Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.6.2009, 18:55   #1
U Jogurtu Nema Kostiju
Član
 
Član od: 7.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 175
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku U Jogurtu Nema Kostiju Slanje poruke preko MSN-a korisniku U Jogurtu Nema Kostiju Slanje poruke preko Yahooa korisniku U Jogurtu Nema Kostiju Slanje poruke preko Skypea korisniku U Jogurtu Nema Kostiju
Smile Dvoboj AP-ova (Planet w4033 vs. TP-Link 501G)

Ok,

danas se dvoumim izmedju ova dva uredjaja.

Testirao sam oba.

Planet, koji je snage 63 mW daleko dalje salje signal i cak kad izadjem iz kuce, signal je na 100 metara dve crtice. Moram napomenuti da oko kuce imam debelu izolaciju tacnije, kuca je ozidana jos jednim slojem cigle i staklene vune.

Kod TP-Link-a primecujem dosta vise opcija nego u odnosu na Planet-a, medjutim, izlazna snaga TP-Link-a je 100mW, skoro duplo jace od Planet-a, i naravno ima svoju Extended Range tehnologiju, medjutim, signal je losiji.

Probao sam sa nekoliko vrsta antena, sa mini panelom, omni, yagi, medjutim, isto je.

Da li je neko imao iskustva, sa nekim od ovih uredjaja, ili da pobedu besebicno prepisem PLANET-u w4033?
U Jogurtu Nema Kostiju je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2009, 19:05   #2
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Dvoboj Ap-ova (Planet w4033 VS TP-Link 501G

Planet 4033 sam koristio oko godinu dana (zamenio sam ga za WAP4035) i za to vreme je super radio, nije bilo problema, kao ni zaglupljivanja... E sada, taj Planet sam koristio kao AP (Access Point) a ne kao wireless ruter pa jacinu i stabilnost signala koji se odasilje nisam merio. Imao sam jedno vreme (nesto vise od godinu dana) i Tp-Link wireless ruter (WR340G) i signal za po kuci je bio odlican, posle 30m signal se znacajno srozavao tako da internet i nije bio nesto preterano upotrebljiv.
Moj glas ide Planet-u ali ipak mislim da ti je bolje da trazis wireless ruter umesto AP-a (osim ako ti AP ne treba za kasnije). Imas vec za tu cenu Linksys WRT54G koji odradjuje posao odlicno em je krcat sa opcijama.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2009, 19:07   #3
U Jogurtu Nema Kostiju
Član
 
Član od: 7.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 175
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku U Jogurtu Nema Kostiju Slanje poruke preko MSN-a korisniku U Jogurtu Nema Kostiju Slanje poruke preko Yahooa korisniku U Jogurtu Nema Kostiju Slanje poruke preko Skypea korisniku U Jogurtu Nema Kostiju
Određen forumom Re: Dvoboj Ap-ova (Planet w4033 VS TP-Link 501G

'Ajme meni, znao sam da je planet zakon.....
Sto se tice linksys-a, mi smo ga otkazali u prodaji, jer je bio jako neopuzdan i imao je veliki procenat otkazivanja uredjaja....

Hmmm....mene samo bunilo ovo sto TP-LINK ima vecu izlaznu snagu,pa zbog toga...
U Jogurtu Nema Kostiju je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com