Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.5.2006, 1:32   #1
ddak
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Rapture
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 86 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ddak
Određen forumom ANKH

da li je neko probao ovu avanturu?? citao sam po netu da je extra pa me zanima vase misljenje?

Poslednja ispravka: Patton (11.5.2006 u 10:45)
ddak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2006, 8:07   #2
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: ANKH

Trebalo bi da je OK, medjutim kad sam je instalirao i ukljucio, odmah sam u opcijama namestao grafiku(jelte sto je i normalno).Povecao rez,nasvirao detalje na max(ipak je to avantura i nebi trebalo da je problem za moj 6600gt).Igra se restartovala i dobio sam crni ekran.Svaki ponovni pokusaj startovanja rezultovao je istim crnim ekranom, pa sam je jednostavno aninstalirao.
Ajde javi kakva je(u poredjenju sa nekim drugim avan) da vidim da li se isplati ponovo je instalirati.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2006, 18:27   #3
ddak
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Rapture
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 86 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ddak
Određen forumom Re: ANKH

pa skinuh je sa neta sinoc, (nekih 470 mb) i instalirala se bez problema.Imam losiju grafiku od tebe (6600 le), sa athlonom 3000+ s939 i 1gb rama- na high details klizi...Avantura je odlichna, stil podsjeca malo na Lucasove avanture, egipatski ambijenti, lude zagonetke jos ludji likovi... Igrao sam je samo sat vremena, provalio par zagonetki ali mi se mnogo dopada! Ako volis avanture , probaj je definitivno!Cudno zasto je u SK nisu opisivali, kad je bila u jednom od predhodnih brojeva najavljena.Mene je ta mala recenzija i natjerala da je skinem-malo teksta i screenshot i nisam se pokajao!
ddak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2006, 19:03   #4
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: ANKH

Citat:
ddak kaže:
Ako volis avanture , probaj je definitivno!Cudno zasto je u SK nisu opisivali, kad je bila u jednom od predhodnih brojeva najavljena.Mene je ta mala recenzija i natjerala da je skinem-malo teksta i screenshot i nisam se pokajao!
Pa uglavnom samo i igram avanture.A to za Sk neka te ne cudi, izade bar duplo vise avantura nego sto oni najave/opisu.Mozda Slobodan Macedonic ima manje slobodnog vremena pa bira samo kvalitetnije
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2006, 0:15   #5
F@n@T!c_KV®
Član
 
Član od: 30.11.2005.
Poruke: 324
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: ANKH

Pa koliko se ja secam najave za igricu to je bilo nesto REVOLUCIONARNO i NEVIDJENO itd, itd...

probacemo pa cemo da vidimo!
F@n@T!c_KV® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2006, 0:43   #6
ddak
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Rapture
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 86 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ddak
Određen forumom Re: ANKH

Citat:
F@n@T!c_KV® kaže:
Pa koliko se ja secam najave za igricu to je bilo nesto REVOLUCIONARNO i NEVIDJENO itd, itd...

probacemo pa cemo da vidimo!
Meni se igra mnogo dopada zbog svog tog egipatskog fazona, pustinje, sfinga, lavirinti, oaze... Prica mi se mnogo dopada, zagonetke su zanimljive, izvodjenje je super odradjeno, bez invetoryja i sl koji zna da me pogubi u nekim avanturama...Muzika je super, likovi i njihove karikature i prica-sav taj imidz 1001 noci mi lezi, i dao bih joj super ocjenu!
Nije nista revolucionarno i nevidjeno, to je jednostavno jedna extra avantura koju vise igram nego Longest Journey 2(i koja mi je masu bolja od LJ 2)-poredjenja radi!
ddak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2006, 1:47   #7
crossover
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 174
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku crossover Slanje poruke preko MSN-a korisniku crossover Slanje poruke preko Skypea korisniku crossover
Određen forumom Re: ANKH

Slažem se da nije ništa revolucionarno, ali svakako je vredno pažnje. Doduše, nisam preterano igrao.
crossover je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2006, 23:12   #8
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: ANKH

Sutra nabavljam igru, kad kazu da ima fazona iz Monkey island onda je 110% dobro.
A btw bio je opis u SK...
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2006, 23:38   #9
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: ANKH

U trenutnom nedostatku avantura, opet sam instalirao ANKH. Iako sam igrao manje od pola sata odusevio sam se igrom.Fazoni iz igre smrde na Monkey Island sa kilometra, samo cekam momenat da nadem gumeno pile...
Ako nista drugo vredi je instalirati i samo popricati sa likovima koje sreces u igri
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2006, 20:00   #10
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: ANKH

Evo, zavrsio sam igru pa da se nadovezem na prethodni post...
Igra pravljena za svakog ko voli monkey island(pojavljuju se likovi i predmeti iz igre) i njemu slicne igre.Solidan humor, ne preterano teske zagonetke i parodija no ko zna sta sve ne.Prica je onako...limunadica ali nije ni toliko bitna.Kao mane mogao bi navesti to, je komanda za akciju desni klik a look levi(nikako da se naviknem) i to sto se opis predmeta nalazi u dnu ekrana.ponekad sam prevideo nesto zbog toga sto nisam gledao u dno(kad se predmeti nalaze jedan pored drugog) ili kad je nesto u pokretu(bakica na pijaci) treba simultano kursorom pratiti bakicu i gledati sta pise.
Ali uglavnom, igra je dobra i preporucujem je svima, pogotovo monkey island fanovima.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2009, 16:54   #11
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: ANKH

Samo da prijavim da Ankh 3 ništa ne valja - nije smešan uopšte, loša gluma, pixel hunting, dugme koje prikazuje sve hot spotove ih ne prikazuje sve (a to dovodi do sigurnog zaglavljivanja ljudi koji je uvek koriste), apsolutno totalno glupe inventarske zagonetke (jedini način za rešavanje je random kombinacija predmeta dok se ne ubode pravo rešenje... zbog čega sam i odustao od igranja)... Manji problemi su grafika koja previše sija i zamenjena funckija levog i desnog tastera miša (desni use, levi look), ali to mi ne bi nešto smetalo da je ostalo odrađeno kako treba. Nije da nema nijednu vrlinu, igra je vedra, a nema toliko takvih avantura u zadnje vreme, a i nađe se povremeno po koji dobar fazon, ali sem toga... Najgori deo serijala.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2009, 23:54   #12
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: ANKH

Не знам зашто људима то смета, када је основа сваке тврдокорне авантуре бесомучно испробавање у инвентару ,а донекле и тај чувени пиксел хантинг. Сетите се само мајмунског острва 3, нигде није било логике што се инвентара тиче, па је опет незаборавна авантура.
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2009, 0:58   #13
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: ANKH

Da, samo što uglavnom ima barem malo logike, ovo u Ankhu 3 je skroz debilno, ne sećam se da sam skoro naiš'o na toliko drastičan primer besomučnog isprobavanja. Jel si ga probao? Skoro sam odigrao sve što je izašlo od Tales of MI, i i tu ima toga pomalo, ali sve je to logično (samo možda zahteva malo razmišljanja ''van kutije''), prosto ti milina kad rešiš neku inventarsku zagonetku... A ni Curse ne pamtim nešto po tome. Meni je nabadanje bez bilo kakvog smisla dosadno.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, ankh, avanture

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com