Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Play, Net Play itd.

Pregled rezultata glasanja: Izaberite najbolju igru 2008. godine
Assassin's Creed 26 19,55%
Call of Duty: World at War 29 21,80%
Command & Conquer: Red Alert 3 9 6,77%
Fallout 3 30 22,56%
Far Cry 2 9 6,77%
Grand Theft Auto IV 58 43,61%
Mass Effect 30 22,56%
Prince of Persia 21 15,79%
Pro Evolution Soccer 2009 14 10,53%
Spore 4 3,01%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 133. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.2.2009, 17:05   #101
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Talking Re: Najbolje igre 2008. godine

Citat:
DooMchE kaže: Pregled poruke
Realno PES 2009 mi se svideo za razliku od onog smeca od 2008, mada i dalje hype oko prvog igranja PES 4 stoji Shto neko ne radi Option File-ove za njega, vec samo za 06, i dalje bih ga igrao ma da ima 8-bitnu imao je najbolji gameplay. ALI, nikad ne bih stavio neku sportsku simulaciju za igru godine. Zashto ? Zato shto su realno sve iste Mislim uporedi PES 2009 i ISS kec sa PS1, da li bi rekao da je sem grafike medju njima 10 godina razlike ? Ni ja... treba da se pojavi neshto bash revolucionarno da bih mislio da je bilo najbolje u godini shto se sporta tiche.

Nesto revolucionarno!!!!
Kao na primer sta????

Da igraci imaju 3 noge da bude mosovnih koljaza navijaca !!!!! ne razumem

Fudbal je fudbal sve sto treba mislim da PES pruza i zato sto se on uvek igra kad nema igara i zato sto je zabava za mase!!!!!
maska je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku maska na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (18.2.2009)
Stara 14.2.2009, 18:03   #102
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2008. godine

Sto jes jes. Nema bolje igre u drustvu od PES-a, a inace ga i ne palim kad sam sam.
Najjace je kad se kod mene okupe da igramo stoni tenis. Dok dvojica igraju tenis, drugi igraju PES, kad neko izgubi u tenisu, preuzima partiju u PES-u, dok ovaj prelazi na tenis. Obicno stavimo poluvreme na pola sata, pa tu padne golova i golova, cesto neko stigne i da igra sa jednim, pa posle sa timom protiv koga je igrao.

Al da je PES za igru godine, nije.
zdravkelja je offline  
Stara 14.2.2009, 18:58   #103
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2008. godine

Ja sam glaso za PES2009 cisto iz "ljubavi" prema serijalu.
Ali nijedna mrezna igra ne moze biti igra godine
White Ripper je offline  
Stara 16.2.2009, 21:40   #104
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2008. godine

Citat:
maska kaže: Pregled poruke
Nesto revolucionarno!!!!
Kao na primer sta????

Da igraci imaju 3 noge da bude mosovnih koljaza navijaca !!!!! ne razumem

Fudbal je fudbal sve sto treba mislim da PES pruza i zato sto se on uvek igra kad nema igara i zato sto je zabava za mase!!!!!
To da je PES dobar, nisam porekao. Ali to da je isti kao pre 10 godina, sem shto je malo (vrlo malo) promenjena fizika, i ubachena fancy grafika, ni ti to ne mozhesh da poreknesh

Shta mozhe da bude revolucionarno ?

Recimo neka fancy dinamichna kamera, drugachija skala koja meri jachinu udarca, skala koja meri koliko tachno i u koju stranu/visinu bi udarac ishao (pa bi se preciznost medju ocenama mnogo vishe vrednovala), veci izbor odbrambenih startova, i bolja koordinacija samog tima za razliku od sadashnje koja je jako losha (maximum 2-3 igracha se kontrolishu direktno u momentu, ne putem odbrambenih "taktika"), bolje odradjeni dinamichniji navijachi, sa sve bakljama i boljim zastavama i zastupljenost licenciranih pesama timova koje bi pevali tokom mecha, bolje odradjeni kriterijumi sudija (koji bi se mogli birati pre mecha), malo drugachije kontrole izvodjenja (ovo vec ne znam kako bih promenio, ali malo je monotono: X je dodavanje, Y je shut itd, pa ti kombinuj), malo manje skriptovan AI (ovo sam trebao prvo, i u sopstvenom i u kompjuterski kontrolisanom timu), greshke sudija (ovo bi bilo zanimljivo, ali vrlo dvosmisleno...), bolje odradjen trening i razvoj igracha - kao u menadzerima i josh dosta stavki kojih ja trenutno ne mogu da se setim Samo ovo da se ubaci, dobili bi dosta drugachiju igru. Jeste da bi ovo sa sobom povuklo igru od jedno 10gb, ali mislim da bi vredelo.
Doomche je offline  
Stara 18.2.2009, 3:04   #105
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2008. godine

Citat:
DooMchE kaže: Pregled poruke
To da je PES dobar, nisam porekao. Ali to da je isti kao pre 10 godina, sem shto je malo (vrlo malo) promenjena fizika, i ubachena fancy grafika, ni ti to ne mozhesh da poreknesh

Shta mozhe da bude revolucionarno ?

Recimo neka fancy dinamichna kamera, drugachija skala koja meri jachinu udarca, skala koja meri koliko tachno i u koju stranu/visinu bi udarac ishao (pa bi se preciznost medju ocenama mnogo vishe vrednovala), veci izbor odbrambenih startova, i bolja koordinacija samog tima za razliku od sadashnje koja je jako losha (maximum 2-3 igracha se kontrolishu direktno u momentu, ne putem odbrambenih "taktika"), bolje odradjeni dinamichniji navijachi, sa sve bakljama i boljim zastavama i zastupljenost licenciranih pesama timova koje bi pevali tokom mecha, bolje odradjeni kriterijumi sudija (koji bi se mogli birati pre mecha), malo drugachije kontrole izvodjenja (ovo vec ne znam kako bih promenio, ali malo je monotono: X je dodavanje, Y je shut itd, pa ti kombinuj), malo manje skriptovan AI (ovo sam trebao prvo, i u sopstvenom i u kompjuterski kontrolisanom timu), greshke sudija (ovo bi bilo zanimljivo, ali vrlo dvosmisleno...), bolje odradjen trening i razvoj igracha - kao u menadzerima i josh dosta stavki kojih ja trenutno ne mogu da se setim Samo ovo da se ubaci, dobili bi dosta drugachiju igru. Jeste da bi ovo sa sobom povuklo igru od jedno 10gb, ali mislim da bi vredelo.
Možda je PES toliko dobra igra da ga ne treba mijenjati. I ja se slažem sa tom konstatacijom.
PES igraju i oni koji nikad ne igraju (druge) igrice
NjegovaWisost je offline  
Stara 18.2.2009, 14:16   #106
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2008. godine

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Možda je PES toliko dobra igra da ga ne treba mijenjati. I ja se slažem sa tom konstatacijom.
PES igraju i oni koji nikad ne igraju (druge) igrice
Pa, hm... nikad ne znamo da li ce posle promene da bude bolji ili gori, dok ga ne promene Koliko god loshe da izgleda na papiru, chesto to ume da zavara... uglavnom sumnjam da ce ga ikad ovako menjati, tako da o tome verovatno necemo moci da sudimo
Doomche je offline  
Stara 19.2.2009, 2:44   #107
Crni021
Član
 
Član od: 27.3.2008.
Poruke: 165
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 16 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2008. godine

Ne mogu da verujem da na listi nema NBA 2k9,to je za mene igra godine bez konkurencije.
Sto se tice ponudjenih igara glasao sam za AC i Pes 09 mada me ni ove igre nisu nesto posebno odusevila ali u svakom slucaju su bolje od recimo ME ili FC 2.
Fallout 3 jos nisam porbao nadam se da nece izneveriti moja ocekivanja.
Crni021 je offline  
Stara 19.2.2009, 17:02   #108
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Najbolje igre 2008. godine

A.C. je own igra po meni.Da malo je smorasta posto su misije sve na isti fazon,ali donela je mnogo novih stvari kada se tek pojavila
RUSuper je offline  
Stara 20.2.2009, 1:59   #109
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Talking Re: Najbolje igre 2008. godine

Citat:
DooMchE kaže: Pregled poruke
To da je PES dobar, nisam porekao. Ali to da je isti kao pre 10 godina, sem shto je malo (vrlo malo) promenjena fizika, i ubachena fancy grafika, ni ti to ne mozhesh da poreknesh

Shta mozhe da bude revolucionarno ?

Recimo neka fancy dinamichna kamera, drugachija skala koja meri jachinu udarca, skala koja meri koliko tachno i u koju stranu/visinu bi udarac ishao (pa bi se preciznost medju ocenama mnogo vishe vrednovala), veci izbor odbrambenih startova, i bolja koordinacija samog tima za razliku od sadashnje koja je jako losha (maximum 2-3 igracha se kontrolishu direktno u momentu, ne putem odbrambenih "taktika"), bolje odradjeni dinamichniji navijachi, sa sve bakljama i boljim zastavama i zastupljenost licenciranih pesama timova koje bi pevali tokom mecha, bolje odradjeni kriterijumi sudija (koji bi se mogli birati pre mecha), malo drugachije kontrole izvodjenja (ovo vec ne znam kako bih promenio, ali malo je monotono: X je dodavanje, Y je shut itd, pa ti kombinuj), malo manje skriptovan AI (ovo sam trebao prvo, i u sopstvenom i u kompjuterski kontrolisanom timu), greshke sudija (ovo bi bilo zanimljivo, ali vrlo dvosmisleno...), bolje odradjen trening i razvoj igracha - kao u menadzerima i josh dosta stavki kojih ja trenutno ne mogu da se setim Samo ovo da se ubaci, dobili bi dosta drugachiju igru. Jeste da bi ovo sa sobom povuklo igru od jedno 10gb, ali mislim da bi vredelo.
Kad sve saberes bice da si ti opisao Fifu a ne PES?
Glavna vrlina Pes ja jednostavan interfejs a zanimljiva i dinamicna igra
Sa druge strane ocigledno nisi igrao nikad fudbal pa ne znas da ipak oko jedne lopte trci 22 igraca. Ponekad se i odmaraju i neaktivni su itd.
Da ne duzim, kada bi sve ovo ubacili to bi vristalo na sve strane a to naravno onda nije fudbal!!!!
maska je offline  
Stara 20.2.2009, 2:02   #110
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Talking Re: Najbolje igre 2008. godine

Citat:
DooMchE kaže: Pregled poruke
To da je PES dobar, nisam porekao. Ali to da je isti kao pre 10 godina, sem shto je malo (vrlo malo) promenjena fizika, i ubachena fancy grafika, ni ti to ne mozhesh da poreknesh
Po tome je i svaka strategija ista , kao i fps..... samo ima tu kako si je nazvao grafiku
maska je offline  
Stara 20.2.2009, 2:32   #111
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2008. godine

A ne, ne... ne na idiotski nachin na koji je to uradjeno u Fifi, pa da pretstavlja najvazhniju stvar u igri...

Citat:
maska kaže:
Sa druge strane ocigledno nisi igrao nikad fudbal pa ne znas da ipak oko jedne lopte trci 22 igraca. Ponekad se i odmaraju i neaktivni su itd.
Kakve veze ovo ima sa bilo chim shto sam ja gore napisao ? Mislio sam na idiotski nachin na koji tvoj odbrambeni igrach stoji i gleda dok na 5 metara od njega prolazi drugi igrach, chisto zato shto je ovaj vec pokriven...i koliko se god ti trudio da ga udvojish uz pomoc L1 itd, on te kulira, a slobodan je.

Inache neshto se ne secam da su World in Conflict i recimo Company of Heroes isti kao igre od pre 10 godina ? Kao ni Portal, Bioshock i slichne proslavljene igre... znachi ipak to mozhe drugachije da se uradi, bilo je tu dosta vishe promena nego u PES-u... i to ce se verovatno potvrditi za par godina, kada izadje fudbal koji ima sve ovo shto sam ja gore naveo, a isto je tako jednostavan (ovo uopshte nije nemoguce), i ne "vrishti". Nishta od ovoga gore ne bi promenilo interfejs, mogu kontrole da se odrade na drugi nachin pa da i dalje budu jednostavne i dinamichne. Zhivi bili pa videli

Stvarno mi nije jasno zashto svi "drugachije" shvataju i kao "loshije i komplikovanije"...
Doomche je offline  
Stara 20.2.2009, 3:00   #112
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2008. godine

Da PES ima milion bagova ima ali je i dalje najbolji fudbal i jeste zabavan. A to da li je PES isti kao i pre 10 godina necu da komentarisem samo cu ti reci da instaliras recimo pes 3 (to je 6 godina razlike u odnosu na najnoviju verziju) pa uporedi. Ako ti je to isto onda nesto nije u redu sa tobom.

Cisto da kazem, da pes ima retardiranih stvari, ima ih i to mnooooogooooo.

Nego meni nije jasno po kom kriterijumu se ovde kandiduje igra godine?
Zar ne bi bilo logicnije da se posle svakog broja SK predlozi nekoliko igara od kojih moze i vise od jedne mesecno da budu na kraju kandidati.
nikola87 je offline  
Stara 20.2.2009, 3:32   #113
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2008. godine

Nisam porekao da je najbolji, samo sam rekao da cu ja da glasam za sportsku simulaciju tek kada me neka iznenadi nechim revolucionarnim.

A inache... ma igrao sam sve PES-ove, i svi koji su bili iole uspeshniji su meni isti... moguce da je do mene, ali jednostavno se tako osecam. Npr. u svim izdanjima je neverovatno lako probiti po boku sa brzim igrachem. Poenta je u tome da ko zna da igra PES 1 iz 98, znace da igra i PES 2009 za 10 minuta, maltene istom taktikom Samo ochigledno ljudi misle da drugachije odradjeno odmah znachi loshe, i da im se ovo chini savrshenim, a ne znamo ni kako bi izgledalo to drugachije...

A za kriterijum nemam ni ja pojma... uglavnom ima dosta chudnih i josh vishe izostavljenih predloga, pa da budu po 3-4 igre iz svakog meseca, pa se saberu, pa se lepo podele u 5 grupa, i iz svake grupe idu po 2 za finalno glasanje... e tako neshto bi bilo realnije...
Doomche je offline  
Stara 20.2.2009, 15:25   #114
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Najbolje igre 2008. godine

Ma ja mislim da bi bilo dobro,da pre ovog naslova bude glasanje koje ce da traje samo nedelju dana chiji ce krug da chine 20 igara shto su obelezile godinu(ne moze da bude vishe) i gde ce se odluchiti kojih deset glasova ide u finale.tj tako bi neko znao zashto nema njegovog favorita u finalu.
Packy je offline  
Stara 21.2.2009, 11:58   #115
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Talking Re: Najbolje igre 2008. godine

Citat:
DooMchE kaže: Pregled poruke
A ne, ne... ne na idiotski nachin na koji je to uradjeno u Fifi, pa da pretstavlja najvazhniju stvar u igri...



Kakve veze ovo ima sa bilo chim shto sam ja gore napisao ? Mislio sam na idiotski nachin na koji tvoj odbrambeni igrach stoji i gleda dok na 5 metara od njega prolazi drugi igrach, chisto zato shto je ovaj vec pokriven...i koliko se god ti trudio da ga udvojish uz pomoc L1 itd, on te kulira, a slobodan je.

Inache neshto se ne secam da su World in Conflict i recimo Company of Heroes isti kao igre od pre 10 godina ? Kao ni Portal, Bioshock i slichne proslavljene igre... znachi ipak to mozhe drugachije da se uradi, bilo je tu dosta vishe promena nego u PES-u... i to ce se verovatno potvrditi za par godina, kada izadje fudbal koji ima sve ovo shto sam ja gore naveo, a isto je tako jednostavan (ovo uopshte nije nemoguce), i ne "vrishti". Nishta od ovoga gore ne bi promenilo interfejs, mogu kontrole da se odrade na drugi nachin pa da i dalje budu jednostavne i dinamichne. Zhivi bili pa videli

Stvarno mi nije jasno zashto svi "drugachije" shvataju i kao "loshije i komplikovanije"...
Pa sta bi ti hteo pa pogledaj MSL i videces da se skoro svaki odbrambeni tako ponasa
Znaci da je realan fudbal
maska je offline  
Stara 22.2.2009, 12:31   #116
Cyb0rg
Član
 
Član od: 8.12.2008.
Poruke: 265
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 81 puta na 44 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Cyb0rg
Određen forumom Re: Najbolje igre 2008. godine

gta4
dead space

...nista vishe cega mogu da se setim.

Poslednja ispravka: Cyb0rg (22.2.2009 u 12:31) Razlog: edit:pazi kad nisam video ovo gore glasanje.
Cyb0rg je offline  
Stara 23.2.2009, 0:24   #117
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Najbolje igre 2008. godine

Glasao samo za Mass Effect, jedina igra od HL1 da me drzala zalijepljenog za ekran, svaka cast, svaka cast, uzimam original.


GTA IV je crapy port, to necu da glasam.

RA3 je veliko razocarenje jer je namijenjen klincima, nema starog smeka.

Assasins creed ima sitne greskice koje nerviraju.

Fallout 3 je nekako prazan i nedovrsen, uz jedno 5GB modova mozda i ispadne dobro.

Call of duty, batalio sam WW2

Far Cry 2, nisam probao

Spore, ahahahahahaha
SFRJ-Forever [CG] je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku SFRJ-Forever [CG] na korisnoj poruci:
Doomche (23.2.2009), ForceCommander (23.2.2009), nikola87 (23.2.2009)
Stara 23.2.2009, 19:25   #118
Cyb0rg
Član
 
Član od: 8.12.2008.
Poruke: 265
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 81 puta na 44 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Cyb0rg
Određen forumom Re: Najbolje igre 2008. godine

Citat:
SFRJ-Forever [CG] kaže: Pregled poruke
Glasao samo za Mass Effect, jedina igra od HL1 da me drzala zalijepljenog za ekran, svaka cast, svaka cast, uzimam original.
i ja sam lici na KOTOR a i ima grafiku odlicnu tako da je 5/5
Cyb0rg je offline  
Stara 23.2.2009, 21:20   #119
Kum22
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Las Vegas
Poruke: 593
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kum22
Određen forumom Re: Najbolje igre 2008. godine

Warcraft ekspanzija !
Kum22 je offline  
Stara 23.2.2009, 22:39   #120
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Najbolje igre 2008. godine

^jel sam ja to nesto propustio?
Ketchua je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
"Qzmizam" - Da li su igre umetnost? iurisvulgaris „Ja, igrač!” 590 7.12.2012 23:33
Najbolje igre za mobilne telefone... Željko Igre za mobilne telefone 108 14.8.2009 22:49
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
Najbolje igre za SE k800i Extreme Player Igre za mobilne telefone 5 18.5.2008 16:20
Najbolje igre 2005. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 73 26.12.2006 14:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com