Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.11.2011, 16:59   #1301
pRoskiLLz
Veteran
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: ZR >> NS >> BGD
Poruke: 935
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 48 puta na 43 poruka
Talking Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Pozdrav narode,
treba mi pomoc u vezi pronalazenja jednog filma.
Radnja filma je ta da mali labrador (zlatni retriver, tako nesto) pobegne u dzunglu sa decijeg rodjendana, i onda trazi put kuci, srece razne zivotinje iz dzungle itd... Secam se da u jednom trenutku dolazi do neke koale da mu izvidi put sa drveta a ona moze da vidi samo 1 metar daleko, tu sam se valj'o od smeha (ako nisam pomesao filmove).

Pozdrav, i hvala unapred
pRoskiLLz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2011, 11:57   #1302
Bathoryy
Član
 
Član od: 13.10.2010.
Poruke: 492
Zahvalnice: 306
Zahvaljeno 218 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Možda je ovaj film.
http://www.imdb.com/title/tt0113932/

EDIT: Ma sigurno je taj film, gledala sam ga, i znam da ima koale u njemu.
Bathoryy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Bathoryy na korisnoj poruci:
Andross (2.11.2011), pRoskiLLz (2.11.2011)
Stara 14.11.2011, 6:39   #1303
BrunnenG
Član
 
Član od: 22.3.2009.
Lokacija: Brunnis-2
Poruke: 169
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 40 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Pre više godina gledao sam jedan film, tačnije samo poslednjih 20 min možda, na televiziji. Jedino se sećam da čoveku raste drvo iz ramena i na kraju ga posade, tj zatrpaju ga a drvo izraste.
Zna li neko možda koji je ovo film?
BrunnenG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2011, 9:08   #1304
M.Silenus
Veteran
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Vremenske Grobnice, Hiperion
Poruke: 680
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 124 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Da nije kojim slučajem "Kako je Hari postao drvo"?
M.Silenus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2011, 15:28   #1305
F.K.R.N.
Novi član
 
Član od: 13.11.2011.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Cao svima, pre par godina sam gledao neku akcionu komediju i to samo drugi deo filma. Dva mladica, od kojih je jedan Rus, a drugi Amerikanac italijanskog porekla, odlaze u Moskvu, dge ih doceka otac tog Rusa. Tu ovaj amerikanac upadne u probleme s mafijom. Usput nadje i neku curu, Ruskinju, crvenokosu,
koja ga zezne za neke pare. Onda tu ide neko bezanje od te mafije. Posto mu je mafija za petama, njegov prijatelj,Rus koji je doputovao s njim ga salje u Srbiju da se privremeno skloni od mafije. Sad se on seta po celoj Srbije u sluzbi vojnika, ratuje po Kosovu itd. Vraca se u Moskvu, srece istu devojku i ispostavi se da ga ona i dalje voli i da je sve bio nesporazum. Njih dvoje smeste mafiji, koja biva uhapsena i tu je kraj. Moze li neko da mi pomogne??

Unapred zahvalan )
F.K.R.N. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2011, 23:37   #1306
BrunnenG
Član
 
Član od: 22.3.2009.
Lokacija: Brunnis-2
Poruke: 169
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 40 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
M.Silenus kaže: Pregled poruke
Da nije kojim slučajem "Kako je Hari postao drvo"?
Ni blizu. Jeste da radnja ima neke veze sa drvetom, ali ništa više od toga.
BrunnenG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2011, 9:18   #1307
Bolence
Novi član
 
Član od: 23.11.2011.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Tražim naziv jednog crno belog filma.Manijak, ubica, ubija svoje ukucane i to plinom. Pre ubistva odlazi preko granice, koja je blizu, preko nekog jezera. Nocu se vraca roneci jezerom, ulazi u kucu i sobu u kojoj je zrtva pušta plin, a on se sakriva u nekakvu tajnu prostoriju i diše uz pomoć maske... On naravno ima savršen alibi - overen pasoš... Ako neko zna ime ovog filma ili makar još neki detalj više nek se javi. Zahvaljujem se unapred. Nije u pitanju film Plinska svetlost.
Bolence je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2011, 10:07   #1308
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
Bolence kaže: Pregled poruke
Tražim naziv jednog crno belog filma.
Evo ga.

Uzgred, još jedan se tu skoro raspitivao za sličan film:

Citat:
Bole kaže:
It's an old, black and white movie about a man killing his family, in a very sophisticated way. Right before the murder, he goes across the border, near his house, just across some lake. He comes back at night, diving across the lake, and enters the house wearing a mask. Then he duck-tapes doors and windows to isolate the room where the victim is, before running gas in a room. He hides in a secret room, settled behind hidden door in room floor, and waits until everything settles down. He goes the same way across the border, and then comes back with the perfect alibi: stamp in his passport! He got caught because somebody moved a closet and blocked the secret doors in a floor. What is that movie?
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2011, 10:49   #1309
Bolence
Novi član
 
Član od: 23.11.2011.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Evo ga.

Uzgred, još jedan se tu skoro raspitivao za sličan film:


Čoveče, hvala ti do neba.
Bolence je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2011, 11:18   #1310
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
Bolence kaže: Pregled poruke
Čoveče, hvala ti do neba.
Molim, nema na čemu .

I ja sam (ali poodavno) gledao "Cevku za disanje" pa me je pitanje zaintrigiralo - volim da gledam filmove, a volim i da tražim njihove naslove.

Pošto si vrlo detaljno opisao radnju mislio sam da neće biti nikakav problem da se izgugla, međutim kad sam uneo ključne reči (gomilu njih) u Guglov formular dobio sam (mahom) rezultate koji nisu imali veze sa kinematografijom .

Onda sam se setio da je prostije nekad efikasnije pa sam ubacio samo par ključnih reči, pri čemu se traženi naslov pojavio kao sedamnaesti na listi pogodaka.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2011, 14:49   #1311
Bolence
Novi član
 
Član od: 23.11.2011.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Molim, nema na čemu .

I ja sam (ali poodavno) gledao "Cevku za disanje" pa me je pitanje zaintrigiralo - volim da gledam filmove, a volim i da tražim njihove naslove.

Pošto si vrlo detaljno opisao radnju mislio sam da neće biti nikakav problem da se izgugla, međutim kad sam uneo ključne reči (gomilu njih) u Guglov formular dobio sam (mahom) rezultate koji nisu imali veze sa kinematografijom .

Onda sam se setio da je prostije nekad efikasnije pa sam ubacio samo par ključnih reči, pri čemu se traženi naslov pojavio kao sedamnaesti na listi pogodaka.
Ma ja ovaj film tražim već nekoliko godina. Dosta dobro pamtim odgledane filmove iako skoro svaki dan gledam po jedan (zadnjih 20-tak godina). Kod "Disaljke" je bio problem što nisam mogao da se setim nijednog bitnog detalja, glumca, reditelja, osim činjenice da čovek ubija gasom. Probao sam sve, i na domaćim i na stranim sajtovima i ništa...A evo, nije prošlo ni par sati od kako si mi otkrio naziv a već sam nabavio film i srpski prevod.
Bolence je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2011, 2:57   #1312
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Dva filma.

Prvi je francuski, iz osamdesetih - devedesetih. Radi se o skolarcima kojima ne ide bas dobro u skoli, ali zato po starom uhodanom sablonu znaju dobro da se zezaju. Uglavnom, to njihovo zezanje je moglo skupo da ih kosta, jer su se profesori bas nameracili da padnu razred, pa moraju da odgovaraju pred komisijom kako bi nastavili dalje. Secam se da je jedan odgovarao tako sto je poneo kofer koji je u sebi imao projektor, te je tako uspeo da doskoci profesorima.. Da, secam se i da su mu profesori pretrasali kofer pre nego sto su poceli sa ispitivanjem. Mislim ziva nebuloza. I da, sa njima je bio neki dedica od oko 90 godina, koji se celog zivota trudio da bude dobar djak, al mu nije islo.. na kraju, kada svma saopste da su prosli, dedi govore da je dobio najbolje ocene i on umire od srece. Film sam gledao kao klinja, verovatno je uzasno glup, ali pade mi na pamet, pa me stigose osecanja.

Drugi, emitovao se na Pinku sredinom devedesetih vise puta. Cini mi se da je film imao dva dela. Vec sam na par mesta trazio podatke o tom filmu, a s obzirom da nije bilo rezultata mozak je poceo namerno da ga zaboravlja. U svakom slucaju radi se o kontrolorima misli. Ti kontrolori su verovatno zli. Kada pokusavaju da iskontrolisu nekog tresu se kao da imaju epilepticni napad. Secam se scene kada je glavni junak u nekom podrumu kamionom isao na njih, oni sede na klupi poput porote, tresu se... i valjda pokusavaju da izbegnu napad. Ostala mi je i scena kada junak ulazi u autobus, valjda bezeci od nekog, a zatim ulazi lik koji ga je zaprasio sa necim. Za razliku od prvog, kad bih saznao ime ovog filma odgledao bih ga, jer ga tada nikada nisam odgledao do kraja.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2011, 3:00   #1313
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Drugi film?
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Oggy na korisnoj poruci:
zvjer (25.11.2011)
Stara 25.11.2011, 3:03   #1314
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
Oggy kaže: Pregled poruke
Vec su mi ukazali na taj film, ali nekako sam zakljucio da se ne radi o njemu. Je l su ti poznate ove scene u autobusu i vozilom koji jurisa na kontrolore uma ili si se filma setio zbog toga sto se kontrolori tresu kao da imaju epi napad?

--
Evo, skinuo sam film. Ne znam, mogao bi da prodje. Evo ti zahvalnica u svakom slucaju

Poslednja ispravka: zvjer (25.11.2011 u 3:18)
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2011, 4:49   #1315
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Vec su mi ukazali na taj film, ali nekako sam zakljucio da se ne radi o njemu. Je l su ti poznate ove scene u autobusu i vozilom koji jurisa na kontrolore uma ili si se filma setio zbog toga sto se kontrolori tresu kao da imaju epi napad?

--
Evo, skinuo sam film. Ne znam, mogao bi da prodje. Evo ti zahvalnica u svakom slucaju
Da nije http://www.imdb.com/title/tt0112682/
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2011, 14:11   #1316
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Nije. Ukoliko nema puno filmova sa kontrolorima koji imaju epi napade, onda je vrlo moguce da je Ogijev film u pitanju. Davno je bilo kada sam uhvatio njegove delove, dakle ni ceo film nisam odgledao, pa je moguce da se nesto pomesalo, iskrivilo, dodalo... Cini mi se da mi je narocito ostala jasna scena u busu i zaprasivanjem, pa sam iz tog razloga Skenere odbacio kada su mi pre predlozeni.

Jos jedan plus da bi mogli biti Skeneri je taj uzasni klaustrofobicni osecaj koji ide uz Kronenbergove filmove, a koji mi je ostao kao asocijacija za moj film.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2011, 17:58   #1317
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Scanners ili Kontrolori kako je preveden kod nas ima i dva nastavaka, da nije neki od njih?
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
zvjer (25.11.2011)
Stara 25.11.2011, 18:38   #1318
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Ja se ne secam radnje uopste, samo tih kontrolora koji cimaju glavama i tako se sukobljavaju... jednom valjda i eksplodira glava posle zestokog duela, i mislim da im iskacu vene.
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2011, 20:21   #1319
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Scanners ili Kontrolori kako je preveden kod nas ima i dva nastavaka, da nije neki od njih?
Vrlo moguce!
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2011, 21:23   #1320
grga250
Novi član
 
Član od: 28.11.2011.
Poruke: 2
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

pozz svima bio bih zahvalan ako mi tko može pomoći film sam gledao kasnih 80. mislim da se zvao po prijevodu ukleta policijska stanica tad tek došao u videoteku radnja se događa u policijskoj postaji odmah na poćetku lika progoni vampirica i bježeći od nje zaglavi nogama u kante te uzima metle da se obrani te kad shvati da nemože da je udari usmjerava metle prema njoj i ona ga gura te dospijevaju u sef koji se zatvara za njima i jedini izlaz da ga ne ugrize je ili da je škaklja ili da je sexa te ga ugriza al samo jednim zubom pa je samo za punog mjeseca vampir a među zadnjim scenama je kad hvataju glavnu i stjeraju je u negi prolaz za ventilaciju a dolje puste vodu i struju i nakraju je jedan ubija tako što se pomokri viseći skupa s njom na nekom lancu te dolazi do spoja s strujom poslije toga scena koja se ureziva u glavu kad drugi to gledaju i jedan izjavljiva "sjetit ću te se uvijek kad budem pišao"
plizz već ga par godina tražim al nikako da ga nađem
grga250 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
film, ime filma, koji film

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najgori film (bilo koji žanr) koji ste gledali... i zašto Crusader88 Kompjuteri i film 819 25.4.2014 12:03
Kako spojiti film koji se nalazi na 2 dvd-a Jann Video/TV softver 12 23.3.2006 1:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com