Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.9.2022, 9:12   #1
Muad Dib
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 44 puta na 40 poruka
Određen forumom Crn ekran sa drajverima bez drajvera radi normalno

U pitanju je neki stari Acer sa nvidia geforce 8600M GT 512MB. Do pre par dana je radio normalno. Šta se sad dešava, čim se podigne Windows 7 (reinstaliran sveže) učita sve procese i posle oko 1 minuta se ekran zacrni. U safemode radi normalno, uđem deinstaliram nvidia drajvere i stavim Windows-ove generičke i podignem normalno Win 7 i sve radi normalno, probam opet sa nvidia drajverima, posle instalacije restart i problem se vraća. Probao sam sa drajverima iz windows update i iz snappy driver programa, isto.
Neka ideja?
Muad Dib je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2022, 9:37   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Crn ekran sa drajverima bez drajvera radi normalno

ne valja grafička ili probaj starije drajvere..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2022, 13:02   #3
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Crn ekran sa drajverima bez drajvera radi normalno

Citat:
Muad Dib kaže: Pregled poruke
U pitanju je neki stari Acer sa nvidia geforce 8600M GT 512MB. Do pre par dana je radio normalno. Šta se sad dešava, čim se podigne Windows 7 (reinstaliran sveže) učita sve procese i posle oko 1 minuta se ekran zacrni. U safemode radi normalno, uđem deinstaliram nvidia drajvere i stavim Windows-ove generičke i podignem normalno Win 7 i sve radi normalno, probam opet sa nvidia drajverima, posle instalacije restart i problem se vraća. Probao sam sa drajverima iz windows update i iz snappy driver programa, isto.
Neka ideja?
8600M GT ima problema sa novijim apdejtima za windows 7.
Ono sto mozes da uradis je da reinstaliras windows i da postepeno dodajes apdejte. Ne bih isao na novije od 2018 godine. Neke apdejte neces moci da deinstaliras cak ni ako se vratis na stariju restore tacku pa instaliraj apdejte vrlo pazljivo.
Ako ti je to neprihvatljivo uvek mozes da probas neki linux distro.
Windows 8.1 je donekle resenje ali ni sa njim neces imati superstabilan operativni sistem.
Ako ti sistem radi stabilno sa windowsovim drajverom (to jeste zapravo nVidijin drajver) a apdejtovan je budi srecan sto je tako i ne pokusavaj da instaliras nVidijin drajver. Microsoft se svojim novijim apdejtima efektivno po..njao na skoro sve starije nV graficke kartice (256 MB i neke od 512 MB), kao i na Intel 3100.
Naravno, uvek postoji i mogucnost da je graficka na putu u vecna lovista ali mislim da to kod tebe nije slucaj.

Poslednja ispravka: Laskaris (30.9.2022 u 13:12)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2022, 13:16   #4
Gadoguz
Veteran
 
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Crn ekran sa drajverima bez drajvera radi normalno

Neki će sada reći da nisam upravu, ali pričamo o kartici koja košta od 3eura pa na dalje, koju je vrijeme pregazilo odavno(još koja godina pa punoljetna) i samo će na XP-u raditi kako treba, i koja je poena cimati se radi li ne radi, pa onda tražiti ne postojeće drajvere da radi na "novim" operativnim sistemama, koja bi bila svhrha takvog računara sve i da proradi?
Gadoguz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2022, 13:20   #5
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Crn ekran sa drajverima bez drajvera radi normalno

O, takav laptopcic je jos uvek sposoban za office posao, za nezahtevan surf, gledanje filmova, igranje starijih igara i sl. Desktop kartica i kosta mozda 3 eur, ali ovo je laptop verzija iste - naravno da se moze i menjati ali to je ipak komplikovaniji proces nego na desktopu.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2022, 13:27   #6
Gadoguz
Veteran
 
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Crn ekran sa drajverima bez drajvera radi normalno

još gore ako je laptop, Imam ja sličan kući i znam vrlo dobro za što je sposoban za gubljenje živaca samo XP i to je to evenutalno deki linux distro, doduše kod mene je HDD u njemu, vijerovatno bi situacija bila bolja da se ubaci SSD, ali to se ne isplati po meni. Pravi, krpi, gubi živce...
Gadoguz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2022, 13:31   #7
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Crn ekran sa drajverima bez drajvera radi normalno

Posto sam hardver entuzijasta-freak imam nekih 20-ak starijih notebook racunara i na njima testiram sve zivo: hardver, softver, operativne sisteme.. Porodicni zivot mi je taj hobi prilicno potisnuo pa se ne bavim mnogo njime sada. Imam i notebook sa 8600M GT pa ne pisem napamet. Naravno da nije sposoban za neka cuda ali nije bas sasvim bespomocan. Za nezahtevne zadatke je OK, ako se ne trazi puno.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2022, 15:41   #8
Muad Dib
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 44 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Crn ekran sa drajverima bez drajvera radi normalno

Hvala na odgovorima. Da, verovatno je povukao neki win apdate i on je usr@ao motku.
Radi sa win generičkim drajverima normalno
Muad Dib je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa drajverima Markidjanii Kvarovi 5 4.10.2018 11:37
Prelaz sa nVidije na Ati, dubioza sa drajverima Uros TSI Grafika 148 30.1.2014 16:11
Problem sa grafikom EbonKnight Kvarovi 8 3.5.2013 22:30
Problem sa Wireless-om, konekcija ne radi selmaa Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 25.2.2013 20:27
PC gubi vezu sa ruterom (ne radi net, LAN) star-duster Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 26.2.2011 23:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com