Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.10.2014, 0:04   #21
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Dron - bespilotne letilice na daljinsko upravljanje i snimanje

Ladno sam upozoravao da nam treba lovac presretač za dronove prije dva mjeseca, ah ahaha ha
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2014, 0:35   #22
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Dron - bespilotne letilice na daljinsko upravljanje i snimanje

fighter


Pretpostavljam da bi se moglo improvizovati i neko naoružanje
Inače, preskup sport.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2014, 8:01   #23
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Dron - bespilotne letilice na daljinsko upravljanje i snimanje

Neki strucnjak rece da dronovi mogu elektronski da se ometaju?! Izgleda da ne moze!
Reko ja, mreza za zastitu poljoprivrednih kultura je zakon. Sa zemlje moze kako 'oces. Izgleda da buduci telohranitelji moraju da dezuraju i kao pvo u kucnoj radinosti.
Dopada mi se scena iz cini mi se Epizode II kad dronovi spijuniraju kroz prozor stanje u prostoriji i kad pokusavaju da likvidiraju Padme.
Radujem se buducem eksploatisanju ovih spravica naravno u pozitivne svrhe poput pokusaja Amazona da dostavlja posiljke ali isto tako bice i teska borba protiv njih kad se namerace neku nesrecu da naprave.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2014, 21:19   #24
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Dron - bespilotne letilice na daljinsko upravljanje i snimanje

Citat:
jojkic kaže: Pregled poruke
A naravno pitajte i ovde na forumu, šta Vas zanima pa ću pokušati da objasnim, za stvari naravno koje znam
Evo ja imam pitanje, kad si se već ponudio
Koliko ovakve naprave mogu da se udalje od upravljača? Šta se desi kad se previše udalje, padnu pretpostavljam?
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2014, 20:13   #25
jojkic
Novi član
 
Član od: 9.5.2013.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Dron - bespilotne letilice na daljinsko upravljanje i snimanje

Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
Evo ja imam pitanje, kad si se već ponudio
Koliko ovakve naprave mogu da se udalje od upravljača? Šta se desi kad se previše udalje, padnu pretpostavljam?
Evo ovako model Phantom FC 40 , ima domet u dva moda
do 300 m (EU regulativa) i do 500 m ( USA regulativa) preko daljinskog upravljača

Phantom 2 mislim da ima domet do 1 km

U idealnim uslovima, na otvorenom bez prepreka izmedju daljinskog i letilice

Dizajnirani su da nose tezinu male kamerice tipa GoPro i stabilizatora kamere tj. gimbal zajedno tezine do oko 300 grama

Svako dodavanje tezine skraćuje drastično vreme leta, a Phantom FC 40 (i Phantom 1) je vreme letenja oko 5 - 8 minuta , dok je vreme letenja Phantom 2 oko 20 minuta .

To su jednostavno gledajući 4 elektro motora, baterija i kutijica sa procesorom koja uskladjuje vrtenje motora, i sve to spakovano u kućište

Svi modeli Phantoma imaju i ugrađen GPS prijemnik i u slučaju gubitka signala sa daljinskim upravljačem, ili baterijom na minimumu bi trebalo u zavisnosti kako su podešeni da:
1. Vrati se sam na mesto poletanja (ako je dobro uhvatio GPS signal)
2. Polako smanjivanjem gasa sleti na ono što je ispod

To je u teoriji. Najveći problem kod DJI Phantoma je što je jako lako njime upravljati u GPS modu, sam održava visinu, stoji u mestu pomakneš palicu on leti gde treba itd ... Ali iza toga stoji gomila proračuna da se sama letilica održi u vazduhu. A GPS, ko GPS nije uvek pouzdana stvar, pa se dešava ljudima i da Phantom sam odleti negde u trenutku, a da ne stignu ni da mu mahnu za oproštaj , tzv flyaway efekat. Postoji šala, da verovatno krene put Kine u fabriku gde je proizveden, jer su mu tamo Kinezi ugradili GPS kordinate
Drugo jako voli vodu. Tako da treba izbegavati letenje iznad vode, jer kad bućne , tone ko cigla

Jednostavno čudna je ta Phantom igračka, dizajnirana da ga može prosečan Amer kupiti, izvaditi iz kutije, poleteti , ali isto tako se i jako brzo skuca u drvo, ili zid , pa se kupi novi ...
Za nas (a i svakog normalnog), ipak je potrebno dobro znati njegove karakteristike, biti oprezan, i uvezban to jest znati šta može a šta ne. Jel opet ću ponoviti, sve što leti, to i pada
jojkic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2014, 20:17   #26
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Dron - bespilotne letilice na daljinsko upravljanje i snimanje

Hvala na obrazloženju
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2014, 20:45   #27
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Dron - bespilotne letilice na daljinsko upravljanje i snimanje

Citat:
jojkic kaže: Pregled poruke

SVE ŠTO LETI, TO I PADA !!!


Kako se zove zastava koja je bila na dronu? Dronjak.
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2015, 12:33   #28
jojkic
Novi član
 
Član od: 9.5.2013.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Dron - bespilotne letilice na daljinsko upravljanje i snimanje

Evo još dva nova snimka.
Ovoga puta rađeno sa gimbalom (uređaj za stabilizaciju kamere u letu Zenmuse 2 ose, i GoPro Silver 3+ kamerom

Industrija snimak iz vazduha

Industrija ne radi odavno, a tržni centri (u pozadini) rade.
A dokle ?



Beogradsko naselje Mirijevo

Novi i kvalitetniji snimak beogradskog naselja Mirijevo iz vazduha


jojkic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2017, 21:16   #29
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Dron - bespilotne letilice na daljinsko upravljanje i snimanje

Ovo je veliki necro, izvinjavam se, ali je tema kako ja vidim jedina pogodna za moje pitanje - da ne otvaram novu.

Moguce je da ce mi trebati dron za snimanje. Na njega bi stavio neku akcionu kamericu (ne GoPro, preteruju sa cenama), a za sam dron ne bih davao vise nego sto treba.

Konkretno pitanje je, na primer, potrebno mi je da dronom mogu da snimam automobil u pokretu. To bih mogao da radim ili iz samog automobila ili napolju, dakle, ne mora da bude automatizovan ako nema potrebe za tim. Kolika je sansa da snimim normalan video, bez cimanja i ispadanja iz kadra, da li sve to zavisi od pilotskih sposobnosti ili je prosto nerealno ocekivati to od drona koji nema automatsku stabilizaciju ? Sta bi mi trebalo za ovaj poduhvat? Naglasavam, ne mislim na snimanje sa 200 metara, vec relativni close-up, pracenje sa 15-30 metara.

Dodatni mount za stabilizaciju kamere je opcija.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Snimanje igara za Amigu na VHS kasete DeCoy Stare igre 12 11.8.2017 21:25
Gledanje online filmova uz prevod na srpskom Parsifal Video/TV softver 23 24.5.2012 15:38
[Monitor] BenQ G2420HD Aibo Opisi, recenzije i testovi 31 6.4.2011 15:04
Problem prilikom povezivanja TV-a na komp... Razial Video/TV softver 3 14.4.2009 22:24
Kako nastaviti snimanje na DVD+RW medjiu? Maverick78 Nosači podataka 13 19.1.2007 5:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com