Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.11.2022, 16:07   #101
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Citat:
Mislio sam nekad da je to elegantnije rešenje od AA baterija ali se ispostavilo da nije.
To ti je feature da malo odmoriš
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2022, 21:12   #102
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Ja uzeo Xbox Series X kontroler pre nekih godinu dana, odličan i kvalitetan osim jedne mane, a to je slabiji kvalitet onih plastičnih produžetaka dole za levi i desni bumper. Kada se uporede ovaj i onaj od prethodnih, ovde stavljaju dosta tanje pa umeju da se polome. Meni se evo polomio pre nekih mesec dana na LB, znači za manje od godinu dana, uz neku solidnu osrednu količinu igranja.

That being said, to ne predstavlja neki problem jer sam odmah otvorio, zalepio i šljaka bez problema. Posle toga sam uzeo i naručio 3 rezervna Bumper dela sa Aliexpress-a da ne razmišljam o tome i menjam ako zatreba.

Osim toga, bez zamerke, koristim 4 Eneloop rechargeable baterije i menjam naizmenično.

Inače sam hteo da uzmem i ovaj novi PS5 DualSense ali videh da su im analogne palice očajne i jako često dobijaju drift.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku evil_geko na korisnoj poruci:
polarnimeda (2.11.2022)
Stara 7.11.2022, 17:01   #103
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Jel ima kod nas da se nađu original XBOX kontroleri za Windows ili samo nešto poput "PDP" (mada nisu ni oni loši), i da li može na Win da se koristi baš kontroler za konzolu ili mora da bude neko "Windows" izdanje?
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2022, 18:48   #104
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Citat:
zvucnjak kaže: Pregled poruke
Jel ima kod nas da se nađu original XBOX kontroleri za Windows ili samo nešto poput "PDP" (mada nisu ni oni loši), i da li može na Win da se koristi baš kontroler za konzolu ili mora da bude neko "Windows" izdanje?
Ako imaš bluetooth na PC-u, uzmeš bilo koji Xbox kontroler, ako nemaš, tražiš varijante sa wireless adapterom, ako hoćeš bez kabla naravno. Dobijaš i USB kabl. Tako da su to sve isto Xbox kontroleri, samo postoje te Windows varijante koje imaju adapter unutra, to je jedina razlika. Taj adapter možeš i posebno da uzmeš ali mislim da ako se uzima posebno, mnogo više izađe.

A PDP je isto dobra varijanta, ja planiram da uzmem i jedan PDP kao backup ili ka varijanta za neke "button mashing" igre kako ne bih habao ovaj orig Xbox kontroler.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku evil_geko na korisnoj poruci:
zvucnjak (12.11.2022)
Stara 7.11.2022, 20:45   #105
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Najbolji gamepad za PC?

Ja sam uzeo taj sa originalnim wireless donglom za PC. Takav komplet je nešto tipa 10ak evra skuplji a čitao sam da drži vezu pouzdanije od BT konekcije (ima cele teme na netu koji BT čipovi rade dobro a koji ne baš). Nisam hteo da rizikujem kako će mi raditi običan BT jer ako bi štucalo da moram da kupim taj XB dongl na kraju odvojeno, skuplje bi bilo.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2022, 21:50   #106
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Da da, obavezno sa tim donglom !! I ja sam taj uzeo.

Ima par razloga koje sam licno iskusio ranije :
-stabilnije radi nego preko BT.
-ako koristite vise BT uredjaja, na primer zvucnike ili slusalice i jos nesto i kontroler, dolazice do seckanja muzike ili gubitka konekcije kontrolera (ne skroz vec deo sekunde).
-ako vam dolazi drustvo i hocete da povezete vise kontrolera, samo cu reci srecno ako nemate dongle vec planirate sve preko BT.

Tih 10-15e jednom platis i ne boli te glava vise nikad.
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DBrave na korisnoj poruci:
zvucnjak (19.6.2023)
Stara 16.11.2022, 16:39   #107
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
super mi je i sto ovaj radi na obicne baterije, isto kao sto je i moj f710. menjao sam ih na godinu dana bukvalno, a igrao skoro svaki dan bar 1-2h.
onda reseno. hvala!
Ima i da se kupe na Aliexpressu, KP i po Gamesu i slicnim radnjama dockovi i punjivi battery packovi da ne moras da zongliras sa punjivim AA baterijama i punjacem. Ja za svoje kontrolere imam PDP dock ali jeftinije je da se uzme sa Aliexpressa 2x battery pack sa punjenjem na kabl.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2022, 12:04   #108
Johnny-24
Starosedelac
 
Član od: 30.6.2012.
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 1.674
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 197 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Ja vec duze vreme koristim Dualshock 4 + Asus USB BT400 i sve radi super, a DS4 sam uzeo original polovan an KP za 3000 i ovaj mali usb bt takodje nasao na kp za 800, sve me iznelo 3800 a radi bez ikakvih problema u svakoj igrici. Kontam bolje da uzmem oriđiđi DS4 nego one trust, genesis i slicno gejpede.
Johnny-24 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2022, 14:14   #109
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Citat:
zvucnjak kaže: Pregled poruke
Jel ima kod nas da se nađu original XBOX kontroleri za Windows ili samo nešto poput "PDP" (mada nisu ni oni loši), i da li može na Win da se koristi baš kontroler za konzolu ili mora da bude neko "Windows" izdanje?
Pre koju nedelju stigla nova tura XBOX One kontrolera u G***su, wireless su 11k, ako hoćeš sa adapterom 12k (u tom slučaju ima samo klot crni).
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2022, 4:33   #110
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

dal se meni cini ili je mogao da se kod nas u nekoj prodavncii uzme neki xbox kontrolor (ne mora One) sa pc usb dongle-om za 8k?
uglavnom, sada ne vidim da ima igde po iole normalnoj ceni, ako se i po nenormalnoj nadje.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2022, 17:56   #111
SportsGamer
Član
 
Član od: 9.5.2014.
Poruke: 354
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 45 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Ja koristim ps4 controler za pc i kupio sam assusov blutut radi sve vec odlicno dve godine.Tako da od mene preporuka za ps4 ili cak mozda i ps5 controler koji zanimljivo da kosta do 1000 dinara skuplje ili cak po istoj ceni se mogu naci ps5 i ps4 controleri,tako da vredi mozda ciljati i ps5 controler za pc,elem zabrljavio mi je totalno xbox360ce program,a ne mogu fixati ga nikako svasta sam pokusavao,dal ima neka dobra alternativa kao zamena za njega ako zna neko nek napise posto koristim i jos jedan blutut kopiju neku ps3 gamepada pa bi mi znacilo ako ima sta da moze da prepozna tj emulira za ostale igre..
SportsGamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2022, 21:25   #112
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Za PS4 kontroler imaš DS4Windows koji ti bez bilo kakvih podešavanja i drndanja automatski emulira Xinput tj. Xbox kontroler na nivou sistema.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2023, 6:14   #113
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Resio sam da uzmem novi bezicni gamepad za pc, malo istrazivao i odlucio se za XBOX ONE/S, posto ima baterije koje sam mogu da menjam (sto mi odgovara vise nego da ih punim) i jer radi na PC-u bez problema.
MEDJUTIM, citam da je ekstremno glasan, sto ga cini beskorisnim za nocno igranje kada je neko u blizini.

Onda rekoh sebi, OK, uzecu DS4, nije problem da pre pustanja igre kliknem koji put vise, ali onda za njega citam da uprkos programu DS4Windows nece da radi u nekim igrama, kao sto je npr Sekiro.
Takodje mi se ne svidja sto baterija mora da se puni, sto znaci da mora da se razmislja o njoj, ali ajde, to je manji problem.

Najbolje bi verovatno bilo kada bih nasao XBOX 360 bezicni gamepad, ali ih nigde nema u ponudi.
Elite nije navodno toliko glasan, ali je to previse novca za nesto sto moze da ne potraje ni godinu-dve.
Ovi non-mainstream modeli su mi totalna nepoznanica i ne ulivaju mi poverenje.

Do sada sam imao F710 i manje vise je sve radilo kako treba, ali mu je otisao klik na levom analognom. Hteo sam da kad vec uzimam drugi predjem na nesto malo bolje, ali evo... Ne znam sta je bolje.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2023, 11:21   #114
Mocko
Starosedelac
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: Beograd, povremeno Trebinje
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 282 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
Resio sam da uzmem novi bezicni gamepad za pc, malo istrazivao i odlucio se za XBOX ONE/S, posto ima baterije koje sam mogu da menjam (sto mi odgovara vise nego da ih punim) i jer radi na PC-u bez problema.
MEDJUTIM, citam da je ekstremno glasan, sto ga cini beskorisnim za nocno igranje kada je neko u blizini.

Onda rekoh sebi, OK, uzecu DS4, nije problem da pre pustanja igre kliknem koji put vise, ali onda za njega citam da uprkos programu DS4Windows nece da radi u nekim igrama, kao sto je npr Sekiro.
Takodje mi se ne svidja sto baterija mora da se puni, sto znaci da mora da se razmislja o njoj, ali ajde, to je manji problem.

Najbolje bi verovatno bilo kada bih nasao XBOX 360 bezicni gamepad, ali ih nigde nema u ponudi.
Elite nije navodno toliko glasan, ali je to previse novca za nesto sto moze da ne potraje ni godinu-dve.
Ovi non-mainstream modeli su mi totalna nepoznanica i ne ulivaju mi poverenje.

Do sada sam imao F710 i manje vise je sve radilo kako treba, ali mu je otisao klik na levom analognom. Hteo sam da kad vec uzimam drugi predjem na nesto malo bolje, ali evo... Ne znam sta je bolje.
Pogledaj 8bitdo kontrolere, vidim da ih dosta hvale u poslednje vrijeme.
Mocko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mocko na korisnoj poruci:
polarnimeda (2.3.2023)
Stara 2.3.2023, 11:57   #115
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
MEDJUTIM, citam da je ekstremno glasan, sto ga cini beskorisnim za nocno igranje kada je neko u blizini.
Pri ruci su mi 3 komada XBOX Series X/360 i DS4. Ne znam šta bih ti rekao... XBOX Series X jeste najglasniji, klik je nešto nalik kliku mehaničke tastature i da, ako nekog pored tebe nervira šta radiš, verovatno bi ga X najviše nervirao ali ne previše u odnosu na 360 i DS4... Ni na jednom gamepadu nećeš da pipkaš kao da sviraš klavir već ćeš da stiskaš to Ako se neko pored tebe nervira što to radiš, sumnjam da će bilo šta što pokušaš pomoći...
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ogisha na korisnoj poruci:
polarnimeda (2.3.2023), simke85 (2.3.2023)
Stara 2.3.2023, 17:34   #116
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

@ogisha
ma nije da ce neko da se nervira, nego da nekoga ne budim.
kod XBOX X je valjda glavni problem d-pad.
ali si pravi covek za ovo pitanje jer imas na istom mestu sve sto me zanimalo.

znaci kad poredis ds4 i xbox x, sve tastere, nije ogromna razlika? koliko procenata je npr glasniji XBOX? on bi mi mnogo vise odgovarao, samo da nije glasniji.

e i da li je neki veci od drugog? i da li je za ocekivati da neki potencijalno duze traje od drugog (ako imas na osnovu cega to da odgovoris)?

@mocko
a pogledacu malo i ove 8-bit. nemam pojma ni dal ih prodaju kod nas, bukvalno nista nisam gledao osim PS i XBOX.

Poslednja ispravka: polarnimeda (2.3.2023 u 17:45)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2023, 18:36   #117
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Ja nikako da odigram Sekira, baš zato što imam DS4. Ne znam šta da radim da bih ga koristio u toj igri, mada ima 2-3 godine otkako sam se poslednji put bavio time, pa se možda nešto i promenilo u međuvremenu.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Akumu na korisnoj poruci:
polarnimeda (3.3.2023)
Stara 2.3.2023, 20:31   #118
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Hajde da ti pomognem koliko mogu

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
znaci kad poredis ds4 i xbox x, sve tastere, nije ogromna razlika? koliko procenata je npr glasniji XBOX?
Možda je najbolje da pogledaš neki klip na yt sa otpakivanjem ali ovo su neka moja opažanja:

ABXY vs Iks, Krug, Kvadrat, Trougao - XBOX je kao kad klikćeš po mehaničkoj tastaturi, DS4 je možda 20% tiši. Taj zvuk ćeš vrv najčešće čuti jer se najviše klikće po njima.

D-Pad - ovde je DS4 ubedljivi pobednik jer se ne čuje uopšte. Intezitet zvuka kod Series X je sličan kao za dugmiće.

Analog stick - kliktanje i pomeranje nešto glasnije kod Series X. Zvuk kliktanja kod Series X nešto tiši nego zvuk dugmića.

L1, R1 - Kod series X zvuk maltene kao kod klika za analog stick. DS4 jedva čujan.

L2, R2 - zvuk kod series X jedva čujan. Kod DS4 je ovo možda najglasnija stvar.

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
e i da li je neki veci od drugog?
Tu su negde. DS4 ima širi hvat. Recimo da imam veću šaku od prosečne osobe, nemam nikakav problem da upravljam sa oba. Lično, XBOX mi je udobniji, popuni celu šaku ali na oba se lako navići.

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
i da li je za ocekivati da neki potencijalno duze traje od drugog (ako imas na osnovu cega to da odgovoris)?
Za ovo ti ne mogu baš pomoći. XBOX 360 mi traje nekih 8-9 godina, DS4 tri godine, XBOX Series X jednu godinu. Za Series X su pričali da taster A ponekad ne reaguje, valjda zbog neke mane u dizajnu. Takve probleme nisam imao, možda su rešeni, možda je od modela do modela, iskreno ne pratim više.

Sve u svemu, slično sam razmišljao kao ti prilikom kupovine, zagledao svaku sitnicu. Kad ti jednom dođu šaka, zaboravljaš sve i teraš sasvim normalno

Poslednja ispravka: ogisha (2.3.2023 u 23:41)
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ogisha na korisnoj poruci:
polarnimeda (3.3.2023)
Stara 2.3.2023, 20:37   #119
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Ja imam Xbox x kontroler i Dualsense... iskreno, ne koristim Xbox-ov uopšte u poslednje vreme.
Dualsense je sjajan sa haptic feedbackom i trigerima. Čak i za igre koje ga ne podržavaju, može se isprogramirati uz pomoć DSX programčića koji je samo par dolara na Steamu.

Odigrao sam ceo Hi-Fi Rush sa njim, osećaj je neverovatan jer uključim audio haptic, što znači da mi vibrira kontroler u ritmu muzike, a pošto se sama igra zasniva na ritmu, doprinosi čitavom užitku!
Isto i sa Dead Space rimejkom - ova opcija najbolje radi uz igre gde postoji kontrast između glasnih i tihih scena. DSR ima takve momente. Cyberpunk je npr preglasan, muzika, glasovi, sve se stapa i onda nema poente, ali svakako, Nexus mod donosi sve kul opcije za trigere za Cyberpunk, i par još nekih igara. Neko je čak isprogramirao to i za RDR2 koji još ni nema native support na PS5.

I naravno, sve SONY igre dolaze sa podrškom za ovaj kontroler, igrati Returnal s njim na PC-ju je ultimativno iskustvo.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
polarnimeda (3.3.2023)
Stara 3.3.2023, 2:13   #120
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Najbolji gamepad za PC?

Evo i ja kao korisnik oba (mada DS4 više ne) mogu da potvrdim da XB jeste kliktaviji. 😊 Ja sam ga međutim često koristio kada devojka zadrema pored i nikada se nije probudila zbog gamepada. Mada je to ona dnevna dremka kada ni ambijentalna tišina nije baš neka... Za neko duboko noćno igranje, ako ti neko baš spava u tišini, verovatni bi smetalo.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
polarnimeda (3.3.2023)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolji Bilijar Jack Sparrow Sportske simulacije 40 14.10.2016 8:20
Najbolji download manager Insecticide Aplikativni softver 40 30.5.2013 22:39
Najbolji nacin za povezivanje lubigor Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 18.6.2008 16:55
Najbolji programski jezik Andross Programiranje 11 23.7.2006 20:30
Najbolji Website! Teva Zanimljive Web lokacije 21 6.5.2006 16:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com