Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.11.2006, 18:57   #61
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Dobro, ajde, 100% učesnika ove rasprave se slaže u pogledu "Velikog brata" sa Kuzmom. Ja bih hteo da skrenem pažnju na njegovu karakterizaciju onih kojih u VB-u učestvuju i koji ga gledaju ("onaj polusvet" ). Mislim da je i ovde preterao. Ne znam ništa o učesnicima ovog reality show-a ali nagađam da je u pitanju sirotinja kakve u Srbiji ima par miliona, spremna da proda i svoj privatni život za novac. I nema nikakve svrhe osuđivati one koji to gledaju. Savremeno društvo je i onako u suštini voajersko (pogledajte samo šta izlazi po kioscima) a Srbija je jedna prilično zaostala, siromašna zemlja za mnogo polupismenog, priprostog sveta. Ta populacija gleda "Velikog brata" kao što gleda sav onaj šund sa televizije, ali to radi prosto jer ne zna za bolje. Ako neko raste u polupismenom okruženju za koje su pojam kulture Ceca i Grand parada, gde je "Skandal" jedina literatura a Internet služi za pristup XXX sadržajima, onda su to granice njegovog sveta. Niko tu nije ni kriv ni zaslužan što voli da gleda "Velikog brata" i ne shvata da to baš i nije u redu.

I teško da će to da se promeni u budućnosti, ma koliko neko diskutovao na forumu.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 20:31   #62
_I_V_I_C_A_
Novi član
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: mirno_mesto_za_odmor
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Big Brother se nekom dopada nekom ne.Kolumna je zabavna i to je sve,ne zelim da izvlacim nikakav zakljucak o necemu o cemu vec imam misljenje.
Moje pitanje Kuzmanovicu bi bilo:
Zasto cela televizija i svi njeni novinari ispadaju losi zbog jedne emisije kao sto je Big Brother,kada su o tome odlucili "oni odozgo" kojima je profit na prvom mestu?Ako tako gledas na stvari,analogno tome bih mogao da postavim pitanje zasto se u Svetu Kompjutera reklamira "Nacionalni Dnevnik" televizije Pink i okrivim celu vasu redakciju za to.Sta bi bilo sledece,da u casopisu koji se bavi kompjuterima primite reklamu za Bony uloske na 4 cele strane ukoliko neko kesira lovu za to?
_I_V_I_C_A_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 20:33   #63
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Б92 и Велики брат

Да којим случајем могу, пољубио бих у ******************************** Кузму. Свака част на врхунском тексту.

P.S.
Једин од ретких текстова вредан помена у новом броју.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 20:35   #64
Bansek
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 377
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 26 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bansek Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bansek Slanje poruke preko Skypea korisniku Bansek
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Citat:
oluja kaže:
Off topic, čisto da ne bude nesporazuma. Reklama za Pink nam je nametnuta zato što su oni platili oglašavanje u svim politikinim časopisima. Kolumna je u vreme "primanja" te reklame već bila napisana. Ako vam smetaju reklame tog tipa slobodno otvorite novu temu, ali nemojte ovde da raspravljamo o tome.
Mozda Off topic:
-Bas o tome se ovde i radi: novac diktira sadrzaj. Mozda i Veran Matic ne voli BB, ali voli parke, kojih, elem nema bez gledanosti.... Koliko mogu da primetim vecina nasih glumaca snima na pinku neke zljs niskobudzetne serije.
-U svetu igara: Bez obzira iz koje zemlje dolaze FPS i RTS igre (uglavnom) imaju za temu Amere kao oslobodioce sveta - sve to zbog para i distributera...
-Sto se reklamiranja tice: pa doskora smo imali situaciju da se na pinku u sred bela dana reklamiraju hotline telefoni.Blok reklama kojim prekidaju film je toliki da i zaboravis sta si poceo da gledas.....
-Oglasi u SK-u: OK su kompjuterski oglasi, ali na svakoj II strani, mnogo je kume.A i ovo reklamiranje jakni,patika,TV emisija,...mislim stvarno...Gde to vodi?
Bansek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 20:38   #65
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Citat:
Bansek kaže:
Mozda Off topic:
-Bas o tome se ovde i radi: novac diktira sadrzaj. Mozda i Veran Matic ne voli BB, ali voli parke, kojih, elem nema bez gledanosti.... Koliko mogu da primetim vecina nasih glumaca snima na pinku neke zljs niskobudzetne serije.
-U svetu igara: Bez obzira iz koje zemlje dolaze FPS i RTS igre (uglavnom) imaju za temu Amere kao oslobodioce sveta - sve to zbog para i distributera...
-Sto se reklamiranja tice: pa doskora smo imali situaciju da se na pinku u sred bela dana reklamiraju hotline telefoni.Blok reklama kojim prekidaju film je toliki da i zaboravis sta si poceo da gledas.....
-Oglasi u SK-u: OK su kompjuterski oglasi, ali na svakoj II strani, mnogo je kume.A i ovo reklamiranje jakni,patika,TV emisija,...mislim stvarno...Gde to vodi?
Politika N&M стоји лоше.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 21:35   #66
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Б92 и Велики брат

Citat:
DukeofSerbia kaže:
Да којим случајем могу, пољубио бих у ******************************** Кузму.
Koji način da se izrazi poštovanje?! Da sam na Kuzminom mestu, ovo ne bih shvatio kao kompliment...
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 21:40   #67
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: 11/2006 „/spit”

Ja volim da gledam Velikog Brata.Gledam ga iz ciste radoznalosti.Nisam neki perverznjak da gledam stalno vec u normalnim dozama(jedino ne mogu da svarim glas velikog brata).
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2006, 8:58   #68
firefly
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 408
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Procitah jutros sta je Kuzma napisao pa se pitam;
Zasto pljuje "Big Brother",jer koliko zna desavanja u kuci ispada da i on to gleda redovno.

ALI ZA B92 JE APSOLUTNO U PRAVU!!!
firefly je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2006, 10:20   #69
shin-bojan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 359
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 76 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shin-bojan
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Tek sada sam skontao reklamu za Nacionalni dnevnik u SK.
Sva sreca pa se sa druge strane nalaze sifre, pa mi nije bilo tesko da iscepam stranicu....
shin-bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2006, 11:29   #70
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Citat:
King Arthur kaže:
Sto se tice b92, ja ih puno cenim ali ovaj potez sa Velikim br je teska greska (samo moje misljenje). Pa sad, jeb..a ako se ne slazem sa vasim misljenjem .
koja glupost!!! kako moze da im bude greska kad je to najgledanija stvar u zemlji??? cija gledanost je nadmasila sve dosadasnje rekorde???
ni ja ne volim "sve za ljubav" na pinku koja mi je najgnisnija ali sta mozes kad ima ljudi koji je vole i ta emisija se prodaje dobro a svidjala se meni ili ne pa ko mene uopste pita niko me ne prisiljava da je gledam i uopste mi ne smeta sto se emituje. Isto kao sto Kuzma SK-u povecava rejting pljujuci BB tako Svet sebi povecava rejting hvaleci isti i pisuci o njemu i "ukucanima".
SVAKO DRZI SVOJ DALJINAC U SVOJIM RUKAMA
svaka novina kao i svaka emisija na TV a nekada i cele TV stanice imaju psiholoski profil ljudi koje animiraju i to je potpuno normalna stvar, nismo i ne mozemo a i ne trebamo svi biti isti. neko ima svoj zivot a neko cita Svet i gledajuci BB i sapunice se unosi u zivot nekog drugog jer svoj nema.
spaunice se prikazuju da bi ljudi koji nemaju zivote gledali lazne zivote drugih ljudi citat iz nekog filma
Bond_007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2006, 15:14   #71
rogehpelb
Član
 
Član od: 21.11.2005.
Poruke: 165
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 21 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Skoro ne bi ni komentarisao da mi nije dosadno... Ja licno ne gledam the VB (eto pogledao sam 5min i onda sam okrenuo glavu na drugu stranu u zgrazavanju...) mada sam oduvek sanjao da nekako ga pretvorim u neku vrstu bolesne parodije samog sebe (Nesto kao Saw meets BB)... Ali stavljeno na stranu, kakve ovo veze ima sa igrama? Prosla tema je imala kakve takve dodirne tacke (kuzma je utripovao da je popaj a da su igre njegov spanac), ali ovo... Jer kuzma odlucio da napravi pauzu od kompa pa se okrenuo tv-u kao utesi? Ovo bi bilo skroz u redu da se kolumna zove Ja, Kuzma a ne Ja, Igrac...

IMO kuzma ceka na burning crusade pa da ponovo nastavi razglabanje o WoW-u i njegovoj zavisnosti od pomenutog.
rogehpelb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2006, 15:28   #72
Tornado
Član
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 366
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 65 puta na 50 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Tornado
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

KUZMO . sada barem znam da nisam jedini
Tornado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2006, 15:44   #73
shin-bojan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 359
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 76 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shin-bojan
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Citat:
Bond_007 kaže:
spaunice se prikazuju da bi ljudi koji nemaju zivote gledali lazne zivote drugih ljudi citat iz nekog filma
Uobicajena zabluda. Pokusacu da iskopam link koji to demantuje...
shin-bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2006, 16:03   #74
rogehpelb
Član
 
Član od: 21.11.2005.
Poruke: 165
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 21 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

shin-bojane to je citat iz filma kao i "Hail to the king" to se ne demantuje, to sluzi kao cista zezancija... Ali bi stvarno voleo da vidim kakvo ces to istrazivanje/citat da iskopas. Nesto od Ajnstajna na tu temu??
rogehpelb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2006, 17:18   #75
Grabulja
Novi član
 
Član od: 17.10.2006.
Lokacija: Stan
Poruke: 19
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Slazem se sa Bondom_007. Sve je krajnje jednostavno... A i dosta mi je pljuvanja i od strane likova na Forum-u, a i od Quzme...
Ne, zaista, OK je pljuvati AMD, Telekom, igre sa tematikom WWII. Evo vec nekoliko brojeva (imajte na umu da je jedan broj = mesec dana!) textovi su cisto pljuvanje. Ne moraju textovi da budu vezani za IT scenu; poenta je da bih voleo neku konstruktivnu temu, neku koja bi umesto "/SPIT" imala neki planski naslov. A mozda cak i pisala o nekim buducim planovima, problemima mladih i talentovanih ljudi... Bila je davno takva tema, sustina je bila: "Bez'te odavlen".

P.S. Nemojte da me shvatite pogresno - ja ZAISTA cenim Qzmin rad i svidja mi se nacin na koji razmislja o nekim temama... Dobro, priznajem: PRVO PROCITAM NJEGOVU KOLUMNU
Grabulja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2006, 19:46   #76
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Veoma tacan tekst(prvi deo), dok je drugi deo urnebesna Qzma komedija!
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2006, 19:49   #77
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

I ja prvo procitam kuzmin tekst.. Ajde da se dogovorimo svi da uradimo upad u redakciju i vodimo kuzmu na pivo.. A ovi ucesnici sto su pristali da ih ZATVORE i da ih NADGLEDAJU zbog para su stvarno dno naseg drustva..
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2006, 20:28   #78
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Citat:
Sale013 kaže:
A ovi ucesnici sto su pristali da ih ZATVORE i da ih NADGLEDAJU zbog para su stvarno dno naseg drustva..
Malo preteške reči,jer svoju privatnost ne izlažu samo u "Velikom bratu",već i u niz emisija na RTS i Pinku(Svadba na 1 kanalu,oni jadnici na Pinku što se susreću sa davno izgubljenim rođacima ili ljubavnicima,i ono kad zamenjuju žene).Kada pogledam razne paćenike u ovim emisijama na RTS i Pinku kada prodaju najprizemniju patetiku pred kamerama,"Veliki brat" je u odnosu na njih umetnost.
"Veliki brat" je svakako glupa emisija jer kao takva nema nikakvu konkretnu radnju,ali nije ni blizu po gluposti raznim razmenama žena i svadbama na RTS-u i Pinku.B 92 je kroz "Veliki brat" prezentirao čist i originalni koncept reality programa,a gledaoci imaju priliku da gledaju isto ono što su ranije radile tv stanice u Holandiji,Nemačkoj i SAD,a ne još gluplje surogate kao na RTS-u i Pinku.
Zato me čudi toliko obrušavanje na b 92 i "Velikog brata" kada nam još gori i gluplji reality program serviraju Pink i RTS,svi nešto napadaju b 92,a ipak je u pitanju privatna stanica kojoj je najbitniji profit,a niko ni da gukne što naš nacionalni javni servis troši naše pare na još gluplje programe i takmiči se u kičeraju i primitivizmu sa Pinkom i b 92.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2006, 20:37   #79
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Citat:
paterfamilias kaže:
Kada pogledam razne paćenike u ovim emisijama na RTS i Pinku kada prodaju najprizemniju patetiku pred kamerama,"Veliki brat" je u odnosu na njih umetnost.
Uopste se ne slazem. Kao neko ko je nevoljno bombardovan Velikim bratom, odgovorno tvrdim da u toj emisiji ima ubedljivo najvise gluposti, narocito u tzv. zadacima Velikog brata. Ocaj...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2006, 20:41   #80
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Ukratko rečeno, domaća televizija je užas živi.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Battlefield 2142 (igra meseca 11/2006) Hitman47 O igrama uopšte 23 13.11.2006 11:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com