Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.3.2011, 0:50   #181
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

A jel kreću od 10 dinara?
Šalu na stranu, ne mogu da zaključim da li je ovo dobro ili je tragikomično to što nema nikoga da da ponudu za našeg "giganta", a ovi protivnici prodaje su pričali kako je najniža cena koja se traži davanje u bescenje. Ma čega je tu sve bilo kakvih sve muljanja ko će normalan dati pare za to, i još u polu ludoj državi kakva je naša.
Ali jedno je sigurno, prodali -ne prodali mi ćemo se "usrećiti" sa telekomom, samo je pitanje šta je gore.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2011, 1:00   #182
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Po meni, ako ce da je daju za badava, samo da bi mogli da je prodaju, onda bolje ni da ne prodaju. Cist gubitak za drzavu na duge staze.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2011, 10:50   #183
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

@Kisr:

Zato što nema para kod onih koji su prioritet naše vlade. I na osnovu toga je pravljena i cena. Da li stvarno očekuješ da neko ko ima manji profit od Telekoma, kao austrijanci, bude ozbiljan igrač za kupovinu Telekoma? Ili nemački DT koji je i sam u problemima preko guše? A ne žele da prodaju rusima, amerima i sl. Plus, sa mnogo strana su upozoreni da će biti previšé pravnih problema kasnije oko dotične prodaje i da lako može da se desi da to sve pukne i njima se obije o glavu. Možda nije to pitanje nego kako sada kad je sve propalo višé niko ne kuka kako neće moći da se preživi bez te prodaje, već da nema veze.

Pitanje je šta sada raditi? Lično, ja bih odmah platio grcima onih 200 miliona koje traže i odmah obezbedio 100% vlasništva. Identifikujmo šta je problem u firmi. A problem je jasan. Imamo političare koji su u firmu dovukli sve rođake svih na vlasti i postavili u firmi da sede i ne rade ništa. A oni koji održavaju sistem živim tamo su zaposleni na ugovore o delu bez garancija posla. Dakle, lepo otpusti one koji ne rade, dook je trajalo bilo je lepo, nema više, pa-pa, one sa ugovorima o delu zaposliti za stalno ( a to su oni koji održavaju mrežu danas), lepo višak para na razvoj, pa preispitati ugovore i raskinuti veliki broj koji je napravljen sa ciljem dranje korisnika na kraju (jer mi to plaćamo) i sve što treba da se ide na ugovor, javno reći da to mora zbog toga i toga, i napraviti jevni tender sa svim podacima na netu, dostupno svima pa ko voli nek izvoli, sa ugovorima koji jasno daju uslove posla i zahtevaju određene garancije, i koji su vrlo jasni. Pa videti zašto mi kupujemo net preko mađarske firme koja je u vlasništvu engleza i koja ima sedište u češkoj ako se ne varam i za koju mnogi u okolini kažu da je za zaobilaženje, mesto kao svi normalni igrači da kupujemo od TIER 1 igrača. Pa odvojimo po koji dinar više od pretplate za kupovinu većeg opsega od dotičnih, da bi naši građani imali bolji net, pa videti i preispitati ugovore koje ima Telekom sa nekim igračima spolja kojima prodaje net za neke sitne pare (jeste kosmet je u pitanju i neki albanski provajderi, da se vidi što mi njima to dajemo i po kojoj ceni, a za to vreme naša imovina dole oteta), pa prebacimo profit da se u sledećih 5-10 godina nalazi na računu firme i da se koristi za dalje unaperđenje sistema. A da bi to odradili postavimo direktora koji neće zavisiti od političara, već odgovara savetu koji ima predstsvnike svih stranaka i stručne javnosti koje je iz branšé, dakle, ne stručnjak ortoped koji je eksperet za zaštitu životne sredine i koji baš zna da napravi boli glava sajt, ili građevinac, već baš iz struke( a ovi drugi su de facto protiv prodaje dotičnog), pa lepo sve sa sednice javno na net, sve zapisnike i ostalo, pa da vidimo ko šta i zašto zastupa i kako radi posao. I tu nema para za one iz politike. Hoćete da budete ubačeni u igru, OK, ali nema tu para za vas, to je vama posao, već ste jednom plaćeni, zašto da vas plaćamo za jedan ili dva sastanka mesečno. Obavežemo Telekom da u roku od x godina mora da obezbedi svima telefon na teritoriji zamlje ( a to nije još preveliki broj domaćinstava), da se razbiju dvojnici ..... Dakle, znamo to mi svi šta treba.

Može li se to? Može. Da budemo iskreni, nisu oni odustali od prodaje samo zato što oni napolju nemaju para, ima tu uticaja i to velikog i stav naroda i koliko je stručna javnost bila protiv toga. I mnogo toga je odrađeno i bez podrške novinar koji su na kraju krajeva morali da rade svoj posao a nisu. Ako mi budemo imali koncenzus oko ovoga gore, oni na vlasti neće imati kuda da begaju, mora da se radi kako mi kažemo. Dakle, sad napraviti koncenzus šta mi želimo od Telekoma.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2011, 17:50   #184
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Dakle, vest je dosta sveža:

http://www.vesti.rs/Vesti/U-predvidj...ma-Srbije.html

Ili ti veliko interesovanje za Telekom, cela jedna firma dala ponudu. I to jedna državna firma, Telekom Austrije. I to daju 950 miliona evra za akcije a 450 miliona evra za investicije, dakle, ništa od tvrsog keša koji su naši tražili i u količini koju su tražili.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2011, 18:15   #185
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Slabo, šta reći.
Kada bi zadržali Telekom, za dve-tri godine bi zarađivali 300 miliona evra godišnje i to samo od jedne trećine kompanije, ovako će ovih 900 miliona, koje bi zaradili za tri godine, brzo da se potroše.
Čemu da se nadamo od Austrijanaca?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2011, 20:04   #186
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Po pravilima tendera, ovo je neuspeo tender, jer je cena za 51% 1.4 milijarde, ne 950 miliona plus invensticije u nekom periodu. Invensticije su dodatni deo i on nije deo osnovne cene tendera. I ako će mo po tome, od prodaje nemože biti ništa. Jer neće biti ni tih 950 miliona jer treba da se isplati grcima beše 250 miliona, ili ti nama ostaje 700 miliona maksimala, ili ti profit za 2 godine. Sad je valjda jasno zašto naša bivša ministarka ekonomije je izjavila da ne zavisi država od prodaje Telekoma jer će biti dovoljno para u budžetu.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2011, 18:57   #187
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Ja sam naravno protiv prodaje jer je to zlatni rudnik koji samo može da poveća profit. Međutim uvek neki ministar koji je nekad bio na funkciji ima pametan predlog. U ovom slučaju da se ne prodaje telekom.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2011, 21:42   #188
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Ja sam naravno protiv prodaje jer je to zlatni rudnik koji samo može da poveća profit. Međutim uvek neki ministar koji je nekad bio na funkciji ima pametan predlog. U ovom slučaju da se ne prodaje telekom.
Kome je to zlatni rudnik?
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2011, 22:36   #189
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Sad, kad se pogleda da firma koja je u vlasništvu države ostvaruje dobit, onda ta dobit na kraju završi u budžetu države. A to znači da je manji porez koji plaćamo jer te pare treba od nekud da se nabave. Plus, zahvaljujući tome što je država vlasnik, a time i mi, imaš najjeftinije cene telefona u okolini i šire, što je opet dobro za tvoj budžet. Pošto je već najavljeno da se posle prodaje očekuje da cene skoče minimum dva puta, onda ti je jasno za koga je to dobro.

Inače, nisam imao više živaca da pišém o glupostima naše vlade, i njenih tela jer to je postalo vrlo bezobrazno ponašanje. Zadnje što su uradili je da su zbog nepotpune ponude dali asutrijancima 15 dana da dopune ponudu. A to što fali je podatak da su ponudili tih 950 miliona, pa bi trebalo da ponude tražene 1.4 milijarde. Inače, saznali smo i da je ponuda austrijanaca uslovna, tj oni uslovljavaju kupovinu time da zadrže i VIP u svom daljem vlasništvu, što po današnjim zakonima i rešenjima ne bi mogli da urade i sad imamo jednu gomilu bud... koje objašnjavaju da toga ima u svetu, i da te firme posle toga ne sarađ]uju u nameštanju cena jer eto, to je tako, a mi imamo i one naše iz RAA ili kako je već nazvana ta družina nesposobbnjakovića, koji će vrlo stručno i efikasno da kontrolišu da dve firme u vlasništvu jedne strane foirme ne sarađuju zajedno. A na pregovorima je glavni igrač ona američka firma za procene koja je dala cenu, i koja neće dobiti pare ako se ne preda Telekom. Mislim, baš lepo sa njihove strane, ako nam ameri ne budu brinuli o interesima, niko neće.

Da ne pričemo da se kao argument opet poteže da će od 2012te svako moći da se bavi davanjem telefonskih usluga ( a uslove za dobijanje te dozvole ni danas ne znamo), pa će SBB da se prvi tu uvali, i eto, Telekom neće moći da se odupre SBBu .... Gluposti na veliko, šta da se kaže. Pa se javio i genije ekonomije, jeste, Dinkić glavom i bradom, i rekao da ta prodaja treba da se obustavi jer je propao tender. Naravno, sa druge stane stigle odmah vesti da su do kraja njegovi radili na prodaji dotičnog pa ....

Sve u svemu, gomila nesposobnjakoviča koji samo gledaju kako da uzmu procente koje su dogovorili. Već je postalo bezobrazno koliko javno i neskriveno rade te stvari, da se počinjem da pitam ko je ovde lud.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2011, 23:04   #190
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Da se nadovežem, ludu smo mi. Inače bolje da su u startu rekli da je tender propao jer 0oni koji su odustali mogu da tuže državu zato što nisu znali da može i posle objave da se pregovara. Inače sad kad bi ga prodali naknadno oni ne da krše sve moguće norme već i ustav. A o dotičnom koji kuka a njegovi svi u vladi glupo je i pričati. Samo ne znam kako takav uspe da nađe i slušaoce sledbenike. Inače u slučaju prodaje ispod cene bez uslova ja ću sve njihove usluge koje koristim svesti na minimum ili ukinuti.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2011, 11:55   #191
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Čisto da malo dopunim objašnjenje koliko nam je bitan Telekom na način koji će biti jasan svima ovde, jer očigledno imamo problem shvatanja šta danas nama obezbeđuje: Osnovna pretplata za telefon mesečno je oko 500 dinara, nije mnogo ali ajmo ovako: ako se privatizuje i digne cena za minimum dva puta kako je najavljeno, to znači da je osnovna pretplata oko 1000 dinara. A ta razlika od 500 dinara je otprilike ralika cene do većeg paketa interneta. Dakle, Telekom u našim rukama imamo jači net (kakav je sad takav je), prodajemo ga, na ovu nesreću danas to znači da imamo slabiji net. Izbor za naše ljude na forumu je izbor jači ili slabiji net, prosto i jednostavno. Jer na ovo vreme danas, net je ne osnovno i neophodno već luksuz. A on se prvi krati.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2011, 18:54   #192
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Ko o čemu ja o Telekomu i našim pametnicama iz vlade. Dakle, danas je istekao zadnji rok za pregovore, i trebalo je danas da saznamo šta će biti. A biće ovo:

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija....&nav_id=505633

Ili vam produžen je rok za poboljšanje pregovora do 3ćeg maja. Koliko su naše dobrice zbunjene, ili preciznije ne zna se ko je lud a ko zbunjen da bi utvrdili ko šta radi, jer je prethodno premijer obavestio sve da će biti ili ili, i na kraju dođosmo do novog roka. Da nije ozbiljno i tužno, bilo bi smešno i ladno bi mogli da snimamo neku špansku sapunicu sa ovim našima ko glavnim akterima. Premijer glavna faca, svi ga napadaju, on ko Ljovisna .....

Da bi odmah objasnili vrlo plastično šta se ugovara citiraću ekonomskog analitičara Mahmut Bušatlija:

Citat:
Ekonomski analitičar Mahmut Bušatlija kazao je da bilo koji novac koji bi se dobio od prodaje Telekoma ne može opravdati činjenicu da se prodajom te kompanije prodaju dva monopola i utvrđuje treći.

Prema njegovim rečima, prvi monopol je fiksna telefonija koja je u Telekomu zastupljena sa 98 odsto, dok je drugi prikriven i to je mnonopol na infrastrukuturu koja onemogućava bilo kakav prilaz ostalim učesnicima u fiksnoj telefoniji.

To je velika opasnost da nikad nećemo imati normalno regulisan prostor telekomunikacija, dodao je Bušatlija.

"Treći monopol je jasno definisan zahtev ponuđača da će dati 150 miliona (evra) da mu se utvrdi monopol i u mobilnoj telefoniji", naglasio je on.

"To je aposolutno suprotno sa bilo kakvim tržišnim mehanizmima. Bilo šta, što bi doprinela prodaja Telekoma u finansijskom smislu u dugom i srednjem roku vrlo će se loše odraziti na privređivanje i percepciju investiranja u Srbiju i najverovatnije će nas dovesti i u rasorak sa evropskim normama i institucijama", objasnio je Bušatlija.
Ili vam stvaramo strani monopol u fiksnoj telefoniji, i to sektoru pružanja usluge, u monopolu nad samom infrastrukturom, što znači da će mogućnosti da se u tu trku preko te infrastrukture neko drugi biti jednake nuli, i to nam nije dovoljno već će mo da stvorimo i monopol u mobilnoj telefoniji jer to tako treba. Da li ovo iole liči na normalnu zemlju i na plan i program koji se servira narodu, demokratija, odgovornost, konkurentnost, ukidanje monopola .... Neko ovde baš treba na lečenje.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2011, 21:35   #193
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Sada sam pročitao ovu vest na RTSovom sajtu. Ja stvarno ne znam šta je ovo, da li će da produže rok i posle 3. maja ako ponuda ne bude odgovarala?
Zar država ne vidi da sa cenom od 1,4 milijarde poklanja Telekom, a kupac će to da vrati za 3 godine kada digne cene za duplo.
Zar ne bi trebalo da država otkupi još nekoliko % Telekoma od onih 49% i tako poveća zaradu na godišnjem nivou. Povećanjem zarade možda bi se povećale i brzine protoka, možda bi bilo povoljnije nego sada sa ovih 51% (ako uopšte ostanu naši). Jel Telekom beše ima u BiH i Crnoj Gori neke prihode od mobilne telefonije, izgleda da su ti prihodi mali za ovako zahtevnu državu.

Ništa onda, ako se Telekom proda za manje od 2 milijarde i ako posle izbora ostane ista vlast, ja se pakujem i pravac Libija
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2011, 21:06   #194
neko_drugi
Veteran
 
Član od: 7.12.2008.
Lokacija: tamo - ovde
Poruke: 508
Zahvalnice: 206
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Napraviće država neku veliku mutljavinu oko ovog posla. Koliko sam pratio izjave u medijima oko prodaje, shvatio sam da pokušavaju na sve načine da prodaju jednu od najprofitabilnijih kompanija. Pominje se nešto oko monopola, pošto već imaju VIP, verujem da će da plasiraju neko obrazlozenje koje nema veze sa razumom, kako bi smirili narod. Kako god da se reši situacija, korisnici će biti na gubitku, ne verujem da bi neko nešto kupio da ne bi zaradio.
neko_drugi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2011, 10:23   #195
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Pa ako dobiju danas 98% fiksne telefonije, sa monopolom na samu infrastrukturu dotične uz mogućnost da sami određuju da li će to biti nekom na raspolaganju ili ne, sa dva operatera mobilne telefonije koji bi pokrivali nekih 70% tržišta, to u mojim knjigama se zove monopol, i to težak monopol. Uz najavljno povećanje cene za dva puta, to nas dovodi do tačke da će iz ove zemlje da odlaze velike pare a ne moraju. Da ne pominjemo udar na džepove ljudi koji će se na taj način desiti. I posle će ovde da se kuka, kako eto je preskupo, kako neko treba da zavede red itd, itd, itd. I neko ćé da vičé kako nama treba konkurencija, a nje neće biti niti neko razmišlja da je pravi. Zašto? Pa, ovo je mala zemlja koja ima malo tržište sa ljudima koji imaju mali standard. A za konkurisanje ovom monopolu treba da se uloži 5-7 milijardi evra da bi se napravio pristojan sistem, ne odličan, već pristojan, uz dosta vremena koje se meri na bar 10 godina, i da kasnije vrati te pare. Ko je lud da to uradi. A to dalje vodi ka tome da onaj ko ima monopol, diže cene jer nema konkurencije. On ne mora da misli o kvalitetu usluge. Njega interesuje samo profit, njemu u toj situaciji ne trebaju ulaganja. I to se pokazalo recimo u Hrvatskoj, gde su nemci preuzeli njihov telekom. I do danas uložili neku siću, uz dosta dizanja cene, i uz drastični pad usluge. Internet po povoljnim cenama? Pa na to zaboravite. Mesto da učimo iz tih primera, mi idemo na još gore rešenje. I to je ono što nas čeka ako se proda Telekom, dizanje cena uz pad kvaliteta i bez ikave nade da će se ulagati u njega. Oni koji nemaju vezu dana, njih nije mnogo ali ih ima, nemaju više čemu ni da se nadaju, povećanje brzina interneta i smanjenje cena, zaboravite na duži period, očekujte uvođenje sistema fer korišćenja, nema višé flat kao danas. U mojim sveščicama, to se vodi pod pad kvaliteta usluge. U njima se to vodi kao ograničenej slobode ljudi jer će telekomunikacije biti manje dostupne ljudima. Treba li nama to? Ne. I ovo nije najgori scenario, da se razumemo. Ovo je samo očekujuće normalno ponašanje. I to ljudi znaju i to ljudi prepoznaju i iskreno, ja više neznam nikoga ko danas može da stane u odbranu ovoga, pre ih je i bilo, danas, tih više nema.

Danas, po izveštajima koji postoje, Telekom ima veći profit od Telekoma Austrije. Od sledeće godine, kad se otplati kredit za kupovinu Telekoma RS taj profit će biti povećan za nekih stotinjak miliiona godišnje. Uz ulaganja od nekih 300 miliona u razvoj svake godine. Firma koja je pre neki dan završila ispitivanje 4G sistema na mobilnoj telefoniji, prva na jugoistoku Evrope. I mi izjavljujemo da ona nema budućnost? Iskreno, da neko normalan vodi ovu firmuon bi gledao kako da pravi sledeću akviziciju u okolini, jer ima para za takvo širenje. Iskreno, pitam se ko je ovim našima delio diplome za ekonomiju, jer očigledno oni ne bi završili ni prvi semestar ekonomije na fakultetu sa ovim znanjem koje nama danas demonstriraju. Ovo danas jedino mogu da opišem kako bezočnu i bezprimernu pljačku i guranje ljudi u još veću bedu. Neko hoće batine pa to ti je.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
doctor (28.4.2011), Game fever (17.4.2011), JohnnyNT (14.4.2011), neko_drugi (14.4.2011), planetm (18.4.2011), player1 (14.4.2011)
Stara 14.4.2011, 12:04   #196
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Ovo je zadnje što nadležni žele da prodaju jer nemaju ništa drugo zato što su švorc. Da, izjave kako Telekom nema budućnost su za obične građane dosta niskog udarca.
Glavni cilj produžetka je da se pripremi OTE koji će da preuzme ViP da nebi kršili zakaon o monopolu tj. da se izbegnu samo dva operatera.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2011, 12:46   #197
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Misliš da je poslednje? Tu je EPS.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2011, 14:02   #198
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

^I posle toga, ostaje jedno veliko niiista.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2011, 14:32   #199
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

^ A zgrada skupštine, bolnice, škole? Ima još mnogo toga da se proda.Sve će to po dinar da ode Miškoviću, Beku, Čumetu itd. zbog nagomilanih dugova za struju i grejanje
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2011, 15:33   #200
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Nadajmo se da neće da se izbekelje još tih nekoliko stotina miliona i da od prodaje neće biti ništa.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Bil Gejts prodaje akcije Microsoft-a Dusan Despotovic Operativni sistemi 0 14.8.2009 17:26
Beotel se prodaje do kraja 2009.! gently Internet usluge 0 30.6.2009 15:58
ADSL u RS, posle prodaje telekoma bebeys Internet usluge 5 11.2.2007 23:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com