Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.7.2007, 13:55   #101
Leviathan
Član
 
Član od: 24.12.2006.
Poruke: 33
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Ako neko zna u cemu je problem neka kaze, ja ne znam sta da radim...


u zadnja dva-tri dana na modemu su mi pocele da se gase one dve lampice za ADSL( link i act) i nema sanse da se upale dok se ne ugasi, komp, kada ga izgasim on ostane ugasen jedno 5-10 sekundi, i one se upale, onda upalim komp radi nekoliko minuta i opet isto...


ako neko zna u cemu je problem neka napise molim vas...
Leviathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2007, 13:59   #102
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
Leviathan kaže: Pregled poruke
Ako neko zna u cemu je problem neka kaze, ja ne znam sta da radim...


u zadnja dva-tri dana na modemu su mi pocele da se gase one dve lampice za ADSL( link i act) i nema sanse da se upale dok se ne ugasi, komp, kada ga izgasim on ostane ugasen jedno 5-10 sekundi, i one se upale, onda upalim komp radi nekoliko minuta i opet isto...


ako neko zna u cemu je problem neka napise molim vas...
Za takve stvari je uvek najbolje kontaktirati tehnicku podrsku provajdera koja je duzna da ti problem otkloni.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2007, 14:16   #103
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
Leviathan kaže: Pregled poruke
Ako neko zna u cemu je problem neka kaze, ja ne znam sta da radim...


u zadnja dva-tri dana na modemu su mi pocele da se gase one dve lampice za ADSL( link i act) i nema sanse da se upale dok se ne ugasi, komp, kada ga izgasim on ostane ugasen jedno 5-10 sekundi, i one se upale, onda upalim komp radi nekoliko minuta i opet isto...


ako neko zna u cemu je problem neka napise molim vas...
Proveri da ti kojim slučajem onaj USB priključak na modemu nije nategnut ili da kojim slučajem nije labavo "uboden" u modem. Često se dešava da se modem izgasi ili ne može da se uhvati lepo link kada je ovaj kabal labav. Ako to nije slučaj kontaktiraj tehničku podršku u svakom slučaju.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2007, 22:23   #104
Leviathan
Član
 
Član od: 24.12.2006.
Poruke: 33
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Proveri da ti kojim slučajem onaj USB priključak na modemu nije nategnut ili da kojim slučajem nije labavo "uboden" u modem. Često se dešava da se modem izgasi ili ne može da se uhvati lepo link kada je ovaj kabal labav. Ako to nije slučaj kontaktiraj tehničku podršku u svakom slučaju.
nije USB, kao da ga nesto blokira, jer kad izgasim komp on se upali, mislim te dve lampice, kao da ga nesto na kompu blokira
Leviathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2007, 10:17   #105
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

mene zanima koja je procedura najbolja kad je u pitanju startovanje modema i kompjutera,npr. jel bolje prvo ukljuciti modem,pa komp ili ukljuciti modem kad je komp vec ukljucen.....??? Pitam,jer imam malih problema svako jutro prilikom pokretanja masinerije
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2007, 11:15   #106
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Kojim redosledom uključivati ADSL modem i PC

E, ovo je pravo pitanje. I sam sam se isto to pitao, ali sam otišao malo dalje od tebe i nazvao Telekomovu podršku na (besplatni) telefon 0800-100-100.
Razgovarao sam sa jednim izuzetno ljubaznim čovekom (još jedan plus za Telekom, grrr...).

Dakle, evo obaveštenja "iz prve ruke" ("from the horse's mouth" ):

Prvo: Telekom NE PREPORUČUJE da se modem uopšte gasi. Pošto se preko njega uspostavlja komunikacija sa Internetom, svaki put kad se uključi mora da se obavi procedura uspostavljanja veze, pri kojoj može da dođe do odredenih poteškoća. Nisam tražio da mi objasni o čemu je tačno reč, ali mislim da to nije ni važno - svako od nas je primetio da ponekad uspostavljanje veze ide sporije i komplikovanije, i to je za nas korisnike bitno.
Osim toga, kao i kod bilo kog drugog električnog uređaja, do "riknjavanja" najčešće dolazi pri paljenju, pa što više puta to radiš, veće su i šanse da nešto krene nizbrdo.
Kazao mi je da oni imaju u pošti modeme koji nisu isključeni i po 6 (šest) meseci.

Drugo: Ako se modem gasi, sasvim je svejedno kojim će se redosledom on i PC uključivati (mislim, ako gasiš i komp). Dakle, može i prvo modem, pa PC (ja koristim tu varijantu jer je moje lično iskustvo od dvadesetak uključivanja pokazalo da je bolja, ali opet - ne mora da bude tako kod svakog), a može i obrnuto (PC, pa modem).

Treće: Možeš ti i da isključiš samo PC ako se (kao ja) brineš da te neko preko noći ne uhakuje, a da modem ostane stalno uključen.
Ako ideš negde na duže vreme, isključićeš ga, naravno.

Pitao sam i da li usled toga što je modem non-stop uključen u struju neće doći do pregrevanja adaptera (primetio sam da se dosta greje) i rečeno mi je da neće.

Još nešto, što nema veze sa uključivanjem ali može nekom biti od koristi.
Čovek mi je rekao da je ispravno što modem držim uspravno (na onom stalku koji se uz njega dobija), a ne položeno (da leži na široj strani, gde se nalaze ventilacioni prorezi).
Kad je postavljen vertikalno, bolja je (naravno) ventilacija i hlađenje modema.

Eto toliko. Hvala ti što si me svojim pitanjem naterao da nađem odgovor na nešto sto me je i samog kopkalo.

P.S. Vidim sad i holodocov post (pozdrav za Kostolac, Serbia), pa me podseti da naglasim da sam ja ADSL modem Huawei povezao sa PCjem preko LAN/ethernet kabla. Tu ne trebaju nikakvi drajveri, a i zgodno je (jedino rešenje, u stvari) za one koji (kao ja) nemaju USB priključak. Stara kanta.

Poslednja ispravka: zoran845 (15.7.2007 u 3:16) Razlog: naslov
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
PinociO (12.7.2007)
Stara 12.7.2007, 11:41   #107
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Pošto se modem kači na USB priključak na računaru apsolutno je svejedno kakav je redosled uključivanja. Važno je samo prilikom instalacije voditi računa da uređaj ne bude priključen na USB sve dok se drajveri ne instaliraju. Problemi ponekad umeju da nastanu i u kombinaciji sa drugim USB uređajima. Kod jednog klijenta mi se recimo dešavalo da modem jednostavno pobrljavi kada ovaj uključi neki Geniusov džojstik u računar. Isto je dokazano i za Mustekove UPS-ove sa USB priključkom.

Dakle, redosled nije nešto preterano važan ali je usput rečeno važna jedna druga stvaka. Naime, kada je nevreme tj. grmi obavezno isključite telefonsku liniju iz modema!

Pričam ovo iz iskustva. Elektronika u ADSL modemima je očigledno mnogo osetljivija na elektrostatičko pražnjenje u kablovima i veoma lako se desi da stradaju. Zbog toga dakle svaki put kada počne da grmi (ili malo pre toga) obavezno isključiti telefonsku liniju (ne USB jer time ništa niste uradili) sa ADSL modema.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2007, 20:56   #108
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Kojim redosledom ukljucivati ADSL modem i PC

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Pošto se preko njega uspostavlja komunikacija sa Internetom, svaki put kad se uključi mora da se obavi procedura uspostavljanja veze, pri kojoj može da dođe do odredenih poteškoća.
Mislim,da je sustina odgovora u ovome.Bas mi je drago sto sam dobio tako iscrpan odgovor,i posle njega,ja svoj modem vise ne gasim.Povezan sam na LAN,modem mi stoji vertikalno,znaci svi uslovi su sad tu za komforan rad Hvala na odgovoru jos jednom!!!!
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2007, 16:25   #109
Pastirko
Član
 
Član od: 30.3.2007.
Poruke: 50
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Do pre 10 dana sam bio zadovljni korisnik Telekom ADSL usluge, ali sad sam vrlo nezadovoljan i veoma iznerviran...
Net koristim za online igranje[ najvise aa] i ping mi je veoma bitan. Pre 10-ak dana primetio sam da mi je se ping povecao sa nekih 78-82 na 104 do 128. Sve preko 89 da kazem ja vec osecam kao lag [ posto je igra pucacina] i to me krajnje nervira [ presao sam sa ******* sbb-a bas zbog veoma visokog pinga].
Za 10-ak dana tex.pod. sam zvao jedno 5 puta, texnicar mi je cak jednom dolazio i tvrdio da problem nije do mene vec zbog tamo necega.... Zvao sam ar drugara i svi su primetili da se ping promenio u zadnjih 10-ak dana ali oni nisu "gameri" pa ih to ne dotice toliko...Promena je mala ali lag je lag a najvise od svega nervira to sto "telekom ne garantuje ping vec samo protok uz gubitke od 10-15%..." i ne moze nista da uradi povodom mog problema.
Ne kazem da sa tex.pod nisam pokusao na razne nacine da resim problem ali na kraaju njima je kriv internet izvan granica nase zemlje a meni samo ONI, posto poznanik iz subotice ima na istom serveru ping koliki sam i ja imao pre 10-ak dana a ja za 30-40 vise. i krajnje sam se iznervirao izjavom da protok koji uzmes na adslu nema uticaja na ping...Iz licnog iskustva znam da ima a i znam jos par ljudi koji imaju pakete na 256 i uporedjivanje naseg pinga pre mog problema dolazili smo do zakljucaka da je to problem.Drugar je cak promenio paket i ping mu je se poboljsao i bio kako treba. elem na moje pitanje da li ce mi se ping vratiti na normalu ako uzmem paket 768kbs dobio sam odgovor da pricam gluposti i da ne znam kako internet funkcionise...
Kad sam pitao kome da se obratim da izlozim svoj problem posto tex podrska nije u stanju da isti resi dobio sam odgovor da to sto ja mislimn da je samo zato sto ja mislim da je to problem...
Pa ako ste iz Valjeva razmislite o nekim drugim opcijama....
Nadam se da ce me neko razumeti sta sam hteo reci
Pastirko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2007, 16:57   #110
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Ne mogu da ti pomognem - ne igram mrežne igre - ali mogu da ti dam jedan savet: imaš na ovom podforumu temu Telekom ADSL. Možda bi pre dobio odgovor da si tamo postovao. Ovo je ipak tema o opštim ADSL pitanjima, dok ti tvrdiš (ako sam te dobro razumeo) da je Telekom nešto zabrljao.

BTW, ako ti je za utehu, nisi jedini kod Telekoma koji je ovde postavio pitanje.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2007, 14:10   #111
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Question ADSL 512kb CG???

Cao.
Hteo sam da uzmem ADSL, ali me muci jedna stvar.Jedan moj drug ima ADSL 512kb i kada skida neku muziku ili nesto drugo brzina mu je 60kb.Pa Vas pitam kako je tamo kod Vas u Srbiju posto sam ja iz CG.I dali je ovo greska u telekomu ili sta?ili mozda ima neki program za brzi downaload???ili vec sta je to????
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2007, 14:25   #112
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: ADSL 512kb CG???

malo si se zbunio... 512kbps nije 512 kilobajta po sekundi, nego 512 kilobita po sekundi... dakle, posto 1 bajt ima 8 bita, 512 / 8 = 64 kiloBAJTA po sekundi, to je maksimalna brzina koja moze da se postigne...
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2007, 15:26   #113
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: ADSL 512kb CG???

Citat:
EclipsE kaže: Pregled poruke
malo si se zbunio... 512kbps nije 512 kilobajta po sekundi, nego 512 kilobita po sekundi... dakle, posto 1 bajt ima 8 bita, 512 / 8 = 64 kiloBAJTA po sekundi, to je maksimalna brzina koja moze da se postigne...
Znaci to je to...Hvala EclipsE.e steta sto nije 512kilobajta.......
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2007, 14:25   #114
flame
Član
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 64
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom staticka vs dinamicka IP

Izvinjavam se ako tema vec postoji.
Stigao mi je ADSL u grad, pa me zanima da li da uzmem staticku ili dinamicku adresu, koje su prednosti i mane jedne i druge. Staticka je skuplja, ali sta ja dobijam njenim uvodjenjem. Ne bih bas platio skuplje staticku, ako se ne dobija nista posebno.
Ako vec postoji odgovor na ovom forumu, uputite me...
flame je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2007, 14:29   #115
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: staticka vs dinamicka IP

Ako hoćeš da imaš server (neki već) kod kuće, odnosno potrebu da se tvom računaru pristupa sa interneta (ne mora samo server, remote desktop i ostali servisi), onda ti treba statička, u suprotnom ti je dovoljna dinamička.
Mislim da ti je bitnije da li je adresa javna ili privatna, tj. vidljiva sa interneta ili ne. Ako je privatna, moraćeš da radiš port forwarding na ruteru (ako ima takvu opciju) da bi ti radili određeni programi. To je ukratko.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2007, 19:34   #116
CShost
Novi član
 
Član od: 17.4.2007.
Poruke: 18
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Imam veliki problem sa ADSL-om.Uzeo sam Telekomov ADSL na 256/64 i povezao ga preko USB-a posto nemam ulaz za onaj Ethernet na kompu.Jos prvog dana su poceli problemi jer je veza neprekidno pucala.Zvao sam ih oni su pokusavali da mi pomognu ali se vremenom ja mislim sve samo normalizovalo i dobro je radio.Ali u zadnjevreme problemi su ponovo poceli i desava se da veza previse cesto puca.Najivse ga koristim za igranje Warcraf 3(DotA) i zaista me iznervira kad mi u sred parije ili jos na pocetku nje pukne veza i tako svaki put.Ako neko zna neki naci...stvarno bih mu bio zahvalan.
CShost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2007, 21:39   #117
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
CShost kaže: Pregled poruke
Imam veliki problem sa ADSL-om.Uzeo sam Telekomov ADSL na 256/64 i povezao ga preko USB-a posto nemam ulaz za onaj Ethernet na kompu.Jos prvog dana su poceli problemi jer je veza neprekidno pucala.Zvao sam ih oni su pokusavali da mi pomognu ali se vremenom ja mislim sve samo normalizovalo i dobro je radio.Ali u zadnjevreme problemi su ponovo poceli i desava se da veza previse cesto puca.Najivse ga koristim za igranje Warcraf 3(DotA) i zaista me iznervira kad mi u sred parije ili jos na pocetku nje pukne veza i tako svaki put.Ako neko zna neki naci...stvarno bih mu bio zahvalan.
A Sh'o ne uzmes mreznu kartu nije vise od 400 dindzi.
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2007, 23:29   #118
CShost
Novi član
 
Član od: 17.4.2007.
Poruke: 18
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
Stojadin kaže: Pregled poruke
A Sh'o ne uzmes mreznu kartu nije vise od 400 dindzi.
A mislis da onda ne bi ise imao problema, milsim sa pucanjem veze ?
CShost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 0:40   #119
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Pa, često se dešava da to pomogne.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2007, 8:44   #120
Aleksandar Milutinović
Član
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Duboko plavetnilo
Poruke: 227
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 40 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Početkom godine sam uzeo Telekomov ADSL , povezao ga po njihovom usmenom upustvu preko LAN-a i sve je do nedavno bilo OK.
A onda sam pre nekih mesec dana uradio reinstalaciju Windovs-a XP i otad kad sam konektovan na internet imam poprilično jak šum u telefonskoj liniji tako da je telefon praktično neupotrebljiv.Uradio sam konfiguraciju mrežne kartice ali očigledno treba još nešto što sam ja zaboravio.Ništa dakle nisam petljao sa telefonskim ili mrežnim kablom.

Poslednja ispravka: Aleksandar Milutinović (27.7.2007 u 18:41)
Aleksandar Milutinović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adsl, internet

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
sezam pro adsl sokratbg Internet usluge 44 26.3.2008 12:57
aDSL stize ?! Mare-kg Internet tehnologije 0 14.9.2006 15:46
Fedora 5 + USB Adsl Eni Slobodni softver 0 5.9.2006 16:36
Adsl Dingo Internet usluge 13 22.12.2005 2:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com