Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.8.2014, 9:26   #1
iizuzetan
Novi član
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 25
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Laptop sa integrisanim windows 8

Kako da dezintegrisem integrisani windows na laptopu?

Pokusao sam u pocetku da normalno instaliram win7. Racunao sam ubacim win7 u dvd rezac, restartujem laptop i da krene instalacija kako sam milion puta instalirao win7. Medjutim zaprepastio sam se da prosto i jednostavno u tom laptopu se ne moze uci u bios, jednostavno je zakljucan. Ne pomaze pritiskivanje bilo kog tastera , pritiskao sam bukvalno sve F tastere i DEL i nece.

Posle svega toga uzmem izvadim hard disk ubacim u desktop i formatiram. Vratim u laptop i racunam sad je bez operativnog sistema i valjda ce mi dati da instaliram operativni sistem kog ubacim u dvd reza. Medjutim nece. Izbacimi neke opcije i sve opcije sam pokusao i nije htalo. na kraju sam izabrao opciju da se resetuje kompjuter. I prosto sam se zaprepastio sta se desilo. Nakon klika na reset kompjutera pocelo je nesto da se instalira i trajalo je pa prilicno dugo oko sat vremena. Nakon toga se laptopo sam od sebe restartovao i zaprepastio sam se kad sam video da je on instalirao windows 8. Znaci u njemu negde ima neka fles memorija na kojoj je pohranjen win 8 i instalira ga uvek.

Da li je moguce da se promeni operativni sistem na laptopovima sa integrisanim operativnim sistemom?
iizuzetan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2014, 9:59   #2
Visociji
Član
 
Član od: 13.3.2013.
Poruke: 50
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Laptop sa integrisanim windows 8

Moj drug je tako nešto radio samo sa desktop računarom... imao je windows7 a hteo je XP... uglavnom kada je instalirao XP imao je neke bagove i smetnje u radu, tako da se na kraju vratio na sedmicu. Ako je sklopljen da radi sa osmicom,ostavi ga tako. Na kraju krajeva možeš instalirati virtualbox pa na njemu windows7.
Visociji je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2014, 10:36   #3
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Laptop sa integrisanim windows 8

Sigurno se može ući u BIOS, samo verovatno ne znaš kako, najbolje pogledaj u uputstvu za upotrebu.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2014, 10:57   #4
Svetislav
Član
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 320
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 79 puta na 75 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Svetislav
Određen forumom Re: Laptop sa integrisanim windows 8

Prvo nam reci koji je model lap topa, pa onda mozemo reci kako se ulazi u Bios, ako vec nisi procitao ili nasao u uputstvu. Kada si formatirao verovatno nisi formatirao skrivenu particiju na kojoj se nalazi instalacija win8 za oporavak sistema, odakle se on i vratio /oporavio/, odnosno vrtio u fabricko stanje. A pre svega proveri na netu da li imas drajvere za tvoj lapt top za win 7, verovatno imaju.
Svetislav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2014, 11:34   #5
iizuzetan
Novi član
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 25
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Laptop sa integrisanim windows 8

naso sam ja nesto pa cu kasnije probati da to primenim ako moze posto je i meni pokazao isti plavi ekran sa opcijama kao na tom linku http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2417359,00.asp

Poenta je da se disabluje neki UEFI. Evo na ovom linku sam naso sta je UEFI http://windows.microsoft.com/sr-latn...ws-8/what-uefi

Aha znaci zato se vratio win 8 kako kaze Svetislav. A kako da formatiram hard da nema povratka? Probacu da stavim drufi hard i ako se opet vrati win8 a iskljucen ce biti i internet i necu stavljati nikakve diskove, onda ima ugradjena instalacija u njemu, provericu.

Sta reci, zivimo u svetu u kome je zasticen monopol, WINDOWS, kokakola, itd.

laptop je SONY VAIO model SVE1513G1EB, a karakteristike su sledece:

Procesor Intel Core i3-3120M, 2.5 GHz, 2 jezgra a 4 threads, bus rate 5GT/s, cache 3 Mb, cache level L3, chipset Intel HM76 Express
RAM memorija 4 GB, DDR3, 1600 MHz, 1 x 4 GB, Maximum 8 GB
Hard disk 500 GB
Card reader integrated, compatible memory cards MS Duo, MS PRO, SD, SDHC, SDXC
Ekran LED, 16:9, 15.6" (393.7 mm), rezolucija 1366 x 768 pixela
Graficka Intel HD4000
Opticki uredjaj DVD Super Multi (DVD RW - DVD rezac)
Built-in mikrofon
kamera 1.3 MP (rezolucije 1280 x 1024 piksela)
Bluetooth 4.0+HS
Wi-Fi 802.11b, 802.11g, 802.11n
Ethernet LAN - 10, 100, 1000 Mbit/s
USB 2.0 port x 2
USB 3.0 port x 1
VGA (D-Sub) port 1
HDMI port 1
Microphone in
DC-in jack
Licencirani Windows 8
Intel Wireless Display (WiDi) Technology

Poslednja ispravka: iizuzetan (1.8.2014 u 11:52)
iizuzetan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows 8 starx Operativni sistemi 4257 11.2.2014 9:18
Windows 7 (64bit) - Problem sa Windows Firewall-om Theory93rk Operativni sistemi 16 6.10.2012 19:14
problem sa laptop baterijom vsakos Kvarovi 3 17.9.2012 0:59
Kako da povežem laptop sa desktop računarom AlfaBeta Prenosni računari 6 2.7.2010 16:34
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com