Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.2.2023, 2:04   #1
miskopn
Član
 
Član od: 6.10.2008.
Poruke: 109
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Smile Xiaomi Redmi 9A - Mali problem

Imam već godinu dana mobilni telefon ''Xiaomi Redmi 9A'', i uglavnom sam zadovoljan njegovim performansama, za moje potrebe ovo je sasvim dovoljan telefon, doduše ima jedna stvar koja me najviše nervira kod njega a to je da mi se često u toku razgovora displej povremeno na par sekundi pali i gasi i onda u momentu kada je ekran upaljen ja slučajno obrazom tj licem dodirnem neku od funkcija, najčešće dodirnem blokadu zvuka ili sam prekid razgovora. Gledao sam u raznim opcijama za podešavanje telefona kao i u opcijama za displej da li postoji varijanta da se ekran uopšte ne uključuje tokom samog razgovora i nisam uspeo da nađem takvu opciju. Da li neko zna rešenje za ovaj moj mali problem? Unapred hvala na odgovoru.
miskopn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2023, 0:34   #2
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 9A - Mali problem

Problem ti pravi proximity senzor koji je dosta lose odradjen na dooosta Xiaomi modela, neki ga čak i nemaju već koriste neki GEO senzor, kako li se več zove (recimo MI 10t pro nema proximity već ovaj senzor).

Šta možeš da uradiš. Pored slusalice, sa desne strane je ovaj senzor, vidjeces otvor kuda prolazi svjetlost ka senzoru, probaj da dobro ocistis displej u tome dijelu. Čest problem je da se telefon iskrivi, bilo da je od pada, od nošenja u dzepu....i da tada počne da brljavi senzor, a taj problem sam rjesavao otvaranjem telefona i stavljanjem vece gumice oko samoga senzora i skidanjem farbe sa samoga otvora senzora na samome staklu displeja.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2023, 0:43   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 9A - Mali problem

meni na motoroli neće da se upali ekran u toku razgovora da prekinem razgovor dok ga dobro ne izdrmam, i sa prošlim xiaomiem sam se patio jer je bilo razbijeno staklo u tom delu pa sam gasio proximity sensor, ako se dobro sećam ako ga ugasiš onda se ekran ne gasi pa to nije rešenje koje tebi treba...
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2023, 10:35   #4
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 9A - Mali problem

Moj 11 Lite 5G isto ponekad pali ekran tokom razgovora. Nema pravi proximity senzor već one virtualne gluposti. Iz nekog razloga se ne dešava često dok stojim, ali ako menjam pozicije, npr. legnem dok pričam onda zabaguje.

Moje rešenje je da čim skontam da mi zasvetli ekran dok pričam, ja ga ugasim na power dugme... i onda ga obično više ne pali.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Redmi 6 problem megatronserbia Programi za mobilne telefone 2 14.5.2019 13:35
[Android] Xiaomi Redmi Note 4x problemčić ZoNi Aparati i oprema 3 2.2.2018 10:41
Xiaomi Redmi Note 4 VS Xiaomi Redmi Note 4X Red Dragon Aparati i oprema 2 6.10.2017 17:22
Podesavanje rutera mali problem MRadojovicxD Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 30.10.2014 0:23
Jedan mali problem velika muka dzaba Prenosni računari 2 26.1.2012 1:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com