Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.10.2010, 18:51   #1
lord_slawe_
Član
 
Član od: 27.11.2009.
Poruke: 39
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Win 7 i disk free space

Poz svima.

Instalirah win 7 na C particiju od 102 gb i nakon instalacije meni neophodnih aplikacija prijavljivao mi je ok 75gb free space-a iako sam ja uspevao da saberem svega oko 17 gb zauzetog prostora sto je 10 gb manje nego sto on prijavljuje. sada pokazuje 68 free space iako se ni u ludilu ne mogu setiti da sam stavio 7gb na hard bilo downloadom, bilo nekom instalacijom, maximalno 1 gb sam stavio u medjuvremenu.

page file mi je postavljen na 3gb i nikada nije do full-a iskoriscen posto imam mali monitoring program, te stvarno ne znam sta zauzima taj prostor na hardu a sto se ne vidi na c particiji.

interesantno, ovih dana skidam jednu seriju sa neta i svaka epizoda je teska 550mb a jednom prilikom je na propertiesu pokazao cak 1,2 gb manje free space-a kada sam zavrsio dl jedne epizode, dakle, duplo vise!

apsolutno nikakve specijalne aplikacije nemam instalirane, pazljivo nadgledam dl-oad i upload i ne kontam sta "jede" free space na hdd-u.

disk cleanup ne daje nikakve spektakularne informacije, ne znam hoce li defragmentacija pomoci jer sluzi za drugu vrstu servisiranja, nisam pametan-
novi sam win7 korisnik, koristim ga 10-ak dana i mozda mi je nesto promaklo u njegovom funkcionisanju. imam hp 530 laptop.

neko imao slicna iskustva? o cemu se radi?
ima li neki program koji bi pomogao u resavanju ovoga?
lord_slawe_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2010, 19:29   #2
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Win 7 i disk free space

Skeniraj sa nekim anti-virus programom tvoj računar.
Posle prečešljaj i sa Malwarebytes'-om.
Na kraju CCleaner.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2010, 19:33   #3
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Win 7 i disk free space

Za početak isključi hibernaciju koja je po defaultu uključena!
Imaš 2gb ram-a jel da, oslobodićeš 2gb hard diska!
To ćeš uraditi tako što ćeš kliknuti na Start, u polje za pretragu ukucati cmd, pokrenuti taj program i u njemu ukucati powercfg -h off i enter.

Isto tako, smanji page file na 2gb i postavi mu min i max veličinu na 2gb, sprečićeš njegovu fragmentaciju tako!
I eto još 1bg oslobođenog...

Kažeš instalirao si programe koje koristiš, imaš dosta restore pointa vjerovatno koji ti takođe zauzimaju dosta prostora!
Izbriši ih na sledeći način: otvori My Computer, klikni na System properties, Advanced System settings, klikni na tab System Protection a zatim na Configure.
Tada ćeš moći da vidiš koliko ti zauzima System Restore i možeš da izbrišeš sve restore point-e klikom na Delete.


I tako ćeš osloboditi još koji gb, i eto ti toliko od mene...
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko 0401 na korisnoj poruci:
lord_slawe_ (26.10.2010)
Stara 26.10.2010, 19:46   #4
lord_slawe_
Član
 
Član od: 27.11.2009.
Poruke: 39
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Win 7 i disk free space

Citat:
Marko 0401 kaže: Pregled poruke
Za početak isključi hibernaciju koja je po defaultu uključena!
Imaš 2gb ram-a jel da, oslobodićeš 2gb hard diska!
To ćeš uraditi tako što ćeš kliknuti na Start, u polje za pretragu ukucati cmd, pokrenuti taj program i u njemu ukucati powercfg -h off i enter.

Isto tako, smanji page file na 2gb i postavi mu min i max veličinu na 2gb, sprečićeš njegovu fragmentaciju tako!
I eto još 1bg oslobođenog...

Kažeš instalirao si programe koje koristiš, imaš dosta restore pointa vjerovatno koji ti takođe zauzimaju dosta prostora!
Izbriši ih na sledeći način: otvori My Computer, klikni na System properties, Advanced System settings, klikni na tab System Protection a zatim na Configure.
Tada ćeš moći da vidiš koliko ti zauzima System Restore i možeš da izbrišeš sve restore point-e klikom na Delete.



I tako ćeš osloboditi još koji gb, i eto ti toliko od mene...
To je to. Sta koji gb, restore pointa sam imao 14,5 gb!
Hvala ti puno na ovom savetu, novi sam win7 juzer i nisam imao pojma za postojanje ovoga.

koliko su uopste korisni ti restore points?
ja imam praksu da kada sistem pocne da brljavi pada jedan format i ponovna instalacija, ima li neke prakticne koristi od njih ili je to jos jedna malo korisna win7 feature?

hibernaciju sam iskljucio cim sam nabavio lap.
page-file ne bih smanjivao jer to ne zalim, zarad boljih performansi neka ostane 3gb, iako imam dual core procesor i 2gb rama.

zanimalo me samo gde nestaje taj free space i hvala ti na pomoci
lord_slawe_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Space Rangers 2: Dominators ddak Strateške igre 29 11.3.2015 22:42
Koji free antispyware sa real time zaštitom? wog326 Zaštita 8 14.10.2010 22:28
Hard Disk (laptop) Marko 0401 Kvarovi 21 10.4.2010 19:59
hard disk error mradomir Prenosni računari 2 13.3.2010 17:41
Hard disk is down!.... Peruzzi Kvarovi 8 21.7.2006 0:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com