kada postajes nezaustavljiv. Oblivion i Skyrim to nemaju upravo zbog uzasnog sistema levelovanja okoline. Morrowind mozda postaje lak oko 30tog lvl-a, ali pre toga se u svaku pecinu i dungeon islo sa bakljom, dok ti je srce u grlu.
vukodav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2013, 23:58   #1155
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Morrowind

Srecni Bosmer je pakao koji god da si level
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
Asmodeus (26.6.2013)
Stara 26.6.2013, 1:19   #1156
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

To bese onaj
Spoiler za Little bastard!:
wood elf u Mournhold-u sto ti trazi pare, al sve vise i vise?
Haha, secam se da sam tad vec mogao da napravim milion zlatnika, obzirom koliko sam izigrao morrowind pre nego sto sam poceo da igram tribunal, da sam otisao da nastancujem pare samo da vidim sta ce da mi kaze kad mu ponudim milion, posto je imala ta opcija u dijalogu na koju je on svejedno reagovao negativno, a svi znamo sta se posle desi kad dodje obucen u full ebony armor.

Njega sam jedva ubio.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2013, 11:10   #1157
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 858
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

I HATE YOU!!!!!!!!

Noćas sam jedno 2 sata u sred noći proveo instalirajući ovo i skidajući Overhaul 3.0 i bar još sat u podešavanju istog... Sad mi se spaavaaa
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2013, 13:39   #1158
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Morrowind

@Asmo: Jes' taj, msm 770 Luck malo li je

Ja sam pored Overhaula 3.0 ubacio Less Generic NPCs, Protective Guards, abot pack za transportaciju, Travelling Merchants, Miscast, Reduced Commentary, Tamriel Rebuilt, Passive Healthy Wildlife i najbitnije - Starfires NPC Additions. Ovim modovima vanilla iskustvo ne trpi nikakve "radikalne" promene, samo postaje bolje.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2013, 13:39   #1159
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Morrowind

A sta se desva sa Tamriel Rebuilt projektom?
Znam da se dosta pricalo o njemu tamo 2005/2006 i da su obustavili rad na njemu usled nekih pravnih problema. Vidim sada se se ipak na tome radi, da li je neko probao?
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2013, 14:07   #1160
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Morrowind

Izbacili su tri mape, ogromno je i predobro
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
elder scrools, morrowind


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com