Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.6.2022, 23:59   #41
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Horizon: Forbidden West

Mene drugar malo tripovao u fazonu, blasfemija da se ovo igra na ps4 sa 30 fpsa, ali ja se prosto uzeleo Aloy i moram da priznam da mi je devojcurak medju omiljenijim gaming likovima. Generalno sam u prstima i dalje imao prvi deo koji sam kompletirao na PC-u ali na kontroleru i bukvalno sam nastavio samo. Na hard tezini zasad nemam vecih problema. Mora malo da se pripremi teren u Vaultovima ali je to moralo i u prvom. Prica mi je za sada bolja u prvom delu jer se ipak otkrivalo sve tada, ali se nadam do kraja da ce i ova biti bar podjednako interesantna. Graficki me igra odusevljava na svakom koraku!!

Ne ide mi u glavu da ovo neko poredi sa ubisoftovim igrama...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2022, 14:17   #42
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Horizon: Forbidden West

Završih igru juče... Kakvo putovanje!

Generalno jeste Horizon 2.0 jer je kompletna mehanika kretanja, borbe i svega ostalog iz prvog dela preneseno u drugi, ali... sto ovo lepo izgleda!!Da se razumemo, ima itekako brljotina u smislu probijanja tekstura, sporijeg učitavanja istih... ali svakako zanemarljivo u široj slici. Ne znam da li se GoT i dalje smatra labudovom pesmom za PS4, ali ako i Ragnarok bude ovako radio i izgledao na četvorci, neće četvorka još dugo u penziju! Svet je na prvi pogled daleko lepši, a kada se dodaju animacije, vremenski uslovi tek onda igra kida! Facijalne ekspresije i uopšte dijalozi su , što i nije toliko čudno jer sam u odjavnoj špici video da ih je radio naš 3Lateral.Mašine su mnogo bolje urađene i njihove animacije su jako dobre.Ima ih dosta novih.Kao što je Sekiro u odnosu na DS, BB... otišao i u visinu i u dubinu, tako je i FW u odnosu na ZD i ti momenti su zaista breathtaking.Pogotovo kada se vinete u visine, koliko to zaista lepo izgleda najbolje se vidi u odjavnoj špici.Ja sam voleo i priču iz prvog dela a odlična mi je i ova.Otišla je u pravcu u kom nikako nisam očekivao da će ići.Po meni jedina mana ove igre je što je u otvorenom svetu.Stvari poput hunting groundsa u ovom delu sam zaobilazio u širokom luku.Uopšte nisam imao nikakvu želju da radim takve kvestove i sa te strane mislim da igri ni ne treba toliko otvorenosti i raznovrsnosti.Kompanjoni su odlični. Dijalozi i usputni komentari nisu na nivou Guardiansa, ali su daleko iznad mnogih kojima bi to trebalo da bude highlight.Ima tu i starih i novih priča.Igrao sam na Hard i to ne znam zašto.Pred kraj igre sam tek skapirao da ima još jedan nivo težine.Generalno na toj težini nisam imao nikakvih problema do poslednjeg bosa koji me je ipak malo namučio.Bolna mehanika borbe iz prvog dela na potpuno isti način dolazi do izražaja i ovde.Da sam malo više zalazio u sporedne kvestove moguće je da bih nailazio na problematičnije "mini boseve" ali bih se time sigurno i bolje pripremio za poslednju bitku u smislu levela, skilova i naoružanja.
Poređenje ovakve igre sa Ubisoft igrama, samo zato što ima logore za čišćenje je apsolutni nonsens!
Definitivno nas čeka treći deo ili bar neki veći DLC i ja jedva čekam.Svima koji ne žele da igraju HFW na četvorci, preporuka da je ipak odigraju jer svakako treba videti koliko i dalje igra može da izgleda impresivno na PS4.



m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
DBrave (20.7.2022), ezenkiel (20.7.2022)
Stara 20.7.2022, 16:55   #43
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Horizon: Forbidden West

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Ono što je meni optimistično kod recenzija je da gotovo sve jednoglasno pominju jednu stvar koju ne čujem često: Ovo je open world igra za ljude kojima je muka open world igara
Tu spadam, i nadam se da je to zaista slučaj.

Što se portova tiče, ti entuzijasti zanemaruju činjenicu da SONY izbacuje na PC samo da bi ljude privukao da kupe konzolu, da kad odigraju igru koja im se dopadne, ne čekaju godine da bi igrali nastavak. I mislim da tu rade pristojan posao
Ovo je open world igra za ljude kojima je muka open world igara, da im zabije poslednji ekser u kovceg zvani "muka mi je open world igara"! Zaista skoro nisam video lepsi svet, koji mi je bilo mucnije da istrazujem kako sam napredovao u igri.Ne da su momci iz Gerile napravili los svet, već za***i vise OW... Ovakav svet sa manje sadržaja je osuđen na etiketu "manjak sadržaja" a sa svim onim što nudi na još goru "kao Ubisoft igre" etiketu...

Sve ostalo je par ekselans!
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2022, 17:12   #44
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Horizon: Forbidden West

Yep, prešao i ja u međuvremenu.
Dobre stvari: grafički izgleda predivno, raznovrsni biomi, prave next gen facijalne ekspresije, muzika je super (iako je prethodni deo imao više memorable muzičke momente), likovi su bolje razvijeni nego u prethodnom, kao i njihovi među-odnosi. Ima dosta solidno razvijenih sporednih misija koje mogu da pariraju i Witcheru po kvalitetu.

E sad, loše stvari:
Borba prenatrpana svim i svačim, malo šta zaista vredi. Upgrading sistem je takođe prenapucan, potrebno je grind-ovati satima i satima za apgrejd *samo* jednog oružja, a legendary oružja zahtevaju to isto pa x5. Smanjena pokretljivost glavnog lika u nastavku, takođe stagger od svakog udarca mašina postaje baš dosadan jer onemogućava kretanje 5 sekundi, a nekad ni ne možeš videti koliko ima mašina na ekranu i odakle dolaze. Tek u skučenoj areni ovaj problem postaje još evidentniji. Dakle, borba me nije baš privukla, to što su dodali sve i svašta ne znači da su izbalansirali.
Svet prenatrpan isto svim i svačim, ne ohrabruje samostalno istraživanje, a tako nešto je i teško za svet te veličine, dakle već po difoltu se uzda u mapu i praćenje objektiva na istoj. Pomenuh da su sporedne misije dobre, al tu mislim na one gde postoji konkretna interakcija sa ljudima iz sveta i određen zadatak. Ostalo je collectables bulšit i ostale monotone stvari koje se nižu kroz čitav svet. Ponešto od toga daje delove šire priče, al za 100% kapiram da zahteva zamoran grind, ja sam prvi deo završio 100% al ovde sam odustao gotovo u startu.
Takođe kraj nije baš zadovoljavajući, iako jeste ovo planirano da bude trilogija ipak mi se čini da je makar prvi deo dao dobro razrešenje, i ostavio prostora za potencijalnu pretnju. Ovde sam samo pomislio - šta, to je to? I onda čekanje 5 godina barem za narednu igru.

Igrao sam na PS5, haptic feedback je zanimljiv, implementiran solidno ovde, pogotovo kad se poteže strela ili otvaraju prastari gepeci Sva sreća pa sam uzeo igru posle patcha koji je rešio većinu problema performance modea, jer nije bilo šanse da igram ovo u 30fps, a ne postoji neke značajne vizuelne razlike da primetih. Nisam imao nikakvih većih bagova, ni u samoj igri, ni grafički, ali opet, imali su vremena da peglaju igru od februara.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2022, 9:51   #45
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Horizon: Forbidden West

Horizon Forbidden West is coming to PC according to Sony’s leaked document

PCMR
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Stenmark na korisnoj poruci:
Vladimirus86 (4.10.2022)
Stara 10.12.2022, 1:46   #46
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Horizon: Forbidden West

Horizon Forbidden West: Burning Shores DLC | Announcement Trailer:

https://youtu.be/ShJuY6Zl2Aw
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2023, 1:08   #47
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Horizon: Forbidden West

Imam Horizon: Forbidden West Special Edition verziju igre (sa knjižicom) PS4 verziju na kojoj stoji da je dostupan i apgrejd na PS5 verziju, ali ja to ne uspevam da uradim na svojoj petici? Stoji i na omotu da je moguć apgrejd, ali nigde ne pronalazim bilo kakvu mogućnost za to, ni pre ni posle instalacije.Instalacija sama kreće za kao PS4 verzija i nakon instalacije ne vidim da imam mogućnost da apgrejdujem.Bar je tako bilo prošli put kada sam je instalirao.Stavio sam sada ponovo da se instalira da probam još jednom.Konzola je povezana na internet ali nemam PS+ na tom nalogu.Imam drugarov nalog na konzoli koji je primarni i koji ima PS+ pretplatu.Bar je imao, istekla je juče...
Da li je moguć uopšte apgrejd ako je drugar na svojoj konzoli tu igru već apgrejdovao?
Gledam, u HUBu igre bi trebalo da bude za apgrejd ali tamo ne pronalazim isto ništa...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2023, 9:35   #48
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Horizon: Forbidden West

Mislim da se apgrejduje kroz Playstation Store, search, Order and Pay (za 0$)
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ezenkiel na korisnoj poruci:
m1aden (8.2.2023)
Stara 8.2.2023, 15:24   #49
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Horizon: Forbidden West

Citat:
ezenkiel kaže: Pregled poruke
Mislim da se apgrejduje kroz Playstation Store, search, Order and Pay (za 0$)
Odustao sam definitivno.Gledao sam i klipove vezano za to i tamo gde bi trebalo da mi stoji download PS5 verzije ja imam samo opciju da kupim odredjenu verziju igre.Verovatno je do toga sto je taj ortak sa kojim delim PS+ tu istu igru apgrejdovao vec na PS5 verziju.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2023, 12:37   #50
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Horizon: Forbidden West

Na kom ti je regionu PSN nalog? Da odradiš upgrade sa diska (ili kupiš bilo koji DLC ili slično), potrebno je da region naloga bude isti kao region diska.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2023, 13:07   #51
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Horizon: Forbidden West

Eno dali ga uz PS+ pa sam instalirao PS5 verziju... breathtaking!
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2023, 16:20   #52
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Horizon: Forbidden West

Burning Shores - Launch Trailer


Kao da je nova romansa na pomolu...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2023, 18:26   #53
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Horizon: Forbidden West

The next PlayStation game set to be released on PC will reportedly be the Complete Edition of Horizon Forbidden West.

Dealabs leaker billbil-kun, who has a lengthy track record of leaking reliable information, says the game will be available on Steam and the Epic Games Store.

Although billbil-kun is currently unable to confirm the game’s release date, they say that based on previous data they’ve collected in the past its release should be imminent, most likely within the next month.

Sony has yet to offically confirm the Complete Edition of Horizon Forbidden West, though it’s believed an announcement may be imminent after a listing for the game was spotted on a ratings board’s website.

The listing on the Singapore ratings board’s website states: “Horizon Forbidden West Complete Edition is a compilation containing the original adventure game Horizon Forbidden West and its Horizon Forbidden West: Burning Shores expansion.”
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
ezenkiel (14.9.2023), polarnimeda (14.9.2023)
Stara 14.9.2023, 10:02   #54
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Horizon: Forbidden West

lepe vesti! prvi deo je bio super skroz, lepo zaokruzena igra u svakom smislu.
jos bloodborne, god of war ragnarok i demon's souls remake da izbace za pc i sto se mene tice ne mora nista vise. spiderman-a mogu da uzmu nazad.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2023, 10:53   #55
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Horizon: Forbidden West

Kad li ce duh s usima njega najvise cekam... 😄

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2023, 13:32   #56
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Horizon: Forbidden West

Deluje mi čudno da izbace ovu igru pre njihovih ranijih ekskluziva - Ghost of Tsushima, The Last of Us Part II, Demon's Souls. Bile bi poželjne i ostale mada su značajno manje šanse - Until Dawn, Shadow of the Colossus, Uncharted The Nathan Drake Collection, The Last Guardian. Bloodborne da ne spominjem, on je kategorija za sebe.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2023, 13:39   #57
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Horizon: Forbidden West

Postoji dobra šansa da su za ovu igru u samom razvoju imali na umu da će ići i na PC... Dok za te starije se verovatno portuje od nule. Konkretno TLoU II će verovatno imati poboljšane asete i sl. Tj. next gen remaster a ne samo grubi PS4 port. Meni je redosled manje bitan sve dok izlaze.

Forbidden West ću sigurno probati jer je svet prelep, iako nisam ljubitelj tog OW dizajna koji se stavlja u istu rečenicu sa Ubilike.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2023, 16:38   #58
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Horizon: Forbidden West

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Deluje mi čudno da izbace ovu igru pre njihovih ranijih ekskluziva - Ghost of Tsushima, The Last of Us Part II, Demon's Souls. Bile bi poželjne i ostale mada su značajno manje šanse - Until Dawn, Shadow of the Colossus, Uncharted The Nathan Drake Collection, The Last Guardian. Bloodborne da ne spominjem, on je kategorija za sebe.
Verujem da su tu uposlene ozbiljne fokus grupe, rezultate vidimo i sami.

Ja licno nemam nista protiv, jos mi je kec relativno svez, samo se plasim kako ce nastavak raditi, verujem da ce biti masna zahtevnost…
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2023, 9:53   #59
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Horizon: Forbidden West

Meh I prva igra je bila overhyped. Realno ovo su Ubisoft igre sa malo boljom produkcijom. Eno gledam sinoc I Spider-Man 2 trailer kojim se mnogi odusevljavaju a meni lici na malo poboljsani prvi dio. I GoT je Ubisoft like koliko mi se cini ali setting koji je zanimljiv I template je vise kao starije Ubisoft igre koje su imale neki limit sto se tice mape I popunjavanja iste (a ne kao ove danas gdje su made ogromne I popunjene copy-paste aktivnostima).
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2023, 15:22   #60
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Horizon: Forbidden West

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Meh I prva igra je bila overhyped. Realno ovo su Ubisoft igre sa malo boljom produkcijom. Eno gledam sinoc I Spider-Man 2 trailer kojim se mnogi odusevljavaju a meni lici na malo poboljsani prvi dio. I GoT je Ubisoft like koliko mi se cini ali setting koji je zanimljiv I template je vise kao starije Ubisoft igre koje su imale neki limit sto se tice mape I popunjavanja iste (a ne kao ove danas gdje su made ogromne I popunjene copy-paste aktivnostima).

Ubisoft igre imaju mnogo losije glavne price, zakljucavaju istu iza sporednjaka da na silu produze igre, ti isti sporednjaci su duplo gori pd GoT i HZ (iako i oni nakon nekog vremena postaju repetativni), po gameplayu/combatu/mehanici ne mogu ni da pridju gore navedenim igrama, i mogu da nabrajam u nedogled.

Porediti Ubisoftove igre sa Spider-Manom, HZD/HFW, GoT, itd. je kao da poredis voznju u A6-ici sa Puntom. I jedan i drugi su na slican fazon (ides od tacke A do tacke B sedeci), ali je iskustvo skroz drugacije.

Poslednje sto je valjalo, a da je izaslo iz Ubisoftove kuhinje je AC: Syndicate (Origins ne volim jer su usledila dva smeca u vidu Odiseje i Valhale zbog uspeha njega), i naravno R6:Siege koji im je krava muzara vec godinama ali je i ta igra polako pocela da prelazi na life support.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Horizon Zero Dawn dex3108 Akcione igre 338 21.9.2022 14:38
Forza Horizon 2 MitraljezaC Konzole 18 27.3.2015 21:21
Hearts of Iron East vs West. Auror Strateške igre 34 24.8.2014 22:59
Ace Combat: Assault Horizon Stranger2 Simulacije vožnje 15 18.2.2013 0:46
Forza Horizon markos807 Konzole 4 28.11.2012 21:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com