Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.3.2008, 18:18   #1
chris
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: White city
Poruke: 272
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 140 puta na 39 poruka
Određen forumom TabletPC Fujitsu Stylistic LT

E ovako, posto nisam znao gde da stavim temu(tj. da li ovde ili pod operativni sistemi), moderatori nek je prebace gde tacno treba.

Pre par dana kupio sam Tablet PC Fujitsu stylistic LT za 70ak evra(iako mi je za dlaku promakao slican kao ovaj samo na 500mhz), sledece konfiguracije: Pentium MMX procesor na 233mhz, 64mb rama, 4.3gb hardom, 8.4" touchscreen ekranom(do 256.000 boja max).



Problem je sledeci: OS je original Windows 98SE na FRANCUSKOM!!! Kako ja na psiho-fizicko-jogurtnoj bazi ne podnosim doticni jezik + se windows u pojednim trenucima vuce resio sam da nabacim linux, e sad TU JE PROBLEM!

Dakle ne znam kako da mu ubacim Linux na neki "normalan" nacin, jer ima USB i dva pcmcia slota ali jedino moze da se bootuje sa harda i sa eksternog flopija(koj nemam), Posto ima drajvere za moju pcmcia WiFi karticu(koju sam probo na faksu i odlicno radi) interesuje me da li mogu prebaciti neki linux i nekako ga instalirati iz wina na drugu particiju pa se petljati sa boot.ini ili tako nesto??

Hvala, a evo jos par slika - inace tablet je u solidnom stanju:










Poslednja ispravka: chris (4.3.2008 u 21:41) Razlog: Cipela :)
chris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2008, 21:45   #2
dukenukeme
Član
 
Član od: 3.3.2008.
Lokacija: Mars
Poruke: 105
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 23 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: TabletPC Fujitsu Stylistic LT

http://www.icpug.org.uk/national/linnwin/contents.htm
http://puppylinux.org/wikka/MinReq
imam ideju,ali moze da bude potrebno dodatno odvajanje prostora za linux swap particiju zbog zahtevnosti prema drugom linku znaci Puppy linux 2.1x (2.14 ili 2.17 ili najnoviji 2.1x)
a samo treba da se prati uputstvo u prvom linku
NE treba nista da se particionise(osim swap jos jedan do 128 ili 256MB recimo),
i paralelno ce da budu i win98 i puppy.
ali prvo defragmentisi dobro C: (sve datoteke mogu da se prebace preko mreze ove bezicne,mada ne znam da li ce wireles posle da radi)

valjda ce jos neko da uskoci ako negde zapne.
dukenukeme je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dukenukeme na korisnoj poruci:
chris (5.3.2008)
Stara 8.3.2008, 10:13   #3
chris
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: White city
Poruke: 272
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 140 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: TabletPC Fujitsu Stylistic LT

Uspeo sam da povezem tablet preko wirelessa, i ovih dana cu poceti instalaciju linuxa(posto trazim neke tablet pc programe - za crtanje, pisanje, itd.), pa javljam kako je sve proslo!
chris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2008, 21:00   #4
chris
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: White city
Poruke: 272
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 140 puta na 39 poruka
Talking Re: TabletPC Fujitsu Stylistic LT

Nisam stigao ranije da postujem, ali evo rezultata







E sad malo opis dogadjaja Prvo sam odlucio da dam tablet ortaku dami namesti linux jer je on maher za njega, probao je da stavi DSL ali doticni nije imao podrsku za touchscreen, zatim je stavio DosGRUB i stavio Puppy linux(duga prica, preko emulacije iz win98), zatim je uradio malu kalibraciju ekrana i proradio je touchscreen

Puppy radi ok, ali ima par problema:
1. Virtuelna tastatura gubi fokus, tako da je vrlo tesko ukucati nesto(a nemam USB tastaturu)
2. Ekran ne radi svuda ok, npr. levi deo ekrana radi savrseno, a desni deo(i to narocito gornji) ne radi dobro pa je potrfiti X na programima umetnost, na windowsu sve normalno radi pa mi nije jasno zasto tu nije dobro kalabrisan ili sta vec...
3. Razmisljao sam da nabavim 3.5" na 2.5" konektor za hard disk pa da pokusam da lepo namestim DSL(juce sam nasao da moze da se namesti i na njemu touchscreen), jer puppy zna da povuce dosta resursa i ponekad "zabode" kad treba da uradi nesto(poveze se na neki wifi AP, itd.) pa ako neko zna gde ima ovakav konektor da se uzme.

Hvala
chris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku chris na korisnoj poruci:
dukenukeme (10.5.2008)
Stara 10.5.2008, 16:32   #5
dukenukeme
Član
 
Član od: 3.3.2008.
Lokacija: Mars
Poruke: 105
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 23 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: TabletPC Fujitsu Stylistic LT

Citat:
chris kaže: Pregled poruke
2. Ekran ne radi svuda ok, npr. levi deo ekrana radi savrseno, a desni deo(i to narocito gornji) ne radi dobro pa je potrfiti X na programima umetnost, na windowsu sve normalno radi pa mi nije jasno zasto tu nije dobro kalabrisan ili sta vec...
da li bi moglo sa xvidtune da se nešto poboljša ,što se tiče ekrana?
(xvidtune je ugrađen u x-server ,ne treba da se posebno dodaje)
http://www.xfree86.org/current/xvidtune.1.html
dukenukeme je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Fujitsu Simens i problem sa bluetooth-om ! Ceka Prenosni računari 7 17.1.2010 10:16
Fujitsu SIEMENS E8020 BIOS RESET U Jogurtu Nema Kostiju Prenosni računari 5 29.4.2008 22:04
Fujitsu Data Recovery miomir Aplikativni softver 15 27.8.2007 20:01
fujitsu siemens plawushica Kvarovi 1 17.3.2007 1:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com