Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.2.2014, 0:01   #1
drevnizmaj
Novi član
 
Član od: 19.2.2014.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Talking Laptop ima problem sa hdd

prilikom kreiranja nove particije D na hardu i instaliranja xp windowsa i jos nekog cackanja u partition magic-u formatirao sam staru particiju c. znaci hteo sam da dobijem dve CISTE particije, jednu sa novm sistemom i drugu skroz cistu formatiranu. sve je to bilo lepo do prvog restarta kada je kompijuter dao poruku NTLDR is Missing. Kada pokusam ponovo da butujem instalacioni cd windovsa ili onaj cd sa koji u sebi ima sistem instaliran dobijem prvu poruku da pritisnem bilo koji taster .... za dalje insalacije i posle toga se nista ne desava. kada izvadim hard lz laptopa i probam sa instalacijom winowsa sve lepo krene ali posto je hard izvadjen instalacija se nemoze cela obaviti. nesto sam zeznuo prilikom formatiranja stare c particije. sta da radim u biosu se vidida postoji hard pokusao sam da ga prikljucim i na drugi komp ali on proste tera po svom

STA DA RADIM ILMA LI NEKO SAVET.
drevnizmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2014, 1:00   #2
darko31
Starosedelac
 
Član od: 27.11.2012.
Lokacija: Novi Bečej/Sad
Poruke: 1.569
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 406 puta na 371 poruka
Određen forumom Re: Laptop ima problem sa hdd

Znači, ne možeš ni da pokreneš instalaciju XP-a sa CD-a?
darko31 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2014, 10:28   #3
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Laptop ima problem sa hdd

Obrisi ponovo sve te particije,i lepo ih formatiraj,pret oga izvadi ako imas bilo kakve usb powered uredjaje,tipa flesh,i slicno ako je prikljuceno. Namesti u biosu da ti pod primary bude cd dvd,a odmah ispod hdd,i kreni sai nstaalcijom sistema. Na cd-u sa Xpp imas NTLDR Ntdetect.com fajlove koje trebas kopirati ako znas kako.

Dakle,kreni sa nvoom instalacijom i lepo na novo stvorenim particijama,pozeljno je da je na C uvek sistem.


Ako ti slucjano opet izbaci gresku,onda je ili Boot.ini ostecen,ili imas problem sa MBR(master boot record) i to se sve moze resiti putem komandi.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2014, 10:52   #4
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Laptop ima problem sa hdd

ntldr se nalazio na particiji C:\ i windows XP smesta tamo i config.sys i autoexec.bat fajlove bez obzira na kojoj se particiji zaista nalazio. To je nasledje proslosti. Stoga treba biti oprezan pri formatiranju C:\ particije. E sad, iz recovery konzole svakako mozes srediti ntldr i config.sys a kasnije mozes iz windowsa jednostavno napraviti autoxec.bat (napravi obican tekst fajl autoexec.txt pa promeni ekstenziju u .bat) na C:\. On je prazan osim ako u njega stavis neku komandu koja zelis da se izvrsava pri startovanju racunara.
E sad, ako repair konzola ne moze da se podigne moguce je da imas neku od verzija XP-a u koju su slipstrimovani apdejti. Da bi svi apdejti stali na 700 MB taj sto je budzio instalaciju je uklonio nekoliko programa koji su stizali sa vanila win XP-om a medju njima je i repair konzola. Ako je to slucaj, skini untouched verziju XP-a, i repair console ce biti tu. Ako je instalacioni disk u redu, toliko si ostetio instalaciju XP-a da ti ni repair konzola ne moze pomoci pa ces morati particiju gde ti je XP da formatiras i instaliras ga ponovo.

Poslednja ispravka: Laskaris (21.2.2014 u 11:02)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2014, 22:38   #5
drevnizmaj
Novi član
 
Član od: 19.2.2014.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Laptop ima problem sa hdd

sve sam ja to uradio podesio bios sve izvadio usb i ostale prikljucke. Ja imam problem sto nemogu da pristupim tom hardu da ga na bilo koji nacim formatiram osvezim ili nesto slicno on jednostavno ne dozvoljava da bilo sta butujem sa cd ili usb-a. Vec sam rekao kada hard izvadim i laptopa sve funkcionose , pokrecese se instalacija windowsa a kad ga vratim (hard) oprt ista prica dobijem prvu komandu ono pritisnite bilo koje dugme... e posle toga samo crn ekran u nedogled cd prestane da vrti i tako to kraj. kako da znam da mu odradim sve te fix opcije ali nemogu da didjem do njih ako me razumeta jedino da snimim video pa da ga pokazem


ako ga vidim u biosu i ako se cuje da radi znacili to da je ispravan kako da znam da nije crko
drevnizmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2014, 23:16   #6
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Laptop ima problem sa hdd

Cek cek,onda tebi nije problem u hardu nego u optickom drajvu. A sto ti lepo ne odradis instalaciju na neki drugi komp,samo nemoj instalirati drivere,znaci cist sistem,pa ubaci u laptop ui posle dovrsi inst?
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2014, 23:36   #7
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Laptop ima problem sa hdd

Resetuj ti sva podesavanja u biosu pa podesi samo redosled butovanja.. Ako to ne pomogne odradi flash biosa na najnoviju verziju.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa pristupom https vezama Miki2 Operativni sistemi 2 26.8.2013 10:04
Problem sa grafikom EbonKnight Kvarovi 8 3.5.2013 22:30
Problem sa laptop hard diskom! FreeMayk Nosači podataka 8 20.1.2013 1:30
Koji laptop kupiti znemanja Prenosni računari 41 17.12.2011 1:32
Extremno cudan problem sa RapidShare-om MarkoT Internet tehnologije 8 2.4.2010 18:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com