Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.9.2010, 18:24   #1
hamzi
Novi član
 
Član od: 28.8.2010.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom kako napraviti server za multiplayer igru

eh s obzirom da ima mnogo onih koji zele da imaju svoj licni server u nekoj mp igri da na njemu bude administrator,odstranjuje igrace koje zeli sa servera,radi na njemu sta hoce znaci jednostavno receno da upravlja njime...odlucio sam vam pomoci jer sam i ja jedan od takvih nekada bio sve dok nisam naucio game server hosting...poceo sam sa ucenjem pravljenja call of duty 2 servera te forvardovanje njegovih portova.Sad nije bitno koju igru igrate skoro svaka igra(vecinom one koje su registrovane na www.xfire.com)ima slican nacin hostanja svog servera.
Znaci ip servera je ip vaseg racunala i + port igre npr..77.239.14.206:28960...ako je port na vasoj internet konekciji od provajdera vec forvardovan sve sto trebate je ovo http://cod-2-server.blog.hr/2008/10/...y-2.html...sad da ja ne objasnjavam sve ovdje mogao bih pokupit ban jednostavno su vam dati linkovi...
U slucaju da kad upalite server i samo vi mozete uci na njega te je ip vaseg servera vasa lokalna adresa npr.ako pocinje sa 192.16...
sve sto trebate je skinuti 2 programa a to suort forward i pf port cheecker.kad skinete jednostavno na port forwardu izaberete vasu igru te je forvardujete i zatim na firewallu(kao sto pise na stranici gore navedenoj)napravite port imenom NUMBER i portom koji bude piso a u slucaju da ih bude vise izaberite prvi a u slucaju da medju njima bude 28960 izaberite taj...nadam se da sam barem malo pomogao
hamzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 18:38   #2
ANGELDEAD
Veteran
 
Član od: 12.12.2008.
Lokacija: Medju milion gamadi
Poruke: 515
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 49 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: kako napraviti server za multiplayer igru

Ja bih jos dodao da ovo ne radite ako ne posedujete:
1. 2gb RAM memorije
2. 0.5 mbps UPLOAD-a

Zasto bas ovo dvoje?
Zato sto bi se moglo javiti seckanje drugim igracima, onda problemi prilikom menjanja mape. Ping...
ANGELDEAD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Counter Strike 1.6 Do@ OldSchool Mrežne igre 5383 1.12.2014 15:14
Kako napraviti filter za prašinu ilic stefan Modovi 24 21.9.2010 12:16
Kako napraviti web hosting kompaniju? PeTkO Web razvoj 1 26.7.2010 0:32
KompoZer-Kratak tutorial kako napraviti sajt Devilish Soldier Web razvoj 16 11.7.2010 12:47
3ds Max 7 kako napraviti 3d srce Master Neo Grafički softver i radovi 5 17.3.2006 8:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com