Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Play, Net Play itd.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.12.2011, 20:41   #1
taXicity
Član
 
Član od: 25.8.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 415
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 63 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taXicity Slanje poruke preko Skypea korisniku taXicity
Određen forumom Kuda ide rubrika "Svet igara"?

Ova tema će verovatno vrlo brzo biti zatrpana ili će biti obrisana. Svejedno, želim da skrenem pažnju kolegama ljubiteljima interaktivne zabave koji imaju tu privilegiju da pišu za SK. Tema ovog mog ranta biće izbor igre meseca i kriminalna recenzija Skyrima i shodno tome pripadajuća ocena. Želim da naglasim da svoje stavove iznosim sa stanovišta konzumenta video igara. Dakle, nisam novinar/kritičar, nisam špijun, nisam developer, već lik koji uživa u video igrama.

Imam 25 godina i naravno da me ovakve stvari više preterano ne interesuju, igre kao izbor izvora informisanja biram na osnovu svojih kriterijuma. Danas je četvrtak, SK se još uvek nije oladio od štampe i već je na mom stolu, kao što je uglavnom bio slučaj poslednji 12 godina. Na moje već tvrdo ukorenjene stavove nemali uticaj tokom svih ovig godina imao je i SK. To je donekle i uzrok moje frustracije, pogotovu što sam u većini slučajeva imao slično gledište na stvari kao i moj omiljeni ICT magazin.

Prema mom skromnom mišljenju, Skyrim se nalazi na par koraka od savršene igre. Sve što klasičan ljubitelj video igara sa IQ barem 2x većim od svoje telesne težine može da poželi nalazi se u Skyrimu. To je igra koja se zapravo igra, koja ne vuče igrača za nos iz ćoška u ćošak, koja ga baca u svet ultimativne virtuelne realnosti, ostavljajući ga na milost i nemilost svojim instinktima. To je igra za sve pare, koja se igra mesecima i koja prosto ne može da dosadi. Već na pola puta sa glavnim karakterom, bio sam negde na 30 levelu, prestao sam da ga igram jer sam shvatio da želim da igram Khajiit assassina. I uopšte me to nije smorilo, samo sam provalio da sam tonu stvari propustio u prvom playtroughu. Samo mi je žao što nemam taj luksuz da barem osam sati dnevno provedem uz ovo remek delo.

U svetu malo drugačijem od ove "naše" libaralno-kapitalistične, smrdljive močvare, Bethesda ili bilo koji drugi studio ima li bi još par hiljada dolara da zaposle još par ljudi, game testera, i ne bi imali deadline koji su imali i ova igra bi bila savršena. Za razliku od Betmena, koji na našim prostorima NEMA kultni status u određenim demografskim struktrama kao preko bare, u Skyrimu imaš slobodu da odigraš na minimum tri fundametalno drugačija načina igre. Na 99% igara iz AAA produkcije, koje su se provele ko bos po trnju na stranicama SK, glavna zamreka bila što "nema dovoljno slobode", to je "koridor pucaljka" ograničena ko terasa, pravljena za 30+ godišnjeg američkog middle-managera koji želi da se uvali u svoj kauč i uzme svoj XBOX i par sati masakrira Vinzantnice po Konstantinopolju zamišljajući svog šefa kao Manuela Speleologa. Od jednom, ultimativna sloboda u video igri, u ovom vremenu, nije dovoljna da Skyrim pobere lovorike već je to naslov koji potpada pod prethodno iznetu deskripciju. Ne znam u kom univerzumu, ali dobro.

Moji lični kriterijumi za evaluisanje video igara su: priča, mehanika izvođenja i dizajn, i ona najvažnija koja je izvedena iz prethonih - immersion, sposobnost igre da vas uvuče u svoje ralje i da vas ne pušta dok ne otkrijete odakle to svetlo na kraju tunela. To su majstorski odradili u Bioshocku, DXHR, Mass Effectu, donekle i u AC serijalu itd. Skyrim naravno ne iskače iz ove gomile sjajnih naslova sa dodatom neodoljivom željom za istraživanjem koja je sve jača kako se sati i sati provedeni u severnoj provinciji gomilaju za vama. Svesatan sam njegovih nedostataka, ali oni su neupdaljivi, čak mi ni vrlo naporan bug na main questu nije zasmetao. Glitchevi su mi zanimljivi, sakupljanje istih i postavljanje na forumima predstavlja pravu malu mini igru koja je zabavnija od celog CoD MW3. I još ima otključana FOV podešavanja. Ali ne, po vama u SK to je konzolaški port, dosadni meniji, pravljani za konzolaški kontroler. WTF? Jedino što smeta u celoj toj priči jeste nemogućnost sortiranja itema u kovčezima. I kraj. Na sistem menija treba se navići, i mogao je da bude bolji, ali to nikako ne predstavlja prst u oku, po bilo kojim standardima. Nema hotbara, što mi ni malo ne smeta jer ostavlja više prostora na ekranu za bitne stvari, kao što je verovatno najbolji melee combat iz prvog lica ikada urađen u video igri. Ovo nije WoW, ovde igraš na svoj način i igraš solo, a 8 numeričkih tastera je taman kolko treba za sve potrebe vašeg stila igranja. Veća zamerka koju ja imam je ponekad previše predvidljiv i tupav AI protivnika, pogotovu u nekim težim instancama, kada recimo protivnika savladate na daleko nižem levelu nego što su to dizajneri zamislili, nalazeći neki očigledan exploit. To može da pokvari iskustvo, ne glupi meniji. Ja sam neko ko nije mogao da oigra Oblivion do kraja jer je retardiran na previše nivoa, kada je Morrowind izašo bio mi je previše težak, i nisam imao pojma šta radim. Nisam TES fanboy, ali bezrezervno cenim to što su uradili sa Skyrimom, u ovom vremenu, bez da sve bude servirano na tacnu zombiju-konzumentu koji ne želi da pokrene svoju gangliju jer je imao težak dan na poslu i u školi CELOG svog života. A da ne pričam o tome koliko se razlikuju svaki individualni playtrough.

Nemam ništa protiv Betmena, to što ja ne gotivim taj žanr (prventveno zbog toga što mi je izazovan ko Super Mario), ne znači da je to loša igra. Naprotiv, vidim da se ljudima dopada. O CoD-u u Battlefieldu nemam potrebu da trošim reči, to su MP igre koje imaju drugačiji senzibilitet, i koje ne mogu da igram jer nemam para za bacanje.

Zbog toga se pitam da li je Svet Igara izgubio malo kompas? Zašto Kuzma Altaira (Alteira, to bih progutao) naziva Alter, više od jedanput? Niko se neće leba najesti od prodaje igara u Srbiji, trebaće još mnogo Save da prođe ispod Gazele dok se to ne desi, što samim tim relativizuje uticaj medija kao što je SK u Serbistanu. Ali mi ga zato ne kupujemo, nikada i nismo. Kupujemo ga jer je naš, jer je bio tu "od početka", jer smo prvi reinstall Windowsa uradili uz pomoć teksta u SK, jer smo sa njegovih stranici izučili Von Neumanovu arhitekturu, taman onolko da nas deru "serviseri" i da povežemo svoje kompve u kućni LAN, i da konsultujem Sašu Uzelca pre nego što krenemo da sklapamo svoje omiljeno Frankeštajnovo čudovište. Zato volim SK, zato mi i smetaju ovakve stvari.
taXicity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 13 korisnika se zahvaljuje korisniku taXicity na korisnoj poruci:
acaf (3.12.2011), anarchy (3.8.2013), Andross (5.12.2011), Asmodeus (2.12.2011), bacacar (3.12.2011), dc 22 (2.12.2011), Devilish Soldier (13.12.2011), evanghelion (4.12.2011), Marko Radonjic (8.12.2011), nameless1 (2.12.2011), Nenad Vasovic (22.12.2011), r0nIn (2.12.2011), thebluephoenix (2.12.2011)
Stara 2.12.2011, 3:09   #2
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Znao sam da ce ovo da se dogodi! Ok je stvarno, Skyrim je super igra, ali sve sto je Kuzma napisao stoji! Svet je prelepa crvena jabuka, koju kad zagrizes i pogledas malo u nju vidis samo jedno, crve na sve strane! Likovi ne zanimljivi, svet totalno ne reaguje na tebe i tvoja dela...

Moj primer, pobedio sam Legiju, oslobodio Skyrim i bio pored Ulfrida kad je drzao govor! Samo pola sata posle toga sam otisao do kampa legije i caskao sa vojnicima!? WTF!

Spoiler za Igra meseca:
Probaj Betmena pa ces videti da je ZASLUZENO dobila titulu igre meseca, i verovatno igre godine, iako je gomila ljudi i dalje gleda u crvenu jabuku ne zeleci da priznaju da se ispod ljusture nalazi trulez!


I jos jedna stvar! Meni Skyrim a ne Betmen isgledaju kao igra stvorena za amere, bez duse, i kojoj je bitno samo da makljas, udaras, punis LVL i tako! Sta god uradio nema smisla, jaci nisi, protivnici se leveluju sa tobom; prica je srednjezalosna koju bi i moja sestra koja ide u prvi razred prezentirala sa malo vise duha i elana.

P.S. Nemoj da blatis Super Marija. Nisi probao igru, zato nemoj da pricas! Meni je jedino zao sto u ovom SK-u nema Zelde, ali sta da se radi!

Poslednja ispravka: dragomix (2.12.2011 u 10:17)
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
cope05 (9.12.2011), filpan (12.8.2013), Luka Filipovic (3.12.2011), Pedja_Nbg (5.12.2011), simke85 (2.12.2011), Skenderevo (2.12.2011), zdravkelja (31.8.2012)
Stara 2.12.2011, 3:20   #3
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Hvala vama dvojici što ste nam svima otkrili koja je igra meseca, iako se redakcija potrudila da nas drži u neizvesnosti. Kad sledeći put neko od vas pomene spojlere, linkovaću vam ovu temu.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
gimmethatcrystastyle (2.12.2011), Nenad Vasovic (22.12.2011), noisy (2.12.2011)
Stara 2.12.2011, 5:19   #4
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Znao sam da ce ovo da se dogodi! Ok je stvarno, Skyrim je super igra, ali sve sto je Kuzma napisao stoji! Svet je prelepa crvena jabuka, koju kad zagrizes i pogledas malo u nju vidis samo jedno, crve na sve strane! Likovi ne zanimljivi, svet totalno ne reaguje na tebe i tvoja dela...

Moj primer, pobedio sam Legiju, oslobodio Skyrim i bio pored Ulfrida kad je drzao govor! Samo pola sata posle toga sam otisao do kampa legije i caskao sa vojnicima!? WTF!
Nisam čitao opis, al Kuzma ume da mu ga da po pro***avanju samo tako.
Pitanje je kolko si ti zagrizao tu jabuku o kojoj pričaš. Možda si je liznuo i nije ti se svideo ukus kore. I ne, ne pričam o dužini igranja, mogao si da igraš i dve nedelje a da ne pročitaš nijednu knjigu, ne udubiš se u nijednu manju čarku, odnose između NPC-eva, ne otkriješ nijednu tajnu pećinu. Ja često uzmem pa se samo šetam okolo i gledam leptire, kad ono naiđe nešto zanimljivo.

Ne znam kako svet ne reaguje na tebe. Neretko mi ljudi dobace nešto vezano za ono što sam uradio. Neki gradski čuvar mi je bacio pozdrav iz dark brotherhooda rekavši da zna ko sam, drugi me je pljunuo što sam napravio neko njesra u manjem questu. Bacio sam oružje na ulicu i čuvar je krenuo da me drnda što to radim, a kad sam bacio parče oklopa nasumični NPC je dotrčao i vratio mi, da ne izgubim....

Za tvoj primer: Ajde uzmi i razmisli realno, dal ima tamo interneta u igri? Nema. Dal ima foto aparata? Nema. Kako koji moj vojnici u nekom kampu mogu da znaju ko si ti?

Elem, istina jeste da bi mnoge stvari mogle bolje da se urade, i ta inertnost okoline prema mojim podvizima me je strašno iritirala u oblivionu, ali su se vrlo popravili u odnosu na njega, i to nikako ne može biti tolika mana igre.


Takođe ne leveluju se svi protivnici sa tobom, mnogi su fiksni i nemogući u početku dok su neki manji mobovi sve jači i jači.

Dosta od mene.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
Andross (5.12.2011), Asmodeus (2.12.2011), bacacar (3.12.2011), taXicity (2.12.2011)
Stara 2.12.2011, 9:26   #5
gimmethatcrystastyle
Član
 
Član od: 30.7.2011.
Poruke: 34
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

po mom misljenju anno 2070 treba da bude igra godine u srbiji, e sad posto nije delila naslovnu sa ostalim smecem, bice da je ispljuvana. Koliko god ima ljudi koji obozavaju taj skvirijum, ima ljudi i koji ga ne podnose i guess what, jedan je urednik u SK-u xD...
gimmethatcrystastyle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2011, 10:15   #6
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

@SirDuck

Pa ni Turci nisu imali internet pa su znali ko je Milos Obilic! Pogotvu neko tako bitan lik kao Dovakin mora da bude svepoznat u svom kraju!

To sto ti pricas je detaljnost, za koju im skidam kapu! Igra je detaljna i ima sve elemente virtualnog sveta... ili skoro sve! Meni licno je veliki problem kad igra nema likove koji su kultni, cak bih rekao da je Oblivion imao bolje odradjene likove od Skyrima! A o interpretaciji glumaca koji zvuce kao da su progutali motku da ne pocinjem! Isti ton glasa kad kaze, "ubicu te" i "gde si prijatelju"! Cak i zelda na koju bi vecina vas pljuvala tri dana i noci ima mnogo upamtljivije likove i dinamicniji svet, a da pritom ni jedan lik ne kaze ni A! Ovo se proteze od Morowinda, i stvarno treba da priznate da postoje i bolje igre od Skyrima, sto je u ovom slucaju svakako Betmen!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
Pinball Wizard (2.12.2011)
Stara 2.12.2011, 10:37   #7
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Ovaj post će verovatno brzo biti zatrpan ili obrisan, ali...
taXicity, ceo tvoj deluje... jadno. Imaš 25, potresaš se zbog igre, žališ što ne možeš da je igraš osam sati dnevno itd.
rečeno milion puta, ali izgleda nikad nije dosta: nađi devojku!
Ili, ovo bi mogao biti manji izazov, pokreni svoj blog/sajt posvećen igrama, radi, piši, znoji se, skupi publiku, proglasi buduću TES igru igrom godine.


Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
@SirDuck
Pa ni Turci nisu imali internet pa su znali ko je Milos Obilic!
Možda su znali, ali nisu svi znali kako izgleda.
Ah, zamisli život bez Tadićeve njuške na svakom ćošku.
anded zombi leš! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2011, 13:34   #8
Pinball Wizard
Član
 
Član od: 18.4.2006.
Poruke: 181
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 78 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Citat:
taXicity kaže: Pregled poruke
Sve što klasičan ljubitelj video igara sa IQ barem 2x većim od svoje telesne težine može da poželi nalazi se u Skyrimu.
Pogresno si napisao Myst

Koristeci tvoje gorepomenute kriterijume (priča, mehanika izvođenja i dizajn, immersion), Betmen tuce Skyrim na svim poljima.
Cak i kad se malo zaljulja u prici, Arkham City ima dovoljno veliku lepezu upecatljivih likova da spasu stvar.

Igra godine bez konkurencije.

Na Kuzmine ocene ne obracam paznju vise, covek je dao 99 Bioshocku, ended right there.

Poslednja ispravka: Pinball Wizard (2.12.2011 u 13:54)
Pinball Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pinball Wizard na korisnoj poruci:
taXicity (2.12.2011)
Stara 2.12.2011, 15:00   #9
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Citat:
gimmethatcrystastyle kaže: Pregled poruke
Koliko god ima ljudi koji obozavaju taj skvirijum, ima ljudi i koji ga ne podnose i guess what, jedan je urednik u SK-u xD...
A jel tako? I ti misliš da je to dobar odnos prema poslu? Krajnje je profesionalno dati lošu ocenu nečemu jer "ga ne podnosiš"

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
@SirDuck

Pa ni Turci nisu imali internet pa su znali ko je Milos Obilic! Pogotvu neko tako bitan lik kao Dovakin mora da bude svepoznat u svom kraju!
A ti si bio pa znaš da su ga prepoznavali na svakom ćošku!
U kom ti svetu živiš? To što si napisao nema nikakav temelj, pa čak se ni na logici ne temelji.

Citat:
anded zombi leš! kaže: Pregled poruke
taXicity, ceo tvoj deluje... jadno. Imaš 25, potresaš se zbog igre, žališ što ne možeš da je igraš osam sati dnevno itd.
rečeno milion puta, ali izgleda nikad nije dosta: nađi devojku!
Bvahaha, što volim ove savetnike za devojku
Druže, to što on hoće da igra igru 8 sati dnevno nikako ne povlači nedostatak devojke. Reci to nekome ko sedi u kladži ceo dan i gleda fudbal 8 sati dnevno, npr.
Dal ima il nema devojku je potpuno nebitna stvar u ovoj diskusiji.

Citat:
anded zombi leš! kaže: Pregled poruke
Ili, ovo bi mogao biti manji izazov, pokreni svoj blog/sajt posvećen igrama, radi, piši, znoji se, skupi publiku, proglasi buduću TES igru igrom godine.
Ne se*i.

Citat:
Pinball Wizard kaže: Pregled poruke

Koristeci tvoje gorepomenute kriterijume (priča, mehanika izvođenja i dizajn, immersion), Betmen tuce Skyrim na svim poljima.
Cak i kad se malo zaljulja u prici, Arkham City ima dovoljno veliku lepezu upecatljivih likova da spasu stvar.

Igra godine bez konkurencije.

Na Kuzmine ocene ne obracam paznju vise, covek je dao 99 Bioshocku, ended right there.
Nisam igrao betmena al mogu reću da je Skyrim jedina igra koju sam seo da igram preko 3 sata od portala 2, a pre portala 2 beše minecraft. Između ova 3 naslova je izašlo mnogo igara koje su me samo jako smorile. Dobro prvog betmena sam preskočio.

Najveći problem je možda to što ljudi površno igraju skyrim i ocenjuju glavni quest, koji na nisam ni zagrebao, i uopšte me ne zanima dal je dobra priča u njemu ili loša, jer sam do sada prošao dosta dobrih priča u manjim questovima.

Ali ovo nije Betmen VS Sykim tema već tema koja treba da nam obrati pažnju na nešto, nebitno dal je prvi post u pravu il ne. Kuzma u životu nije napisao nepristrasnu recenziju. Ako je ceo život gotivio Betmena, betmen će biti igra meseca. Ako ga je betmen "smarao" onda će skyrim biti igra meseca. To je problem a ne dal Skyrim ima ovo a Betmen ono.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
Andross (5.12.2011), Asmodeus (2.12.2011), LoshMeeBre (8.12.2011), nameless1 (5.12.2011), taXicity (2.12.2011)
Stara 2.12.2011, 15:21   #10
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Citat:
Pinball Wizard kaže: Pregled poruke
Koristeci tvoje gorepomenute kriterijume (priča, mehanika izvođenja i dizajn, immersion), Betmen tuce Skyrim na svim poljima.
-priča: Batman mozda ima bolju pricu (mada sam i za ovo cuo da nije nista posebno), ali zaboravljas da Skyrim ima milion drugih prica, kroz sporedne kvestove, kroz guildove..

-mehanika izvođenja i dizajn: kakva mehanika izvodjenja? Letis po krovovima i onda se mlataras sa likovima? Za akcionu avanturu ovde je to odradjeno vrhunski, ali ipak je to zrno peska u odnosu na Skyrim: daleko vise stvari mozes u Skyrimu da radis, sto potpuno menja gameplay- mozes da igras kao mag, lopov, ubica, ratnik, mozes da sam kujes svoje oruzje, oklope, da pravis napitke, a za sve to moras da skupljas bilje, da ubijas zivotinje zbog krzna, da kopas rudu..

-immersion: ovo ti je najveca odvala. Dok je grad u AC-u sjajno odradjen, Skyrim je jedna ogromna virtuelna regija, ziv ekosistem, prepun rekama, jezerima, pecinama, sneznim vrhovima, tundrama, listopadnim sumama, gradovima, naseljima, ljudima, zivotinjama. Imas smenu dana i noci, mozes da imas svoju kucu, da je nadogradis, mozes da citas raznorazne knjige koje prosiruju lore. Gledati kako sunce zalazi iza planina, a sve se to presijava na jezeru ispred tebe, dok nedaleko vukovi zavijaju.. ili, u suton kada krene magla da se spusta sa planina.. Jednostavno, nema poredjenja.

Citat:
Pinball Wizard kaže: Pregled poruke
Betmen tuce Skyrim na svim poljima.
Tuce ga samo sto se ispoliranosti i produkcije tice, sto je sasvim logicno- jedno je akciona avantura, a drugo open world RPG..

Citat:
Pinball Wizard kaže: Pregled poruke
Igra godine bez konkurencije.
Well, that's like your opinion, man! Po meni je to Deus Ex: Human Revolution, pracen Witcher-om 2..

Citat:
Pinball Wizard kaže: Pregled poruke
Na Kuzmine ocene ne obracam paznju vise, covek je dao 99 Bioshocku, ended right there.
Tu se slazemo.

P.S. Skyrim vs Batman..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
taXicity (2.12.2011)
Stara 2.12.2011, 15:34   #11
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Ja gledam naslov, vidim gomilu teksta, očekujem neki esej, apokaliptičnu viziju svega, pljuvanje po svijetu igara današnjice... Samo sam letimično preletio po tekstu, kad ono teška depresija i destruktivnost zbog toga što postoje oni kojima se Skyrim ne sviđa, i uzdizanje u nebesa karakteristika igre koje su se dopale autoru teksta.

Recimo ja, iskreno, nisam ga ni probao, ali ako neko kaže da je to inkarnacija Obliviona, ne pada mi na pamet da bacam gigabajte diska na to, pa koliko god Čak Noris bio uključen u njegovo reklamiranje.

A btw šta je sa onima koji ne vole FRP i RPG uopšte? To su sve debili i zaluđenici?
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku ezenkiel na korisnoj poruci:
Тормунд (19.7.2013), JohnnyNT (2.12.2011), Marshall George (15.12.2011), Retardinjo (16.6.2012)
Stara 2.12.2011, 15:58   #12
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Jel' ste vi zapravo pročitali ko je pisao opis, i koja ocena je u pitanju?
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
3LANCER (2.12.2011), Krilce (30.12.2011), Nenad Vasovic (22.12.2011)
Stara 2.12.2011, 16:00   #13
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Ne! Samo citam sta drugi pisu..

P.S. Odbijam da kupim broj sa MW3 naslovnicom, a izgleda da je samo to ostalo po trafikama.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2011, 16:05   #14
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Jedina glupost izrečena u Skyrim opisu je da je ulaganje u craft veštine nepotrebno i da se lako nađu bolji random bolji primerci oružja i opreme. E igrao sam igru sigurno preko 48h i do sada nisam naišao ni na jedno oružje koje može da se poredi sa mojim Legendary Daedric 2-handerom, koga čak nisam još ni enchantovao.

Ostatak teksta je na mestu...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2011, 16:11   #15
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Jedina glupost izrečena u Skyrim opisu je da je ulaganje u craft veštine nepotrebno i da se lako nađu bolji random bolji primerci oružja i opreme. E igrao sam igru sigurno preko 48h i do sada nisam naišao ni na jedno oružje koje može da se poredi sa mojim Legendary Daedric 2-handerom, koga čak nisam još ni enchantovao.

Ostatak teksta je na mestu...
"bar u početnim fazama igre" stoji u opisu
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2011, 16:43   #16
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Pošto oprema nema ograničenja vezanih za nivo, možeš odmah na početku da se baciš na smithing. A to ponavljanje radnji prilikom craft veština ti sleduje bez obzira da li si tek počeo da igraš ili si 50-i nivo.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2011, 16:57   #17
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Jel' ste vi zapravo pročitali ko je pisao opis, i koja ocena je u pitanju?
Procitao! Dobra recenzija i sasvim odgovarajuca ocena..

P.S. Moram da iznesem jedno zapazanje.

Po recima Nenada Vasovica:

Citat:
Akonto nedoumica oko izbora Igre meseca, da pokusamo da ih razresimo...

Igra koju izdvojimo kao Igru meseca ne mora nuzno biti najbolja igra u proteklom mesecu, niti mora imati najvecu ocenu, niti najbolju grafiku ili bilo koji drugi atribut u superlativu. Zato titula i nema pridev "najbolja".

To je po pravilu igra koja je izazvala najvise paznje u najsirem krugu igraca prethodnog meseca.

Nijedan Expansion Pack ne moze da bude proglasen za Igru meseca jer, kao sto mu naziv i kaze, predstavlja samo prosirenje postojece igre, sa novim setom misija, kampanja, nivoa itd, a ne celovitu novu igru.

Kako su ukusi razliciti i nemoguce je izabrati uvek igru koja ce se bas svima dopasti, ponekad se nas izbor razlikuje od ocekivanja odredjenog broja citalaca. Trudimo se da budemo objektivni i da licne zelje stavimo po strani. U sezoni zimskih praznika, kada softverske kuce naveliko izbacuju na trziste svoje najbolje naslove, bude puno favorita za razlicite tipove igraca. Tada su i najcesca ova razmimoilazenja sa ocekivanjima nekih citalaca.

Ipak, nema nikakvog razloga za zestinu u reagovanju na nas izbor Igre meseca. To je samo nase skromno misljenje, a u redakciji jos uvek nismo zaposlili nijedno bozanstvo, nepogresivo po prirodi...
Ovaj put ste odstupili od pravila, zato sto je Skyrim daleko vise prasine podigao od Batmana..

Poslednja ispravka: nameless1 (2.12.2011 u 17:07)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
acaf (3.12.2011), Andross (5.12.2011), bacacar (3.12.2011), Nash Knight (3.12.2011), Nenad Vasovic (22.12.2011), player1 (3.12.2011), r0nIn (2.12.2011), taXicity (2.12.2011), Zuti Bar (4.12.2011)
Stara 2.12.2011, 17:17   #18
Pinball Wizard
Član
 
Član od: 18.4.2006.
Poruke: 181
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 78 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

@nameless

Da ne elaboriram previse, jer tema odlazi u nepovrat ionako:

Menjam zalaske sunca,reke i jezera,kopanje rude,listopadne sume i sve to, za
1 minut osecaja da si Mracni Vitez nad gradom u haosu dok ti se Joker smeje
preko razglasa.I zabavnije mi je da letim gradom nego da sam speleolog.

Prosto receno, ukusi.

Batman > all

p.s. DE:HR i Portal 2 pratilje za igru godine

Opsti zakljucak, Kuzma gusi.
Pinball Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2011, 17:59   #19
Wavrinka
Banned
 
Član od: 2.12.2011.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Sisimis igra godine, bez dileme

Igrao Skyrim, odusevljavao se sa DeusEX:HR, Dead Space 2 i Witcher 2, igrao i pomalo se dosadjivao uz AssCreed:Revelations, BF3 i COD:MW3...
Jednostavno, Batman je za stepenicu iznad svih tih igara
Wavrinka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2011, 19:11   #20
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Stanislase, preterano....

Nisam mogao da odolim, sorry

Sve je stvar ukusa, meni realno Batman (mislim na AA) ima gejmplej prilagođen mentalnim kapacitetima učenika mlađih razreda osnovne škole, ali opet ne ulazim u to šta se nekome sviđa, a šta ne
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet Igara N Radunovic O SK-u uopšte 5 6.7.2009 14:41
Kuda ide ovaj svet Djordje Turjacanin Brbljaonica 19 28.1.2009 6:11
Sta se to desava i kuda ide ovaj svet? steve89 Brbljaonica 16 4.11.2007 17:26
Svet Igara DJ_MY_SOUL Tekstovi u SK 29 17.3.2007 21:02
Glasanje: Svet igara Aleksandar O SK-u uopšte 76 22.9.2006 10:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com