Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.1.2020, 18:44   #961
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Kakvo lupetanje i etiketiranje ljudi koji LEGALNO pokusavaju prehraniti porodicu! Pa znas li ti nesrecnice koliki su troskovi jednog preduzetnika koji hrani celu drzavu?! Znas li koliko treba da budes vest da u Srbiji odrzis mali porodicni biznis... Ma nemas pojma! A da bude jos gore, IT je totalno neuredjen...pa placam poreze kao da imam fabriku...Ma kome ja objasnjavam
A je l ti znaš da ja svakog meseca moram da zaradim četiri svoje plate samo da bi firma funkcionisala i da bi se pokrio ceo administrativni overhead?

Drugo, ja ne radim preko agencije, nisam prijavljen na minimalac, i "moj" IT je vrlo uređen. Za svaki projekat se sklapaju ugovori s klijentom, postoji odgovornost i garantni rok, razvoj traje relativno dugo (u najboljem slučaju šest meseci, a tipično 12+) jer su u pitanju ozbiljni projekti a ne prepisivanje s interneta.

To što ti i kolega zamišljate da je IT instaliranje Windowsa i podizanje sajtova jednom rukom, dok drugom čačkam uši, to je vaš problem i ničiji više.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 18:53   #962
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Joj, ovo je otišlo previše u srbijansku žalopojku.

Red Dead Redemption 2 vredi svaki evro. I više od toga. Mnogo više.

Svaka igra koja je na mene ostavila dubok trag, poput ove, eno je ili na Steamu ili u kutiji. To je proizvod u koji je neko uložio talenat, trud, vreme, energiju, volju i kreativnost, stoga je kupovina toga sasvim normalna stvar oko koje ne bi trebalo debatovati.

Međutim, gejming nije kavijar koji samo pojedinci mogu da ždernjaju, već je omasovljena stvar i iza sebe ima nepreglednu rulju, stoga se i sirotinja, može se tako reći, navukla na ovu virtuelnu zabavu, pa je pronašla načina da je zaigra.

Ovde je samo iritirajuće što pojedinci iz svog komfornog balončića pripovedaju standarde, pokazajući da nemaju pojma o životu. Ništa više.

Nemaš pare za igru, ćuti i čekaj. Ne kukaj drugima.
Imaš pare za igru, ćuti i igraj. Ne popuj drugima.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tommy gun na korisnoj poruci:
Lex987 (27.1.2020)
Stara 27.1.2020, 19:47   #963
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
To što ti i kolega zamišljate da je IT instaliranje Windowsa i podizanje sajtova jednom rukom, dok drugom čačkam uši, to je vaš problem i ničiji više.
Da ..to sto si sad opisao - bavio sam se pre 10-ak godina kada je moglo i nesto ozbiljno da se zaradi, sada taj posao se sveo na republicki prosek...

Davno se takav posao batalio, ali mi znacio da upoznam ljude iz UK..USA i ostalih zemalja za koje i radim! Ali opet ti kazem, nemoj ponizavati ljude koji pokusavaju i na nacin na koji si opisao da zarade! Jer ja prvi znam koliko je to tesko.... I zaboravljas da je mnogo nasem drustvu nepismeno, oni koji znaju da drze mis je povecan zbog FB... A bilo bi lepo da svi znaju da naprave taj sajt - koji ti kao mag IT ponizavas... Pusti ljude da rade - a ti nastavi da dajes 4 plate drzavi da bi opstao!?... Pametnjakovic
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 20:32   #964
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ne ponižavam ja nikog, premotaj malo kako je priča počela. Danilu smeta što IT-jevci (što samo po sebi ne znači ništa, jer je IT i onaj što održava mrežu u opštini i onaj što radi next-gen R&D) imaju velike plate a nesposobni su za život. A u parteru sede bankar, advokat i beogradski taksista i smeju se grohotom na IT-jevske "velike plate".
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 20:49   #965
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Zamena teza, ne smetaju meni IT-evci, ali malo gore pogledajte da smo ja, i meni slični, prozvani (pretpostavio sam od strane IT-evca) kako kukamo i navodno smo nesposobni da zaradimo više. Ja i ne zarađujem toliko loše, ali daleko od toga da mi je dobro.

Nisu problem IT-evci, koji svoj novac zarađuju na osnovu zdrave tržišne utakmice, ali mi često smeta to što ljudi iz IT sektora jednostavno ne mogu da shvate da druge profesije jednostavno ne mogu toliko dobro da zarade kao oni, ma koliko se trudili, uvijali, i tome slično.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 21:05   #966
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ako misliš da sam te ja zbog toga prozivao - grešiš, ni ja ne radim u IT sektoru.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 21:20   #967
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
rendzer25 kaže: Pregled poruke
Ovo sa zološkim vrtom ne stoji, jer nije upao u pravi zološki vrt, nego u virtuelni, i gledao je virtuelne zivotinje, treba jasno napraviti razliku zmedju realnog i virtuelnog
Znači ja ako nekom hakujem bankovni račun i prebacim sredstva na svoj to nije krađa jer su to virtuelne pare, ništa opipljivo, pa nisam mu 'realan' novčanik ukrao.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 21:31   #968
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Pa vise i nije tako bajno u IT... Moj komsija varilac ima platu 800e, mogu da zamislim kako ce se tek stvari razvijati... Majstori za automobile grdne pare uzimaju...Necu pominjati staru gardu zubare i sl. Ne znam kako Danilo razmislja, ali dolazi neko novo doba... IT poslovi su sve manje placeni, dok 'obicne' zanatlije pocinju da 'ubijaju'pare! I treba...

DaniloNS iskreno, pre 10 godina softver (uzimanje dosta para) ...pre 20 godina trgovina HARDVEROM (takodje ogromna lova).... Sada mnogo klinaca novih razbija IT, a pocinju majstori (zanati) da fale.. Kolo srece...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 21:45   #969
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ja sam neko vrijeme radio u IT svijetu kao manager poslovnice, u velikoj kompaniji koja se bavila maloprodajom. Osim IT-a su bili naravno i televizori, kamere, aparati itd. Sve sto je srodno sa informatikom.

Danas ta firma samo sto ne prodaje krompir. Udruzili su se sa nekom drugom firmom pa sada prodaju i kućanske aparate i slicne gluposti. Dosta kineskih stvari. Nesto sto je prije svima u firmi bilo ispod ponizenja. Moj šef koji je bio tu deneciju napustio i postao obicni prodavac namješstaja u drugoj firmi. Nekada smo radili 7 dana u sedmici. Sada samo 5.

Potraznja za racunarima je opala strasno pojavom telefona i tableta. Slabo ko danas hoce PC a jos manje znanje. A ono sto se nekada smatralo kao ekspert, sada kako kolega kaze, svako mladji zna.

Ja sam jos nekako u "informatici" kao 3D graficki dizajnier. Ali definitivno nema neke pare u IT-u kako se mislilo.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 22:01   #970
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Ako misliš da sam te ja zbog toga prozivao - grešiš, ni ja ne radim u IT sektoru.
OK, sorry.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 22:04   #971
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ma nemam ništa protiv IT-a, brat mi je tamo, kum, tazbina, bliski prijatelji,...

Samo često baš iz tog sektora čujem ''pametovanja'' o sposobnosti i tome slično,..mada, oni ni krivi ni dužni se našli na ''tapetu'', generalno, ti ljudi potpuno legalno i zasluženo zarađuju svoj novac, ali često ne mogu da shvate šta je realnost većine drugih profesija u SRB.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DaniloNS na korisnoj poruci:
voodoo_ (27.1.2020)
Stara 27.1.2020, 22:18   #972
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Veliki broj ljudi u branši jesu priučeni šarlatani koji su se navadili na dobru platu i do četrdesete će živeti u balonu kao da im je dvadeset godina, ali otpisivati celu struku (pritom mislim na računarsku tehniku kao osnovu IT-a, za šta je potrebno i neko formalno obrazovanje, a ne na ove ubrzane kurseve za uzimanje para) zbog tako nečega je bezveze.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 22:57   #973
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 957
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Znači ja ako nekom hakujem bankovni račun i prebacim sredstva na svoj to nije krađa jer su to virtuelne pare, ništa opipljivo, pa nisam mu 'realan' novčanik ukrao.
Hahah, zanimljivo razmisljanje, nazalost pare su pare bilo papirnate bilo u elektronskom obliku. Ali poenta je da sherovanje informacija ne sme biti zabranjeno, ako se ovako nastavi na kraju ćemo sve internet servise plaćati, čak i Wikipediju, možda i google pretraživač počne da uzima svoj procenat.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 22:58   #974
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Veliki broj ljudi u branši jesu priučeni šarlatani koji su se navadili na dobru platu i do četrdesete će živeti u balonu kao da im je dvadeset godina, ali otpisivati celu struku (pritom mislim na računarsku tehniku kao osnovu IT-a, za šta je potrebno i neko formalno obrazovanje, a ne na ove ubrzane kurseve za uzimanje para) zbog tako nečega je bezveze.
^ Bezveze je i ovo što ti pišeš. Osnivači najvećih IT kompanija nemaju formalno obrazovanje. I ako je neko priučen programer ne znači da je isti šarlatan i da nije uložio mnogo vremena i truda to da savlada.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 23:00   #975
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
rendzer25 kaže: Pregled poruke
možda i google pretraživač počne da uzima svoj procenat.
Google odavno uzima svoj procenat...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2020, 1:18   #976
acaaca
Član
 
Član od: 12.6.2012.
Poruke: 267
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 32 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Pozdrav,

Kupio sam ovu igru I sve radi odlicno, ali cim izadjem iz igre I ponovo je pokrenem,odjednom mi cutscene postanu potpuno mracne, kao da nema dovoljno svetlosti. To se desava samo kad izadjem iz igre I ponovo je pokrenem, npr. krenem igru da igram iz pocetka I dok god sam u igri nemam nikakav problem, ali cim izadjem I ponovo je pokrenem od mesta na kom sam je prekinuo pojavljuju se te mracne cutscene. Nije do graficke, ili drajvera… posto sam probao na dve razlicite graficke I isto se desava. Dal' je se nekom ovako nesto slicno desavalo? Probao sam I da podignem ponovo sistem I da apdejtujem windows, ali nista ne vredi!
acaaca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2020, 7:12   #977
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Hmm, mislim da si promašio temu, ovde se priča o pirateriji i IT stručnjacima..
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
Laskaris (30.6.2021), m1aden (28.1.2020), NastyB (28.1.2020), pentraksil (29.1.2020), pike8 (29.1.2020), tommy gun (29.1.2020)
Stara 28.1.2020, 9:50   #978
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
^ Bezveze je i ovo što ti pišeš. Osnivači najvećih IT kompanija nemaju formalno obrazovanje. I ako je neko priučen programer ne znači da je isti šarlatan i da nije uložio mnogo vremena i truda to da savlada.
Ti osnivači su mahom college dropout-i (znači odslušali su osnovne predmete, neke i položili) ili imaju vrlo jaku podlogu u matematici i prirodnim naukama (nisu je stekli na internetu). Dakle nisu padobranci.

Drugo, nisam ni rekao da priučen = šarlatan, ali priučenih šarlatana ima i izuzetno koriste trenutnu situaciju, ali neće ni to moći večno.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2020, 10:23   #979
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
mladja064 kaže: Pregled poruke
Jel igrao neko igricu Desperados?
Onaj stari - da. Jako davno. Jedva čekam da se pojavi Desperados 3 koji radi MIMIMI. Inače, ako voliš takve igre obavezno probaj SHADOW TACTICS, najbolja izometrijska "šunjalica" još od Commandos 2 (koji će biti remasterizovan).

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Hmm, mislim da si promašio temu, ovde se priča o pirateriji i IT stručnjacima..
Dobra fora i lepo si me nasmejao.

I samo da dodam svoje viđenje. I sami developeri rade na "kvarnjaka". Sećam se da je nekada svaka igra imala DEMO verziju pa si mogao da isprobaš ono što bi eventualno kupio. Danas imaš samo pravi YouTube show od predstavljanja igara, pa se odluči.
Kao ljubitelj Star Wars-a po onome što sam video pre pojavljivanja JEDI ORDER je nešto što ne sme da se propusti. Srećom, bilo je pirata, probao sam je, posle par sati se žestoko smorio i tačno bi poludeo da sam bacio 60 evrića na nešto što će tako brzo da mi dosadi. Slično mi se desilo i sa MGS Phantom Pain. Dao 60 evrića na ono što sam video, prvih 5-6 misija sam bio toliko oduševljen igrom da mi je Splinter Cell bio igra za dečicu, a onda kad su počele Kodžimine ludorije u igri smučila mi se toliko da je nisam ni dovršio, deinstalirao je i nikad više nemam nameru da je pokrenem.

A što se Red Dead Redemption 2 tiče, da sam igrao pirata sad bi mirne duše dao i 100€ da kupim original. Ovako nešto će se igrati godinama, baš kao što i GTA V odigram jednom godišnje. Za ono što MENI vredi i odgovara ne žalim pare, ali i industrija je kvarna jer te navlači na jeftine trikove.
Ko kaže da Cyberpunk 2077 neće biti teški fail i pored Kijanua??? Jeste da je to CDPR, ali znam mnoge "bombastično najavljene" velikih studija (Seća li se ko "Jade Empire" kad je Bioware bio na vrhuncu???) igre koje su bili teški smor. JA LIČNO, nisam nešto oduševljen jer FP RPG je nešto što mi nikako ne leži i nemam nameru da je preorderujem. Ali ako se dokopam pirata i svidi mi se, naravno da ću kupiti original. Udobnost igranja je mnogo veća.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
Lex987 (28.1.2020)
Stara 28.1.2020, 10:44   #980
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Sećam se da je nekada svaka igra imala DEMO verziju pa si mogao da isprobaš ono što bi eventualno kupio.
Nikada nije bilo da svaka igra ima demo verziju. To su početkom devedesetih popularizovali ID Software i Apogee kroz shareware, pa se vremenom primila praksa da uz časopise dolazi flopi/CD sa demo verzijama nekih igara. Realno, možda petina igara je mogla na ovaj ili onaj način da se isproba pre kupovine, ali u doba pre broadband interneta i to je bilo prilično teško za nabaviti.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Red Dead Redemption 2 Exia otpaTci 0 18.10.2016 15:11
Red Dead Redemption 2 (rumor) jonathan Akcione igre 0 10.4.2015 18:57
Red Dead Redemption za PC srksi otpaTci 3 9.4.2012 3:51
Red Dead Redemption Brzi82 Akcione igre 6 13.6.2010 0:22
Red Dead Redemption movie DylaN Kompjuteri i film 0 7.6.2010 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com