Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Play, Net Play itd.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.11.2005, 21:58   #1
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Greške/zamerke

11/2005

Sekcija Bonus Level, opis za igru "Metronome"
Spominje se da je u igri upotrebljen revolucionarni sistem interfejsa uz pomoc zvuka koji se prvi put javlja u igri. Medjutim, taj fazon je "provaljen" davno jos u staroj "LucarsArts"-ovoj P&C avanturi "Loom".

Sekcija FlashFun, opis za igru "Lucky Balls"
Igra je ocigledni klon ultrapopularne igrice "Zuma", sto je autor morao da zna
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2005, 19:30   #2
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Talking Re: Greske/Zamerke

Tačke su za nijansu sivlje.A papir je 2 mikromilimetara deblji.Sramota...
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2005, 22:27   #3
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

pa necemo valjda da sitnicarimo
kako narod kaze"ko radi taj i greshi"
Guliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2005, 1:17   #4
Nikola Milosavljevic
Član
 
Član od: 31.10.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 317
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Nikola Milosavljevic Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Milosavljevic Slanje poruke preko Yahooa korisniku Nikola Milosavljevic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Milosavljevic
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Prvo moram da se ogradim I da kazem da obozavam SK, sa sve tekstovima u istom. Posebno volim da citam Kuzmine I Macedonoviceve recenzije igara. Uostalom, vas casopis redovno kupujem nekih 10 godina, sto govori o mojoj privrzenosti doticnom.
E sada malo kritikovanja s akcentom na opise igara.
Prvo. U zadnje vreme se ne retko desava da u opisu igre, koji zauzima jednu stranicu casopisa, oko polovina (ili vise) stranice ode na neko filozofiranje Ili opisivanje istorije date igre ili zanra kome igra pripada, a koje, realno, nema mnogo veze sa samom igrom, tako da za sam opis igre ostaje vrlo malo mesta.
Drugo. Cesto se desava (narocito u Kuzminim tekstovima) da u opisivanju igre upotrebljava poredjenja sa odredjenim igrama, koje, slozicete se, prosecan gamer ne mora da znaci da je probao. Nesto kao: „Sistem upravljanja je slican kao u blablabla 3 sa elementima preuzetim iz xzyxzy 5“ koje ja, recimo, nisam nikada video a hteo bih da znam kakav je „sistem upravljanja“ u datoj igri (Ponavljam, volim Kuzmine tekstove, i ovo su samo prijateljski predlozi)
Trece. Cesto se desava da slike iz igara budu uzete iz uvodnih animacija, odredjenih medjusekvenci i dr., a manje iz realnog izgleda igre (u kome provedete 99% vremena igrajući) Tako mi se skoro desilo da za igru Fable, jednostavno, ne znam da li je u prvom ili trecem licu??!! (Slike su lepe, ali malo ne funkcionalne), a u opisu nigde nije naglaseno o cemu se radi (1st ili 3rd) (sto me vraca na moju prvu zamerku - dobro, mozda se moglo naslutiti), a razmisljam o nabavci ove igre. Sve ostalo je vrh – pozdrav.
Nikola Milosavljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2005, 17:57   #5
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

E bre CJ de ga izmeri!? U opisu Syberie II napisashe Kejt Archer a Kejt is doticne igre Walker (Voker)
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2005, 12:36   #6
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Citat:
Cesto se desava da slike iz igara budu uzete iz uvodnih animacija, odredjenih medjusekvenci i dr., a manje iz realnog izgleda igre (u kome provedete 99% vremena igrajući) Tako mi se skoro desilo da za igru Fable, jednostavno, ne znam da li je u prvom ili trecem licu??!! (Slike su lepe, ali malo ne funkcionalne), a u opisu nigde nije naglaseno o cemu se radi (1st ili 3rd) (sto me vraca na moju prvu zamerku - dobro, mozda se moglo naslutiti), a razmisljam o nabavci ove igre.
E sa ovim se već slažem, dešavalo se da po slikama uopšte ne mogu da predpostavim kako igra zaista izgleda, pa onda ako me neka zainteresuje odem pa potražim screenshotove na netu.Mada i ovo je napredak, jer ko se seća nekih staaaarih brojeva, zna da su ranije pored opisa igre stavljane slike iz filmova, stripova, postera...tako da baš nisi mogao da naslutiš kako igra stvarno izgleda, a tad nije bilo neta pa da je potražiš, nego pravac kod dilera, sa disketama u ruci i snimaj

Poslednja ispravka: Sasa (10.12.2005 u 3:47)
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2005, 15:00   #7
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Citat:
Izvini, ne buh da te uvredim ali to da su opisi igara filozofski tekstovi(a narocito ovi iz SK), APSOLUTNO je jedna od najnesmislenijih stvari koje sam procitao.
Naravno da se nisam uvredio.I nisam rekao da su tekstovi u sk-u filozofski, već da volim da pročitam duhovit, filozofski tekst, ali ne u pravom smilsu te reči, već više misleći na tekst koji ne zalazi previše u tehničke detalje koji se mogu naći i na zvaničnom sajtu igre.U prevodu, volim tekstove u kojima autor opisuje igru iz nekog svog ugla, onako kako je on doživeo i gde igru upoređuje sa drugim igrama slične tematike.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2005, 1:36   #8
nexxogen
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Lokacija: Бар/Београд
Poruke: 83
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Biću kratak. SK 11/2005. Rubrika Flash Fun. Strana 136. Naslov Field Goal Challenge. Prva zamjerka:
Citat:
"Nažalost, Fieald Goal Challenge nije simulacija ragbija (američkog fudbala), već igra u kojoj..."
Ragbi i Američki Fudbal su dva gotovo potpuno različita sporta i nikako ih ne treba poistovjećivati. A druga zamjerka se odnosi upravo na to što je autor tog kratkog opisa smatrao tu igricu simulacijom field goal attempt-a u Američkom Fudbalu ubacujući NFL u priču. Sa slike se jasno vidi da je u pitanju tipičan Ragbi field goal attempt, što implicira elementarno neznanje o ova dva sporta. Ne pokušavam da budem maliciozan, ali mogao je čovjek malo da progoogla pa da sazna .

Poslednja ispravka: nexxogen (27.11.2005 u 12:54)
nexxogen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2005, 1:41   #9
nexxogen
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Lokacija: Бар/Београд
Poruke: 83
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Citat:
Wolverine kaže:
E bre CJ de ga izmeri!? U opisu Syberie II napisashe Kejt Archer a Kejt is doticne igre Walker (Voker)
A što se tiče toga, ja sam Slobodanu Macedoniću poslao mail o toj grešci sa predlogom da u sledećem broju napišu nešto kao izvinjenje, još istog mjeseca kad je taj broj SK-a izišao. On mi je odgovorio i rekao da će u sledećem broju uraditi to što sam predložio. Međutim nisu to uradili. Ne znam zbog čega ali me nije toliko začudilo jer je to bio njihov stari običaj. Mada, evo, pozdravljam ovaj potez sa forumom.
nexxogen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 2:43   #10
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Hehehe, kad smo već kod Kuzme i I/O porta, najviše mi se svideo jedan njegov odgovor, koji treba da uđe u anale odgovora na bilo koje pitanje, a to je odgovor iz broja 9/2004 kad čovek pita zašto nema rubrike I/O port na web sajtu SK-a, a Kuzma odgovara "Pojma nemam" hahahahaha "Kratko i jasno.Šta je bilo ? Nemamo pojma !" (Radovan III, prim aut.)
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2005, 18:29   #11
nexxogen
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Lokacija: Бар/Београд
Poruke: 83
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Citat:
sirNemanjapro kaže:
U rubrici I\O port nailazim na zaista, bez uvrede svakom zivom, debilna pitanja! Tipa, modem mi ne radi, monitor se gasi, igrica izbacuje...
Nisu svi ljudi kompjuterski eksperti i ono što se možda tebi ili meni čini debilnim (naravno, ne svrstavam se ovim ni u kakvog eksperta), za neke ljude je ogroman problem. Moj drug npr. je jedan od takvih ljudi i desilo mu se da tako ima neki relativno naivan problem pa je računar odnio u neki servis gdje su mu napunili glavu svakakvim glupostima, pobrisali mu sve sa diska i instalirali windows bez drajvera za modem, čini mi se. Ima mnogo, najljepše rečeno, bezobraznih ljudi koji koriste to neznanje svojih mušterija pa im govore kako je to moralo tako kako su oni uradili. Zato mislim da je bolje da im odgovara tzv. Kuzma koji ih sigurno neće slagati.

Citat:
Secam se teksta, bas mi pade na pamet, sa nekim klincom kome je sestra prosula sok na lap top koji je dobio iz Boga pitaj odakle... I tekst je bio cela jedna kolona!!! Sto bi za normalno pitanje bilo 1/2 kolone. I na kraju to pitanje je objavljeno da bi Kuzma rekao, mene ste nasli da zezate...
Da, i ja se toga sjećam i slažem se sa tobom po tom pitanju. Ta glupost je samo zauzela mjesto koje se moglo iskoristiti za odgovor nekome ko je stvarno imao problem.
nexxogen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2005, 17:03   #12
Nenad Vasovic
Član
 
Član od: 22.8.2005.
Poruke: 277
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 511 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Citat:
nexxogen kaže:
A što se tiče toga, ja sam Slobodanu Macedoniću poslao mail o toj grešci sa predlogom da u sledećem broju napišu nešto kao izvinjenje, još istog mjeseca kad je taj broj SK-a izišao. On mi je odgovorio i rekao da će u sledećem broju uraditi to što sam predložio. Međutim nisu to uradili. Ne znam zbog čega ali me nije toliko začudilo jer je to bio njihov stari običaj. Mada, evo, pozdravljam ovaj potez sa forumom.
Istine radi, Macedonić jeste predložio da se ta ispravka objavi. Ali, zar zaista verujes da je lapsus oko prezimena junakinje jedne igre toliko značajan da treba da dodatno to objasnjavamo...?
Nenad Vasovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2005, 17:34   #13
nexxogen
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Lokacija: Бар/Београд
Poruke: 83
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Citat:
Nenad Vasovic kaže:
Istine radi, Macedonić jeste predložio da se ta ispravka objavi. Ali, zar zaista verujes da je lapsus oko prezimena junakinje jedne igre toliko značajan da treba da dodatno to objasnjavamo...?
Da, vjerujem. Vjerujem da je vrijedan jednog malenog kvadratnog okvira sa dvije linije teksta u jednom ćošku neke stranice. Čisto da pokažete čitaocima da prihvatate njihove kritike...
nexxogen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2005, 17:52   #14
Nenad Vasovic
Član
 
Član od: 22.8.2005.
Poruke: 277
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 511 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Citat:
nexxogen kaže:
Da, vjerujem. Vjerujem da je vrijedan jednog malenog kvadratnog okvira sa dvije linije teksta u jednom ćošku neke stranice. Čisto da pokažete čitaocima da prihvatate njihove kritike...
To nema veze sa prihvatanje/neprihvatanjem kritike citalaca. Demanti ili ispravka se objavljuje (ili ne) iz sasvim drugih razloga.
Nenad Vasovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2005, 18:59   #15
nexxogen
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Lokacija: Бар/Београд
Poruke: 83
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Ako ti tako kažeš... To je svakako malo škakljiva tema konkretno u slučaju SK, pa mislim da nema potrebe sada pokretati raspravu o tome.
nexxogen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2005, 2:41   #16
Black-White
Novi član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Ajd neka bude ovo jedna zamerka. U broju 11/05 opis igre footbal manager 2006 pise Dusan Stamenkovic. Koliko mi je poznato on je sef istrazivackog dela SI Games za istocnu evropu ( ili Balkan nije mnogo bitno). Sto znaci da verovatno nije najobjektivniji za opis igre. Naravno da je ovo najbolja igra tog tipa (mada je po meni i dalje cm 03/04 ispred), ali nije lepo da onaj ko ucestvuje u izradi igre pise i njenu recenziju. A i ocena je malo naduvana jer u igri ipak ima nekih bagova.
Black-White je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2005, 11:51   #17
Nenad Vasovic
Član
 
Član od: 22.8.2005.
Poruke: 277
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 511 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Citat:
Black-White kaže:
Ajd neka bude ovo jedna zamerka. U broju 11/05 opis igre footbal manager 2006 pise Dusan Stamenkovic. Koliko mi je poznato on je sef istrazivackog dela SI Games za istocnu evropu ( ili Balkan nije mnogo bitno). Sto znaci da verovatno nije najobjektivniji za opis igre. Naravno da je ovo najbolja igra tog tipa (mada je po meni i dalje cm 03/04 ispred), ali nije lepo da onaj ko ucestvuje u izradi igre pise i njenu recenziju. A i ocena je malo naduvana jer u igri ipak ima nekih bagova.
U pravu si, to je upravo taj Dusan Stamenkovic. Voleo bih da mi navedes koji deo teksta ti se cini neobjektivan toliko da se moze posumnjati u casne namere i dobru volju autora teksta. Koliko je meni poznato, on nije toliko ucestvovao u izradi igre s tehnicke strane, vec vise u formiranju baze podataka vezane za ovo podneblje, sto nije od presudnog znacaja za evaluaciju sâme igre. Da je njegova recenzija odisala preteranim hvalisanjem proizvoda u cijem je stvaranju ucestvovao, ne bi bila objavljena, odnosno ti delovi bili bi izostavljeni. Moja je procena da je tekst vrlo dobar i da niko ne bi obratio paznju na eventualna preterivanja (pa i po pitanju ocene) da je ispod teksta potpisan Petar Petrovic, a ne Dusan Stamenkovic. Cini mi se da je tvoj stav posledica predubedjenja, i razumem sta te brine, i potpuno se slazem s tobom da treba biti obazriv kod tako osetljivih stvari. Meni se cini da objektivnost u pisanju tog teksta nije bila ozbiljno narusena. Gresim li?
Nenad Vasovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2005, 2:10   #18
Black-White
Novi član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Sustina je u tome da je on ipak deo tima koji je radio na nastanku te igre, i da od nje ima neke koristi, sto znaci da ste to trebali da navedete.
Inace u opisu igre su navedena tri "fudbal menadzera", od kojih ni jedan naravno ne moze da pridje FM-u, ali nije receno da postoji i FIFA Manager 06 koji jedini ima kapaciteta da u narednom periodu bar pokusa da ugrozi primat FM. Dalje u tekstu kaze da je brzina kojom igra radi problem koji nastaje zbog proizvodjaca procesora a ne zbog programera SI Games-a. Ako je to tacno a verujem da jeste, onda treba praviti igru koju danasnji hardver moze izgurati.
Sto se ocene tice, posto ne postoji neki reper u ovoj oblasti, tesko je onda dati objektivnu ocenu. Ali nedostatak licenci za takmicenja u okviru UEFA, sitne greske koje pominje u opisu (mada neke i nisu tako sitne), i jos neke koje ne pominje, po meni ne zasluzuje tako visoku ocenu
Ovo jeste najbolji menadzer koji postoji u to nema sumnje ( tu mislim na ceo serijal ), i nije ovo tema u kojoj bi raspravljali o kvalitetu same igre, ali ovo po meni nije u redu. Mislim da ces se sloziti da takve stvari mogu izazvati razlicita ubedjenja i predubedjenja.
Black-White je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 16:41   #19
Lord of Doom
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 145
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Mislim da se malo skrenulo sa teme, koja je test play zamerke a ne io port zamerke.
Moram da kazem da ja imam utisak da se neke igre igraju samo povrsno (i ne do kraja). Recimo Lords of the Realm III je, po meni, nezasluzeno ocenjen previsoko. Mozda sam je previse uporedjivao sa dvojkom ali igra je stvarno glupa. Opsade su bezveze a i ne mogu se kontrolisati dobro, a menadzerski deo skoro da i ne postoji.
Nije da se ovako nesto desava stalno ali smeta.
Neko je pomenuo i slike. Da, nekad stvarno igra izgleda mnogo lepsa na tim slikama nego sto stvarno jeste.
And one more thing..... Ne vidim svrhu rubrike prvi utisci. Mislim saceka cu jos mesec, dva i procitati opis cele igre. Cesto se desava da se posle prvog utiska igra sledeceg meseca pojavi u test play. A nekad se desava da su utisci sasvim razliciti.
Inace ste OK
Lord of Doom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 21:08   #20
bad_wizard
Novi član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 13
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Samo jedan predlog:uz ime igre(ili uz min. konfiguraciju, svejedno) treblo bi dodati žandr igre.
bad_wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
greske, zamerke

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com