Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.12.2006, 22:23   #21
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Thermaltake Matrix VX VD3000SWA ili nešto drugo?

Citat:
NikolaT kaže:
Ја бих ти преоручио да узмеш LC power и нађеш неко кинеско кућиште у неким лијевим радњама, а која су изузетно јефтина а невјероватно квалитетна и функционална. Ја сам купио Panda Hardware тежине 8Кг димензија 505x245x583 са провидном страницом и 2 кулера са неонкама за 25Е и могу ти рећи да је кућиште невјероватно квалитетно, пространо, масивно, са простором за 4кулера, квалитено урађено без оштрих ивица итд. Боље је узети овакво кућиште него неко брендирано за 3-4 пута више новца а разлике готова да и нема, а за остатак купити неку квалитетније напајање или другу компоненту. Иначе копиран је alienware.

Ма Кинези су чудо!
I brendovi se rade u Kini.Verovatno taj Panda nije prosao neki glupi test kvaliteta kod nekog brenda pa su ga pustili pod drugim imenom.
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 0:01   #22
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Thermaltake Matrix VX VD3000SWA

Citat:
Mean_Machine kaže:
A odakle se dovozi taj Eurocase? Iz Ceske pitao bih te ja koliko bi kostao da se potice iz Kine. Glavni razlog gomile pero lakih kucista (jeftina i skupa) je smanjenje tezine pri transportu. Do pre koju godinu su svi hvalili teska kucista( a Chieftec je jedini ostao teska kategorija) a sada svi pricaju da je prava stvar aluminijum jer ces svoj desktop stalno da vucaras sa sobom kako da ne.

Ma ne kupujem ja. Ja sam zadovoljan sa Frontier Bladom.

Inace Eurocase ML-5410 jeste best buy.Kosta malo vise od 20evra bez napajanja. Lim je 0,8mm deblji nego kod mnogih drugih.
Centurion nema dvanesticu napred ili gresim isto mislim da ni Chenbro Bomb je nema. Chieftec Dragon ima mogucnost dvanestice napred i pozadi.
Sto se tice CM citao sam da se ljudi zale na kvalitet plastike kod nekih kucista valjda pukli drzaci za kartice ili nesto slicno uglavnom je u pitanju plastika unutar kucista.
Da, iz Ceshke je.O tome i pricam, debela limcina nije skupa.I shta fali aluminijumu, pa necesh ga valjda cekicem udarati?
Centurion napred ima 80mm, a Chenbro 80 ili 92mm.Mislim, nije to neka prednost Chifteca, a i osetno je skuplji od Chenbro-a.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 0:10   #23
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Thermaltake Matrix VX VD3000SWA

Citat:
mad_skillz kaže:
..... ili thermaltake xaserV
Jel to ovo ? Jel znas koliko je kod nas i da li ima u kombinaciji crno plave?
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 12:22   #24
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Thermaltake Matrix VX VD3000SWA

Citat:
Garson kaže:
Da, iz Ceshke je.O tome i pricam, debela limcina nije skupa.I shta fali aluminijumu, pa necesh ga valjda cekicem udarati?
Centurion napred ima 80mm, a Chenbro 80 ili 92mm.Mislim, nije to neka prednost Chifteca, a i osetno je skuplji od Chenbro-a.
Hm razlika u ceni!?
CHIEFTEC DG-01B-D-U OP 45.35
CHENBRO GamingBomb 38.90
To je celih 6,45 evra.

Chieftec DG


Chenbro

Chieftec Dragon je teze, ima nogice i mogucnost montiranja napred 12cm ventilatora.
Chenbro Bomb je lepse(doduse to je subjektivan osecaj), ima polu providnu stranicu.
Za Dragon moze da se kupi porvidna stranica(znatno veca od Bomb providne strane).
Bomb nema napred reset taster. Dragon ima vratanca, Bomb ima maske za optiku ali ne i za floppy.
Ja bih pre uzeo Dragon ali ti je moj licni stav.
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 13:19   #25
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 918
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: Thermaltake Matrix VX VD3000SWA ili nešto drugo?

Nema XaserV u kombinaciji crno-plave boje imas samo crno sa crvenim detaljima,
belo sa crvenim i ovakvo plavo:

Ali ova kutista su extra imaju mnogo ventilatora (cini mi se 7) i svi imaju filtere za prasinu, ali i cena je oko 140e sa napajanjem, ima i opis u SK.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 16:36   #26
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Thermaltake Matrix VX VD3000SWA ili nešto drugo?

Citat:
Mean_Machine kaže:
Hm razlika u ceni!?
CHIEFTEC DG-01B-D-U OP 45.35
CHENBRO GamingBomb 38.90
To je celih 6,45 evra.

Chieftec Dragon je teze, ima nogice i mogucnost montiranja napred 12cm ventilatora.
Chenbro Bomb je lepse(doduse to je subjektivan osecaj), ima polu providnu stranicu.
Za Dragon moze da se kupi porvidna stranica(znatno veca od Bomb providne strane).
Bomb nema napred reset taster. Dragon ima vratanca, Bomb ima maske za optiku ali ne i za floppy.
Ja bih pre uzeo Dragon ali ti je moj licni stav.
ti ako dobro postavish kucishte tezina nije mnogo bitna , opet to je doplata za stranicu ma koliko mala bila , i ko josh danas koristi floppy?
Citat:
Mean_Machine kaže:
Centurion nema dvanesticu napred ili gresim isto mislim da ni Chenbro Bomb je nema. Chieftec Dragon ima mogucnost dvanestice napred i pozadi.
ti bi pre uzeo chieftec nego chenbro ili cm zbog 2.8cm veceg venta? chovek ja sam u svoj chenbro xpiderII stavio 12cu pozadi , 92 napred(kod HDD rack-a) i ja sam modovao i ubacio josh jednu 8cu napred i hladi mi jedan mali nucleo unutra , pritom je kucishte stvarno lepo i jednostavno za rukovanje , ne vidim chemu toliko komplikovanje?
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 16:50   #27
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Thermaltake Matrix VX VD3000SWA ili nešto drugo?

Cekajte pa sve je stvar ukusa.Sta mi vredi 12cm ako je Dragon ruzan do zla boga.To je barem meni.Neko voli voli taj gejmerski look a neki klasiku kao npr. Dragon ili TA210.Sta god pricalli to su kancelarijska kucista.

A jel ste videli ovo kuciste, kad sam ja uzmiao komp ovo je bilo na Berzi sa prihvatljivom cenom od oko 80e.Dobro izgleda.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 17:39   #28
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Thermaltake Matrix VX VD3000SWA ili nešto drugo?

Citat:
PAIN kaže:
Cekajte pa sve je stvar ukusa.Sta mi vredi 12cm ako je Dragon ruzan do zla boga.To je barem meni.Neko voli voli taj gejmerski look a neki klasiku kao npr. Dragon ili TA210.Sta god pricalli to su kancelarijska kucista.

A jel ste videli ovo kuciste, kad sam ja uzmiao komp ovo je bilo na Berzi sa prihvatljivom cenom od oko 80e.Dobro izgleda.
Gde bre nadje ovo ruzno kuciste.Ovako sa slika kad ga gledam ne bih dao za njega ni 30E ali stvarno.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 17:51   #29
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Thermaltake Matrix VX VD3000SWA ili nešto drugo?

Ma ajte sada jos da se raspravljamo sta je bolje.
Svako ima svoje misljenje.
Meni je Dragon vrh za 45evra bez napajanja.Za te pare bolje nema sto se mene tice. Mozda taj Panda ali nisam ga video.
P.S. Ja sam zadovljan sa mojim Frontier Bladom.

Poslednja ispravka: Mean_Machine (11.12.2006 u 0:54)
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 23:02   #30
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Thermaltake Matrix VX VD3000SWA ili nešto drugo?

@ zakocx
Znam za ovo, ima i neko svetlo plavo u cenovnom rangu onog crno-crvenog ali 140, puf, pa kad budem lud ili dobijem neku vecu loto premiju A izgleda da imaju najbolju ventilaciju u rangu do nekih 90 evra, mislim dobra je i cak dosta bolja od slicnih...
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2006, 1:36   #31
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Thermaltake Matrix VX VD3000SWA

Citat:
Mean_Machine kaže:
Hm razlika u ceni!?
CHIEFTEC DG-01B-D-U OP 45.35
CHENBRO GamingBomb 38.90
To je celih 6,45 evra.
Chieftec Dragon je teze, ima nogice i mogucnost montiranja napred 12cm ventilatora.
Chenbro Bomb je lepse(doduse to je subjektivan osecaj), ima polu providnu stranicu.
Za Dragon moze da se kupi porvidna stranica(znatno veca od Bomb providne strane).
Bomb nema napred reset taster. Dragon ima vratanca, Bomb ima maske za optiku ali ne i za floppy.
Ja bih pre uzeo Dragon ali ti je moj licni stav.
Prvo, pa shta ako je teze?To i nije plus, ocigledno je kod Chenbro kucishta korishcen lakshi materijal, shto ne znaci i loshiji.
Cemu nogice?Samo je ruznije sa njima.
Za ventilator sam vec rekao, nije nikakva prednost.
Za Dragon moze da se kupi providna stranica koja koshta cini mi se 25e pa ti vidi koliko je Dragon skuplji.
Vratanca shto se mene tice samo smetaju i nemaju apsolutno nikakvu funkciju u kucnoj upotrebi.
Ko josh kupuje flopi?
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2006, 3:58   #32
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom

Citat:
zokocx kaže:
Nema XaserV u kombinaciji crno-plave boje imas samo crno sa crvenim detaljima...
Ima, evo ovde:

Samo sto su vise za mladju populaciju, Cooler Master je dosta elegantniji, npr. Cavalier a cak je i malo jeftiniji. Jedino je pitanje za ventilaciju, jer ova imaju bolju od Cavaliera 100%, on nema ni filtere a prednji cooler mu slabo vuce pored toga.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2006, 10:02   #33
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Thermaltake Matrix VX VD3000SWA

Citat:
Garson kaže:
Prvo, pa shta ako je teze?To i nije plus, ocigledno je kod Chenbro kucishta korishcen lakshi materijal, shto ne znaci i loshiji.
Cemu nogice?Samo je ruznije sa njima.
Za ventilator sam vec rekao, nije nikakva prednost.
Za Dragon moze da se kupi providna stranica koja koshta cini mi se 25e pa ti vidi koliko je Dragon skuplji.
Vratanca shto se mene tice samo smetaju i nemaju apsolutno nikakvu funkciju u kucnoj upotrebi.
Ko josh kupuje flopi?
Valjda imam pravo na svoje misljenje. Necu vise da se raspravljam o ovoj temi jer sam rekao sta imam.
A zokocx se izgleda ne interesuje za jeftinija kucista (Dragon i Bomb). Ako ce da kupi skupo kuciste onda stvarno ima veliki izbor.

Nije mi jasno zasto se ljudi smeju ako neko stavi OCZ napajanje u Frontier kuciste?
Ja imam Frontier Blade kuciste, i pre nego sto sam ga stavio na sto nije mi ulivalo poverenje ali sada sam zadovoljan, nista ne vibrira, skripi itd.. Cak je solidne tezine. A o napajanju ima samo reci hvale jer pre toga sam imao REX power koji se cuje kao mlaznjak u odnosu na Frontier. Ja nisam nesto zahtevan po pitanju oc tako da mi bolje napajanje za sada ne treba.

Poslednja ispravka: Mean_Machine (11.12.2006 u 10:21)
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Thermaltake big typhoon subzero r1 ŠDK - Ostale komponente 2 28.6.2012 0:10
The Matrix The Path of Neo glisa Akcione igre 38 7.2.2007 23:56
Zalman ili Thermaltake draft ŠDK - Ostale komponente 9 15.1.2007 14:30
Matrix PON GrimReaper O igrama uopšte 9 8.6.2006 20:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com