Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.12.2007, 18:15   #1
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Knights and Merchants

Jel' neko ikad igrao ovu igru, ko jeste nek kaže šta misli o njoj. Ja sam je nabavio u sve za sto na nekom buvljaku i to još 2001 godine, ona podržava i XP iako je baš dosta stara.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 18:28   #2
Bokisha
Član
 
Član od: 15.8.2007.
Lokacija: Munze :)
Poruke: 157
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 73 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Ja sam je igrao, odlicna je, potpuno drugacije razvijanje ekonomije od bilo koje slicne. Malo komplikovano u pocetku, ali super kasnije. Secam se da sam je nesto jedva presao.
Bokisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 18:30   #3
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Ja sam sad na zadnjem nivou, nivoa ima 20, a ja sam se bio zaglavio na 14, baš je težak, a na zadnjem me samo napadaju.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 18:58   #4
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Igrao je pre mnogo godina i razvaljivao se od nje. Jedna od najboljih strategija sa kompleksnom ekonomijom. I veoma teska. Zao mi je sto nije imala skirmish. Zbog nje sam i zavoleo strategije. U borbama, ovde je taktika PRESUDNA, jer ovde taktika "Delije Sever ajmo svi u napad" retko kad upali, a sa pravom taktikom moze da se porazi mnogo jaci i brojniji neprijatelj.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 20:34   #5
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Odlična igra, imam je na nekoj kompilaciji od pre Hrista.

Mnogo sam voleo ekonomiju, razvijanje grada... a bitke manje. Bilo mi žao što je onaj tutorial (beše), gde nema protivnika ograničen, tj. ne može sve da se napravi, al' posle kad sam kupio nov komp, a sačuvao stari, razbijao sam se od LANa - sam protiv sebe, tj. kao player 1 sam razvijao grad, dok je player 2 odmarao.

Sećam se da je kampanja bila baš teška, nisam daleko dogurao... mada, kao što rekoh, više sam se bavio LANom.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2007, 19:55   #6
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Ej Caine možda ću ispasti glup, al šta je LAN, nemam pojma.
Aha da nije možda umrežiš se sa tvojim starim kompom pa se unapređuješ dok na starom kompu niko ne igra, mora da je to .

Poslednja ispravka: SER VOJA (11.12.2007 u 20:03)
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2007, 20:06   #7
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Citat:
SER VOJA kaže: Pregled poruke
Ej Caine možda ću ispasti glup, al šta je LAN, nemam pojma.
Aha da nije možda umrežiš se sa tvojim starim kompom pa se unapređuješ dok na starom kompu niko ne igra, mora da je to .
Jeste, to je.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2007, 20:13   #8
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Uf ja pokušavam da igram multiplayer ali nikog nikad nema da se ubaci, ja sam ne mogu, nneda, a i ja volim da se unapređujem ali samo u toj igri ni u jednoj drugoj jer ova ima odličnu ekonomiju.
Ej jesi li ti za jednu partiju ako imaš igru, dobro bi ti došlo da se podsetiš a i ja da se pripremim za zadnji nivo baš je težak, nikad nemam dovoljno vremena da se unapredim?
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2007, 20:26   #9
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Citat:
SER VOJA kaže: Pregled poruke
Uf ja pokušavam da igram multiplayer ali nikog nikad nema da se ubaci, ja sam ne mogu, nneda, a i ja volim da se unapređujem ali samo u toj igri ni u jednoj drugoj jer ova ima odličnu ekonomiju.
Ej jesi li ti za jednu partiju ako imaš igru, dobro bi ti došlo da se podsetiš a i ja da se pripremim za zadnji nivo baš je težak, nikad nemam dovoljno vremena da se unapredim?
Uh, ja sam igrao baš davno ('00, '01), treba mi dosta vremena da uđem u štos... znaš šta, videću da instaliram ''ovih dana'' (nemam sad vremena), pa se javljam kad uvežbam (ako ti se i dalje bude igralo).
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2007, 20:34   #10
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Da mi se ne igra ova fenomenalna igra, pa ja sam je igrao na tri različita kompa, triput sam je bio instalirao i uvek sam bio uporan da je pređem i uvek se zaglavim na 14 nivou, i opet je sad instaliram ali sad sam bio uporan i stigao do 20 ali njega nije lako preći jedva stignem da napravim mlin ili pekaru kulu bilo šta a oni odmah dotrče i napadnu, ali dato je na početku 4000 stene pa ja odmah napravim kule (naravno posle centra) pa nek me napadnu, ali jedino što je glupo je što ne možeš da upravljaš seljacima i da odrediš kuli gde da napadne pa kad napadnu a ja imam tri kule jednu do druge sve tri gađaju jednog konjanika i potroše ti stene a dovoljna jedna za jednog ratnika, nego kad je pronađeš javi mi uvek ću biti raspoložen za nju.

Poslednja ispravka: SER VOJA (12.12.2007 u 19:55)
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2007, 14:13   #11
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Vojo, jel' imaš ti filmove između misija i muziku? Ja izgleda imam neki rip, a ne mogu da nađem na netu celu igru na engleskom...

Ali nema veze, igrao sam dosta za vikend, stvarno je odlična... grafika je i dalje veoma lepa (iako je igra iz '98.), gameplay odličan. Baš mi se sviđaju neki detalji... Samo, mislim da mi strelci malo baguju, ponekad kad im ''kažem'' da gađaju protivnika, samo se odšetaju do njega!? Ne moram da pričam koliko je ovo pogubno, ovde jedan detalj može da odluči bitku, a strelci su jedna od najvažnijih jedinica, pa mi nije prijatno kad izvrše kolektivno samoubistvo (jbt, k'o da igram Lemingse ). Da ne grešim ja nešto u taktici?

Inače, stigao sam do 5. misije, kad završim kampanju može multi.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2007, 14:28   #12
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Nemam filmove između, nego što se tiče strelaca, imaš kad klikneš na odred u prvom redu komandi skroz desno ruku sa nožem koja znači naredba za napad, tako ja naredim strelcima da napadnu a da se ne približe neprijatelju i izvrše samoubistvo, oni to urade ako ti staviš da ubijaju npr. obične sekiraše, i sad ti klikneš na jednog sekiraša, a kad ga npr. pikeman ubije tog što si naredio strelcima da ga gađaju pa strelci nastave da šetaju do mesta pogibije njihove mete, zato se oni ubiju, ali imam i još bolji način, samo zaustaviš strelce na dovoljnu razdaljinu da gađaju i okreneš ih ka neprijatelju i oni će gađati neprijatelje, a neće izvršiti samoubistvo, nadam se da sam pomogao
ćao
  Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku na korisnoj poruci:
caine (17.12.2007)
Stara 17.12.2007, 14:35   #13
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Citat:
SER VOJA kaže: Pregled poruke
Nemam filmove između, nego što se tiče strelaca, imaš kad klikneš na odred u prvom redu komandi skroz desno ruku sa nožem koja znači naredba za napad, tako ja naredim strelcima da napadnu a da se ne približe neprijatelju i izvrše samoubistvo, oni to urade ako ti staviš da ubijaju npr. obične sekiraše, i sad ti klikneš na jednog sekiraša, a kad ga npr. pikeman ubije tog što si naredio strelcima da ga gađaju pa strelci nastave da šetaju do mesta pogibije njihove mete, zato se oni ubiju, ali imam i još bolji način, samo zaustaviš strelce na dovoljnu razdaljinu da gađaju i okreneš ih ka neprijatelju i oni će gađati neprijatelje, a neće izvršiti samoubistvo, nadam se da sam pomogao
ćao
E pa da, verovatno je do toga. Znam za to dugme, tako i ja naređujem napad, ali ovo drugo mi nije palo na pamet. Bilo mi je logično da se napad odnosi na ceo odred, a ne samo na jednog vojnika (kad su već svi vezani zajedno).
Ova taktika ti je dobra, koristio sam je, samo je mali problem što ponekad hoću da gađaju baš određeni odred, a ovako je po random principu (ako su neprijatelji jedni pored drugih).
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2007, 20:30   #14
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Igrao, i jos uvek igram. Igra je izuzetno detaljno uradjena, sa vrlo malo bagova, s obzirom na opsirnost.

Doduse, nikad je nisam presao, postaje preteska, pogotovo one misije sa borbama bez laganog gradjenja baze.

Nego, da li ste primetili da vas AI nikad ne unistava. Unisti jednu gradjevinu, i povuce se.
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2007, 21:36   #15
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Wink Re: Knights and Merchants

Ma možeš ti i kad se oni zaustave i počnu random gađanje da im narediš da napadnu AI, ali moraš da sačekaš da se pojavi mač kad pokažeš na AI pa onda bez ičega što sam ti u predhodnom postu naveo, na najobučniji način napadneš AI i neće šetati do njih odma će ih gađati.
AI uvek počinje da te napada kad napraviš rudnik zlata, gvožđa ili uglja, jer hoće resurse za sebe i unište ti rudnik. zato oni unište samo jednu građevinu i povuku se, ali ako hoćeš da izbegneš napad, odvučeš običan odred sekirtaša da ih ovi poubijaju i vrate se kući, jer su ti ubili vojske, najbitnije je da ih ne napadaš kad se povlače jer će se onda vratiti, nadam se da sam pomogao
ćao
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2007, 23:07   #16
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Nabavio sam i ekspanziju, koja sadrži i originalnu igru, plus ima muzike i filmova (oh yeah ).

Knights and Merchants: The Peasants Rebellion is commonly referred as a gold edition or an expansion pack for its prequel, Knights and Merchants: The Shattered Kingdom. It is a stand-alone game, but it includes all the missions that the original game has (strangely the Russian release of the game doesn't seem to include the original campaign) and it has a brand new campaign that consists of 14 missions, a scenario mode with 10 different scenarios to play and new buildings and citizens.

Samo je problem što ne rade saveovi iz originala, pa ću ja lepo da njega koristim za multi i staru kampanju, a ovu ekspanziju za novu kampanju i skirmish.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2007, 23:16   #17
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Nabavio sam i ekspanziju, koja sadrži i originalnu igru, plus ima muzike i filmova (oh yeah ).

I ja sam planirao da vise nabavim tu gold verziju, koju trazim godinama.

Caine, moze li na pm gde si je tacno nabavio?
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2007, 23:16   #18
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Hehe, blago tebi, ja sa modemom necu biti te srece..

Ono sto mi se najvise dopada kod ove igre je sto partije (nivoi) traju dugo, a ja to obozavam (ko je rekao Civ).

Druga stvar je detaljnost, prasici, konjici, ljudi se svuda krecu, sve se vidi, izgradnja gradjevina dasku po dasku itd.

Ima jos, ali da ne smaram...
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2007, 14:32   #19
SER VOJA
Guest
 
Poruke: n/a
Wink Re: Knights and Merchants

E da caine, reci i meni gde si je nabavio (gold verziju, ekspanziju) hoću da je nađem, možda i skinem sa neta. Reci mi preko lične poruke.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2008, 18:01   #20
ivanxxxxxxx
Veteran
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Raider's Hideout
Poruke: 538
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 59 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Knights and Merchants

Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
Igrao je pre mnogo godina i razvaljivao se od nje. Jedna od najboljih strategija sa kompleksnom ekonomijom. I veoma teska. Zao mi je sto nije imala skirmish. Zbog nje sam i zavoleo strategije. U borbama, ovde je taktika PRESUDNA, jer ovde taktika "Delije Sever ajmo svi u napad" retko kad upali, a sa pravom taktikom moze da se porazi mnogo jaci i brojniji neprijatelj.
U potpunosti se slazem, bez prave taktike je nemoguce preci predzadnji nivo!
ivanxxxxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com