Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.4.2007, 17:44   #121
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
Naravno, u ovom slucaju se razumemo i nema mesta zabuni (sigurno niko nece pomisliti da je u pitanju temperatura protoka u sekundi), nego "K" je oznaka za kelvin i vec je zauzeta (a mislim da je fizika sve samo ne neodredjena).
Vidi, merna jedinica za kilobajt koristi onaj isti "kilo" termin (vrednost na kubni) koji si gore naveo, ali bez obzira na to, kod ove oznake sve više postoje trendovi da se ista ogradi od SI međunardno utvrđenih oznaka mernog sistema. Štaviše, postoje tendencije da se kilobajt upravo piše samo sa velikim "k", dakle kao KB, što uglavnom i jeste slučaj - danas se u velikoj meri nailazi upravo na oznaku KB, mnogo češće nego li na kB. A što se tiče zauzetog velikog K za temperaturu po kelvinu, to stoji, mada se KB i K teško mogu jedno s drugim zameniti.

Na kraju ostaje da je savršeno pravilno i jedno i drugo, i po pravopisnim i tehničko-mernim predispozicijama jedinica.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 17:48   #122
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
Black Arrow kaže: Pregled poruke
Nemam pojma,ja nisam nasao na nikakav port forwarding opciju u konfiguraciji rutera.

Mislim,koliko sam ja shvatio: prvo treba da se konektujem sa statickom IP adresom i da mi net funkcionise kako treba kao i pre (to mi je najveci problem,jer mi nikad net ne radi iako sve podesim kako pise u uputstvu).Posle toga treba da podesim taj Virtual Server (gde opet imam problema kako da nadjem te sve brojeve koji su mi potrebni).

Pomoc,jer me ovo vec izludjuje...
Ако ти није проблем, окачи слику тог прозора (или више њих) са подешавањима да видимо о чему се ради и где је запело. Овако напамет је тешко било шта рећи, али сам сигуран да ти не треба статичка (мануелно одређена) ip adresa, немој губити време с тим. Код мене је подешено на аутоматик и ради све баш како треба.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 18:17   #123
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Telekom ADSL-om

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Polomio si se više zato što ne postoji dobro uputstvo, a tehnička podrška takođe ne zna da ti pomogne ili "nema vremena".
ne, ovaj put nije bio do toga problem. najveci problem mi je bio da pretvorim dinamicku u staticku IP adresu, pricao sam ti onomad, secas se? naime, cak i kada sam iscackao telekomove DNS-ove na ES forumu, i kada sam sve dobro odradio da pretvorim dinamicku u staticku IP adersu, nisam mogao da surfujem, bas kao i sada Black arrow. onda sam to pokusavao 10x i odjednom je proradilo, ni sam ne znam kako. kada se to odradi, onda se samo prati uputstvo do kraja i ostalo je lako...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 18:23   #124
bladerunner
Drmač kaveza
 
Avatar korisnika bladerunner
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: /dev/urandom
Poruke: 229
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 67 puta na 40 poruka
Wink Re: Problem sa Telekom ADSL-om

Citat:
Black Arrow kaže: Pregled poruke
Jao,pa sam moram sve isto da pricam kao na Benchu
Al' mi te žaooo...

Citat:
Da,download mi ide 75 kB/s a torrenti idu bednom brzinom.U pitanju je sigurno Telekom ADSL paket od 256k,nema sanse da je neki drugi.Uostalom,dok sam podnosio zahtev,potpisivao i pricao o ADSL,u pitanju je bio iskljucivo 256k paket,jer mi vise ni ne treba od toga (a i ne mogu vise da platim).
Tebi je neki smušeni telekomovac greškom uključio 768 kb/s umesto 256 kb/s... Verujem da ti je jako lepo, ali pazi, Telekom je jaaaako za*eban kada su takve stvari u pitanju...
bladerunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 18:28   #125
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Telekom ADSL-om

Citat:
Black Arrow kaže: Pregled poruke
Pa,snasao sam se ja dosta,ali imam jedan veliki problem.Vec pri pocetku tog uputstva moram da se konektujem preko neke staticke IP adrese,kako bi mogao dalje da nastavim.Ali,ja sve uradim kako treba a kompjuter ne moze da ide na net.Posumnjao sam na DNS Servers,ali ne znam kako da te sve brojeve dobijem kako treba,tj. da mogu da povezem komp na net preko staticke IP adrese.
to je i meni bio ogroman problem. kada sam pravilno postavio staticku IP adresu net nije radilo. na portforward.com je pisalo da ako ne radi net da je to najverovatnije do losih IPS-ovih DNS-ova, ali kako sam citao da su drugi ljudi uspeli da forvarduju portove sa njima, znao sam da su DNS-ovi dobri. dakle, posto si siguran da si valjano postavio staticku IP, restartuj sporet, trebalo bi da prpradi...

siguran sam da ce gomili ljudi koristiti:

Telekom DNS:
195.178.32.2
212.200.13.13

@bladerunner: covek ima ugovor i mogu da mu .... njihova je greska, neka je isprave ako hoce, ako nece, ne moraju... samo da covek forvarduje portove vec jednom...

Poslednja ispravka: VojaM (13.4.2007 u 19:07)
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 18:49   #126
kamper
Član
 
Član od: 11.1.2006.
Poruke: 172
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kamper
Određen forumom Re: Problem sa Telekom ADSL-om

Citat:
Mr. Garrison kaže: Pregled poruke
otkud si sada ti iskocio
San mi je da skocim padobranom Imam telekomov 512/128 i realan dow. je 50-55 a up. 10-20 i to kombinacija(istovremeno) p2p i klasicnog skidanja, sto kazuje da nije bas extra kako bi mozda trebalo. Kod torenta mi tri puta veci up. nego dow. sto mi ne smeta. I da pitam a da se ne sta znaci Seeds a sta Leechers?
kamper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 18:53   #127
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
Kako veliko "k"? To je 10^3, "kilo" a oznaka mu je malo slovo "k" (1 kg, 1 km, 1kV ili 1kW)... Ili je to bilo po fizici iz mog vremena
Razlikuj fizičke i informatičke jedinice. Za informatičke jedinice ne važe uobičajena pravila iz SI sistema, čak se može reći da jedinice i nisu tako čvrsto standardizovane.

Reći ću ti ono što je UOBIČAJENO i čega se držimo u "Svetu kompjutera".

B je oznaka za bajt (veliko slovo)
b ili bit je oznaka za bit. Preporučuje se pisati bit da se izbegne zabuna
K je uobičajeni prefiks koji označava umnožak 1024 (ili 2 na deseti stepen)

Prefiks malo k po SI standardu predstavlja umnožak hiljadu 1000. To jeste veoma blizu 1024, ali nije jednako, što obilato koriste proizvođači hard diskova da "ulepšavaju" kapacitet svojih čeda.

Zabunu pravi to što se i u informatici i u fizici prefiks čita "kilo". U svoje vreme vođene su velike debate kako da se to izbegne - predlagano je recimo da se u infmormatici prefiks ne čita "kilo" nego samo "K" (ka), ali to nikad nije usvojeno. Trenutno vlada mišljenje da se ti prefiksi ne mogu pomešati jer im je upotreba različita (sem namerno, u slučaju pomenutih nesavesnih proizvođača).

Protok je jedinica srodna brzini u mehanici ili proticaju fluida u mehanici fluida. Sve te veličine predstavljaju broj ili količinu ili zapreminu "nečega" koje protekne u jedinici vremena. Protok bitova ili bitska brzina je broj bita koji proteknu kroz neki priključak/interfejs, u jednom smeru, u sekundi. Protok bajtova predstavlja broj bajtova ZAJEDNO SA eventualnim frejming informacijama (u slučaju da te informacije produžuju informacionu "reč", o tome više reči kasnije) u sekundi.

Frejming
Kada se radi o protoku, mora se računati na još jednu stvar: na koji način se sinhronizuje povorka bitova (kako prijemni deo zna gde je početak a gde kraj bajta). Kod ADSL-a i kablovskog modema bitovi slede jedan za drugim i nema kontrolnih informacija na novou bitova (one se umeću prilikom kodiranja ili modulacije, što nas ne treba da zanima). Međutim, kod običnih dial-up modema kontrolne informacije se umeću u niz bitova (dodaje se jedan start bit na početku i jedan stop bit, ređe dva, na kraju) i tako praktično produžavaju svaki bajt za dva bita. Ovi bitovi ne prenose informacije (pri dekodovanju u prijemnom uređaju se gube), ali se i oni prenose uz informaciju i moraju se uračunati kad se računa protok u bajtovima. Sa stanovišta prenosnog kanala, kao da je bajt proširen na 10 bitova, pa se protok u bajtima u sekundi računa kada se protok u bitima u sekundi deli sa 10, umesto sa 8.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
M1los (13.4.2007)
Stara 13.4.2007, 19:05   #128
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Telekom ADSL-om

Citat:
kamper kaže: Pregled poruke
Imam telekomov 512/128 i realan dow. je 50-55 a up. 10-20 i to kombinacija(istovremeno) p2p i klasicnog skidanja, sto kazuje da nije bas extra kako bi mozda trebalo?
I ti mešaš stvari.

Imaš ADSL 512/128 BITA U SEKUNDI
Brzine koje si naveo su 55 i 20 BAJTA U SEKUNDI.

Računajući i kontrolne informacije, brzine koje postižeš odgovaraju onom što si platio.

Edit: Pardon, KILObita i KILObajta

Poslednja ispravka: VojaM (13.4.2007 u 19:30) Razlog: Moja greška
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 19:09   #129
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problem sa Telekom ADSL-om

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Brzine koje si naveo su 55 i 20 BAJTA U SEKUNDI.
Zar nije kilobajta?

Edit: Jeste --VojaM

Poslednja ispravka: VojaM (13.4.2007 u 19:27) Razlog: Moja greška
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 19:14   #130
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Telekom ADSL-om

nas dragi Voja se malo zbunio
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 19:25   #131
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Telekom ADSL-om

Citat:
Mr. Garrison kaže: Pregled poruke
ne, ovaj put nije bio do toga problem. najveci problem mi je bio da pretvorim dinamicku u staticku IP adresu, pricao sam ti onomad, secas se? naime, cak i kada sam iscackao telekomove DNS-ove na ES forumu, i kada sam sve dobro odradio da pretvorim dinamicku u staticku IP adersu, nisam mogao da surfujem, bas kao i sada Black arrow. onda sam to pokusavao 10x i odjednom je proradilo, ni sam ne znam kako. kada se to odradi, onda se samo prati uputstvo do kraja i ostalo je lako...
Ti malko unosiš zabunu sa tim terminom "pretvoriti dinamičku adresu u statičku". To je i mene zbunilo. Onda sam pogledao opcije mog TP-Linka i video o čemu se radi, a i prisetio sam se kako tu stvar radi jedan moj kolega sa linux mašinom.

Ti, naravno, ne možeš sam sebi da dodeliš statičku adresu. Za tu egzibiciju koristi se jedan od servera koji vrše uslugu koja bi se mogla nazvati "Privremeni DNS upis". To radi na sledeći način: serveru proslediš tvoju trenutnu dinamičku adresu (server je "NoIP" ili "DynDNS" ili neki sličan), a on je odmah upiše u svoju tablicu adresa i dodeli joj ALIAS (Cannonical Name) tipa pera.dyndns.com ili šta već. Taj alias ti podmećeš kao svoju adresu u p2p programima. Pri upotrebi p2p programa informacije se prosleđuju na adresu pera... a u DNS tablici servera to će se proslediti na tvoju pravu adresu koja je u stvari dinamička.

Problem je u dve stvari:

1. Ažuriranje DNS tablice nije trenutno - može da potraje od nekoliko minuta do, recimo, pola sata

2. Provajder može da ti tokom rada promeni dinamičku adresu i onda sve ovo puj-pike ne važi, mora ponovo.

Što se tiče prvog problema, tu se naprosto mora sačekati. Verovatno ti zato sve u početku nije radilo, Mr. Garrisone - možda je trebalo samo da sačekaš.

Što se tiče drugog problema to se rešava ili posebnim programom koji se može skinuti sa sajta servera koji koristiš, ili posebnom opcijom na ruteru (recimo, moj TP-Link to ima). Aplikacija ili ruter detektuju promenu dinamičke adrese putem DHCP protokola i odmah signaliziraju serveru da promeni i upis u DNS tablicu. Nažalost, i tu se može pojaviti kašnjenje pa zbog toga i privremeni prekid komunikacije.

E sad, ja ne znam koji si ti metod koristio, baš me zanima da to napišeš.
Nije baš striktno u vezi s temom, ali mislim da će to mnoge zanimati.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 19:26   #132
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Telekom ADSL-om

Citat:
Mr. Garrison kaže: Pregled poruke
nas dragi Voja se malo zbunio
Da, KILOBAJTA, pogrešio sam.
A takođe i KILOBITA.

Kucao sam ono dugačko objašnjenje pa sam se "prebacio".
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 19:37   #133
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Ko radi taj i greši
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 19:39   #134
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

ljudi, dobio sam telekom adsl i sve sto sam uradio jeste- povezao kablove, ubacio disk i kliknuo na install... i sve radi.
sada me samo zanima (otvorio sam posebnu temu, ili bar pokusao, samo da bi mi neko sto pre odgovorio, a posle je brisite) ----- kako da se diskonektujeeem ----- ?! ne bih da non-stop budem na netu, vec samo kada mi sa njega nesto treba....
dakle kako da se brzo i jednostavno (dis)connect-ujem?
Imam ja u taskbaru ono safely remove hardware, ali mi deluje suvise sirovo...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 19:48   #135
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Telekom ADSL

1-Iskljuci modem. - posto ti se po defaultu modem konektuje na net(a ne tvoj PC - Pc je USBom( u tvom slucaju) povezan sa modemom

Ili

2 - Idi na safely remove hardwer i izvuci USB kabl( a onda iskljuci modem da ne sedi dzaba upaljen)

Mada sobzirom na flatrate adsl neznam zasto bi bio offline. But iit is your call.
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 19:55   #136
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Ček' bre, zašto ne klikneš na ikonicu ili konekciju u systray-u i kažeš "disconnect"?? Pa se konektuj ponovo kad zaželiš...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 20:00   #137
Black Arrow
Član
 
Član od: 19.12.2006.
Poruke: 184
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Evo,ja sam tu nesto ipak drndao,pogledam u uTorrent na taj znak u donjem delu programa i kliknem tamo da proverim da li je sve lepo uradjeno i dobijem sledece:



Sada se brzina torrenta krece od 20kB/s do 60kB/s sto je puno bolje u odnosu na prosli put kada brzina nije prelazila 10kB/s.

Mislim da je problem resen
Black Arrow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 20:09   #138
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
nesonjacc kaže: Pregled poruke
1-Iskljuci modem. - posto ti se po defaultu modem konektuje na net(a ne tvoj PC - Pc je USBom( u tvom slucaju) povezan sa modemom

Ili

2 - Idi na safely remove hardwer i izvuci USB kabl( a onda iskljuci modem da ne sedi dzaba upaljen)

Mada sobzirom na flatrate adsl neznam zasto bi bio offline. But iit is your call.
znaci moram da fizicki iskljucujem modem svaki put kad mi net ne treba?
jel ne postoji neko softverski jednostavno resenje?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 20:13   #139
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Ček' bre, zašto ne klikneš na ikonicu ili konekciju u systray-u i kažeš "disconnect"?? Pa se konektuj ponovo kad zaželiš...
nema mi toga u sys trayu....
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 20:23   #140
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
Black Arrow kaže: Pregled poruke
Evo,ja sam tu nesto ipak drndao,pogledam u uTorrent na taj znak u donjem delu programa i kliknem tamo da proverim da li je sve lepo uradjeno i dobijem sledece:

Sada se brzina torrenta krece od 20kB/s do 60kB/s sto je puno bolje u odnosu na prosli put kada brzina nije prelazila 10kB/s.

Mislim da je problem resen
То је то, само да знаш с твојом конекцијом могу торенти и преко 80 kB/s ако има довољно seedera.

П.С. Што се тиче portforwardinga, људе највише буни та статичка IP адреса која и прави проблеме. Значи, то треба игнорисати и лепо чекирати опцију "obtain an ip address automatically" и онда ће додела порта радити, проверено 100%.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adsl, telekom

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
sezam pro adsl sokratbg Internet usluge 44 26.3.2008 12:57
aDSL stize ?! Mare-kg Internet tehnologije 0 14.9.2006 15:46
ADSL u Crnoj Gori hacker_aca Internet usluge 9 21.6.2006 14:11
Telekom ADSL Milos_SD Internet usluge 1 11.5.2006 21:14
Adsl Dingo Internet usluge 13 22.12.2005 2:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com