Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.12.2014, 23:08   #1221
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Meni je Bloodmoon odlican kao i Tribunal (jako retko, ustvari ja znam samo za Morrowind,da genijalna igra dobije ne jednu,nego dve podjednako genijalne ekspanzije ). Sta vise , bas su sa Bloodmoonom potvrdili da ih Vvardenfell i Mournhold nisu "****i" nego da ljudi jednostavno znaju sta rade, pa su opet ,iako skroz drugacije mesto,narod i kultura, uboli atmosferu i sve ostalo. Sem toga Tribunal je zavrsio-zaokruzio pricu,nije imalo smisla ostati u Morrowindu.
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2014, 0:05   #1222
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Нисам рекао да ми се официјелне експанзије не допадају, напротив, него да ми нису баш потпуно уклопљени са наративног становишта у свет оригиналне игре.

Прво зато што је Tribunal након огромне оригиналне игре смештен практично у енклаву, једино што су унапредили је величина тамница, затим супер-епска величина приче оригиналне игре са најважнијим актерима и лаганим одмотавањем и "проваљивањем" је сабијена у кратку завршницу Tribunala
Spoiler za spojler:
где се прича о Трибуналу завршила са бум-трас, ет' јебат' га, изгибоше...
по мом мишљењу требала је већа експанзија, макар са околином града и са дубљим, донекле мистификованим крајем, нешто као са Вивек-ом али капирам да су "морали" да је збуџе за неколико месеци... Изгледа ми превише "директна" прича, у односу на оригинал који је то фантастично закамуфлирао и пружио интерпретацију играчу на извол'те. Bloodmoon је такође одлична експанзија али такође "накалемљена" на оригиналну игру, још и више него Тribunal, јер фура свој фазон тотално без претеране интеграције са матичном игром, не говорим о окружењу и причи, него наративној логици, једино имамо оног лика у AldRuhn, Khajiit-a који нас превози и лоше урађене референце на Solstheim код свих ликова скоро у основној игри, што је како рекох скрнаво решење јер уклања могућност да се виде гласине у оригиналној игри на пример, за ту регију или шта је већ лик имао првобитно да каже. Постављена је премиса као да је играч изгустирао оригинал и сада је друга експанзија једино што постоји. Такође Bloodmoon направи пар озбиљних квест проблема у оригиналну и Тribunal-у али то је решено што службеним, а још више неслужбеним печевима.

По мом мишљењу, требали су уложити само мало више труда и направити нешто као што је PirahnaBytes урадио са експанзијом за Gothic 2, Night of the Raven, а то је потпуна интеграција са основном игром.

Можда је мало претерано то за рећи, имајући у виду колико су својевремено пружили али ја обожавам Morrowind ван сваке речи, па сам зато и минуцизан са "критикама".

Tamriel Rebuilt нисам у прилици да испробам сада, зато са сматрао да један пост са питањем није згорега.
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Grond na korisnoj poruci:
Al Capone (6.12.2014), Miki1987 (10.1.2015)
Stara 6.12.2014, 11:36   #1223
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Ja na to gledam ovako, iako mogu da se igraju bilo kojim redom (bar teoretski, buduci da ne postoji lvl scaling pa moze biti malo teze pogotovo za igrace koji nemaju prethodno znanje o igri), ako gledamo pricu i lore,jedino ima smisla igrati ih redosledom kojim su i izasle: M->T->B.

Potpuno se slazem za pricu o Morrowindu kako je velika,misteriozna i kako se sporo odmotava, ali na kraju osnovne igre,sve je jasno ,jednostavno glavni igraci (Helseth,Almalexia...) u Morrowindu vec znaju da je igrac Nerevarine,a i samom igarcu,ako je pratio pricu kako treba je manje-vise jasno sta se dogodilo,nema vise (toliko) misterije. Tribunal je nekako vise neizbezan epilog svega toga tj. dogadjaja iz osnovne igre.
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2014, 13:43   #1224
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Имајући у виду да су многи фанови маштали о томе да Bethseda штанца експанзије за Morrowind до судњег дана, могли су 'ладно да узму две године додатно и одраде епску експанзију која би се бавила крајем Tribunala, па тек онда Bloodmoon али добро, нећу сада да закерам, то онај Morrowind фанатик проговара из мене.

Иначе, ево један интересантан детаљ, који сам приметио одмах у Tribunal-у када сам почео да га играм, дизајн једног непријатеља је веома сличан као у игри Etherlords (Та игра је изашла и пре Morrowinda).
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	etherlords_790screen001.jpg
Viđeno:	80 puta
Veličina:	86,9 KB
ID:	51067   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	1384957325_m48.jpg
Viđeno:	66 puta
Veličina:	94,1 KB
ID:	51068  
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Grond na korisnoj poruci:
LoshMeeBre (6.12.2014)
Stara 6.12.2014, 14:40   #1225
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Grond kaže: Pregled poruke
Иначе, ево један интересантан детаљ, који сам приметио одмах у Tribunal-у када сам почео да га играм, дизајн једног непријатеља је веома сличан као у игри Etherlords (Та игра је изашла и пре Morrowinda).
Kako si se toga setio, svaka ti dala. Presao sam Etherlordse bar 3 puta i nikad to nisam primetio
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2014, 14:48   #1226
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Запало за око... Иначе и неке звукове који се користе у Morrowind-у сам чуо на јако пуно места, на пример за Recall магију/scroll, баш се често налази по којекаквим медијима/играма али сада ми не пада на памет ниједан да вам покажем...
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2014, 20:23   #1227
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

OpenMW je blizu izlaska stabilne verzije, obratite pažnju kako se zarvšava poslednja postavljena vest

https://openmw.org/en/
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Grond (17.1.2015)
Stara 2.3.2015, 21:26   #1228
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Неки звучни ефекти не могу да се искључе? Чују се кораци и жуборење воде чак и када се све поискључује у опцијама.
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2015, 16:43   #1229
Rilex
Član
 
Član od: 10.3.2011.
Poruke: 210
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 45 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Uzeo i ja da probam ovu igru, iako je 2015.god
Zanimljiva mehanika igre. Leveluješ se samim trčanjem i skakutanjem. A još je zanimljiviji AI u igri. Odradim već nekoliko questova za Caius Codiusa (ili kako se već zove), taman se levelujem i rekoh sebi "Caius me je već promovisao u Blades organizaciji i postajemo dobri drugari, daj da malo dremnem u njegovom krevetu kad se već ponudio domaćin". I tako, legnem ja da dremnem, kad ono odjednom me probudio neki mangup, upao u kuću i krenuo da me taba! Izvadim sekiru i krenem da se tučem, a Caius svo vreme stoji i ni prstom da mrdne! Baš njega briga što mu je u kuću upao neki gremlin i što mu taba drugara. I tako, tokom ljutog boja slučajno zakačim Caiusa sekirom i on ladno izvadio nož i krenuo da se bije samnom, u fazonu "sad ćemo da vidimo od čega si napravljen"
Elem, ima li još ovakvih bisera u igri? Vaša zanimljiva iskustva?
Da ne ispadne da samo zakeram, ovi fazoni su mi čak i simpatični.
Rilex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2015, 16:55   #1230
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Morrowind

Taj sto je upao u kucu je u crnom? Verovatno si dostigao 8 level pa si triggerovao napade koji dolaze uz Tribunal ekspanizju.
Inace ce ti u pomoc priskakati samo strazari, ostali NPC-ovi uglavnom ne reaguju osim ako su napadnuti.
Licno sam razmisljao da ponovo instaliram Morrowind, ali mislim da je to vreme iza mene. Mogu slobodno reci da je igranje ove igre obelezilo jedan mali deo mog zivota, a ponovo kretanje iz pocetka ne bi bilo pravo, poput vracanja kroz vreme, deluje interesatno u teoriji, ali covek veoma brzo shvati da proslost treba da ostane tamo gde je Naravno, ko nikada nije dotakao tle ove magicne zemlje, samo napred
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
Asmodeus (19.3.2015), Leonida (20.3.2015), Oggy (19.3.2015), Rilex (19.3.2015)
Stara 19.3.2015, 17:29   #1231
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Trckaranjem i skakutanjem levelujes athletics i acrobatics, a tako ces dobiti lvl samo ako si ih stavio u major ili minor skills.

Postoje dve mogucnosti: 1) posto si uradio par zadataka za Caius Cosadesa, moguce da te je napalo Ash stvorenje

2) Ako je u pitanju ubica obucen u crno, onda te je napao Dark Brotherhood assassin iz Tribunal ekspanzije

Dve informacije koje ti je dao Mario su netacne, ne moras da dodjes do 8. lvl-a da bi te napao Dark Brotherhood, mogu da te napadnu odma na pocetku igre. Niko ti nece priteci u pomoc sto se tice ubice, cak ni strazari. Strazari ce napasti samo zivotinje koje slucajno zalutaju u grad.

PS
Nema veze sto je 2015. Morrowind je i dalje (uz Gothic) najbolji open world RPG. Samo napred i pitaj ako negde zapne
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Al Capone na korisnoj poruci:
Rilex (19.3.2015)
Stara 19.3.2015, 17:44   #1232
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Morrowind

Igram Morrowind zadnjih 10 godina, koga bole brige dal je 2005-a ili 2125-a.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
Leonida (20.3.2015), Rilex (19.3.2015), voodoo_ (20.3.2015)
Stara 19.3.2015, 18:12   #1233
Rilex
Član
 
Član od: 10.3.2011.
Poruke: 210
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 45 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Taj sto je upao u kucu je u crnom? Verovatno si dostigao 8 level pa si triggerovao napade koji dolaze uz Tribunal ekspanizju.
Inace ce ti u pomoc priskakati samo strazari, ostali NPC-ovi uglavnom ne reaguju osim ako su napadnuti.
Licno sam razmisljao da ponovo instaliram Morrowind, ali mislim da je to vreme iza mene. Mogu slobodno reci da je igranje ove igre obelezilo jedan mali deo mog zivota, a ponovo kretanje iz pocetka ne bi bilo pravo, poput vracanja kroz vreme, deluje interesatno u teoriji, ali covek veoma brzo shvati da proslost treba da ostane tamo gde je Naravno, ko nikada nije dotakao tle ove magicne zemlje, samo napred
Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Trckaranjem i skakutanjem levelujes athletics i acrobatics, a tako ces dobiti lvl samo ako si ih stavio u major ili minor skills.

Postoje dve mogucnosti: 1) posto si uradio par zadataka za Caius Cosadesa, moguce da te je napalo Ash stvorenje

2) Ako je u pitanju ubica obucen u crno, onda te je napao Dark Brotherhood assassin iz Tribunal ekspanzije
Da, imam instaliran Tribunal i Bloodmoon. Ovo što me napalo je bilo nešto neljudsko kao neki goblin, moguće da je taj Ash što si naveo. A pre me je isto trgao iz sna taj crni iz Brotherhooda, mada tada sam bio sam, spavao u tuđoj kući Drpio sam njegovu opremu koju i dalje nosim, sad sam 7. level. Mada su komentari prolaznika uglavnom negativni, kažu da mi je ružan outfit. Baš mi je neprijatno bilo Ne znam, možda bih mogao da skoknem do prodavca da kupim neke šarene 'aljine, pa da njih nosim dok skitam Balmora čaršijom
Rilex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2015, 18:15   #1234
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Napalo te je onda ash stvorenje, najverovatnije ash zombie. Na negativne komentare se u pocetku navikni, posto si Outlander (rodjen van Morrowinda), a Dunmeri bas ne vole Outlandere Inace taj oklop je jedan od najboljih (light) u igri.


10 hours of walking in Morrowind as a male Dunmer
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Al Capone na korisnoj poruci:
Rilex (19.3.2015)
Stara 19.3.2015, 18:20   #1235
Rilex
Član
 
Član od: 10.3.2011.
Poruke: 210
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 45 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Napalo te je onda ash stvorenje, najverovatnije ash zombie.
OK.
Nego zaboravio sam da pitam nešto. Dok sam radio jedan od manjih kvestova za mages guild, jedan lik je ostavio gomilu nekih dijamanata, brilijanata i ostalih skupocenosti na radnom stolu. Naravno da sam ih sve ćapio, ima jedan gem koji vredi čak 68 000 zlatnika! Ali, ne znam postoji li negde trgovac koji ima toliko para da ga kupi? Kapiram da ću manje para dobiti, jer mora i on da zaradi, ali ako bih i četvrtinu vrednosti dobio, to bi mi puno pomoglo

edit: Haha, sviđa mi se video!
Rilex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2015, 18:28   #1236
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.380
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Kraba koja priča i onaj mali Scamp u Calderi su trgovci sa najviše novca valjda.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2015, 18:35   #1237
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Mozes da odes u Mournhold, glavni grad Morrowinda i mesto desavanja Tribunal ekspanzije, tamo trgovci imaju vise novca.

Postoje dva trgovca na Vvardenfell-u koji imaju vise novca,obojica su skriveni (jedan je easter egg maltene), jedan ima 5000 drugi mislim duplo vise tj. 10 000. Ovaj prvi ti se nalazi u Calderi, u pitanju je Daedra tacnije Scamp. Drugi je mudcrab, da kraba koja govori nalazi se na ostrvcetu jugoistocno od Surana.

Samo pazi, prednost koju daju ta dva trgovca i oklop od DB assassina znatno olaksavaju pocetak igre.
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2015, 10:02   #1238
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 858
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Scamp je poznat po tome što (verovatno jedini) otkupljuje iteme po punoj prodajnoj ceni...

Ne znam da li je bug ili šta, uglavnom dušu dalo za farmanje zlata...
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2015, 10:26   #1239
Acidum Dominicum
Član
 
Član od: 11.10.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 56
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Mali savet za prodaju jako skupih artefakata kod takvih trgovaca:
Kampuješ kod trgovca par dana da bi mu se dopunjavao budžet, svaki dan mu prodaš nešto za max iznos (npr kraba 10000), i kad prodaš dovoljno da ima robe u vrednosti koja ti treba - otkupiš potreban broj stvari i odmah mu prodaš najskuplju stavku.

npr. Pet dana mu prodaješ Ebony oklopčiće i mačeve za po 10k, šesti dan ih sve otkupiš i prodaš nešto za do 60k, sledećih pet dana mu opet prodaješ to što si otkupio...

Obrati samo pažnju na činjenicu da ne kupuju svi sve...
Acidum Dominicum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2015, 13:08   #1240
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Rilex kaže: Pregled poruke
Odradim već nekoliko questova za Caius Codiusa (ili kako se već zove), taman se levelujem i rekoh sebi "Caius me je već promovisao u Blades organizaciji i postajemo dobri drugari, daj da malo dremnem u njegovom krevetu kad se već ponudio domaćin". I tako, legnem ja da dremnem, kad ono odjednom me probudio neki mangup, upao u kuću i krenuo da me taba! Izvadim sekiru i krenem da se tučem, a Caius svo vreme stoji i ni prstom da mrdne! Baš njega briga što mu je u kuću upao neki gremlin i što mu taba drugara. I tako, tokom ljutog boja slučajno zakačim Caiusa sekirom i on ladno izvadio nož i krenuo da se bije samnom, u fazonu "sad ćemo da vidimo od čega si napravljen"
Odvalih se od smeha, hvala
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
elder scrools, morrowind


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com