Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi

Grafički softver i radovi Programi za pregled slika, programi za obradu vektorskih i rasterskih slika, programi za projektovanje, modelovanje i rendering, konvertori; takođe i primeri fotografija i radova

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.4.2006, 20:05   #1
X800 GT
Član
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Virtualna Stvarnost
Poruke: 140
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Light Wave

Ljudi el vredi da pocnem da ga ucim, ili mi preporucujete neki drugi program?
El neko koristi Light Wave?
X800 GT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2006, 20:27   #2
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Light Wave

Jesi li ti pogrešio sobu, ili postoji još neki LightWave osim onog za 3D modeliranje i animaciju?
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2006, 21:12   #3
X800 GT
Član
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Virtualna Stvarnost
Poruke: 140
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Light Wave

Citat:
Highlander kaže:
Jesi li ti pogrešio sobu, ili postoji još neki LightWave osim onog za 3D modeliranje i animaciju?
Pogrešio sobu
X800 GT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2006, 22:33   #4
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Light Wave

Kako god bilo- Lightwave 3d je stvar proslosti- citaj pregazilo ga vreme
Strasno je iza MAYE i MAXA - i nema ama bas nikakve svrhe pocinjati sa ucenjem - ekstra sto nove verzije nije bilo ko zna od kada
Zaboraviti na LIGHTWAVE i baciti instalaciju sto dalje---
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2006, 20:10   #5
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Light Wave

Citat:
nesonjacc kaže:
Kako god bilo- Lightwave 3d je stvar proslosti- citaj pregazilo ga vreme
Strasno je iza MAYE i MAXA - i nema ama bas nikakve svrhe pocinjati sa ucenjem - ekstra sto nove verzije nije bilo ko zna od kada
Zaboraviti na LIGHTWAVE i baciti instalaciju sto dalje---
Da li si ti svestan sta si napisao?! "Lightwave stvar proslosti" ?!

Evo ti sam najznacajnijih igara i filmova koji su radjeni uz pomoc Lightwave-a

Igre:
- DOOM 3
- Quake 4
- Serious Sam 2
- The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay
- Full Spectrum Warrior
- Unreal Tournament 2003
- Diablo
- Fallout 2
- Deus Ex 2: Invisible War
- Ground Control II

Filmovi:
- Mission Impossible III
- Poseidon
- The DaVinci Code
- The Guardian
- X-Men 3: The Last Stand
- Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
- Spider-Man 2
- Van Helsing
- Lara Croft Tomb Raider 2:
- The Last Samurai
- The League of Extraordinary Gentlemen
- Lord of the Rings: The Return of the King
- The Matrix Reloaded
- The Matrix Revolutions
- Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
- Black Hawk Down
- Blade 2
- Star Wars Epsiode II: Attack of the Clones
- A.I.: Artificial Intelligence
- Jurassic Park III...

Ovo je samo mali deo onoga sto je radio Lightwave. I zar je on stvar proslosti??? A broj serija, video spotova, kratkih filmova.... je poveci

A veci spisak mozes videti ovde http://www.newtek.com/lightwave/projects.php

Za tvoju informaciju Hollywood-om jos uvek vlada kombinacija Lightwave3d+SoftImage
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2006, 21:21   #6
RaideR
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Bar, YU
Poruke: 199
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 40 puta na 15 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RaideR
Određen forumom Re: Light Wave

^^ Istina ziva
RaideR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2006, 21:46   #7
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Light Wave

Javi mi kad MAX bude radio radiosity rendering
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2006, 21:48   #8
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Light Wave

Citat:
nesonjacc kaže:
...ekstra sto nove verzije nije bilo ko zna od kada...
Upravo je izasla verzija 9!!

A za razliku od 99% kompanija NEWTEK za svaku novu verziju svojih programa ima opravdanje a ne samo puko dodavanje brojeva!
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2006, 22:04   #9
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Light Wave

Citat:
ATI` kaže:
Da li si ti svestan sta si napisao?! "Lightwave stvar proslosti" ?!
Ne lupaj, lightvawe jeste stvar proslosti.
Pazi, postojala su nekada (2000-2001) tri najmocnija programa za 3D grafiku.
U lighwave-u si mogao da radis dobre procedural, materijale za metal, u mayi si mogao da sasvim dobro odradis animaciju tkanine, dok si u max-u najbolje mogao da radis na game dev-u.
Sada je to stvar proslosti, i max i maya (koju je max-ov Autodesk kupio) obiluju najrazlicitijim alatkama, dok je lightwave ostao daleko iza.
Citat:
ATI` kaže:
Javi mi kad MAX bude radio radiosity rendering
Javljam ti.
Radiocity postoji u max-u jos od verzije 6 ( plus mental ray render) i oba su integrisani u max-u.

Pozuruje me drug da pijemo, inace bih imao jos mnogo toga da napisem
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2006, 22:30   #10
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Light Wave

Citat:
bobi kaže:
Ne lupaj, lightvawe jeste stvar proslosti.
Pazi, postojala su nekada (2000-2001) tri najmocnija programa za 3D grafiku.
U lighwave-u si mogao da radis dobre procedural, materijale za metal, u mayi si mogao da sasvim dobro odradis animaciju tkanine, dok si u max-u najbolje mogao da radis na game dev-u.
Sada je to stvar proslosti, i max i maya (koju je max-ov Autodesk kupio) obiluju najrazlicitijim alatkama, dok je lightwave ostao daleko iza.

Javljam ti.
Radiocity postoji u max-u jos od verzije 6 ( plus mental ray render) i oba su integrisani u max-u.

Pozuruje me drug da pijemo, inace bih imao jos mnogo toga da napisem
Radiosity u MAX-u nema veze sa pravim radiosity-jem, to je samo plugin Renderman integrisan u njega ali je on i pre bio nedovrsen.

MAX-ov limit su TV reklame, svidelo se to nekome ili ne!

P.S. Trebao bi javiti Dzordzu Lukasu da radi na programu koje je proslost. Mozda covek nije obavesten I ID Software-u da hitno Quake Wars prebace u MAX

P.S. 2 Upravo je ta proslost u verziji 9 presla i na MacOS

Poslednja ispravka: ATI` (28.7.2006 u 22:49)
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2006, 22:47   #11
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Light Wave

Da ali niko da napomene da se LightWave3D uvek koristi za odrađivanje jednog manjeg dela posla u svim projektima a to je uglavnom deo vezan za modeling ili eventualno generisanje terena (malo jači generator reljefa). Ista stvar kao što je primena ZBrusha ili sličnih alata samo što se LW3D kao može da pohvali da je samostalan program na tu temu.

@ATI
A baš si našao sajt sa referentnom listom proizvoda za čiju izradu je korišćen LW3D Pa normalno je da će na tu listu proizvođač da stavi i projekat u kome se učešće Light Wave 3D-a svodi na korišćenje CD-a sa piratskom kopijom programa kao podmetača za kafu

Lično sam u LW3D-u radio još na Amigi kada je stajao rame uz rame sa legendama kao što su "Real3D" i "Imagine". Tada je mogao da se pohvali da spada u sam vrh ponude.

Danas, par interesantnih mogućnosti (koji čine možda 2% realnih novina) ne mogu da pokrpe gomilu nedostatke koje LW3D ima?

Pa čak ni inata radi
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2006, 23:04   #12
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Light Wave

Citat:
holodoc kaže:
Da ali niko da napomene da se LightWave3D uvek koristi za odrađivanje jednog manjeg dela posla u svim projektima a to je uglavnom deo vezan za modeling ili eventualno generisanje terena (malo jači generator reljefa). Ista stvar kao što je primena ZBrusha ili sličnih alata samo što se LW3D kao može da pohvali da je samostalan program na tu temu.

@ATI
A baš si našao sajt sa referentnom listom proizvoda za čiju izradu je korišćen LW3D Pa normalno je da će na tu listu proizvođač da stavi i projekat u kome se učešće Light Wave 3D-a svodi na korišćenje CD-a sa piratskom kopijom programa kao podmetača za kafu

Lično sam u LW3D-u radio još na Amigi kada je stajao rame uz rame sa legendama kao što su "Real3D" i "Imagine". Tada je mogao da se pohvali da spada u sam vrh ponude.

Danas, par interesantnih mogućnosti (koji čine možda 2% realnih novina) ne mogu da pokrpe gomilu nedostatke koje LW3D ima?

Pa čak ni inata radi
Takodje sam radio u LW3D-u jos na amigi Real3D i Imagine sam probao iz znatizelje, Kasnije sam silom prilika kratko vreme radio u 3D Studio-u za DOS ali sam od verzije LW3D 5.5 opet se vratio na sto se mene tice najbolji 3D program.
Isto niko nije napomenuo sta se dobije kad se LW3D kombinuje sa Video Tosterom! Gde je onda konkurencija
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2006, 23:18   #13
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Light Wave

Citat:
holodoc kaže:
...Da ali niko da napomene da se LightWave3D uvek koristi za odrađivanje jednog manjeg dela posla u svim projektima...
Vrhunski modelari na Zapadu uglavnom koriste Lightwave-ov modelar. U svim onim projektima se modeluje i motira scena u Lightwave-u a renderuje u SoftImage-u!
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2006, 23:22   #14
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Light Wave

Da ATI' ali vreme Video Toastera, Skale i ostalih džidža-bidža je prošlo

Vreme neumitno gazi pa je isti slučaj i sa ovim draguljima sa Amige.

Inače jedna televizija u Čačku (neću naravno da pominjem ime) je do skoro (pre par godina) koristila Amigu za montažu (Skala na celih 14 disketa i Video Toaster).

Što se tiče programa za 3D naravno kao i u svim ostalim sferama vlada izreka "O ukusima ne treba raspravljati!"

Znači rasprava tipa:
  • Adobe Illustrator ili Corel Draw
  • Light Wave ili Maya ili 3DSMax ili SoftImage
  • Microsoft Word ili Open Office
nema smisla jer svakome nešto "leži" pa zato to i koristi!

E sad, bez obzira na to što neko zavoli neki program i ostane dugi niz godina uz njega ukoliko podrška (koja nešto vredi) izostane makar i na par meseci to nij više to.

Da ne bude da samo ti koristiš stare fosilne programe evo ti još jedan primer. Ja lično još uvek koristim Amigin "Photogenics" zato što do dana današnjeg nisam naišao na neki dobar plugin koji može da zameni "Photogenics-ov" Plasma efekat. Nije mi jasno da se neko ne seti da napravi makar sličan plugin (možda grešim dušu pa ovako nešto postoji ali ja nisam uspeo da naletim na to) u kome je moguće podešavati parametre za rendanje višekolorne plazme. Znači rendanje plazme u 16 miliona boja je fantastično!

holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2006, 23:31   #15
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Light Wave

Citat:
holodoc kaže:
Da ATI' ali vreme Video Toastera, Skale i ostalih džidža-bidža je prošlo

Vreme neumitno gazi pa je isti slučaj i sa ovim draguljima sa Amige.

Inače jedna televizija u Čačku (neću naravno da pominjem ime) je do skoro (pre par godina) koristila Amigu za montažu (Skala na celih 14 disketa i Video Toaster).

Što se tiče programa za 3D naravno kao i u svim ostalim sferama vlada izreka "O ukusima ne treba raspravljati!"

Znači rasprava tipa:
  • Adobe Illustrator ili Corel Draw
  • Light Wave ili Maya ili 3DSMax ili SoftImage
  • Microsoft Word ili Open Office
nema smisla jer svakome nešto "leži" pa zato to i koristi!

E sad, bez obzira na to što neko zavoli neki program i ostane dugi niz godina uz njega ukoliko podrška (koja nešto vredi) izostane makar i na par meseci to nij više to....
Ne razumem tu izjavu "proslo". Pa to koriste skoro sve TV stanice u Americi !

Naravno da ce TV iz Cacka da uzme nesto sto je lako dostupno na nasem trzistu, problematicni Pinnacle ili ako ima srece neki Matrox ali to ne znaci da je LW i VT proslost !!! Mi ionako nismo deo sveta

P.S. Ovo za Pinnacle znam po pricama koji koriste njihove proizvode a cak sam i ja radio na jednoj TV sa miroVideo karticom, to je bio horor

Poslednja ispravka: ATI` (29.7.2006 u 0:02)
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2006, 0:25   #16
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Light Wave

Pa krenulo se malo ka antikvitetima pa sam pretpostavio da pričaš o starom Video Toaster-u.

Naravno da nije moguće porediti stari i novi jer im se koncepcije rada skoro pa potpuno razlikuju. Zato mi je stari nekako draži ako me razumeš
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2006, 0:43   #17
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Light Wave

Citat:
holodoc kaže:
Pa krenulo se malo ka antikvitetima pa sam pretpostavio da pričaš o starom Video Toaster-u.

Naravno da nije moguće porediti stari i novi jer im se koncepcije rada skoro pa potpuno razlikuju. Zato mi je stari nekako draži ako me razumeš
Cini mi se da kad pomenem LW3D pomislis da pricam o antikvitetima ?!

Nemoj uzimati nasu zemlju kao relevantnu za odredjivanje % korisnika nekog 3D programa. LW3D je 3D program koji se najvise koristi u "ozbiljnim poslovima"!

Sto se tice "programa fosila" steta je sto su samo LW3D i DirectoryOpus prezivela krah Amige
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2006, 2:02   #18
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Light Wave

Ma DOpus je već prerastao u pravog mutanta toliko da ne možeš više da se snađeš u njemu. Ja i dan danas koristim famoznu "četvorku" iako imam negd einstalaciju Magellan-a

A što se tiče fosilnih programa verovao ili ne i dan danas neka firma radi Photogenics ali ako se dobro sećam u nekoh HDR verziji ili kako ga zovu.

Veruješ li da nisam uspeo da "beknem" u njemu koliko nema veze sa originalom

Joj setih se famoznog Deluxe Painta sad
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2006, 2:14   #19
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Light Wave

Citat:
holodoc kaže:
Ma DOpus je već prerastao u pravog mutanta toliko da ne možeš više da se snađeš u njemu. Ja i dan danas koristim famoznu "četvorku" iako imam negd einstalaciju Magellan-a

A što se tiče fosilnih programa verovao ili ne i dan danas neka firma radi Photogenics ali ako se dobro sećam u nekoh HDR verziji ili kako ga zovu.

Veruješ li da nisam uspeo da "beknem" u njemu koliko nema veze sa originalom

Joj setih se famoznog Deluxe Painta sad
Mozda DOpus jeste mutant ali ja bi bez njega napustio comp

Svaki program mogu zameniti drugim ali DOpus nikad !

Photogenics HDR sam probao ali to nema veze sa originalom i radi neki sasvim drugio posao, doduse korisnici kazu da je dobar. Doduse i 700$ je dobro
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2006, 13:44   #20
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Light Wave

Kako sad pa ispade da je max-ov radiocity ili mental ray losiji od lightvawe-ovog radiocuty-ja?
Sta to ima Lighvawe-ov GI, sto max nema?
Drugo, u filmskoj industriji se koriste najrazlicitiji programi, zavisno od potrebe.
Ono sto sam milion puta vec pominjao jeste, da 3D program ne cini dobru sliku, vec je cini dobar znalac.

Sad me podsetiste na real3D i deluxe paint, koji sam bas pre neki dan upalio i podsecao se crtkanja.
Lighvawe nisam probao na Amigi, vec na PC-u (jel se jos skace u poseban prozor za modelovanje? ).
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
sbb light paket, njegov glupi proxy i problemi Rakic90 Internet tehnologije 28 24.1.2007 23:59
K.O.T.O.R. II ili nešto drugo? bad_wizard Role-Play 48 17.5.2006 1:35
konvertovanje mp3 u wave alen Aplikativni softver 6 21.2.2006 19:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com