Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.5.2012, 19:02   #241
B3l1
Član
 
Član od: 8.3.2007.
Poruke: 101
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 16 puta na 11 poruka
Određen forumom Sta mi se desava?

... Inace ne pocinjem temu sa tri tackice, ali inspiracija i masta su mi trenutno ispod nule i nisam mogao smisliti nista unikatnije.

Desava mi se nesto sto nisam zamisljao da ce ikada da mi se desi, cak me je i strah da pomislim da je to - to. Od trenutka kada sam upoznao ovo divno stvorenje nazvano racunarem moj zivot je u nekoj ruci dobio smisao, kako pre 10-tak godina tako i danas jos uvek gajim istu ljubav, emocije i zelju za igranjem razno-raznih igara.
Ali ono sto me sada kopka jeste sledeca stvar, poslednjih desetak igara i vise koje sam poceo da igram nisam zavrsio, i ako mi se igraju prosto nemam snage.. jos vise me ubija cinjenica da se radi o kvalitetnim naslovima.

The Witcher, Skyrim, The Risen, Mass Effect III itd..

Trenutno me drma neka vrsta nostalgije za igrama, i trazim nesto sto ce da me drzi zaokupljenim , i dalje imam zelju da zavrsim Witcher, Risen, Mass Effect III itd, ali ne da mi se..

Da li se jos nekom desava slican problem, ili se desavao? Ako jeste, kako ste izasli na kraj sa problemom???
B3l1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2012, 19:22   #242
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sta mi se desava?

Izgleda da si omatorio.
Ne pamtim kada sam poslednji put odigrao neku igru od pocetka do kraja (jedva me zadrzi i 20 minuta) tako da, ne brini, nisi jedini.
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2012, 19:22   #243
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Sta mi se desava?

Mozda i smislim neki iskusan odgovor, ali mi prvo reci koliko godina imas?
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2012, 19:34   #244
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.397
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Sta mi se desava?

Ја кренуо да обрћем опет бетлфилд 2, 3 и не иде. Почео деус екс и стао, кол оф дјутији сморили................и на крају, тренутно ми држе пажњу крајзиси са гомилом модова. Одиграм један мод, па други, итд. Почео сам тренутно скроз другу кампању TheMutantFactor. И тако пичим и модујем. Забавно и држи ми пажњу, увек нешто другачије и ново. Требаће ми једно месец дана да све испробам

Poslednja ispravka: Љуша (20.5.2012 u 19:50)
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2012, 19:48   #245
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Sta mi se desava?

Inace mislim da nije samo do godina! Igre..jedna na drugu lice, nista toliko radikalno se nije dogodilo od prelaska sa 2D na 3D igre
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shonkas na korisnoj poruci:
filpan (20.5.2012)
Stara 20.5.2012, 19:56   #246
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Sta mi se desava?

Citat:
B3l1 kaže: Pregled poruke
Desava mi se nesto sto nisam zamisljao da ce ikada da mi se desi, cak me je i strah da pomislim da je to - to. Od trenutka kada sam upoznao ovo divno stvorenje nazvano racunarem moj zivot je u nekoj ruci dobio smisao, kako pre 10-tak godina tako i danas jos uvek gajim istu ljubav, emocije i zelju za igranjem razno-raznih igara.
Recimo ovo je za psihologa.

Citat:
B3l1 kaže: Pregled poruke
Ali ono sto me sada kopka jeste sledeca stvar, poslednjih desetak igara i vise koje sam poceo da igram nisam zavrsio, i ako mi se igraju prosto nemam snage.. jos vise me ubija cinjenica da se radi o kvalitetnim naslovima.
Prerastao si ih i/ili su ti dosadile. Inače, to da su u pitanju "kvalitetni naslovi" ti je usadio marketing izdavača tih igara. Skyrim i Mass Effect 3 su igre visoke produkcione vrednosti čije su pojedine komponente kvalitetne, a da li su kvalitetni kompletno kao naslovi, nisam siguran.
95% igara se pravi za tinejdžere i "young adults" *, i to po sličnom šablonu (u poslednje vreme taj šablon počinje da važi i za indie scenu, zbog hiperprodukcije). U jednom trenutku samo shvatiš da ti više nisi ciljna grupa autora video igara i da ti to više ne predstavlja uživanje, osim u jako retkim slučajevima. Get over it. Nisi ni prvi ni poslednji. Ima svašta drugo da se radi na kompjuteru osim ubijanja vremena igrama.

* Isto je bilo i pre pet, deset, petnaest, dvadeset godina, s tim što su tada tinejdžeri i young adults bili generalno obrazovaniji i nisu bili zatrpavani tolikim šumom raznih gluposti sa TV-a i Interneta pa su mogli duže da drže pažnju i bilo je malo teže prodati im banalne interaktivne filmove napravljene uz minimum inspiracije.

Citat:
B3l1 kaže: Pregled poruke
Da li se jos nekom desava slican problem, ili se desavao? Ako jeste, kako ste izasli na kraj sa problemom???
Počeo sam da čitam knjige.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Filip89x (18.7.2022), filpan (20.5.2012), Game fever (21.5.2012), Nash Knight (20.5.2012), Nepotpisani Čitalac (20.5.2012), nexexcalibur (20.5.2012), Nikolas_bg (21.5.2012), Rajko92 (20.5.2012), Skenderevo (20.5.2012)
Stara 20.5.2012, 20:28   #247
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Sta mi se desava?

Postoji druga stvar, a to je da su igraci danas prezasiceni igrama. Pre npr. 6-7 godina nije svako imao brz (ili uopste) net, igre su se malo teze nabavljale, kupovali se pirati, i samim tim su se igre malo vise i cenile. Tako da je savrseno normalno da to neko zasicenje postoji danas, kada ti je bilo koji naslov dostupan na dva klika misem.

Drugi problem, tj uzrok je sto danas svako ko iole igra igre ima bar 15 instaliranih igara odjednom. Savrseno je normalno da pocnes da igras 10 igara odjednom i da izgubis volju za daljim igranjem istih. Dakle, nikad nemati vise od dve instalirane igre.

Neki ljudi takodje imaju taj opsesivni nagon da zavrse svaku igru ili knjigu koju zapocnu, ne obaziruci se na to koliko zapravo (ne) uzivaju u tome. Nauci da cenis svoje slobodno vreme i ako je igra krs, nemoj da je igras, bez obzira koliko je ona obecavala.

Uz sve to receno, ako ti moras sebe da nateras da uzivas u igrama, i dovodis sebe u situaciju da polu-ozbiljno postavis ovakvo pitanje, definitivno treba da nadjes neki novi hobi u zivotu. Bez uvrede.
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku WhenDarknessFalls na korisnoj poruci:
filpan (21.5.2012), Nash Knight (20.5.2012), uros@3D (22.5.2012), voodoo_ (20.5.2012)
Stara 20.5.2012, 20:32   #248
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Sta mi se desava?

DOSTUPNOST je po meni kljucna rec. Sada bilo koji film, seriju, igru mozes da imas - a ima ih PREVISE i onda dolazi do prezasicenja materijala. Tj. klasicno bombardovanje svime i svacime.

Nemoj da vezujes to samo za igre, to moze da se desi sa svime u zivotu. Kada ti je nesto na izvolte, to posle nekog vremena prestaje da bude zanimljivo. Povezi to sa novcem, sa seksom, sa poslom, sa izlascima. Naravno, najbolja varijanta je da su u pitanju igre - tako da nemoj da se brines - meni to zvuci kao sasvim normalna situacija.

Ja sam inace jedno vreme razmisljao isto kao i ti, cak sam mislio i da imam ADHD jer mi je atttention spam postao ko u veverice

p.s. Ustvari sad kad razmislim, najbolja je prezasicenost i dostupnost para Znate ono kad bogati ljudi kazu "eeee nije sve u novcu" .... ima nesto i u zlatu!
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
filpan (21.5.2012)
Stara 20.5.2012, 20:55   #249
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Sta mi se desava?

Autoru teme se dešava i da ne vidi potpuno identičnu raspravu koja je tek 20-ak cm ispod...
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
Nash Knight (20.5.2012)
Stara 20.5.2012, 21:28   #250
B3l1
Član
 
Član od: 8.3.2007.
Poruke: 101
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 16 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Sta mi se desava?

Uh... jos jednom sam dobio potvrdu da su svi ljudi u biti isti a opet svako unikatan na svoj nacin.

I ako godine imaju ulogu u ovome, necu da ih napisem jer mislim da su godine relativna stvar sto se dozivljavanja razno-raznih stvari tice..

Ako vec postoji tema izvinjavam se, pogledao sam nisam uspeo da nadjem ili mi je prosto promalko izgleda da i ja imam ADHD , ali odlucio sam da otvorim temu sa tematikom kako su igre danas igracima sa iole duzim iskustvom ili cak i potpunim pocetnicima dosadile, ili im bar brzo dosade, ali i da potvrdim neka svoja shvatanja..

@Voodo_ Citam ja knjige sa vremena na vreme, nego preferirao sam ranije da igram igre... nekako sam ih smatrao khm zanimljivijim..


Da sumiram, prezasicenost , dostupnost , repetativnost (to jest slicnost izmedju igara).

Da li mislite da ce uskoro da se uvede neka inovacija u svet video igara, poslednjih par godina se sve vrti u krug..Isti zanrovi, sa skoro identicnom tematikom, gameplay-em. Da li je moguce da u skoriju buducnost vidimo neki novi vid video igara koji ce povratiti stare i zarobiti nove fanatike?

Kako vidite grafiku u video igrama kroz nekih 15-tak godina?
B3l1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2012, 21:35   #251
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Sta mi se desava?

May i suggest...

konoplja

Poslednja ispravka: nexexcalibur (20.5.2012 u 23:18)
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2012, 21:38   #252
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Sta mi se desava?

Citat:
B3l1 kaže: Pregled poruke
Ako vec postoji tema izvinjavam se, pogledao sam nisam uspeo da nadjem ili mi je prosto promalko izgleda da i ja imam ADHD , ali odlucio sam da otvorim temu sa tematikom kako su igre danas igracima sa iole duzim iskustvom ili cak i potpunim pocetnicima dosadile, ili im bar brzo dosade, ali i da potvrdim neka svoja shvatanja..

A ta tema se zove Da li su vas igre smorile??
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2012, 7:49   #253
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Sta mi se desava?

Meni se ovo desilo sa LA Noire. Prvo sam igrao po par slucaja dnevno, pa zatim nedeljno (kao seriju da gledam). Pa su mi paznju uzele neke druge igre (i serije). Na kraju je nisam ni zavrsio, iako sam zeleo da je odigram do kraja. Prosto, disatanca iza svakog igranja je stvarala neku odbojnost.

Poslednja ispravka: player1 (21.5.2012 u 9:17)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2012, 18:43   #254
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Sta mi se desava?

opušteno, normalna pojava.
jedino me još mmo drži nekako i prešao sam Sniper Elite do kraja ali mi je trebalo 2 nedelje za to.
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2012, 1:28   #255
LemaX
Član
 
Član od: 2.11.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 363
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 122 puta na 76 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

ja sam ostao samo na voznjama
poslednju igru sam krenuo da igram pre 9 meseci, ali nisam joj ni provirio ispod površine. jednostavno sam izgubio volju za igrama, ne znam ni kako ni zašto, alu baš me ne zanimaju.
ima jedan klinac u kraju što kupi od mene igre i vidim sa kakvim on žarom prebira po njima. A ja skinuo sa neta oko stotinak igara, rekoh da ne bleji net za džabe, kad sam već poskidao filmova i filmova, ajd sad igre, međutim od te gomile nisam ni 5 igara instalirao

mada možda se sve to i promeni, mlad sam ja još, bliže dvaesosmoj nego dvaessedmoj, u najboljim godinama , sad bi tek trebao da kapiram igre i budem neprikosnoveni gejmer
LemaX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2012, 8:55   #256
mentolbrebombona
Veteran
 
Član od: 22.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 702
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 166 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Hm, da li su me igre smorile?

Nisu još.
mentolbrebombona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2012, 9:39   #257
acaaca
Član
 
Član od: 12.6.2012.
Poruke: 267
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 32 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

U zadnje vreme sam postao dosta probirljiv sto se tice igara.U kompu imam par igrica koje sam do pola presao.Kad se setim malo da ih igram muka mi neka.
acaaca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2012, 20:01   #258
Mihajlot
Član
 
Član od: 1.5.2012.
Poruke: 101
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 14 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Kako koja je smorila
Neke su mi jos ekstra i jedva cekam da izadju nastavci dok na neke kad pomislim muka mi ...
Mihajlot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2022, 20:17   #259
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.397
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

У великој сам гејминг кризи већ дуго времена. Играју ми се игре, а од милион игара ја немам шта да играм. Чини ми се као да ћу прснути до 24 марта, док не изађе римејк РЕ4. Поред толико звучних наслова мени се ништа не игра. Или почнем пола сата, па баталим. Не могу себе да натерам да завршим неку игру кад је почнем.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2022, 20:21   #260
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Ja sam sliču situaciju imao pred izlazak XCOM-a negde tamo 2012. Ikonice po ekranu a meni se ništa ne igra čekam XCOM, hype level over 9000!

Ja sam tada čitao Gospodar prstenova i Silmarillion i mislim da sam gledao Dragon Ball ili Smallvile.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
Љуша (3.7.2022)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"? TomWaits O igrama uopšte 263 10.12.2012 21:01
Najbolje igre 2008. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 166 4.10.2009 17:32
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
Video igre - uticaj na mlade i još ponešto Nenad Stevanović O igrama uopšte 116 10.3.2009 0:04
Najbolje igre 2006. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 73 1.7.2007 16:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com