Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.2.2014, 14:06   #21
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Nekom je stalo da te ubedi protiv prigovora... kao da mu se dopala tvoja jakna.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 14:56   #22
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Jbg, ja tek sad vidim da je u pitanju 13000 dinara, a prvo sam mislio da je 1300. E stvarno su onda pretjerali.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 15:08   #23
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Nekom je stalo da te ubedi protiv prigovora... kao da mu se dopala tvoja jakna.
Nije jos moja, na zalost. Na sta tacno mislis, na ovo za dva meseca?
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 15:41   #24
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Ja mislim da postoji drugo resenje. Da je ta carinica videla mene sa bradom i novim usafljenim i zalepjenim zubima mislim da bi kroz nju prosli zmarci ali to se nije dogodilo. Medutim to ne bi bilo resenje. Qzma, posto te u toj kolumni nisu razumeli jer im je mozak opijen strascu za popunjavanjem budzeta na silu, Ti im lepo objasni na narodski nacin. Znam da umes, znam da mozes, ako Ti ne mozes, ne znam ko moze?!? Budi i Ti jednom covek, ne moras uvek da budes mandrak!?!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 17:03   #25
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 20:06   #26
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Sad ne znam koliko ovakav pristup moze pomoci kada se radi o drzavnim firmama/ institucijama ali provereno radi sa telekomom/telenorom, i domacim bankama. Ovu zalbu
Spoiler za sarkastican tekst:
Postovana gospodo,
Iako sam imao slicnih problema i prethodnih godina i dugo sam se uzdrzavao ali sada zaista moram da podnesem prigovor na rad vase poslovnice u ***.

Naime, *** 2012 sam isao da potpisem ugovor na dve godine za Box 4 paket uz koji bih dobio telefon Huawei Ascend G300 koji je bio i primarni razlog uzimanja tog paketa (inace sam bio *** pretplatnik i mogao sam da uzmem isti istog dana - samo da sam znao sta me ceka narednih dana u ***).


Posto sam morao da prebacim fixnu telefonsku liniju na svoje ime, to mi je navedeno kao razlog, morao sam da dodjem u utorak (ponedeljak je bio drzavni praznik) po telefon. Samo da navedem da dolazim u utorak oko 17 sati posle posla, momak koji je radio u petak i koji je povukao poslednji telefon iz police i stavio ceduljicu na njega sa brojem moje nove kartice (jer sam mu naglasio da dolazim prvenstveno zbog telefona) je u prvoj smeni, gospodja koja radi prodaju tih paketa mi kaze da nije odradjena separacija ( ili slicno - ne znam na sta se odnosi ta rec ali vidim da ni zaposleni tamo ne znaju pa nema veze), naravno treba joj pola sata da sve proveri i uz to mi se neprestano izvinjava kako nikada do tada nije radila taj posao pa zato ide sporo i na kraju zove kolegicu do nje da joj pokaze sta je sta (druga kolegenica preko puta je, istovremeno, napustila radno mesto i sela ispred LCD televizora da gleda seriju i breca se na svaku musteriju koja udje i eventualno nesto pita - ja gledam u neverici i pitam se "Majko moja, gde sam ja to dosao? Pa ovo je 10 puta gore nego u mojoj firmi, a radim i pravom cirkusu"). Ostavljen sam za sutra.

Sutradan sreda, ista situacija - vidim apsolutnu neozbiljnost i nezainteresovanost i gubim sat vremena bez razloga. Uvece pustam mail na istu ovu adresu objasnjavajuci situaciju.


Danas, cetvrtak, ne znam da li je mail pomogao ili ne "separatizacija mog telefona" je potvrdjena i mogu da uzmem telefon. Ali...

Oni naravno nemaju moj telefon, "dosao je neko" i uzeo ga za "nekoga" i to sva tri, "dodjite nam sutra, a ako vam se ne svidja vidite sa sefom poslovnice koji je sutra tu".


Ono sto bih zeleo da znam je:
  • Da li cu ja taj telefon ikada dobiti?
  • Sta da radim ako me ostave za narednu nedelju?
  • Kome da ulozim prigovor ako se to desi?
  • Sefu poslovnice?
  • Ozbiljno?
  • Da li vi uopste obucavate ljude koji rade za vas?
  • Da li vi znate da neki od njih izgleda nikada nisu koristili kompjuter do sada?
  • Koji su uopste kriterijumi za zaposljavanje u vasoj firmi?
  • Da li bih ja mogao da dodjem i da radim kod vas jer mi se sa druge strane zaista dopada lezernost i opustenost atmosfere u vasoj kompaniji? - (Salim se, nikada ne bih radio kod vas)
Ja razumem da je vasa kompanija monopolista sto se ove oblasti tice i da vam se mnoge stvari jednostavno mogu, ali ovo je zaista prevrsilo svaku meru.
Cak i na poslu imam problema sa vasom firmom jer internet koji mi imamo ima prekide na svakih pola sata, sat sto nam ozbiljno ugrozava nesmetan rad, a posto smo u stalnoj vezi za maticnom kancelarijom u Italiji gde nam je glavna baza podataka mozete da zamislite kolike probleme nam to stvara. Vasi serviseri dodju i kao resetuju portove u ***, to kao proradi i onda kazu: ako imate problema to je samo zato sto mnogi imaju ukljucen skype ili radio ili database client IBM AS400 i zbog toga se to desava, sto nije tacno, moze doci do zagusenja saobracaja ali ne i do prekida internet veze (ne sme CD lampica na ruteru da se isljucuje sama od sebe), a sutradan dodju vasi Cam menadzeri iz Nisa da nam prodaju jos skuplju uslugu od SHDSL-A koja verovatno ponovo nece raditi kao sto ste je vi reklamirali...


To bi ukratko bilo sve.

Ako ovo nije prava adresa na koju bih trebao da se obratim, molim vas da je prosledite gde treba ako znate (imate dugme "forward" negde u gornjem delu ovog prozora i onda tu upisete pravu adresu, hvala unapred).


P.S.
Izvinjavam se za malo sarkazma u ovoj poruci ali stvarno nisam mogao da odolim. Zaista se nadam uspesnom resenju ovog problema jer ne mogu vise da se bakcem sa ovakvim glupostima i ocekujem bar minimum ozbiljnosti pri pristupu problemima sa vase strane jer sam siguran da nije ni u vasem interesu da se ovakve stvari desavaju.

sam pisao kad su me dve nedelje vozali zbog jednog bednog telefoncica i pravili magarcem i mogu da kazem da sam bio apsolutno zapanjen kakav je efekat imala. Naime, pisao sam je u subotu a vec u ponedeljak oko podneva su me zvali i sef poslovnice, i njegov sef i jos dva-tri lika cijih se funkcija ne secam i izvinjavali i rekli da svratim popodne posle posla i da je problem resen.
Kad sam otisao popodne, ovi u poslovnici samo sto nisu stali mirno preda mnom a momak koji je obradjivao moj zahtev je pokusavao da bude drustven i opusten da bi me posle nekog vremena (kad je verovatno pomislio da je probio led) upitao onako neobavezno: "Izvinite, a cime se vi ono bese bavite?".

Sad verovatno bi pristup u slucaju carine morao da bude malo modifikovan ali mislim da bi ga vredelo probati pogotovo sada u vreme predizborne kampanje. Jedno javno pismo direktoru carine sa CC vecini javnih glasila uz jedan malo zajedljivo/sarkastican ton kojim se ismeva trenutna situacija u Srbiji bi uz malo srece mogao da ima dobar odjek. Jos ako bi se prozvali kadrovi odredjenih stranaka i stvorila osnova za siru politicku debatu o korupciji i neprofesionalizmu (ko je ciji i kako radi) i nacinu zaposljavanja... only the sky is limit.

ps.
Da je ovo moj slucaj vec vidim kako se formiraju recenice tipa:
"ja stalno imam prilike da vidim u mojoj firmi da dolaze kafanski racuni koje vasi zaposleni prave i 'ladno posalju da ih moja firma placa da nam eventualno ne bi pravili probleme prilikom izvoza, ali JA TO RAZUMEM, STRANCI PA AJDE DA IH DEREMO, ali NE RAZUMEM STO MENE, jel' vi znate za koju platu ja radim?".

Treba samo stvoriti situaciju da se neko tamo oseti prozvanim a za ostalo ce se pobrinuti srpska "profesionalnost", zavist, zabadanje noza u ledja i eventualno politicko podmetanje.

Poslednja ispravka: goranmax (8.2.2014 u 20:14)
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 20:28   #27
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

tako sam ja jednom zvao ministarstvo telekomunikacija da pitam dokle ću da čekam da mi uvedu internet
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 21:02   #28
mornar
Član
 
Član od: 7.10.2012.
Poruke: 154
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Cisto da znate, sve je to u vezi sa paypalom. Od kad je on krenuo, od tada je krenulo izdrkavanje na carini.

A taj sistem funkcionise TAKO sto cena zavisi od slobodne volje carine. Proverena informacija.
mornar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 21:17   #29
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Ubih se od smeha od zadnjih četiri posta, niste normalni! jbm mter, sve istina, a neko ko može nešto u naše ima da uradi je Qzma i Vesić!!!!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 21:48   #30
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Separacija....
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2014, 3:20   #31
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Само да се надовежем на оно писмо - никад ништа са Телекомом, али озбиљно, док год је државна фирма! Пре бих остао без Интернета у 2014. години, него да морам код њих! Количина бахатости и безобразлука запослених (преко везе, наравно) је неописива и заиста није вредно труда.

2007/2008. имао сам пакет код њих, рачуни су ми били по 2500-3000 динара (сада су ми ~1000 и стварно ми буде жао пара понекад) а услугу не бих коментарисао. Но, скупо али квалитетно искуство! Зато немам ни iptv, иако ми се гледа Арена Спорт. Сопкаст или нешто слично и уживам.

А искуство аутора теме, хех.. Сад ми је драго што сам толико пута одустајао од наручивања и најситнијих ствари из иностранства, него се увек комбинујем са људима које познајем, а који су "преко", иако су многи имали нормалну услугу и ствари су им стизале. Ово је, заиста.. Земља трећег света, нема шта.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2014, 18:27   #32
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Evo da iznesem i ja svoje utiske o našoj carini, i može se reći da su vrlo ok.

Poručio sam 3 sitnice iz Kine probe radi, poštp nisam imao predstavu šta da očekujem jer sam po netu pročitao razne stvari.

Cena je bila 19.99 Eura za sve tri stvari, za jednu apsolutno nikakve dažbine nisam platio (vrednost je bila oko 3 Eura). Poštar mi je doneo na kućnu adresu čak ni poštarinu našoj pošti nisam platio.

Dok su za druge dve stvari naplatili carinu (pdv) tako mi stoji na dokumentima koje sam dobio od carine. PDV na jedan paket je bila 135 a na drugi 135,50 Dinara. Takođe sam za tva dva paketa platio i 230 inara poštarinu našoj pošti što su mi i to doneli na kućnu adresu.

Sve u svemu nisam loše prošao, našoj državi sam za robu koju sam platio 20 Eura platio ukupnu 500 Dinar (PDV + Poštanski troškovi!)

Inače robu sam poručio 01.02.14 god, jedan paket (kovertu) sam dobio u ponedeljak a druge dve pošiljke sam dobio jutros. Da sve kompletna transakcija privede kraju trebalo je oko 30 Dana što je po meni prihvatljivo ako se uzme u obzir da je sam transport iz kine do srbije bio podpuno besplatan. Može i brže (sve za oko nedelju dana) ali bi onda troškovi transporta preko DHL-a bili između 50-100 Eura...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2014, 19:21   #33
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Ne znam Fresko, ti kazes da si dobro prosao i stvarno nije bilo problema ali si opet platio cetvrtinu cene narucene robe toliko ni dahije nisu uzimale, a trebalo je da ne platis nista
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2014, 20:24   #34
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
... platio cetvrtinu cene narucene robe, toliko ni dahije nisu uzimale
Dahije su imale manje prohteve, danas je drugo vreme (limuzine, šoferi, sobarice, reprezentacija, izbori...), ima više troškova.
Svakoj vlasti mora da se plati koliko joj treba, a ovoj našoj treba mnogo.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2014, 20:32   #35
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Ne znam Fresko, ti kazes da si dobro prosao i stvarno nije bilo problema ali si opet platio cetvrtinu cene narucene robe toliko ni dahije nisu uzimale, a trebalo je da ne platis nista
Četvrtina je još i ok, obično to bude trećina ili oko 30%
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2014, 20:34   #36
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

zato ih i hvali
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2014, 20:42   #37
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Dahije su imale manje prohteve, danas je drugo vreme (limuzine, šoferi, sobarice, reprezentacija, izbori...), ima više troškova.
Svakoj vlasti mora da se plati koliko joj treba, a ovoj našoj treba mnogo.
Nemoj tako Zoki, bili su svi ti troskovi i tad samo u drugacijem obliku trebalo je hareme i cete kabadahija i janicara isplatiti

Nisu oni bili bolji niti manje uzimali nego ih je bilo manje nego ovih sad.

@Bryan

Koliko sam upoznat ne carini se do nekog iznosa a sto se dostave tice to stvarno ne znam ali sam prilicno siguran da ako je dzabe onda treba da bude skroz dzabe pogotovo ako eksplicitno navode Srbiju kao podrzanu destinaciju.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2014, 20:45   #38
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

valjda je tih 230 din za sve teže od 1kg.. ili pola kg...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2014, 20:50   #39
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
@Bryan

Koliko sam upoznat ne carini se do nekog iznosa a sto se dostave tice to stvarno ne znam ali sam prilicno siguran da ako je dzabe onda treba da bude skroz dzabe pogotovo ako eksplicitno navode Srbiju kao podrzanu destinaciju.
Ja sam i na iznose od oko 1000-1500 dinara (protivvrednost) plaćao 300-500 dinara dažbina. Sad, više se ne sećam koliko je od toga tačno bila carina, porez, pregled itd, ali oko 30% se može slobodno računati. Naravno, ponekad imaš puno sreće pa ti samo "prođe" uz neki minimalni trošak, ali uvek sam imao spremljen pun iznos, za svaki slučaj.

Zavisi i toga šta je pošiljalac napisao na paketu, neki stave punu vrednost, neki napišu simboličan neki iznos, pa i tu kako se kome zalomi.

Što se tiče dostave, nekad stvarno bude besplatna, uglavnom sa kineskih portala, Amazon i slični skoro uvek koriste nešto malo skuplje opcije. Doduše i to ima svojih prednosti i mana, najjeftinija poštarina nema nikakvo praćenje i onda samo možeš da gledaš u pasulj gde se paket nalazi i kada će da ti stigne. Ako mi je nešto bitno, onda ću i sam da doplatim za bolju isporuku
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2014, 21:13   #40
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Moje (najnovije) iskustvo sa carinom i poštom (koja je - kao gulikoža - nepravedno zapostavljena u naslovu teme): za knjigu (ej, bre, dosetilo se to, i za knjige uzima harač! ) od 10,37 € (procenjena vrednost 1202,25; 1 € = 115,9354) naplaćena mi je carina od 240,45 dinara (20 %! ), a poštaru sam morao da platim 351 dinar (još 110,55 - iako TBD ima besplatnu dostavu ).

Težina pošiljke? 128 g.

Spoiler za svetlu stranu cele stvari:
Srećom, zbog lenjosti ili preostalih mrvica savesti (?), ne potkače baš svaki paket (ovo važi za knjige, koje jedino od sve robe naručujem poštom iz inostranstva).
U protivnom bi (za mene) bila katastrofa.

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Nemoj tako Zoki, bili su svi ti troskovi i tad
E, izborne troškove sigurno nisu imali.
Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
(Turaka) je bilo manje nego ovih sad.
Slažem se.
A i bili su veći džentlmeni i više su polagali na kulturu.

Poslednja ispravka: zoran845 (6.3.2014 u 21:27)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Office 2013 i srpska ćirilica ljubs Aplikativni softver 6 6.1.2014 13:17
Carina za Grafičku Tablu iz Kine zakimon Brbljaonica 4 28.8.2013 23:24
Predstavljena Srpska naučna televizija ZoNi Brbljaonica 34 30.9.2012 1:20
Kupovina iz Amerike, carina, DHL i posta lukababic Brbljaonica 9 3.12.2011 20:18
Srpska carina i mobilni telefon Markob Brbljaonica 8 13.7.2011 22:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com