Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.3.2009, 18:52   #1
k.o.l.e.
Član
 
Član od: 13.1.2009.
Poruke: 43
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Snimanje sa TV-a na komp

TV je SAMSUNG LE-32A656 a konfiguracija kompa izgleda ovako: Asus P5K-E, Q6600, ASUS 8800GT TOP, Kingston 2x1GB, Thermaltake 550W, i ostatak mislim da nije bitan. Da li postoji mogucnost nekako da sadrzaj sa kablovske, tj. sa tv-a snimim na komp. I koji tip konekcije mi preporucujete da povezem tv i komp, ja mislim da je DVI na HDMI kabl najbolji a kako onda prenosim zvuk sa kompa na tv. Unapred zahvalan.
k.o.l.e. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2009, 19:26   #2
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: Snimanje sa tv na komp

Da te ispravim, ti hoćeš da snimaš sa kablovske na kompjuter. Za to ti je dovoljna i najjeftinija konfiguracija, priključak za kablovsku i npr. Leadtek TV expert koju sam do pre dve godine imao, ako opet imaš digitalnu televiziju treba ti tv tjuner sa DBT priključkom. Za malo kvalitetniji snimak ti preporučujem TV tjuner sa hardverskim enkoderom, ja trenutno koristim Ati teatrix 550 pcix. Dosta je bolji kvalitet snimka i manje smara komp.
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2009, 20:25   #3
k.o.l.e.
Član
 
Član od: 13.1.2009.
Poruke: 43
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Snimanje sa tv na komp

Citat:
vlajo kaže: Pregled poruke
Da te ispravim, ti hoćeš da snimaš sa kablovske na kompjuter. Za to ti je dovoljna i najjeftinija konfiguracija, priključak za kablovsku i npr. Leadtek TV expert koju sam do pre dve godine imao, ako opet imaš digitalnu televiziju treba ti tv tjuner sa DBT priključkom. Za malo kvalitetniji snimak ti preporučujem TV tjuner sa hardverskim enkoderom, ja trenutno koristim Ati teatrix 550 pcix. Dosta je bolji kvalitet snimka i manje smara komp.
Da hocu sa kablovske da snimam na komp, ja vec imam tv karticu Leadtek EXPERT ali nekako nisam zadovoljan kvalitetom snimanja, pa bih ja sa tv-ovog tjunera snimio, ne znam da li me razumes ali trudim se . A sta kazes na moje drugo pitanje
k.o.l.e. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2009, 20:32   #4
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: Snimanje sa tv na komp

Koliko znam ne može da se snima sa TV (niti je ikad moglo) na komp. Snima se signal, i kvalitet zavisi od kvaliteta signala i izbora kompresije za snimanje (naravno i od čipa na TV kartici). U Leadtek softveru za TV kartu imaš opcije za podešavanje kompresije, ako imaš instalirane DVX najnovije kompresije možeš i njih da koristiš sa podešvanjima kvaliteta , rezolucije i efekata. Ovo dosta opterećuje procesor i HD ali za tvoj komp to nije problem. Inače kvalitetniji TV tjuner daje i bolji signal, na našem tržištu ima jačih modela TV tjunera, malo su doduše skuplji.
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2009, 20:51   #5
k.o.l.e.
Član
 
Član od: 13.1.2009.
Poruke: 43
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Snimanje sa tv na komp

Citat:
vlajo kaže: Pregled poruke
Koliko znam ne može da se snima sa TV (niti je ikad moglo) na komp. Snima se signal, i kvalitet zavisi od kvaliteta signala i izbora kompresije za snimanje (naravno i od čipa na TV kartici). U Leadtek softveru za TV kartu imaš opcije za podešavanje kompresije, ako imaš instalirane DVX najnovije kompresije možeš i njih da koristiš sa podešvanjima kvaliteta , rezolucije i efekata. Ovo dosta opterećuje procesor i HD ali za tvoj komp to nije problem. Inače kvalitetniji TV tjuner daje i bolji signal, na našem tržištu ima jačih modela TV tjunera, malo su doduše skuplji.

A na kom su onda principu radili stari video rekorderi
k.o.l.e. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2009, 20:54   #6
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: Snimanje sa tv na komp

Ako se sećaš, koaksialni kabal je prvo išao u video pa posle u TV. Moglo je i bez toga ali onda nisi mogao da snimaš TV program.
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2009, 22:27   #7
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Snimanje sa TV-a na komp

Ne znam za konkretno taj TV ali može sa TV-a na komp. Uslov je da TV ima neki audio-video izlaz. Ja imam Gorenje televizor sa SCART priključkom. Signal, znači, ide iz antene u TV a iz TV-a, preko SCART, u TV karticu.
Ovde se, medjutim, značajnije poboljsanje signala vidi samo ako je izvor spoljna antena bez, ili sa lošim pojačivačem. Mislim da kod kablovske neće imati nekog efekta.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2009, 0:18   #8
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Snimanje sa TV-a na komp

Time se samo komplikuje.Opet se sve vrti oko TV kartice .
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2009, 10:58   #9
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Snimanje sa TV-a na komp

Naravno. Bez TV kartice ne može. Slanje signala preko TV-a pomaže samo kada je izvorni signal slabiji pa mu TV dodje kao pojačivač. Kod kablovske nema gotovo nikakvog efekta jer je izvorni signal prilično jak.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gitare i računari... Wolverine Brbljaonica 1116 3.3.2016 23:12
Hard disk - spasavanje podataka donboske Kvarovi 9 3.4.2009 18:46
Rezano sa XBurner, nece na plejeru... DragonSlayer Video/TV softver 7 5.5.2008 20:48
Zvucnici sa linije na komp? Cheguevara Zvuk na računaru 26 27.9.2006 18:01
Slika sa kompa na TV Svideo komunista Grafika 5 16.1.2006 23:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com