Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.3.2009, 22:15   #21
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Citat:
Alek92 kaže: Pregled poruke
Gimnazija nije nista vise od nastavka na osnovnu skolu, i zbog toga je smatram beskoristnom. Ako znas sta zelis da budes, za sta si sposoban, idi u skolu koja ce te usmeriti u tom pravcu.
Ovo je tacno.
Svi moji drugovi/drugarice iz osnovne skole su upisali gimnaziju jer nemaju predstavu sta zele da rade u zivotu.
Jedino je jedan drugar upisao prirodni smer, jer hoce na PMF.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2009, 22:17   #22
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

srednje strucne su u srbiji u zadnjih 15 godina nazalost spustene na nizak nivo kvaliteta, znanja... u NS odakle sam ja jedino je medicinska kvalitetna i vredna i neki smerovi u ekonomskoj... u ostalim skolama (masinska, elektrotehnicka,gradjevinska i mnoge druge) pohadjaju dobrim delom losiji djaci, a dobri djaci (u jednom ili dva smera) su retki i jos trpe "teror" od ovih ostalih(starijih obicno)... nekada je kod nas masinska bila najkvalitetnija strucna a danas mozda jedan smer je vredan postovanja a u drugim su veoma losi i djaci i profesori koji ne daju nikakvo znanje potrebno nekom ko hoce na fakultet... necu nikog da uvredim ako je u masinskoj, naravno ne govorim ovo za sve vec samo za neke djake i smerove... mislim da su za to krivi profesori i nas zastareo sistem skolstva...
stepanov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2009, 22:47   #23
daniloBG
Član
 
Član od: 28.9.2008.
Lokacija: Cerak
Poruke: 181
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

pozdrav svima na forumu

jedno vreme sam bio zagrejan sto se tice kompova i tih *****a pa sam se nameracio da upisem "teslu" smer za racunare...uvideo sam neke lose strane toga kao sto su slaba upotreba prakse, nepostojanje osoba zenskog pola, dosadni predmeti itd...mrzim te fizicke zakone i te stvari, a mogu reci da sam cak poceo da se gadim na PC hardver...dosao sam na ideju da upisem gimnaziju...naravno, gimnazija mi donosi opste obrazovanje i sve to ali kad zavrsim nju moze se reci da sam niko i nista...naravno da imam dalje planove za skolovanje, samo postoji jedan problem, a to je NOVAC...a pitam ja vas, kako to funkcionise na fakultetima, kolike su godisnje cene, i to...cuo sam da je 1000 i nesto juroa godisnje sto mi se ne dopada...bre za vreme tita se studiralo za dzabe, a ovo sad svi nas kradu de stignu...cuo sam da postoji mogucnost studiranja na "budzet" ali nemam predstavu kakva je sansa da se dodje do toga...da li ima limitiran broj ucenika koji idu na budzet ili mogu na budzet ako zadovoljim zahteve za to ne racunajuci brojno stanje?...da li uopste vredi rizikovati i pucati na zavrsen faks i pored prosecne finanskijske situacije?...ako predjem na budzet da li ja opet moram da placam neke ispite i te neke dodatne stvari?...mada ako predjem na budzet na konju sam, bar ja tako mislim...ovo je mozda i previse pitanja pa ako nekoga mrzi da mi odgovori bar na nesto od toga, moze da mi da neki koristan link bio bih mu zahvalan...

ps-naravno da nije rano razmisljati o faksu...
daniloBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2009, 22:51   #24
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Citat:
Alek92 kaže: Pregled poruke
Gimnazija nije nista vise od nastavka na osnovnu skolu, i zbog toga je smatram beskoristnom...
Vidi se...
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Wolverine na korisnoj poruci:
LoshMeeBre (10.7.2009), Psycho13 (17.6.2009)
Stara 17.6.2009, 23:02   #25
sharlo_03
Veteran
 
Član od: 16.5.2007.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 634
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 118 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sharlo_03
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Citat:
daniloBG kaže: Pregled poruke
pozdrav svima na forumu

jedno vreme sam bio zagrejan sto se tice kompova i tih *****a pa sam se nameracio da upisem "teslu" smer za racunare...uvideo sam neke lose strane toga kao sto su slaba upotreba prakse, nepostojanje osoba zenskog pola, dosadni predmeti itd...mrzim te fizicke zakone i te stvari, a mogu reci da sam cak poceo da se gadim na PC hardver...dosao sam na ideju da upisem gimnaziju...naravno, gimnazija mi donosi opste obrazovanje i sve to ali kad zavrsim nju moze se reci da sam niko i nista...naravno da imam dalje planove za skolovanje, samo postoji jedan problem, a to je NOVAC...a pitam ja vas, kako to funkcionise na fakultetima, kolike su godisnje cene, i to...cuo sam da je 1000 i nesto juroa godisnje sto mi se ne dopada...bre za vreme tita se studiralo za dzabe, a ovo sad svi nas kradu de stignu...cuo sam da postoji mogucnost studiranja na "budzet" ali nemam predstavu kakva je sansa da se dodje do toga...da li ima limitiran broj ucenika koji idu na budzet ili mogu na budzet ako zadovoljim zahteve za to ne racunajuci brojno stanje?...da li uopste vredi rizikovati i pucati na zavrsen faks i pored prosecne finanskijske situacije?...ako predjem na budzet da li ja opet moram da placam neke ispite i te neke dodatne stvari?...mada ako predjem na budzet na konju sam, bar ja tako mislim...ovo je mozda i previse pitanja pa ako nekoga mrzi da mi odgovori bar na nesto od toga, moze da mi da neki koristan link bio bih mu zahvalan...

ps-naravno da nije rano razmisljati o faksu...
Sto se tice budzeta, svaki faks ima odredjen broj studenata koje prima. Jedan deo je samofinansirajuci, drugi deo je na budzet. E sad. Ako zelis sam da finansiras fakultet, treba ti manje bodova. Da bi mogao na budzet da upadnes, treba, logicno, vise bodova. E sad, zahtevi zavise od fakulteta do fakulteta. Uglavnom kako sam ja primecivao fakulteti primaju pola na budzet pola samofinansirajuce, mada je ponekad odnos i malo drugaciji, tipa 3 prema 1, tj. manje studenata na budzet. Ako se upises na budzet, mislim da ispite normalno placas, ali si oslobodjen placanja tih 1000 i kusur eura godisnje. To umesto tebe placa tvoja opstina. Valjda sam dobro objasnio. Mozda sam negde i pogresio, zato licno tek sledece godine zavrsavam cetvrti razred gimnazije, ali sam se nesto malo informisao.
sharlo_03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2009, 23:11   #26
daniloBG
Član
 
Član od: 28.9.2008.
Lokacija: Cerak
Poruke: 181
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Citat:
sharlo_03 kaže: Pregled poruke
Sto se tice budzeta, svaki faks ima odredjen broj studenata koje prima. Jedan deo je samofinansirajuci, drugi deo je na budzet. E sad. Ako zelis sam da finansiras fakultet, treba ti manje bodova. Da bi mogao na budzet da upadnes, treba, logicno, vise bodova. E sad, zahtevi zavise od fakulteta do fakulteta. Uglavnom kako sam ja primecivao fakulteti primaju pola na budzet pola samofinansirajuce, mada je ponekad odnos i malo drugaciji, tipa 3 prema 1, tj. manje studenata na budzet. Ako se upises na budzet, mislim da ispite normalno placas, ali si oslobodjen placanja tih 1000 i kusur eura godisnje. To umesto tebe placa tvoja opstina. Valjda sam dobro objasnio. Mozda sam negde i pogresio, zato licno tek sledece godine zavrsavam cetvrti razred gimnazije, ali sam se nesto malo informisao.
e hvala ti puno...pa i nije toliko tesko koliko sam ocekivao...doduse stvari mogu da se promene do tad...
daniloBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2009, 23:11   #27
icemama
Veteran
 
Član od: 28.10.2007.
Lokacija: Beograd.
Poruke: 723
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 129 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Citat:
daniloBG kaže: Pregled poruke
pozdrav svima na forumu

jedno vreme sam bio zagrejan sto se tice kompova i tih *****a pa sam se nameracio da upisem "teslu" smer za racunare...uvideo sam neke lose strane toga kao sto su slaba upotreba prakse, nepostojanje osoba zenskog pola, dosadni predmeti itd...mrzim te fizicke zakone i te stvari, a mogu reci da sam cak poceo da se gadim na PC hardver...dosao sam na ideju da upisem gimnaziju...naravno, gimnazija mi donosi opste obrazovanje i sve to ali kad zavrsim nju moze se reci da sam niko i nista...naravno da imam dalje planove za skolovanje, samo postoji jedan problem, a to je NOVAC...a pitam ja vas, kako to funkcionise na fakultetima, kolike su godisnje cene, i to...cuo sam da je 1000 i nesto juroa godisnje sto mi se ne dopada...bre za vreme tita se studiralo za dzabe, a ovo sad svi nas kradu de stignu...cuo sam da postoji mogucnost studiranja na "budzet" ali nemam predstavu kakva je sansa da se dodje do toga...da li ima limitiran broj ucenika koji idu na budzet ili mogu na budzet ako zadovoljim zahteve za to ne racunajuci brojno stanje?...da li uopste vredi rizikovati i pucati na zavrsen faks i pored prosecne finanskijske situacije?...ako predjem na budzet da li ja opet moram da placam neke ispite i te neke dodatne stvari?...mada ako predjem na budzet na konju sam, bar ja tako mislim...ovo je mozda i previse pitanja pa ako nekoga mrzi da mi odgovori bar na nesto od toga, moze da mi da neki koristan link bio bih mu zahvalan...

ps-naravno da nije rano razmisljati o faksu...
Brate ja idem u Teslu znaci ono je rupcaga od skole, strasno, i smor nevidjeni nikad da radimo nesto zanimljivo a najgore nam je kod razzrednog (predaje primenu racunara u elek.) znaci svaki cas pita neke smrdlj... programe koji zesce smaraju, fizicarka ne daje ocene na kontrolnom u zavisnosti koliko si uradio nego kako joj se cefne, matematicarka nam se nonstop mrsti dok ulazi u ucionicu (smara zesce), iz elektronike kad je raspolozen mozes da imas 4,3,3,1, i da ti da 4 a kad nije za to bi ti dao mozda i 2 a mozda bi te mucio na tabli i davao ti 6 sekundi za odgovor,Srpikinja nam deli keceve ko luda znaci podeli za jedan cas 15 komada i kaze sledeci cas drugi krug keceva, joj strasno, ima jedno 3-4 normalne ribe u smeni a ukupno oko 15-20, poz
icemama je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2009, 21:55   #28
jurajp
Novi član
 
Član od: 15.9.2007.
Lokacija: Pivnice
Poruke: 19
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku jurajp
Question Izbor škole...

Shta mi Vi preporucujete, elektrotehnicar racunara ili elektrotehnicar telekomunikacija...???

Hvala na Vashem mishljenju...
jurajp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2009, 22:10   #29
Notorious B.I.G
Veteran
 
Član od: 16.4.2007.
Lokacija: Novi Sad,Veternik
Poruke: 874
Zahvalnice: 628
Zahvaljeno 452 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: odabir shkole...!?

Racunare
Notorious B.I.G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2009, 22:35   #30
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: odabir shkole...!?

Sto se tice racunara, racunare neces videti uopste (1 do 2 casa nedeljno u vr' glave ako izuzmemo programiranje gde blejis ko tenkre u monitor). Taj smer treba da se nazove "Elektrotehnicar programiranja", ako upises skontaces zasto... Ostalo je klasika, prva godina sve zive prirodne nauke dok u drugoj kreces sa "strucnim predmetima" i u trecoj nastavljas isto tako samo pojacanim intenzitetom itd.
Taj smer upisuj ako volis da programiras i volis da "furas matematiku na kub", ako nisi bas privrzen njima onda se bas i neces snaci najbolje.

Poslednja ispravka: dzonihsv (25.6.2009 u 0:08) Razlog: typo
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2009, 22:54   #31
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: odabir shkole...!?

a i ovoj temi ovde nije mesto.
off:
Dzoni si ti zavrsio tu skolu kad znas?
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 0:04   #32
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: odabir shkole...!?

Nisam, tek cu da zavrsim.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 0:09   #33
Radiant
Član
 
Član od: 5.1.2009.
Poruke: 91
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 21 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: odabir shkole...!?

Gimnazija PM smer
Radiant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 0:10   #34
King James
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2007.
Lokacija: My talents reside in South Beach
Poruke: 1.391
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 709 puta na 309 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku King James
Određen forumom Re: odabir shkole...!?

Ma upises gimnaziju, sprdas se 4 godine, onda upises neki fax i tu pocnes da ucis
King James je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 0:26   #35
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Thumbs down Re: odabir shkole...!?

Citat:
King James kaže: Pregled poruke
Ma upises gimnaziju, sprdas se 4 godine, onda upises neki fax i tu pocnes da ucis
uf puno je to. ja isto ocu racunare al sad kad mi je dzoni pojasnio....
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 11:16   #36
Notorious B.I.G
Veteran
 
Član od: 16.4.2007.
Lokacija: Novi Sad,Veternik
Poruke: 874
Zahvalnice: 628
Zahvaljeno 452 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: odabir shkole...!?

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Sto se tice racunara, racunare neces videti uopste (1 do 2 casa nedeljno u vr' glave ako izuzmemo programiranje gde blejis ko tenkre u monitor). Taj smer treba da se nazove "Elektrotehnicar programiranja", ako upises skontaces zasto... Ostalo je klasika, prva godina sve zive prirodne nauke dok u drugoj kreces sa "strucnim predmetima" i u trecoj nastavljas isto tako samo pojacanim intenzitetom itd.
Taj smer upisuj ako volis da programiras i volis da "furas matematiku na kub", ako nisi bas privrzen njima onda se bas i neces snaci najbolje.
To je istina,ali ko zavrsi smer racunare ima tako veliko predzanje za faks da je to straso
Notorious B.I.G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 12:59   #37
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: odabir shkole...!?

Ovde svi pominju računare jer i ne znaju šta je ono drugo.

Telekomunikacije mogu biti zanimljive, a to se u današnje vreme svodi uglavnom na mobilne telefone. Ako posle odeš na fakultet, pa ga, zamisli, i završiš, stičeš obrazovanje koje prilično cenjeno, i ovde i u svetu.

Ako se pokaže da se na tom smeru u znatnoj meri uče i "zemaljske telekomunikacije", i to u današnje vreme može biti veoma zanimljiva tema, jer se sve radi digitalno, a u celu stvar upliće se i Internet u xDSL varijantama.

Što se tiče programa i predmeta... to bi trebalo da ti kaže neko ko to uči. Ne verujem da ima manje matematike i prirodnih nauka nego na programiranju, ali tako ti je sa svim sličnim zanimanjima. Međutim, ima dosta elektronike, digitalne elektronike i sličnog.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 13:25   #38
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: odabir shkole...!?

Citat:
Notorious B.I.G kaže: Pregled poruke
To je istina,ali ko zavrsi smer racunare ima tako veliko predzanje za faks da je to straso
znaci racunari su za one kojima uglavnom ucenje i mata idu od ruke?
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 13:40   #39
vukoja
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Poruke: 240
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 72 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: odabir shkole...!?

Ma nema toliko mate na racunarima barem ne vise nego u nekim gimnazijama. Sto se tice koliko ces predznanja steci iz nekih sturcnih predmeta zavisi od profesora. Imao sam srece (dosad) da su mi elektorniku i OET predavali kvalitetni profesori. Dok mi programiranje predaje covek koji ne zna da objasni najosnovnije stvari. Pa iz programiranja jedino sto znam da uradim je da saberem dva broja.
vukoja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 13:44   #40
Sasa90
Veteran
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Subotica Reputacija:■■■■■□□□□
Poruke: 994
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 291 puta na 162 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Sasa90
Određen forumom Re: odabir shkole...!?

Na svim elektrotehnickim smerovima imas istu kolicinu matematike cak i isto gradivo. U sustini sve je isto po tom pitanje samo dok kod racunara imas vise programiranja dotle na telekomunikacijama imas predmete nalik Osnove telekomunikacija, predajnici, prijemnici i slicno tome. Nazalost nista od digitalizacije se maltene ne uci jer je sve po starom i u 90 % slucajeva ce ti pricati u zastareloj analognoj tehnici gde te profesori jos teraju na odgovaranju da se racunari medjusobno povezuju preko koaksialnog kabla...
Sasa90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ne možete da se setite imena igre? (C64, Amiga, DOS, Arcades...) The Dark Gamer Stare igre 2224 11.11.2022 23:46
VB, hitna pomoć SK fan Pravljenje igara 9 28.5.2008 8:34
SMF pomoć SK fan Klijentske aplikacije 4 9.2.2008 17:16
koju agp grafičku kupiti ati 9800 xt ili 7300 gt agp pomoć Iilija64 ŠDK - Grafika 13 25.10.2007 18:01
[Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć Geomaster Konzole 30 10.9.2007 14:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com