Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Pregled rezultata glasanja: Koju muziku najviše slušate / preferirate?
Metal 337 18,54%
Rock 561 30,86%
Punk 63 3,47%
Rap/Hip-Hop 211 11,61%
Narodna 79 4,35%
Techno/Electro 315 17,33%
Ostalo 167 9,19%
Ono što puštaju na radiju 85 4,68%
Glasova: 1818. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.1.2007, 15:27   #2201
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
LunaticRS kaže:
fujfujfuj
A zasto lupas glooposti.Zato sto ne kontas techno.To govore uglavnom oni koji slusaju rock.To sto si rekao je isto kao kad bih ja rekao da p.e.d.e.r.i slusaju rock
A sta tu ima da se skonta u tehnu? Ja tu samo cujem neke zvuke, kao da sam uzeo sempl fabrickog postrojenja i postio u loop.
Nije ni cudo sto ljudi moraju da se "urade" da bi ono mogli da slusaju.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 15:30   #2202
Ferdin
Novi član
 
Član od: 28.10.2005.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Људи, потребна ми је песма 'Mother' од Goldie-ja...

Дадох диск и више га не видех...

Свака добронамерна помоћ крајње неопходна!


Ferdin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 15:31   #2203
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Dimo kaže:
Ako je Moonspell blizi gothicu od Nightwisha(a bolji je bend svakako,zato se i razmisljam da se cimnem do BG na konc),onda sam ja reper
Onda uzmi i caskaj sa reperima, posto se ocigledno u metal ne razumes.
Kada pricam o Moonspelu, mislim na stariji Moonspel i stariji Theatre of Tragedy (otprilike, prvih 3 albuma)
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 16:55   #2204
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Covenant kaže:
Ne,nije shit,vec je jednostavno tako kako jeste,jer kao sto sam rekao ta muzika je zamisljena kao cista elektronika i takvi su joj i koreni-ubacivanje gitara malo kasnije je samo koketiranje sa metalom i nista vise....
Pa tako je stvoren industrial metal,evo da se udaljimo od Rammsteina,tu ces da stavis Ministry,Godflesh,Laibach i sl.Btw,"koketiranje" je dalo jedan odlican pravac u metalu,tako da...
Citat:
Covenant kaže:
I sto ne slusati elektroniku?Druga je stvar sto vecina ljudi misli da takvu muziku samo cine kojekavi DJ-evi-samo poremecen covek moze da kaze da se npr radovi meni vrlo dragih Kraftwerk-a i Jean Michelle Jarre-a losi-ljudi cu cisti umetnici...
Ovo nije namjenjeno meni,isn't it?S obzirom da se nisam doticao tehno muzike...
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 17:01   #2205
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Covenant kaže:
Tarja Turunen je i jedina vredna stvar(bila)u tom bendu -skoro je izdala solo album,koji,bogu hvala,uopste ne lici na bilo sta od onih Nightwish bljuvotina...
Je li bilo sta sa trazenjem nove pjevacice?Znam da je "raspisan konkurs",samo ne znam je li urodilo plodom.Licno,ne bih se cudio da ne nadju nista dostojno Tarje.
Citat:
Covenant kaže:
E ovo je vec uvreda za mene
Samo fan Dimljenog Burgera i COF-a moze da kaze nesto ovako za Mayhem i Bathory
Nije uputno da na nenamjernu uvredu vracas namjernom istom
Nisam se ni doticao kvaliteta pomenutih bendova(kao sto si ti radio sa Rammsteinom i Dimmu Borgirom),vec sam rekao sta mislis o duhovnim stvarima vezanim za njih.
I gdje si procitao da sam fan Cradle Of Filtha?
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 17:05   #2206
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
bobi kaže:
Onda uzmi i caskaj sa reperima, posto se ocigledno u metal ne razumes.
Razumijem se,vec imam nagon da stojim iza vlastitog stava
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 17:48   #2207
huligan
Starosedelac
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Panama City,Panama
Poruke: 1.294
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 42 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku huligan
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Dimo kaže:
imam nagon da stojim iza vlastitog stava
Respect za ovo,Dimo
huligan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 18:40   #2208
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Dimo kaže:
Pa tako je stvoren industrial metal,evo da se udaljimo od Rammsteina,tu ces da stavis Ministry,Godflesh,Laibach i sl.Btw,"koketiranje" je dalo jedan odlican pravac u metalu,tako da...
Laibach je za 20 i kusur godina svog postojanja samo u par albuma(od jedno 12-ak) ubacivao gitare,a i Ministry je tu negde-tako da je "koketiranje" sasvim prikladan izraz
Kako god okrenes u industrial-u elektronika igra glavnu ulogu-sve ostalo je sporedno...
Te je jos interesantno da je u Rammstein-u sasvim obrnuta stvar-gitre su te koje dominiraju

Citat:
Ovo nije namjenjeno meni,isn't it?S obzirom da se nisam doticao tehno muzike
Nije...Kraftwerk i Jean Michelle Jarre nisu techno,vec elektro muzika

Citat:
Je li bilo sta sa trazenjem nove pjevacice?Znam da je "raspisan konkurs",samo ne znam je li urodilo plodom.Licno,ne bih se cudio da ne nadju nista dostojno Tarje.
Ne znam.Nighwish me vise ne zanima,jeste jedno vreme,ali cim sam malo zakopao ispod povrsine,odmah mi je postalo jasno sa cim imam posla-u najmanju ruku prosecan bend,sa istom takvom svirkom,decijim teksticima i koga je iz totalnog cabra vadila Tarja sa svojim predivnim glasom i koja je za 5 klasa iznad pacenika sa kojima je pevala

Citat:
Nije uputno da na nenamjernu uvredu vracas namjernom istom
Nisam se ni doticao kvaliteta pomenutih bendova(kao sto si ti radio sa Rammsteinom i Dimmu Borgirom),vec sam rekao sta mislis o duhovnim stvarima vezanim za njih.
I gdje si procitao da sam fan Cradle Of Filtha?
Nista ne moze da te promeni i duhovno i fizicki,sem ako ti to zelis
I u pravu si-nisam uopste trebao da se doticem kvaliteta bedova-prilicno je suvisno napominjati da su Ministry i Laibach daleko bolji i ozbiljniji bendovi nego Rammstein,a slicno vazi i za Mayhem/Bathory naspram Dimljenog Burgera i COF
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 18:49   #2209
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Dimo kaže:
Razumijem se,vec imam nagon da stojim iza vlastitog stava
Lepo je sto imas svoj stav i sto ga branis,ali ne mozes ocekivati da je taj tvoj isti stav neka opsteprihvacena stvar(a nije )
Ali opet moram da se slozim sa Bobijem-u metal se ipak ne razumes dovoljno,cim kazes da je Nightwish najblizi gothic-u i da u COF-uopste ima gothica(a nema ga),te kad poredis Dimija i COF sa jednim antologijskim bendom kao sto je Bathory
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 22:14   #2210
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Smucilo mi se od quotovanja...
Citat:
Covenant kaže:
Laibach je za 20 i kusur godina svog postojanja samo u par albuma(od jedno 12-ak) ubacivao gitare,a i Ministry je tu negde-tako da je "koketiranje" sasvim prikladan izraz
Kako god okrenes u industrial-u elektronika igra glavnu ulogu-sve ostalo je sporedno...
Ovo se nece nikad zavrsiti...OK,Ministry i Laibach su,kako kazes koketirali sa industrialom,dodajuci basove i rifove.Tako je i stvoren industrial metal,koji je samo u prvi plan stavljao gitare naustrb elektronike.To je ono o cemu pricam.
Citat:
Covenant kaže:
Te je jos interesantno da je u Rammstein-u sasvim obrnuta stvar-gitre su te koje dominiraju
Na srecu...Tehno repeatovi ubijaju u pojam
Citat:
Covenant kaže:
Nije...Kraftwerk i Jean Michelle Jarre nisu techno,vec elektro muzika
What a difference...
Citat:
Covenant kaže:
Nista ne moze da te promeni i duhovno i fizicki,sem ako ti to zelis
Imam dovoljno primjera oko sebe da bih to iskusavao Ionako crkvu posecujem rijedje nego sto bi trebalo.
Citat:
Covenant kaže:
I u pravu si-nisam uopste trebao da se doticem kvaliteta bedova-prilicno je suvisno napominjati da su Ministry i Laibach daleko bolji i ozbiljniji bendovi nego Rammstein,
Tacno,samo sto se meni Rammstein vise svidja
Citat:
Covenant kaže:
a slicno vazi i za Mayhem/Bathory naspram Dimljenog Burgera i COF
Za CoF jeste,za Dimmu Borgir si se zayebo
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 22:21   #2211
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Covenant kaže:
Lepo je sto imas svoj stav i sto ga branis,ali ne mozes ocekivati da je taj tvoj isti stav neka opsteprihvacena stvar(a nije
Niti je tvoj niti Bobijev niti Johnatanov niti Voodooov niti Huliganov niti Rockerov niti bilo kog ko ovdje postuje Svako ima razlicit dozivljaj i shvatanje muzike koju slusa,i nezrelo je nametati vlastito misljenje kao cinjenicu odnosno fakat.Licno,samo sam postovao svoje shvatanje,koje moze,a i ne mora da bude tacno.
Citat:
Covenant kaže:
Ali opet moram da se slozim sa Bobijem-u metal se ipak ne razumes dovoljno,cim kazes da je Nightwish najblizi gothic-u i da u COF-uopste ima gothica(a nema ga),te kad poredis Dimija i COF sa jednim antologijskim bendom kao sto je Bathory
Od bendova koje sam slusao dovoljno da bih formirao misljenje o njima,Nightwish mi je najblizi definiciji gothic metala,blizi i od Moonspella iz srednje faze stvaralastva.
Sto se CoF-a tice,neki idu toliko daleko da ga svrstavaju u potpuni gothic bend Toliko o tome.
Inace,fantaziras u vezi CoF-a i mene.Namjerno ili ne,ne zanima me.
Vec sam naglasio da mi se gade opasno i to vise puta.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 23:51   #2212
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Dimo kaže:
Na srecu...Tehno repeatovi ubijaju u pojam

Tacno,samo sto se meni Rammstein vise svidja
Ono sto npr. Laibach radi sa svojim miksetama i belim sumom u svakom slucaju zahteva vise truda i kreativnosti nego drndanje jednog te istog rifa koji Rammstein provlaci od pesme do pesme bez neke vece razlike
Slusao sam ja Rammstein ihahaj,ali mi je prilicno brzo dosadio zbog navedenih stvari i cinjenice da postoji toliko boljih(i industrial i metal) bendova...

Citat:
What a difference...
Znaci po tebi nije neka velika razlika izmedju Kraftwerk-a ili npr. DJ Marshall Jeffersona-a,bez uvrede,ali pricas gluposti i napamet


Citat:
Imam dovoljno primjera oko sebe da bih to iskusavao Ionako crkvu posecujem rijedje nego sto bi trebalo.
Ja je ne posecujem uopste-to mi u zivotu ne treba
A niti sam ateista ili satanista

Citat:
Za CoF jeste,za Dimmu Borgir si se zayebo
Porediti Dimljenog Burgera i Bathory/Mayhem je smesno(iz prostog razloga sto ne mogu da se porede u korist ovih drugih)-kao sto je rekao jedan moj drugar "Ne bi me cudilo da Burgeri budu na sledecoj Evroviziji"
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 0:04   #2213
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Dimo kaže:
Od bendova koje sam slusao dovoljno da bih formirao misljenje o njima,Nightwish mi je najblizi definiciji gothic metala,blizi i od Moonspella iz srednje faze stvaralastva.
Treba da shvatis da Nightwish nema nikave veze sa gothic-om(iako im se bivsa pevaljka oblacila tako,sto ne znaci nista)-gothic metal karakterise spora i mracna muzika,tuga,osecaj beznadja,sindrom izgubljene ljubavi i tome slicno-vesele pesmice od Nightwisha nisu ni u snovima nista od bilo cega ovoga
Kanda si ti nesto pobrkao loncice....
Moonspell vec moze da nosi etiketu goth metal benda,sto i jeste slucaj

Citat:
Sto se CoF-a tice,neki idu toliko daleko da ga svrstavaju u potpuni gothic bend Toliko o tome.
U gothic mogu da ih svrstavaju samo oni koji ocigledno o metal muzici nemaju pojma
Najobicniji MTV shit black metal za napaljenu klincadiju

Nema nista vise da kazem...
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 0:25   #2214
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Covenant kaže:
Ono sto npr. Laibach radi sa svojim miksetama i belim sumom u svakom slucaju zahteva vise truda i kreativnosti nego drndanje jednog te istog rifa koji Rammstein provlaci od pesme do pesme bez neke vece razlike
Rammsteinova muzika(i textovi) su daleko vise od toga,na srecu
Citat:
Covenant kaže:
Znaci po tebi nije neka velika razlika izmedju Kraftwerk-a ili npr. DJ Marshall Jeffersona-a,bez uvrede,ali pricas gluposti i napamet
Nije da sam mnogo upoznat sa tom muzikom,ali daleko od toga da pricam napamet,kao sto ti tvrdis(na osnovu cega,pitam se).Dovoljno je da upalim MBC i da vidim DJ ovoga,DJ onoga.Posle toga dodje mi da krenem putem Kurta Kobejna...
Citat:
Covenant kaže:
Ja je ne posecujem uopste-to mi u zivotu ne treba
A niti sam ateista ili satanista
Postoji jos vjera osim te tri.Mada se uglavnom sve svodi na ateizam
Citat:
Covenant kaže:
Porediti Dimljenog Burgera i Bathory/Mayhem je smesno(iz prostog razloga sto ne mogu da se porede u korist ovih drugih)-kao sto je rekao jedan moj drugar "Ne bi me cudilo da Burgeri budu na sledecoj Evroviziji"
Drugar ti se previse istripovao na Lordije,a o blacku,bez uvrede,nema pojma
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 0:31   #2215
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Covenant kaže:
Treba da shvatis da Nightwish nema nikave veze sa gothic-om(iako im se bivsa pevaljka oblacila tako,sto ne znaci nista)-gothic metal karakterise spora i mracna muzika,tuga,osecaj beznadja,sindrom izgubljene ljubavi i tome slicno-vesele pesmice od Nightwisha nisu ni u snovima nista od bilo cega ovoga
Ti i Bobi ste jedini koji to tvrdite...Shodno tome,freedom for all opinions
Inace,Nightwishove pjesme nemaju ni "v" od veselosti,bar njih 70%.A to sto si naveo su prije karakteristike doom metala,nego gothica.
Citat:
Covenant kaže:
Kanda si ti nesto pobrkao loncice....

Citat:
Covenant kaže:
U gothic mogu da ih svrstavaju samo oni koji ocigledno o metal muzici nemaju pojma
Oni bi isto rekli i za tebe Cisti black ne mogu biti nikako,jer se od Marduka,Satyricona i Gorgorotha razlikuju ko nebo i zemlja.Shodno tome,logicno je minimalne melodic uticaje u njihovim pjesmama definisati kao primjesu gothica.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 1:04   #2216
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Dimo kaže:
Rammsteinova muzika(i textovi) su daleko vise od toga,na srecu
Pogotovu njihov hit "Du hast" koji se sastoji iz samo dva refrena/strofe i niceg vise
Treba ili da kazem-prilicno "dubokoumnih"
A i ogromna vecina drugih pesama je takva...

Citat:
Nije da sam mnogo upoznat sa tom muzikom,ali daleko od toga da pricam napamet,kao sto ti tvrdis(na osnovu cega,pitam se).Dovoljno je da upalim MBC i da vidim DJ ovoga,DJ onoga.Posle toga dodje mi da krenem putem Kurta Kobejna.
Cim nesto ovako tvrdis za jedne umetnike kao sto je Kratwerk i podvodis ih na istu ravan sa raznim DJ-evima znaci da nemas pojma o cemu pricam

Citat:
postoji jos vjera osim te tri.Mada se uglavnom sve svodi na ateizam


Citat:
Drugar ti se previse istripovao na Lordije,a o blacku,bez uvrede,nema pojma
O black metalu pojma nema onaj koji za neki reper ovog pravca uzima Dimljenog Burgera

Citat:
Ti i Bobi ste jedini koji to tvrdite...Shodno tome,freedom for all opinions
Inace,Nightwishove pjesme nemaju ni "v" od veselosti,bar njih 70%.A to sto si naveo su prije karakteristike doom metala,nego gothica.
A nausuprot tome ti si jedni koji tvrdis suprotno-neces brate da priznas da si odvalio za Nigtwish,pa hoces da isteras po svome
Doom i gothic metal su dosta slicni i cesto se prozimaju jedan sa drugim,i nekad je tesko odvojiti jedan od drugog

Citat:
Oni bi isto rekli i za tebe Cisti black ne mogu biti nikako,jer se od Marduka,Satyricona i Gorgorotha razlikuju ko nebo i zemlja.Shodno tome,logicno je minimalne melodic uticaje u njihovim pjesmama definisati kao primjesu gothica.
I sad-eto sto COF ima neke mrvice gothica treba da ih svrsta u taj pravac-aha...
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 3:16   #2217
Bansek
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 377
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 26 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bansek Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bansek Slanje poruke preko Skypea korisniku Bansek
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
[Imzadi] kaže:
Hm... Jel tako da ovaj smajli treba da predstavlja tvoju šalu na ovu izjavu ili...?
Citat:
huligan kaže:
Au,covece pa gde da zavrsis sa tom seljankom...Nadam se da se salis
Naravno da se zezam, ne se sekirajte Ovo je aluzija na ono kad pitaju neke - Sta slusate, a oni posto nista ne slusaju (npr.politicari ranije) kazu "Pa sve sto vole mladi....." A ima razni mladi, kao sto se po koncertima moze videti.........

P.S. Ajd prebacite ovu dijalog-raspravu na PM, ugushiste temu.....
Bansek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 11:52   #2218
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Jel slusa neko ovde Scootera?
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 11:53   #2219
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Metal (goth/doom/black), mada u zadnje wreme pocheo malo i sa melodeathom.. od bendowa.. hmm:
Nightwish, For My Pain.. , Tristania, As I Lay Dying, Poisonblack, Killswitch Engage, All That Remains, Before The Down, Insomnium, Arch Enemy, Heller, Tankard, Kalmah, Dargaenian, Aeternus, Katharsis, Aesma Daeva , Megadeth, In Flames, It Dies Today, May Result, Arcturus, Benediction, Meshuggah, Hexenhaus, The Old Man's Child, Rotting Christ, Enochian Crescent, Pschyhoparadox, Katatonia, Graveworm, Even Fall.. zju, `fala bogu pa owo imao otqcano na majspejsu jos samo da se nadovezem na jedan od prethodnih postova - Nightwish nije gothic (mada su na Century Childu bili j***no blizu, i COF jeste extremni gothic , ne chist kako ga wi nawodite.. pa ne mozhe pobogu ni Dani da wrishti 15 godina, logicno je sto su presli na malo blazu muziku.. uporedi samo Thornography i Nymphetamine sa bilo kojim od prwih albuma)

Toliko, pozdrav..
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 12:54   #2220
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Covenant kaže:
Pogotovu njihov hit "Du hast" koji se sastoji iz samo dva refrena/strofe i niceg vise
Treba ili da kazem-prilicno "dubokoumnih"
Dovooljno dubokoumnih da slusaoca,ako nista drugo,navedu na razmisljanje o znacenju stihova,za razliku od Mayhema i Gorgorotha kojima se sve pjesme svode na Satan,my master
Citat:
Covenant kaže:
Cim nesto ovako tvrdis za jedne umetnike kao sto je Kratwerk i podvodis ih na istu ravan sa raznim DJ-evima znaci da nemas pojma o cemu pricam
Nisam ni pomenuo Kraftwerk,vec na raznoraznim DJ smecem,koji se uzimaju kao fakat u tehno muzici.
Citat:
Covenant kaže:
As I thought
Citat:
Covenant kaže:
O black metalu pojma nema onaj koji za neki reper ovog pravca uzima Dimljenog Burgera
Logicnije je i to nego slusati savjete nekoga ko se prvo izlozio na Lordije,pa kad je shvatio sa su crap,prosipa sta mu padne na pamet o onome sto ne shvata
Citat:
Covenant kaže:
A nausuprot tome ti si jedni koji tvrdis suprotno-neces brate da priznas da si odvalio za Nigtwish,pa hoces da isteras po svome
Tvrdim ja i jos 3/4 metal populacije Ako ti je moje misljenje irelevantno,izvoli pa se malo raspitaj,uzmi neki rock/metal casopis pa vidi sta kazu ljudi koji bolje poznaju materiju(ne Bravo,kojima je CoF simbol blacka).Standardi metala su se malo promjenili od 80'tih godina,gothic je danas mnogo siri pojam.
Citat:
Covenant kaže:
Doom i gothic metal su dosta slicni i cesto se prozimaju jedan sa drugim,i nekad je tesko odvojiti jedan od drugog
Tacno,samo sto Nightwish tesko da ima vecu kolicinu doom uticaja,kao Crowbar(koji se moze definisati kao cisti doom) npr.
Citat:
Covenant kaže:
I sad-eto sto COF ima neke mrvice gothica treba da ih svrsta u taj pravac-aha...
Opet fantaziras Svrstavaju se u black kao siri pojam,sa primjesama gothica.
Inace,po tebi i Nightwish,i Dimmu Borgir i Rammstein i Children Of Bodom i sve sto ti se ne svidja ne spada nigdje osim u komercijalni MTV shit za napaljene,odnosno lebde izmedju pravaca.Ne moze tako,burazeru Ni meni se novi radovi Korna ne svidjaju,pa ne kazem sa su MTV crap(a jesu vise nego ijedan bend koji pominjes u istom kontekstu),vec propali izdanci nu metala
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
metalsucks, muzika, satana, \m/

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
OGame! Pridružite nam se! suzie Mrežne igre 603 18.3.2017 20:16
Dobijanje broja koji je stepen od 2 Stevvan Programiranje 14 6.3.2008 9:25
Kazna od 222.000$ zbog skidanja muzike Bryan Fury Opšta kultura 23 13.11.2007 19:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com