Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.12.2019, 22:32   #801
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.545
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Lepo radi Steam verzija, kombinacija ultra/high podešavanja na 2560x1080 tera sa nekih 40 FPS-a, smanjiću čisto da dobijem koji frejm i ne iživljavam se nad 1660Ti, koja ide do 76 stepeni.
Fiziku vode nikako preko 50% stavljati, 25% je sasvim dovoljno.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2019, 15:19   #802
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Na mojoj 1080 gpu uglavnom sve ide na Ultra, vrti se uglavnom 60fps, al zna i da padne na 30fps za sekund ili 5 zavisi do mjesta i radnje. Temperatura CPU a je ugalvnom 80c do 90c.

Interesuje me posto ovde ima igraca koji igraju igru vec 1 mjesec, sta je najbolje da smanjim na podesavanja ali da se ne narusi mnogo kvalitet grafike? Sigurno ima nekih stvari koje nisu toliko bitne i nisu neka razlika izmedu Ultra vs High vs ?Medium?

I koje su ovde glavne misije? Neko je reko da ne idem odmah na primarne jer cu izgubiti sporedne pa kako da indetifikujem glavne i sporedne?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2019, 17:33   #803
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.545
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Isko kaže: Pregled poruke
Na mojoj 1080 gpu uglavnom sve ide na Ultra, vrti se uglavnom 60fps, al zna i da padne na 30fps za sekund ili 5 zavisi do mjesta i radnje. Temperatura CPU a je ugalvnom 80c do 90c.

Interesuje me posto ovde ima igraca koji igraju igru vec 1 mjesec, sta je najbolje da smanjim na podesavanja ali da se ne narusi mnogo kvalitet grafike? Sigurno ima nekih stvari koje nisu toliko bitne i nisu neka razlika izmedu Ultra vs High vs ?Medium?

I koje su ovde glavne misije? Neko je reko da ne idem odmah na primarne jer cu izgubiti sporedne pa kako da indetifikujem glavne i sporedne?
Ovde imas info o podesavanjima i njihov uticaj na performanse.

https://imgur.com/gallery/1fmg3Yq

Glavne misije su zute boje, sporedne bijele.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Isko (8.12.2019)
Stara 9.12.2019, 1:41   #804
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Red Dead Redemption 2

Zavrsih misiju iz IV chaptera ne znajuci sta ide posle i sad sam izgubio sve bele side questove i cisto sumnjam da cu moci ponovo da ih prelazim?

Kud se zaleteh... a poslednji manualni save mi je satima daleko


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2019, 20:28   #805
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Zavrsih misiju iz IV chaptera ne znajuci sta ide posle i sad sam izgubio sve bele side questove i cisto sumnjam da cu moci ponovo da ih prelazim?

Kud se zaleteh... a poslednji manualni save mi je satima daleko


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ti beli kvestovi (vecina) se gube ukoliko zavrsis chapter. Neces ih dobiti ponovo osim ako ne odigras drugu turu.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2019, 21:04   #806
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Red Dead Redemption 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ti beli kvestovi (vecina) se gube ukoliko zavrsis chapter. Neces ih dobiti ponovo osim ako ne odigras drugu turu.


Ko mi kriv sto sam se zaleteo, zavrsicu ovaj prelaz s fokusom na main story a kad odigram nekad opet onda cu zavirivati svuda. Ionako imam jos dosta, tek je pocetak V chaptera, a gde je sesti i epilozi. Ima jos da se kaubojise a otkad su sredili vulkan nema vise ni crasheva tako da ostaje samo uzivanje do kraja.

Bas me zanima kakav ce rasplet biti jer me je kraj IV chaptera totalno iznenadio. Kula od karata...


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2019, 21:45   #807
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Ko mi kriv sto sam se zaleteo, zavrsicu ovaj prelaz s fokusom na main story a kad odigram nekad opet onda cu zavirivati svuda. Ionako imam jos dosta, tek je pocetak V chaptera, a gde je sesti i epilozi. Ima jos da se kaubojise a otkad su sredili vulkan nema vise ni crasheva tako da ostaje samo uzivanje do kraja.

Bas me zanima kakav ce rasplet biti jer me je kraj IV chaptera totalno iznenadio. Kula od karata...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ima jos dosta belih kvestova, nemoj da brines. Jeste steta ali igra je kao stvorena za par prelaza kada se uzelis vesterna
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2019, 22:49   #808
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

uvek tek iz drugog puta znaš šta treba da radiš
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2019, 22:50   #809
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.371
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Ovde imas info o podesavanjima i njihov uticaj na performanse.

https://imgur.com/gallery/1fmg3Yq
Sa ovim podešavanjima je sa 40 skočilo na 50-55 FPSa.

Grafička nabije 75 stepeni, a CPU se ni ne oznoji, jedva 55 poneko jezgro.

Poslednja ispravka: DeCoy (9.12.2019 u 23:15)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2019, 9:36   #810
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
uvek tek iz drugog puta znaš šta treba da radiš
Slažem se.
Ja došao do početka VI chaptera i tada sam shvatio da sam dosta toga i pored najbolje volje zbrzao u igranju, da sam propuštao da obavljam neke achievemente i druge sitnice kao što su...
Spoiler za Ko nije došao do VI chapter-a da ne čita...:
...mapa sa blagom koja je u kabini iza onog meksikanca kojeg ubijaš zbog priče o Kaloveju, pljačku oružarnice u Sen Deniju, dve zlatne poluge u srušenom vozu, vratiti se nazad u spaljeni Braithwaite manor i pokupiti broš sa leša one ludije i opljačkati kutiju u kojoj je zlato i mnoge druge sitnice kojih trenutno ne mogu da se setim...
Kao i da ranije skrpim onaj "Legend of the East" satchel koji je itekako koristan, plus neke "bele" misije koje se otkrivaju tek kada prolaziš određenom teritorijom, da ne nabrajam dalje.
A i opasno me nervira to što ne možeš da se ratosiljaš nekih pušaka. Pa još kad sam nabacio po dve-tri od svake vrste, kad sednem na konja i hoću da "spremim" dve koje najčešće koristim treba mi dva minuta da ih ubodem kružeći po modelima.

Pa još kad sam video da u Chapter VI...
Spoiler za Opet, ko nije došao dotle...:
...Artur oboljeva od tuberkuloze, pa me nerviralo to što ponekad ne može da se oporavi hranom i tonicima, a i kad sam našao na YT da uz pomoć malog trika Artur može da bude nezaražen, odmah sam izbrisao sve sejvove i krenuo iz početka. A onda videh i da može da se izleči, pa sam bio na kratko u bedaku.


Uglavnom, sad kad sam krenuo ponovo, ovako navežban i sa znanjem šta i kako treba uraditi, sve ono što mi je pravilo probleme u prvom prelasku sad ide kao podmazano. Pre su mi zasede O`Driskolovih i ostalih bandi bile baš teške i često sam ginuo, sada ih tamanim lagano kao zečeve. A kad smo kod zečeva, dok mi je lov na njih pre bio poprilično težak i pun čekanja, sad ih uglavnom lovim kad mi izlete na put (a dešava se dovoljno često). Sad znam i šta donosi trinket Legendary Buck-a i on je prvo što ću ozbiljno da ulovim, jer mi je krivo što to nisam znao u prvom prelazu, mnogo ranije bih to uradio.

Jeste zaista zanimljivo kada se pomalo mučiš i stičeš iskustva prilikom prvog prelaska, saznaješ stvari i prvi put otkrivaš neka mesta, ali meni ni najmanje ne smeta ovaj osećaj "iskusne stare kajle" (što Artur, u suštini, i jeste) koji zna šta i kako treba i zaista mi nije ni najmanji problem da ponovo proživljavam ista dešavanja, ali ovaj put sa mnogo više stila. I lakoće.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2019, 22:02   #811
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ne znam Vama ali meni ovi bjeli questovi se pojave samo ako setam po mapi pa sasvim slucajno se pojavi. Inace da stoji toga mi nema :/ dal znaci da trebam svu mapu da setam posle svakog chaptera?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2019, 14:36   #812
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Isko kaže: Pregled poruke
Ne znam Vama ali meni ovi bjeli questovi se pojave samo ako setam po mapi pa sasvim slucajno se pojavi. Inace da stoji toga mi nema :/ dal znaci da trebam svu mapu da setam posle svakog chaptera?
Ne uvek. Ponekad pojavljivanje zavisi od doba dana, lokacije gde je kamp pa i od putovanja po mapi. Nema potrebe da se setate previse i da napustate drzavicu u kojoj se nalazi kamp. Postoje one Strangers misije za koje treba malo istrazivanja (za neke) ali ce vas put uvek naneti na njih u vecini slucajeva.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2019, 9:00   #813
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

^^
Pa, nisam siguran da je baš tako. Bio sam poprilično u četvrtom čapteru kad sam se, želeći da lovim one pronghorne, a koje je najlakše naći pored Valentajna, zatekao tamo i iznenada mi se pojavila "bela" misija sa dva brata koji žele istu ženu (i koja je jedna od tri najuvrnutije koje sam odigrao u igri). A ta misija se završava ne u samom gradu, već negde drugde, na šta sam nabasao, gle čuda, želeći da hvatam zmije u kamenjaru nedaleko od Valentajna.
Istina, ima onih konstantnih "belih" kvestova koji se vezuju za određeni deo igre i prostor, ali očigledno ima i onih na koje možeš jedino slučajno da nabasaš. Kao što je, recimo, onaj čikica što traži blago i koji se nikada ne pojavljuje na istom mestu i u isto vreme.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2019, 10:36   #814
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Gomila njih se random generiše i pojavljuje, ali mislim da igrač ima prilike sve da ih odradi (osim ako ih baš namerno ne ignoriše). Meni je ona misijia sa ženom koja je zaglavila ispod konja i koju treba otpratiti posle do Valentajna signalizirana pored reke, kraj onog razrušenog grada (u blizini prvog kampa), međutim dok sam je odrađivao, krašovala mi je igra.
Tad sam mislio, šta da se radi, sporedna misija, šteta što neću videti oautkam. Mnogo kasnije, međutim, mi se isti kvest generisao na sasvim desetom mestu
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2019, 10:40   #815
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Nabio u singl plejer 80 sati do treceg captera tek. Ja je nikad necu preci jer zelim da je igram celog zivota.
Nego za online entuzijaste. Collector role mi je najbolje pao. Toliko sam namako xp-a i levela sa collector(narocito metal detectorom) da mi se cini kao pravi cheat. Dogurao do zadnjeg levela collectora. Bounty sam tek peti. Moracu to da nagazim. A jel istina da ovaj novi role Moonshiners da bi se otvorio, mora se biti peti level Tradera? Ja trader role nisam ni pipnuo. Vidim ceka se izrada materijala, nekako dosadno sporo.
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2019, 13:58   #816
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Gonzo kaže: Pregled poruke
Nabio u singl plejer 80 sati do treceg captera tek. Ja je nikad necu preci jer zelim da je igram celog zivota.
Ih, pretera ga. I mene igra oduševljava, ali ću je igrati bar do "Red Dead Redemption 3 : Jake`s Revenge", gde je mali Marston gangster iz Čikaga u doba prohibicije.

Šalu na stranu, izgleda da sam ja jedini kome online ne radi nikako. Uspeo sam nekako da završim onu prvu, uvodnu misiju sa krađom konja, ali posle toga ne mogu da sastavim dva minuta a da me ne diskonektuje sa servera. Na primer, startujem online, izaberem da hoću da budem Bounty Hunter, igra me postavi u Rhodes, priđem onom panou, kreće ona animacija i pre nego što se animacija i završi već me diskonektuje. Krenem, zatim u free roam, ali posle manje od dva minuta već uveliko gledam ERROR ekran. SPAWNUJE me igra na nekom mestu gde do jednog od zadataka nema ni deset metara. Pomislim, pa ovo mogu i peške. Ali na par metara od cilja uveliko se zacrni disconnected. Tako da sam odustao od toga. Moj online kauboj Geralt of Rivia sa Roach-om neće još dugo špartati internetskim dolinama RDR2...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2019, 20:00   #817
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

[QUOTE=NastyB;2224576]Ih, pretera ga. I mene igra oduševljava, ali ću je igrati bar do "Red Dead Redemption 3 : Jake`s Revenge", gde je mali Marston gangster iz Čikaga u doba prohibicije.

Šalu na stranu, izgleda da sam ja jedini kome online ne radi nikako. Uspeo sam nekako da završim onu prvu, uvodnu misiju sa krađom konja, ali posle toga ne mogu da sastavim dva minuta a da me ne diskonektuje sa servera. Na primer, startujem online, izaberem da hoću da budem Bounty Hunter, igra me postavi u Rhodes, priđem onom panou, kreće ona animacija i pre nego što se animacija i završi već me diskonektuje.

Mogu reci vrlo originalna ideja za RD3 nije mi palo napamet a razmisljao uvek kakva bi trojka mogla biti

Verovatno da je online teska papazjanija na PC evima. Kod mene na Xboxu je to jako prosto i lepo optimizovano
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2019, 0:38   #818
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Što se trojke tiče, tu bi bilo super da idemo još iza, u pravo zlatno doba Divljeg zapada, jer obe ove igre su u suštini smeštene na njegovom zalasku, sa dolaskom civilizacije i uređenosti (sad, upravo zbog toga je i super odabir jer omogućava da se prikažu jaki konflikti starog i novog sveta, ideala i uverenja).
Ali bilo bi dobro videti mladog Dutcha i Hoseu kako prave *****a
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2019, 3:56   #819
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Mislim da bi novi Red Dead mozda mogao da pocne sa novom bandom. Isti univerzum ali neki novi klinci.
Ne bih imao nista protiv ni da se krene jos u proslost sa Dutchom i Hozeom recimo, ali mislim da ne bi bilo lose da se odvoje od Van Der Linde bande.

Prica je fino ispricana i zaokruzena u oba dela, mislim da nema potrebe rizikovati nesto dodatno.

Svakako to nece skoro, suska se da R* pravi neku OW igru o srednjem veku.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2019, 5:21   #820
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Imam pitanje za vas koji ste zavrsili peti chapter. Ne znam da li je sledeci scenario skriptovan ili sam ja napravio neku igru do sada sa hranom/spavanjem/misijama, ali mi je odjednom u St. Denisu
Spoiler za spoiler za potencijalnu pricu:
Arturu pozlilo i zavrsih kod doktora koji je dijagnostikovao tuberkolozu. U wellbeing stoji tuberkoloza takodje i core drain rate su svi +20%.


Da li je tako moralo biti ili sam nesto sje*o u playthroughu? Trenutno sam u 6. chapteru.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Red Dead Redemption 2 Exia otpaTci 0 18.10.2016 15:11
Red Dead Redemption 2 (rumor) jonathan Akcione igre 0 10.4.2015 18:57
Red Dead Redemption za PC srksi otpaTci 3 9.4.2012 3:51
Red Dead Redemption Brzi82 Akcione igre 6 13.6.2010 0:22
Red Dead Redemption movie DylaN Kompjuteri i film 0 7.6.2010 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com