Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.7.2009, 1:13   #141
RaKuN_s_NeOnKoM
Član
 
Član od: 27.9.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 227
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 51 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RaKuN_s_NeOnKoM Slanje poruke preko Skypea korisniku RaKuN_s_NeOnKoM
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

@Leonidas - ma svako malo se zapucavalo i ko zna kakvi tripovi, pochne slika da skache i cale poludeo, lepo sve spakovao i vratio im xD
RaKuN_s_NeOnKoM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2009, 21:05   #142
Betta
Član
 
Član od: 18.9.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 78
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Danas je i meni stigao IPTV, majstori iz Telekoma inace poznanici su sve lepo instalirali, fino je odmah proradilo i naravno sve se zalilo sa domacom ljutom Imam LCD Samsung od 40 incha slika je stvarno fenomenalna i nema kocenja. Sto se tice nekih zabluda tipa ADSL ne moze da se iskljuci ako posedujete IPTV je cista glupost, kazu da su to potpuno odvojena dva voda i da nemaju veze, sto automatski znaci da moze da se koristi i paket od 16 mb/s paralelno sa IPTV, inace sam IPTV `vuce` od 8-10 mb/s tako barem oni kazu...Ako vas nesto zanima slobodno pitajte
Betta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2009, 1:11   #143
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Nisu to dva voda, to je jedna ista zica kroz koju ide protok od 24 megabita, a TV jede oko 3-5 za normalnu definiciju i oko 10 za HD. ADSL je posebna usluga a IPTV je posebna usluga ali obe ide preko iste parice...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2009, 16:27   #144
Betta
Član
 
Član od: 18.9.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 78
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Pogresno sam se izrazio nisam mislio bukvalno dva fizicka voda vec da je posebno ADSL, a posebno IPTV bas kao sto si napisao
Betta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 16:08   #145
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Jedno noob pitanje: Posto ne mogu nikako da se prikljucim na net preko obicnog ADSL modema jer u mom naselju nema vise prokletih mesta u centrali, a i verovatno ih nece biti pre nove godine, da li to znaci da preko ovog IPTV cuda mogu da imam i ADSL nezavisno od toga da li ima slobodnog mesta na centrali?
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 16:21   #146
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Khm.... ne.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 16:36   #147
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Citat:
Lanikor kaže: Pregled poruke
Jedno noob pitanje: Posto ne mogu nikako da se prikljucim na net preko obicnog ADSL modema jer u mom naselju nema vise prokletih mesta u centrali, a i verovatno ih nece biti pre nove godine, da li to znaci da preko ovog IPTV cuda mogu da imam i ADSL nezavisno od toga da li ima slobodnog mesta na centrali?
Koliko ja znam neces moci ni imati IPTV ako nemas mogucnost xDSL jer IPTV ide u slucaju bakra preko neke od xDSL tehnologija.
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2009, 15:41   #148
MickeyThug
Član
 
Član od: 6.2.2008.
Lokacija: Temerin
Poruke: 129
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku MickeyThug Slanje poruke preko MSN-a korisniku MickeyThug Slanje poruke preko Skypea korisniku MickeyThug
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Koja je cena prikljucivanja na IPTV, mislim da li se placa neka cena kada se uzima, ili ide kao kod kablovske, ako je ugovor potpisan, onda se ne placa, samo se placa paket koji je izabran? Posto je sada probni period do nove godine, pa sam razmisljao da raskinem ugovor sa SatTrakt kablovskim operaterom, i da predjem na Open IPTV.
MickeyThug je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2009, 15:51   #149
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

5 ili 6 hiljada valjda.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2009, 21:47   #150
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Zar Telekom nije produžio do kraja godine neki promotivni period ili sam ja loše čuo?
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2009, 23:11   #151
MickeyThug
Član
 
Član od: 6.2.2008.
Lokacija: Temerin
Poruke: 129
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku MickeyThug Slanje poruke preko MSN-a korisniku MickeyThug Slanje poruke preko Skypea korisniku MickeyThug
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

To sam i ja cuo, tj. kada su bili ovi iz telekoma da promovisu u Temerinu, rekli su valjda da je do 31.12. promotivni period, samo ih ja nisam skroz razumeo, skontao sam da je valjda tu besplatno to prikljucivanje, ali neznam tacno.
MickeyThug je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2009, 2:38   #152
nightflier
Veteran
 
Član od: 4.3.2008.
Lokacija: Zemun, za sada
Poruke: 580
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Rekao mi stanodavac da uvedem IPTV o njegovom trošku, ali problem je u tome što u stanu nemam tv, niti me nešto zanima da ga imam. Elem, kako ide to oko uvođenja? Hoću li dobiti neki uređaj poput modema za adsl, ili dolaze majstori i može li sve to da se završi bez tva?
nightflier je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2009, 12:27   #153
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Morate da imate mogucnost za adsl. On se deli jer je potrebno 4MB
. A to znači da treba da bude jači da bi vama ostalo za surfovanje. Dobija se modem, o tome je bilo reči dosta ovde. Mislim da je besplatan, za osnovni paket prertplata je 590 dinara. Ne trebaju nihovi serviseri da bi tako nešto instalirali jer je prosta stvar. Osvrnite se malo unazad po ovoj temi jer je dosta toga objašnjeno u vezi ovog IPTV-a.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2009, 12:31   #154
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Ne verujem da može da se završi bez TV-a. Možeš sve da povežeš, ali ne možeš da probaš da li radi. Možeš valjda da pozajmiš od nekoga bilo kakav TV, pa posle da ga vratiš.

Dobićeš ADSL ruter sličan onom za Internet i tzv. Set-top Box koji se povezuje s jedne strane na ruter, a s druge na televizor. Pretpostavljam da TV treba da ima SCART priključak.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2009, 13:02   #155
nightflier
Veteran
 
Član od: 4.3.2008.
Lokacija: Zemun, za sada
Poruke: 580
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Da, danas su mi rekli da tv mora da ima scart. Ubio sam se od smeha dok sam pokušavao da operaterki objasnim da u stanu imam stari EI Niš televizor. Sestra nije ni znala da to postoji. TV nema skart, a mene mrzi da se džebavam oko toga, pošto iptv gazde hoće da uvedu i da plaćaju. Rekao sam im da im je potreban tv sa skartom, pa neka nabavljaju. Njihov je stan - ja ga samo iznajmljujem, a tv i ne gledam nešto posebno.
nightflier je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2009, 13:19   #156
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Citat:
nightflier kaže: Pregled poruke
Da, danas su mi rekli da tv mora da ima scart. Ubio sam se od smeha dok sam pokušavao da operaterki objasnim da u stanu imam stari EI Niš televizor. Sestra nije ni znala da to postoji. TV nema skart, a mene mrzi da se džebavam oko toga, pošto iptv gazde hoće da uvedu i da plaćaju. Rekao sam im da im je potreban tv sa skartom, pa neka nabavljaju. Njihov je stan - ja ga samo iznajmljujem, a tv i ne gledam nešto posebno.
Da li ima makar cinc (ne verujem) ili s-video+audio ulaz(to sam vidjao na Ei Nis televizorima)?Ako imas onda se moze nabaviti adapter.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2009, 0:44   #157
nightflier
Veteran
 
Član od: 4.3.2008.
Lokacija: Zemun, za sada
Poruke: 580
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

Ništa. Samo okrugli antenski. Ali. kao što rekoh, gazda planira da donese ovde neki (valjda) noviji, a ja se ne pretržem od gledanja televizije. Jedino što bi mi možda drndalo je ruska "Planeta", pošto sam rešio da malo osvežim taj jezik.
nightflier je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2009, 1:02   #158
real022
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 927
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 171 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

IPTV je potpuno je beskoristan.

Smetnje su non stop.
Nema šanse da odgledaš ceo jedan film, a da ne bude muljanja...

Upravo je to i što je - televizija preko interneta, a to nije kulturno gledanje televizije. Kočenje, blokiranje...bez obzira na protok. Imam 5 mb i opet u zavisnosti od milion faktora, ne možeš se pouzdati da ćeš na miru nešto odgledati na netu...

Mislim, restartuj modem...
Da, sigurno ću da restartujem modem dok gledam poslednji minut košarkaške utakmice. Treba mi 10 minuta dok se ponovo IPTV aktivira..

Na prvi pogled deluje primamljivo, dobri kanali, niža cena, super slika..

Ali ne vredi jer slika *****a svaki minut. Pa svakih 10 sekundi. Pa pola sata sve ok. Pa *****a svakih 2 minute. Pa svakih 3 minute. Pa 2 sata odlično. Pa 30 minuta smetnje. Pa reset. Pa smetnje. I tako...

Taman misliš sve super, kad ono blokiralo. Pa reset.
Pa npr, utakmica, penal...i zabrljavi slika baš kad igrač šutne. Sad, odgledaš ti utakmicu do kraja, ali osećaj je isti kao da ti je neko prepričao. Jer je slika zamuljala bar 25 puta u 90 minuta..

Svako ko je pokušao da napravi celovečernju seansu gledanja TV-a uz IPTV, zna o čemu pričam.

Mislim, članak u SK, nahvalili iptv do bola.... pa jeste bar dva sata gledali nešto preko iptv-a?? Džabe sve mogućnosti kad je NEGLEDLJIVO....

IPTV ničemu ne služi... a pri tom i ne radi.
real022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2009, 19:21   #159
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

real022 to se tako pokazalo KOD TEBE! Ja koristim IPTV vec 3 meseca i nikad (NIKADA) nisam imao ni jednu jedinu smetnju, prekid ili bilo sta drugo... Osim toga Telekom te nije prevario... vec ti je dao opremu da besplatno testiras i vidis da li TEBI radi ili ne... ako TEBI ne radi onda naravno da neces da nastavis da ga koristis... ako DRUGIMA RADI oni ce nastaviti da ga koriste i uzivaju u kvalitetu koji daleko prevazilazi obicne analogne tv kanale kroz koaksijalni kabl ili jos smesnije prijem preko antene na krovu...

ja sam uspesno gledao i filmove koji su se tek pojavili u bioskopu preko VOD usluge, gledao prenos univerzijade u widescreen (nisam siguran da li je signal bio HD ali je izlgedao 100 put bolje nego klasican SD RTS) i koristio druge usluge bez ikakvih smetnji...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2009, 21:33   #160
real022
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 927
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 171 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Telekomov IP TV

genius...Nisam baš toliki noob da prvo ne proverim kod drugih ljudi kako nešto radi ili neradi, nazovem tehničku podršku, proguglam i slično.

Kod mene u gradu NIKOME (koga znam) ne radi kako treba. Ovakav komentar sam ostavio ne bi li se neko javio da kaže kako je sve kod iptv-a OK, jer nekoliko postova ranije nisam dobio nikakav odgovor (mada, malo ljudi je i koristilo iptv, a ovi što im, kao, radi, ispada da ni ne gledaju TV duže od 20 minuta dnevno) .

Znači da može da radi kako treba. (Ako ti nisi imao za tri meseca baš nikakvih smetnji)? Šta vrede wide screen mogućnosti, izbor filmova, super slika, snimanje i ostalo, ako ne mogu da gledam program kao što sam na smešnoj krovnoj anteni, lepo, da ne strepim kad će se zamuljati..

Besplatno testiranje...eto, testiram..zasad ne valja.
Tebi radi...boli tebe..
real022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
ip tv, telekom, telekom srbija, usluga

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dial Up u Srbiji marko1986 Internet usluge 37 14.1.2008 1:18
Telekomov ADSL ruter Sagem Fast 1201 i Ubuntu 6.10 problem Marshall George Slobodni softver 2 27.4.2007 0:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com