Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.6.2014, 1:18   #141
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Dobro je sto nisam krenuo sa drugim prelaskom igre, cuvacu ga za izlazak PC verzije ( ne bih ponovo izdrzao 22fps, 720p, no AA, 5 vozila na autoputu ). Prvi put ce biti slucaj da mi je za dve godine zaredom GOTY ista igra .

Car Chase


PS. Da li igru 100% optimizuje isti tim koji je portovao MP3 na PC?

Poslednja ispravka: Leonida (14.6.2014 u 9:34)
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
Rainman (14.6.2014), Sh0m1 (14.6.2014)
Stara 14.6.2014, 1:40   #142
Biggus Dickus
Član
 
Član od: 17.5.2011.
Poruke: 94
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 31 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Igru bi trebalo da razvija, sudeci po wiki, R* North koji je radio na gta4, mp3 je radio R* Vancouver( sada mergeovan u Toronto). http://en.wikipedia.org/wiki/Rocksta...ed_Game_Engine Pogledaj odeljak developeri.

Poslednja ispravka: DeCoy (14.6.2014 u 1:52)
Biggus Dickus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2014, 3:37   #143
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Da al ko je radio igru nije isto ko je radio port..
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2014, 9:36   #144
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Videcemo kako ce ispasti. Posle GTA IV na PC su jos izbacili L.A Noire i MP3, a obe igre su mi fantasticno radile.

Jos kad bi izbacili i RDR port na PC... igru prosto nisam mogao zavrsiti na PS3 koliko lose mi je radila. Nisam neko ko mora da igra svaku igru na 1080p i 60 frejmova i na najvisim podesavanjima ( grafika mi je najmanje bitna stavka u igrama, prvo idu gameplay i prica ) ali ipak igrati RDR na 640p i skoro konstantno ispod 30 frejmova je bilo pravo mucenje.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
Biggus Dickus (14.6.2014)
Stara 14.6.2014, 9:40   #145
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Sve moze da se optimizuje ako developer to zeli, medjutim neverovatno je ocekivati dobru optimizaciju na PC-u, jer nasa omiljena platforma upravo funkcionise na tom principu lose optimizacije i brzog zastarevanja hardvera, pogotuvu sada kada je next gen u pitanju, ima svaki shejder da nam debelo naplate, Watch Dogs je najbolji primer. Ono sto je najvaznije u slucaju Gta da je grafika i najmanje bitna, developeri ce se truditi da prodaju svoj hardver i to najskuplji i najbrzi, od njih ne treba ocekivati dobronamernost, a Mentl DX 12 su cist marketing i navlacenje da se kupi nova serija grafickih.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2014, 11:22   #146
NaL-Ra
Banned
 
Član od: 11.4.2012.
Poruke: 114
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 53 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
goranmax kaže: Pregled poruke
Od pocetka se videlo da ce igra da bude samo jos jedan Sleeping Dogs, Mafia 2, SR... naizgled zanimljivo mesto za posetiti ali uvek bude bez imalo atmosfere, potpuno genericko - ono u cemu omanu svi ostali developeri koji pokusavaju da kopiraju GTA formulu.
Sledeci korisnik se NEzahvaljuje korisniku goranmax na beskorisnoj i zlonamernoj poruci:
NaL-Ra(13.6.2014)
NaL-Ra je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2014, 12:05   #147
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
rendzer25 kaže: Pregled poruke
a Mentl DX 12 su cist marketing i navlacenje da se kupi nova serija grafickih.
Vidi se da nisi probao Mantle. Da nije njega bilo, verovatno bih mislio da mi treba jaci procesor i otisao da ga kupim, a ovako nisam.. A i nije da sam nesto pri parama..
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2014, 13:43   #148
Biggus Dickus
Član
 
Član od: 17.5.2011.
Poruke: 94
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 31 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Videcemo kako ce ispasti. Posle GTA IV na PC su jos izbacili L.A Noire i MP3, a obe igre su mi fantasticno radile.

Jos kad bi izbacili i RDR port na PC... igru prosto nisam mogao zavrsiti na PS3 koliko lose mi je radila. Nisam neko ko mora da igra svaku igru na 1080p i 60 frejmova i na najvisim podesavanjima ( grafika mi je najmanje bitna stavka u igrama, prvo idu gameplay i prica ) ali ipak igrati RDR na 640p i skoro konstantno ispod 30 frejmova je bilo pravo mucenje.
Rizikujem da me rastrgnu hard kor Gta fanovi sto poustujem u ovoj temi, ali potajno sam vise prizeljkivao RDR port
Biggus Dickus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2014, 14:24   #149
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
NaL-Ra kaže: Pregled poruke
Sledeci korisnik se NEzahvaljuje korisniku goranmax na beskorisnoj i zlonamernoj poruci:
NaL-Ra(13.6.2014)
Slusaj, ja ti se duboko izvinjavam ako sam ti povredio i uvredio Watch Dogs, a pogotovo ako sam povredio tvoja osecanja jer mi to nije bila namera.

Ja sam samo istakao (izgleda ne dovoljno jasno i diplomatski) da sve ostale igre koje prate tu formulu open-worlda u poredjenju sa Rockstarovim pate od nedostatka onog "neceg" sto ih automatski svrstava u drugu klasu mozda cak i nize. Cinjenica je da je R* uspostavio standarde za ovaj tip igara i podigao lestvicu veoma visoko, ali mnogi izdavaci koji su sigurno puni para pokusavaju da ugrabe deo kolaca jeftinim kopiranjem forme ne ulazuci ni centa u neke veoma bitne stavke. Mozda nekome ne smeta naravno i to je u redu.

Samo gledanje onog prvog skriptovanog trejlera ostavlilo je meni utisak Assassin's Creed-a medju zgradama i sa automobilima uz nekoliko izmena u gameplayu i koliko vidim po review-ovima i utiscima to nije daleko od istine - nisam igrao igru ali smatram da se za dobrim konjem prasina dize a nesto je ne vidim. (Disclaimer!: Izvinjavam se ljubiteljima AC fransize ako neko ovo shvati licno, nije mi bila namera da povredim icija osecanja, meni se veoma svideo AC 2).

Ja sam na mnogo mesta rekao, slavicu dan kada neko skine R*-u krunu sa glave i izbaci kvalitetan naslov koji po kvalitetu i posvecenosti bude bar na uporedivom nivou.
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2014, 16:51   #150
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
Biggus Dickus kaže: Pregled poruke
Rizikujem da me rastrgnu hard kor Gta fanovi sto poustujem u ovoj temi, ali potajno sam vise prizeljkivao RDR port
Pa hajdemo onda zajedno, onako junacki, posto sam i ja isto prizeljkivao
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Atwa013 (14.6.2014), Biggus Dickus (14.6.2014)
Stara 14.6.2014, 17:20   #151
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Pa hajdemo onda zajedno, onako junacki, posto sam i ja isto prizeljkivao
Drž' te se momci, niste sami!

Mislim, drago mi je što GTA V dolazi na PC, uživao sam igrajući je na 360, ali mi je nekako RDR više prirastao srcu.

Ali šta je tu je, samo neka urade optimizaciju kako treba i eto ponovnog uživanja.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
Atwa013 (14.6.2014), Biggus Dickus (14.6.2014), pentraksil (14.6.2014)
Stara 14.6.2014, 17:42   #152
Biggus Dickus
Član
 
Član od: 17.5.2011.
Poruke: 94
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 31 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Nemojte da ih provocirate, vidite da nas popreko gledaju i spremaju drva za potpalu
Biggus Dickus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2014, 17:48   #153
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

I ja se pridruzujem. Jedva cekam GTA, ali vise bih se radovao RDR-u
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
Biggus Dickus (14.6.2014), pentraksil (14.6.2014)
Stara 14.6.2014, 17:52   #154
NaL-Ra
Banned
 
Član od: 11.4.2012.
Poruke: 114
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 53 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Od WD sam odustao posle 4 misije, a GTA serijal smatram omiljenim. Ono sto vredja u tvom komentaru je sto je apsolutno netacan, iznosi pretpostavke a ne cinjenice, generican "hate", pogotovo ono za atmosferu, sto moze da kaze samo neko ko je vrlo neobjektivan i nije ni upalio igru. I kao takav zasluzuje strogu cenzuru...
NaL-Ra je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NaL-Ra na korisnoj poruci:
Biggus Dickus (14.6.2014)
Stara 14.6.2014, 17:53   #155
Srdjan Novitovic
Veteran
 
Član od: 30.10.2007.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 708
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 92 puta na 59 poruka
Određen forumom Одг: Re: GTA V za PC

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
I ja se pridruzujem. Jedva cekam GTA, ali vise bih se radovao RDR-u
+1 Mnogo bih voleo da su najavili RDR za PC
Srdjan Novitovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2014, 10:49   #156
Cane
Član
 
Član od: 1.5.2006.
Lokacija: Deronje
Poruke: 291
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Cane Slanje poruke preko Yahooa korisniku Cane Slanje poruke preko Skypea korisniku Cane
Određen forumom Re: GTA V za PC

Dobio sam na poklon PS3 i igram GTA5 ali RDR ima neki smek neponovljiv
Cane je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2014, 12:02   #157
UpTrack
Član
 
Član od: 27.5.2014.
Poruke: 32
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 11 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Izlazak GTA 5 za PC su lepe vesti za gejming populaciju. Što se tiče R*, da ne ulazim u tu večitu želju za marketingom i profitom, oni su ipak "subverzivni" element igračke industrije upakovan u proizvod. Koliko god zarađivali, i prodavali igara, najveći adut će im uvek biti satira, subverzija, i kritika pre svega njihovog američkog prostora i načina života (a i globalnih strujanja). Biće sigurno zanimljivo iskustvo GTA 5 na kompjuteru.

U pravu ste za RED DEAD REDEMPTION. Bilo bi fenomenalno da je ovaj biser najavljen za PC. Još kada bi to bilo u vrele letnje dane, uh kakvo bi to iskustvo bilo. Zanima me samo kako bi, ne izlazak igre za PC, mogao da utiče na mogući izlazak drugog dela ove igre (još kada bi život i neki put indijanaca bio glavni motiv priče) za PC. Kakva je praksa inače u tim situacijama? Kada su u pitanju nastavci igre, čiji recimo prvi deo nije izašao za kompjuter, a drugi i treći jesu. Ima li takvih primera. Mali of, ne zamerite.

Desetak godina sam uz forum Sveta kompjutera, ne aktivan u pisanju, ali redovno prisutan čitanjem i zanimanjem.
UpTrack je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku UpTrack na korisnoj poruci:
filpan (15.6.2014), Skenderevo (15.6.2014)
Stara 15.6.2014, 13:29   #158
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
UpTrack kaže: Pregled poruke
U pravu ste za RED DEAD REDEMPTION. Bilo bi fenomenalno da je ovaj biser najavljen za PC. Još kada bi to bilo u vrele letnje dane, uh kakvo bi to iskustvo bilo. Zanima me samo kako bi, ne izlazak igre za PC, mogao da utiče na mogući izlazak drugog dela ove igre (još kada bi život i neki put indijanaca bio glavni motiv priče) za PC. Kakva je praksa inače u tim situacijama? Kada su u pitanju nastavci igre, čiji recimo prvi deo nije izašao za kompjuter, a drugi i treći jesu. Ima li takvih primera. Mali of, ne zamerite.

Desetak godina sam uz forum Sveta kompjutera, ne aktivan u pisanju, ali redovno prisutan čitanjem i zanimanjem.

RDR nije izasao za PC zbog koda izgleda. Koliko sam ja shvatio, kod je bio toliko zamrsen i katastrofalan da je jedva radio i na konzolama. Igrajuci igru na konzolama moze da se vidi da je igra dosta nestabilna, nije to nista strasno, ali zamrzavanja, pad u slikama nisu bili strani. R* zaista nije znao da ce igra biti uspeh, nisu zeleli da rizikuju i sa PC verzijom (imajuci u vidu stanje GTA IV, ko zna kako bi RDR izgledao da je izasao par meseci nakon konzola). Mislim da ima istine u toj prici oko koda, R* zna da bi izlazak na PC povecao prodaju jos vise. Mislim pogledaj Alan Wake, igra se ma PC-ju za kratko vreme prodala vise nego na konzolama...i to dve godine nakon originalnog izlaska. RDR je drugi deo serijala, s tim sto nisu povezi (koliko ja znam).
Primera nastavaka ima:
Recimo Dark Souls....iako nije bas direktan nastavak Demon Souls-a ipak je njegov naslednik. Metal Gear serijal je recimo skoro dobio igru na PC-ju (Revengeance, nije bas direktan nastavak ali svakako su povezani). Razmislja se i o novom Phantom Pain-u. Jos jedan primer je The Darkness....drugi deo postoji na PC-ju, dok je prvenac samo na konzolama. Mozda primer moze biti i Witcher serijal, original je bio samo na PC-ju, nastavak je izasao i za konzole.

Razlog neizlaska jedino moze biti neisplativost ili dogovor izmedju R* i Mikrosofta. Ali ipak mislim da je to problem oko kodovanja, jednostavno ne verujem da bi R* zanemario toliki potencijal ove igre na PC-ju tek tako.

Ne znam, ja se i dalje nadam jer mi se igra bas dopada....ima indikacija da moze da se pojavi konacno i na PC-ju: Listing na Mikrosoftovom sajtu (iako je navodno greska, ipak treba dozvola R* i glavnih na sajtu da se uopste bilo sta pojavi tamo), pa onaj famozni oglas za PC programera (iako je to bilo uglavnom za GTA V, u oglasu se pominje rad na vise igara sto vec dostupnih, sto Next Gen naslova) itd. Mada od toga izgleda nema nista, ja planiram da odigram na konzoli nekako u skorije vreme, ne mogu da cekam vise . Valjda ce da se smiluju pa cemo igrati treci nastavak na PC-ju....

U svakom slucaju, izlazak GTA V na PC je svakako odlicna vest, iako sam vise prizeljkivao RDR.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Sh0m1 (15.6.2014), UpTrack (15.6.2014)
Stara 15.6.2014, 14:12   #159
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Ja bas sad uzeo da pikam RDR opet posto sam nabavio PS3, opet. Jedna od najboljih igara prethodne generacije. Treci put je igram i nije mi dosadna ni malo, cak je cenim jos vise zbog svega sto je izaslo u poslednjim godinama. Stvarno velika steta sto ovaj naslov mozda nikada nece biti moguce igrati na PC-u.

Mada ko zna, ako GTA prodje kako mislim da ce proci, R* ce u potpunosti preispitati svoju dosadasnju politiku sa PC-em. Mozda vide da im se isplati da izbace i RDR, pa makar morali od nule da pisu taj kod.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2014, 14:34   #160
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Ja se izvinjavamn za off pitanje, ali da li je ovaj "Mantle" neka vrsta novog rada graficke kartice i samo trebam da updejtujem graficku posebnim driverom il je to neka nova graficka kartica s sposobnosti za "Mantle" rad?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com