Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.9.2006, 0:48   #1
avtobus on the run
Član
 
Član od: 17.2.2006.
Lokacija: munze konza village
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 28 puta na 23 poruka
Određen forumom Safecracker

za okorele avanturiste evo neka probaju SAFECRACKER
Upravo sam naletio na nju i radi se o tome da je kuca puna "sefova' raznih vrsta i stvar je u tome da se svi pootvaraju kako se napreduje po nivoima,naglasavam "sefovi" tj zagonetke raznih vrsta, boja, znakova, zvukova .....lupetam...
dakle zagonetke i samo zagonetka a nisam primetio neku bitnu pricu ako i uopste postoji prica...
brain gym
avtobus on the run je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 14:25   #2
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Safecracker

E, secam se tako necega, citao sam opis u SK za tako neku igru ali pre dosta godina, jel to ta igra? Gde si to naso?
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 15:58   #3
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Safecracker

Citat:
Nash Knight kaže:
E, secam se tako necega, citao sam opis u SK za tako neku igru ali pre dosta godina, jel to ta igra? Gde si to naso?
Verovatno nije mislio na Safecracker iz 1997 godine, vec na novu igru SAFECRACKER: The Ultimate Puzzle Adventure
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2006, 14:17   #4
avtobus on the run
Član
 
Član od: 17.2.2006.
Lokacija: munze konza village
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 28 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Safecracker

da da, Shlaymara je u pravu...
a 'de sam naso'....!?
kuco sam u google... "safecracker torrent"
ozbiljno:sasvim sam slucajno naletio na recenziju na sajtovima za avanture itd, je@emli$a ako znam kao sam nabas'o na igru

p.s. Shlaymara dobio si odgovor na gmail
avtobus on the run je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2006, 23:23   #5
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Safecracker

Upravo sam je "narucio".Isprimao me Macedonic sa onim tesktom...IQ kompleksi...
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2007, 15:49   #6
kali
Član
 
Član od: 4.8.2006.
Poruke: 44
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Safecracker

pozdrav
igram igricu i super je samo malo teza za mene ali mi nisu i neke stvari jasne kad udjem kod fontane faqli mi jedan deo gde da ga nadjen i jos kad udjem u sobu sa leve strane imam neki sef kojiu gore ima 4 tockica sa brojevima i dole ima slova koja treba sloziti ali mi nije jasno kako se sa tim radi jasno mi je sta treba da se radi ali mi nije jasno kako sta treba da ukonbinujem da bi radilo hvala valjda sam nekom bio jasan
kali je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 20:47   #7
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Safecracker

Citat:
kali kaže:
pozdrav
igram igricu i super je samo malo teza za mene ali mi nisu i neke stvari jasne kad udjem kod fontane faqli mi jedan deo gde da ga nadjen i jos kad udjem u sobu sa leve strane imam neki sef kojiu gore ima 4 tockica sa brojevima i dole ima slova koja treba sloziti ali mi nije jasno kako se sa tim radi jasno mi je sta treba da se radi ali mi nije jasno kako sta treba da ukonbinujem da bi radilo hvala valjda sam nekom bio jasan
Pa, kad bi stavio bar poneko veliko slovo, zarez i tačku, bilo bi mnogo jasnije
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 21:45   #8
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Safecracker

A u cemu je fora sa onim rotacionim krugovima, na pocetku igre, onaj sef? Ne kapiram ga, sta treba da slozim?
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 0:19   #9
VelisQ
Član
 
Član od: 21.11.2006.
Poruke: 216
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Safecracker

Citat:
Master Neo kaže:
A u cemu je fora sa onim rotacionim krugovima, na pocetku igre, onaj sef? Ne kapiram ga, sta treba da slozim?
A, B, V, G, D, DJ, E, kad je stig'o do E, rek'o : "E, do qrca!" i bacio bukvar.
VelisQ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VelisQ na korisnoj poruci:
Pjanovic (14.3.2008)
Stara 5.1.2007, 0:32   #10
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Safecracker

Provalio sam, jos par sefova i presao sam igru, ima par teskih, ovo ostalo, smejurija... Onaj u podrumu nije toliko tezak koliko je opisan u sk-u. Poz
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2007, 16:41   #11
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Safecracker

Da li neko zna kako treba da izgleda ona slagalica na pocetku. Znam da je jedan deo znak dolara ($) ali neznam ostatak. Help
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2007, 17:57   #12
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Safecracker

Овако нешто ако се добро сећам...

Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ghost na korisnoj poruci:
Game fever (1.9.2007)
Stara 22.7.2007, 19:03   #13
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Safecracker

@ bus u bekstvu

Predlažem ti da sa neta skineš fajl safecracker-2006.uhs (http://www.uhs-hints.com/hints/allhints.php) i upotrebiš ga u UHS Readeru, koga isto tamo možeš da nađeš.

Great nick, by the way!
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2008, 16:49   #14
Mr Money
Član
 
Član od: 25.1.2008.
Poruke: 86
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 7 puta na 2 poruka
Određen forumom Safecracker

Upravo sam skinuo demo igre Safecracker, ali kada pokusam da pokrenem igru pojavi se poruka: Safecracker requires Quick Time. Please install Quick Time from the CD and try again.
Posto ovo nije cd nego samo demo, a u samoj datoteci mi nisu dali ni Quick Time ni DirectX (koji se takodje trazi) skinuo sam sa neta QT 7.4 i kada ga instaliram opet se pojavi ista poruka. Ne znam sta da radim, moze mala pomoc?
Mr Money je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2008, 17:43   #15
Mr Money
Član
 
Član od: 25.1.2008.
Poruke: 86
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 7 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Safecracker

Pa uspeo sam da pokrenem demo, ali celo uzivanje je trajalo svega sat vremena posto je demo Kompanija koja je napravila ovu igru zove se Adventure Company i prave neverovatno dobre avanturisticke igre. Jedna od najintrigantnijih je Evidence: The Last Ritual, a najnovija se zove The Experiment. Pogledajte detalje na www.adventurecompanygames.com .
Mr Money je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2008, 20:56   #16
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Safecracker

Predjoh upravo igru, i solidna zabava za 2 popodneva, naravno za one sa nemalim ajqju-em , uz naravno pomoc walkthrgough-a .

Ukupno postoji 30-tak sefova/zagonetaka (tu naravno ne racunam quake-olike zagonetke - plavi kljuc za plava vrata ), i moram se pohvaliti da sam resio, cek da prebrojim, 20 resenih, a za 10 sam konsultovao walkthrough (sto samo hintove, sto cela resenja). Kad malo bolje razmislim i nisam nesto bio previse uspesan, ~66% realizacije, ma ipak dosta je to golova .

Uglavnom mi nisu problem predstavljale board puzzles (tako se valjda kaze), ali zato je bilo i nekih ubica malih sivih celija. Kada resis onda nabubre, a kada se smoris onda nestaju . Tako da sam jedno 66% pametniji posle ove igre . Ipak jos nedovoljno bistar, xa xa.

Jedan od ubica (sivih celija) je npr, postaviti na sahovskoj tabli 6x6 povrsine, 6 kraljica tako da jedna drugu ne napadaju (dakle ne seku im se "putanje" ni horizontalno ni vertikalno ni dijagonalno). Moze i na 8x8 sahovskoj tabli, ali tada treba postaviti 8 kraljica. No princip je isti. Recimo da sam pogledao prve 3 pozicije, pa sam opet morao da mozgam kako bih nasao preostale 3 odgovarajuce.

Drugi ubica je tzv magicni kvadrat, gde treba poredjati 9 brojeva, tako da daju u zbiru 15 i horizontalno i vertikalno i dijagonalno.
A pocetna pozicija je ova:
.^.^. ^
< 1 2 3 >
< 4 5 6 >
< 7 8 9 >
..v. v. v
Pomeranje brojeva se vrsi tako sto se redovi i kolone pomeraju ulevo i udesno, i na gore i na dole, za po jedno polje pri jednom clicku. Taman namestis npr 2 kolone i jednu dijagonalu da daju zbir 15, hm dzaba je, kad moras sve to da poremetis kako bi namestio preostale, tako da je bilo dzaba kreceno. Ovo za ceo zivot ne bih mogao da resim, jer nije pitanje vremena .

Ima recimo i zagnetka Mastermind (sad ima u TV Slagalici, to je ono pogadjanje 4 simbola, simbol - pogodjen na pravom mestu/pogresnom mestu/bez pogotka, znate vec). Tu recimo nema pomoci u walkthrough, jer je svaki put drugacija kombinacija, ali nije teska zagonetka.

Ima jos dosta prepoznatljivih zagonetki, kao da su sve najbolje zagonetke skuljenje iz svih igara u jednu .

Uglavnom sve sto se pokupi, na ovaj ili onaj nacin je hint za otvaranje mehanizama u sefovima, osim ovih borad puzzles, tu ste prepusteni sami sebi.
Da sa bio malo vise strpljiviji (ah veciti problem u P&C avanturama ) resio bih neke ocite zagonetke (ove non board), no dobro.

Evo recimo setio sam se da nema, muzickih zagonetki, recimo ima jedna svetlosna.


Spoiler za kraj:
A kraj je fenomenalan. Dugo sam deco i penzioneri u igrackim vodama, ali da posle kraja igre, ista iskoci na desktop i otstampa jednu stranicu, to dosad nisam video. I to na koji nacin je otstampa, ma genijalnost.

Svaka preporuka sa moje strane.

P.S. Pre nego sto Zoki i Spatula pocnu da loopaju glavu, da naglasim da u ovom postu nema ni trunke spoiler-a.

Poslednja ispravka: Shlaymara (14.3.2008 u 21:04) Razlog: Ipak ih ima :p
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
Shlaymara (14.3.2008)
Stara 14.3.2008, 21:14   #17
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Safecracker

Citat:
Mr Money kaže: Pregled poruke
...Kompanija koja je napravila ovu igru zove se Adventure Company i prave neverovatno dobre avanturisticke igre. Jedna od najintrigantnijih je Evidence: The Last Ritual, a najnovija se zove The Experiment. Pogledajte detalje na www.adventurecompanygames.com .
Ovi igru je napravio Kheops Studio a The Adventure Company je samo izdavac. TAC je ogranak DreamCatcher Interactive koji je specijalizovan za izdavanje avanturistickih igara. Izdaju igre mnogih razvojnih timova a najpoznatijima su Kheops Studio, THQ, Microïds i Cryo Interactive.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shlaymara na korisnoj poruci:
Pjanovic (14.3.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, kheops, kheops studio, safecracker

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com