Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.10.2006, 13:28   #1
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Secret Files: Tunguska

Evo izasla je i Secret Files: Tunguska. Svidja mi se grafika i izvodjenje, te naravno dobra prica, kakvih danas ima malo na trzistu avantura.
Pre sam vec odigrao demo koji mi se svideo. Sad je vreme za uni igru.
Kakvi su vasi utisci?
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2006, 14:01   #2
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Secret Files: Tunguska

Ajde opisi malo detaljnije radnju i to,i reci mi hardversku zahtjevnost.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2006, 14:07   #3
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Secret Files: Tunguska

Pa radnja mi je dobra jer se radi o tunguskoj eksploziji. U ulozi si kcerke, kojoj je nestao otac, a on se bavio tunguskom eksplozijom. Vidi se da je liki imao neke tajen iz proslosti, a i ti koji su ga maznuli su neki cudni, kao neke sjene.
Nisam jos daleko dogurao, ali cini se dobra.

Hardverska zahtevnost po mojem nije velika.
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2006, 15:15   #4
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Secret Files: Tunguska

Thnx,pogledacu jos recenzije i screenshotove po netu pa cu da odlucim 'ocu li da je kupim,djeluje intrigantno,zaplet i tako to,a to mi je najbitnije kod avantura.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2007, 17:23   #5
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Secret Files: Tunguska

Upravo sam zavrsio igru, pa da prozborim koju o istoj.
Igra je klasicna Syberiolika P&C avantura. Syberia u pokusaju. Ne samo da je glavni lik devojka, nego se cak i slicno zovu . Iako zaostaje za syberiom u svakom pogledu, daleko od toga da je igra losa.
Grafika je fina za oko i nenapadna. Malko izgleda kao izlizana, ali to je mozda do mog monitora. Neke lokacije su bas odlicno odradjene, recimo deo u Tunguskoj. Likovi su manje vise dobro animirani, ali nema trcanja(komican deo u vecini igara). Animacije medju nivoima su odlicne.
Zvukovi u igri su dobri kao i muzika(koje skoro da i nema). Ali je zato voice acting katastrofa. Glasovi su pozajmili glumaci F kategorije, a i sam tehnicki deo je odradjen boze sacuvaj. Ponekad je stvarno smesno slusati kako pricaju.
Inventar je dosta dobro odradjen, pregledan i lako pristupacan. Mogu se kombinovati itemi i nema nepotrebnih stvari. Dnevnik je mogao biti i bolji.
Prica ja prilicno dobra. Mada je prepuna klisea i izlizanih fazona(ko je rekao sekta, zli naucnik i vanzemaljci) i prilicno predvidljiva. Ali i zanimljva, tacno toliko da se nastavi sa igranjem.
Zagonetke su inventarske a ima i logicnih. Prilicno su zdravorazumske i logicne. Dok inventarske ponekad zahtevaju da se malo i zamislis, logicke zagonetke su smesne koliko su lake.
Sve u svemu igraj je dobra i zasluzuje preporuku. Iako je u pocetku smesno laka, kasnije se stvari komplikuju. Da ne bi bilo pixel huntinga, postoji opcija scene search kaja otkriva sve hot spotove na ekranu. Po meni, ovo je dobra stvar. U nekim delovima, paralelno se vode oba glavna junaka, kako na istim tako i na razlicitim lokacijam. Definitivno dobra stvar, daje neki privid nelinearnosti. Iako je igra skroz linearna, ali bar nema action trriger sistem(prezirem ovakve igre). Steta sto je igra "ozbiljnog" karaktera i nema humoristickih opaski. Ali glavna junakinja zna da provali nekoliko morbidnio-crno-humornih recenica(cisto da se zabrines za ljude koji su pravili igru).I na kraju su autori odradili prilicno smesan credits A tu su i radijatori
Ja sam igru zavrsio za 22 sata neprekidnog igranja, ali ja sam budala. Cenim da se moze lagano odigrati za nedelju dana. Igra nema replay value.
Igra nije biser zanra, ali svakako je treba odigrati - preporuka.

Nastavak izlazi 2008, bar su tako rekli autori.

Poslednja ispravka: Shlaymara (16.2.2007 u 17:41) Razlog: Kucam sporije nego sto mislim :P
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2007, 0:23   #6
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Secret Files: Tunguska

@Shlaymara, све си написао како јесте и што јес јес музика је слабо заступљена, али су се ваљда зато и потрудили око главне теме која ме одушевила квалитетом. Звучи баш моћно, онако да се најежиш , поготово кад појачаш тон. Редовно је одслушам, па тек онда кренем са играњем. Иначе, тренутно сам у оном возу на путу за Тунгуску.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2007, 0:47   #7
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Secret Files: Tunguska

Ako se ne varam, to je i jedina muzika u igri. mozda se tu i tamo zacuje nesto kad se desi neka ozbiljnija stvar. I to je to. Mutava igra Ali glavna numera je skroz OK.
Znaci u vozu si, pa jos malo i stvari ce poceti da se komplikuju Necu da ti kvarim uzitak.
A kakav je tvoj komentar? Imas li sta da dodas, oduzmes...

Inace ja bi joj ladno dao 80, ali izgleda da sam popustljiv
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2007, 1:34   #8
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Secret Files: Tunguska

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Ako se ne varam, to je i jedina muzika u igri. mozda se tu i tamo zacuje nesto kad se desi neka ozbiljnija stvar. I to je to. Mutava igra Ali glavna numera je skroz OK.
Znaci u vozu si, pa jos malo i stvari ce poceti da se komplikuju Necu da ti kvarim uzitak.
A kakav je tvoj komentar? Imas li sta da dodas, oduzmes...

Inace ja bi joj ladno dao 80, ali izgleda da sam popustljiv
Не бих да је оцењујем док је не пређем целу, мада ми се све досад свиђа, сем гласовне глуме. Нина има још Боже помози глас, али већина других је стварно лоша. Бледо, неуверљиво, некако незаинтересовано, као да им није било стало да удахну мало више живота тим ликовима.
Иначе, игра може да послужи и као одлична вежба за енглески језик, јер сви коментари главне јунакиње могу да се понове до бесвести ако треба . Хехе, па нек неко каже да игре нису и корисне, поред осталог.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2007, 16:27   #9
JOLE
Novi član
 
Član od: 26.3.2007.
Poruke: 5
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Secret Files: Tunguska

Imam prilično bagovit program ,,Tunguska"
Opet ne mogu da napipam tajni odeljak iza zavese u dvorcu u Engleskoj.
Ako neko ima save game iza otvaranja sarkofaga, mnogo bih mu bio zahvalan. Pomagaaaaj.

Poslednja ispravka: JOLE (18.4.2007 u 13:28)
JOLE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2007, 18:07   #10
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Secret Files: Tunguska

Citat:
JOLE kaže: Pregled poruke
Pomagaj! ne mogu da oslobodim Ninu iz zatvora. Uhvatila je misa, ali dalje ni makac.
Макс мора ослободити Нину. Треба кроз ону рупу са канапом да добациш пацова Максу, а онда са њим настављаш игру и идеш до стражара. Даље ћеш се већ снаћи
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jim Bravura na korisnoj poruci:
JOLE (30.3.2007)
Stara 30.3.2007, 21:02   #11
JOLE
Novi član
 
Član od: 26.3.2007.
Poruke: 5
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Secret Files: Tunguska

Nesto nije u redu. Pacov je pod tanjirom a Nina nece da ga uhvati ni sa onim kljestima.
JOLE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2007, 22:09   #12
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Secret Files: Tunguska

Citat:
JOLE kaže: Pregled poruke
Nesto nije u redu. Pacov je pod tanjirom a Nina nece da ga uhvati ni sa onim kljestima.
Колико се сећам, то је урадила голим рукама Не знам само дал је било за реп или шију

П.С. Ако те буде и даље зезало, има на нету сигурно водич за прелажење (walkthrough), па потражи.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jim Bravura na korisnoj poruci:
JOLE (30.3.2007)
Stara 30.3.2007, 22:53   #13
JOLE
Novi član
 
Član od: 26.3.2007.
Poruke: 5
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Secret Files: Tunguska

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
Колико се сећам, то је урадила голим рукама Не знам само дал је било за реп или шију

П.С. Ако те буде и даље зезало, има на нету сигурно водич за прелажење (walkthrough), па потражи.

Jednostavno ne funkcionise.
Voleo bih, kada bi mi neko poslao save game po izlasku Nine iz zatvora
JOLE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2007, 23:10   #14
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Secret Files: Tunguska

Citat:
JOLE kaže: Pregled poruke
Jednostavno ne funkcionise.
Voleo bih, kada bi mi neko poslao save game po izlasku Nine iz zatvora
Немам тај save, најближе што имам је онај део у возу кад Нина решава слагалицу у оној скривеној одаји.

П.С. Пробај да кликнеш на ту чинију са пацовом десним тастером миша, некад се предмети и тако "откључавају".
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jim Bravura na korisnoj poruci:
JOLE (31.3.2007)
Stara 31.3.2007, 11:34   #15
JOLE
Novi član
 
Član od: 26.3.2007.
Poruke: 5
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Secret Files: Tunguska

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
Немам тај save, најближе што имам је онај део у возу кад Нина решава слагалицу у оној скривеној одаји.

П.С. Пробај да кликнеш на ту чинију са пацовом десним тастером миша, некад се предмети и тако "откључавају".

Hvala ti za trud, ali izgleda da nesto nije u redu sa programom, jer na toj lokaciji prepoznaje samo misju rupu.
Ponovio sam taj deo igre vise puta, ali ne vredi.
Pomoglo bi mi samo save game posle hvatanja pacova
Hvala i tebi i svima koji se budu javili.
JOLE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2007, 12:31   #16
JCDenton
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 159
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Secret Files: Tunguska

Prema mom misljenju, Tunguska je prosecna avantura sa finom grafikom. Iako je prica odlicna, postojalo je isuvise stvari koje su me nervirale, pocev od iritantnog glasa protagonistkinje, pa do "lova na piksele" - zaglavim se na nekoj lokaciji i "ubijem se" trazeci resenje, a ono ispred nosa, samo misem nisam presao preko njega...

Druga stvar, koja je manje vise problem svih P&C avantura, je napraviti igru tako da glavni junak ima, zapravo, neki motiv da uzme neki predmet u toku igre. Npr. u Tunguski, vasa junakinja ce skupiti sve sto je predvidjeno da se pokupi u igri bez ikakvog prethodnog razloga (npr. zavuce ruku u kantu i uzme koru od banane i pritom ne kaze nista... Pa, zasto li je uzimala koru od banane, kog djavola, osim iz razloga zato sto je igra tako napravljena da treba da je uzme). Dobro, ovo sa korom od banane nije u igri (u igri je primer nepojedenog parceta pice, koju ova uzme na pocetku igre i "upotrebi ga" par sati igranja kasnije), but you get the picture... Ali, kao sto rekoh, ovo je redovna pojava u P&C avanturama. U Tunguski je veoma izrazena, ali autori igre su se cak na par mesta nasalili ("...this box is simply screaming at me that it contains something which I might find usefull in the future" )
JCDenton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2007, 13:39   #17
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Secret Files: Tunguska

Citat:
JCDenton kaže: Pregled poruke
...pa do "lova na piksele" - zaglavim se na nekoj lokaciji i "ubijem se" trazeci resenje, a ono ispred nosa, samo misem nisam presao preko njega...

Druga stvar, koja je manje vise problem svih P&C avantura, je napraviti igru tako da glavni junak ima, zapravo, neki motiv da uzme neki predmet u toku igre...
Pixel hunting je iritirajuca stvar, ali u Tunguskoj su to elegantno resili opcijom Scene search koja prikazuje sve hot spotove na ekranu.
A sto se tice druge stvari tu si u pravu, ali kao sto kazes to je redovna pojava. Medjutim i to se da resiti na fazon koji je vidjen u Runaway 2. Ako ti neki predmet nije jos potreban ne mozes ga uzeti ali Brajan ce prokomentarisati da ce mu trebati u buducnosti. Ali po meni ovaj action trigger sistem ne valja. Posto onda moras da pises(ili pamtis) sve sto sto ne mozes da uradis/pokupis u datom trenutku, i posle neke akcije/price moras opet da proveravas da li sad mozes da uradis/pokupis nesto. Na ovaj nacin se produzava igranje i tanje zivci. Jeste da sad ima neko logicno objasnjenje zasto je to pokupio, ali to nije vredno frustracija i pola pakle cigareta.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2007, 13:32   #18
JOLE
Novi član
 
Član od: 26.3.2007.
Poruke: 5
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Secret Files: Tunguska

Citat:
JOLE kaže: Pregled poruke
Imam prilično bagovit program ,,Tunguska"
Opet ne mogu da napipam tajni odeljak iza zavese u dvorcu u Engleskoj.
Ako neko ima save game iza otvaranja sarkofaga, mnogo bih mu bio zahvalan. Pomagaaaaj.

Zahvalan unapred.
JOLE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2007, 14:41   #19
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Secret Files: Tunguska

Na zalost nemam save, ali postoji patch koji resava tvoj problem (i gomilu drugih). Patch mozes skinuti odavde.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2007, 12:15   #20
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Sta ima novo

Citat:
Propeler kaže: Pregled poruke
kad sam vec tu da pitam... Jel moze neka preporuka shta sad odigrato od avantura a da je novije. Poslednje shto sam odigrao je Tunguska. I sve bitnije avanture pre nje. Jel izashlo neshto dobro u medjuvremenu od Tunguske pa na ovamo da vredi? Thx.
Onda ces mi ti pomoci.
Kako da predjem onaj deo u vozu... Uzeo sam 2 zelene biljke u onim flasicama (treba valjda da se testiraju na radijaciju), i sta sa njima treba da radim... Profesor i asistent su pre toga napustili vagon, i ja sam onda uzeo ove biljke...
Mislim, mogu ja da malo googlam, ali rek'o da te prvo proverim .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, secret files, tunguska

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Call of duty 2 ZverBre Akcione igre 383 18.1.2012 23:17
Search for Files and Folders izivkov Operativni sistemi 1 30.8.2006 13:06
Pitanje u vezi FireFoxa (TEMPORARY INTERNET FILES) Dushan Aplikativni softver 2 7.8.2006 11:16
Pomagajte ljudi (Program Files) Milos Bozic Operativni sistemi 11 9.1.2006 17:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com