Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.7.2010, 16:36   #21
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Ok, u cemu sam pogresio? Uvek sam spreman da prihvatim kritiku..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2010, 16:37   #22
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Odigraj pa ces da vidis...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2010, 16:38   #23
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Odigraj pa ces da vidis...
Nemam vremena za bacanje..

P.S. Odigracu ga kad tad, kako pozitivni, tako me i negativni ekstremi privlace..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2010, 16:38   #24
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Ni ja.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
DeCoy (9.7.2010)
Stara 9.7.2010, 16:39   #25
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Ni ja.
Sad cu da odem na Youtube..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2010, 16:42   #26
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
The options for dialogue are often excessively black-and-white anyway, and the game doesn´t play as an RPG anymore; instead, you pick the option that allows you to follow the path you have chosen (Paragon/Renegade, Closed Fist/Open Palm, Light Side/Dark Side, etc.) and aside from a different ending screen, the game still plays out the same. Such decision polarization also prevents “true” RPG gaming: there is only benefit to playing one way or another, and being a morally grey character just prevents you getting access to the higher tiers of the traits, thus forcing you to decide what to do based on light/dark choices, and not necessarily your own.
Da ovaj čovek hoće da "stvarno" roleplayuje, ovo ne bi trebalo da ga spreči da igra "sivog" lika. Imaš olakšice ako si dobrica ili zloća, pa šta, ako tvoj lik ima principe ipak će da izabere tačno ono što njemu odgovara. Najbolji put ne mora uvek da bude i najlakši.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
shrafko (9.7.2010), Vulee (9.7.2010)
Stara 9.7.2010, 16:45   #27
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Vako:

1.
Citat:
Every game follows the same route - initial starting quest, followed by three or four quests to be played in any order, followed by the closing quests. Each area contains several side quests, but these have little impact on the main story, except for the odd weapon or sidekick.
Pa zar ovako ne funkcionišu svi RPG-ovi?
Main questovi koji produbljuju radnju, i gomila sporednih questova kako bi mogao da istražiš svet...

2.
Citat:
And every game has a point where you will lose one or two followers
Nije istina.

3.
Citat:
The options for dialogue are often excessively black-and-white anyway, and the game doesn´t play as an RPG anymore; instead, you pick the option that allows you to follow the path you have chosen (Paragon/Renegade, Closed Fist/Open Palm, Light Side/Dark Side, etc.) and aside from a different ending screen, the game still plays out the same. Such decision polarization also prevents “true” RPG gaming: there is only benefit to playing one way or another, and being a morally grey character just prevents you getting access to the higher tiers of the traits, thus forcing you to decide what to do based on light/dark choices, and not necessarily your own.
U DA toga nema. U određenoj meri mi je i razumljiv takav sistem. Osim ako igraš ulogu nekog ludaka, držaćeš se jednog ugla gledanja na stvari, kao i jednog sistema vrednosti. Ako sam homocidni ludak koji ubija sve što stigne, neću se žaliti nedostatkom paragon bodova da npr. dam beskućniku koju paru, već ću ga šutnuti u lice i uzeti ono malo što je skupio.
A šta će moralno sivom liku napredne light side, dark side opcije? Neka se drži sivila koje toliko voli.

4.
Citat:
There also is a lack of the impact seen in other titles - Fallout 3 let us destroy a town, and then deal with the ramifications afterwards. The best we can hope for is that a companion may leave us because they disagree.
LOL ramifikacije, kako da ne. I to je u okviru questa, i gorepomenutih iluzija slobode, zar ne?

Tipičan Bethseda fanboy...
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vulee na korisnoj poruci:
Juraj (9.7.2010), vertigo (10.7.2010)
Stara 9.7.2010, 16:59   #28
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Pa zar ovako ne funkcionišu svi RPG-ovi?
Misli na ono - imaš jednu početnu lokaciju, pa onda 3 koje rešavaš proizvoljnim redosledom, i onda prelaziš na završni deo. Trend koji je je Bioware uveo KOTOR-om, i bio bi već red da ga promeni, čisto raznovrsnosti radi.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
Nighty (28.10.2011)
Stara 9.7.2010, 17:03   #29
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Misli na ono - imaš jednu početnu lokaciju, pa onda 3 koje rešavaš proizvoljnim redosledom, i onda prelaziš na završni deo. Trend koji je je Bioware uveo KOTOR-om, i bio bi već red da ga promeni, čisto raznovrsnosti radi.
Nisam siguran kako bi alternativa izgledala. Onda bi se ljudi žalili kako je previše linearno.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2010, 17:12   #30
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Recimo kreneš sa tutorialom, pa ti daju izbor između 2 lokacije koje možeš da igraš proizvoljno. Kad pređeš obe igra te baci u neku treću lokaciju, a kad pređeš i nju imaš izbor između još 2 lokacije, a na osnovu tog izbora određuje se kraj. Recimo. Postoji i milion drugih kombinacija, pa je malo glupo da toliko forsiraju jednu te istu.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2010, 17:13   #31
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Nisam siguran kako bi alternativa izgledala. Onda bi se ljudi žalili kako je previše linearno.
U neku ruku, sada je vec linearno (kao i kod svih story driven RPG-ova). Sa druge strane je Bethesda (i prva dva Fallouta) sa potpunim sand box-om. Retki su ljudi koji vole i jedan i drugi koncept, kao ja (volim i Bioware i Bethesdu), tako da bi neka sredina bila savrsena, kada bi uspela da se pronadje..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2010, 18:39   #32
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Kritika da je problem u izboru između dva odgovora (što je naveo onaj lik u ekimanovom postu) možda nije baš najjasnije definisana. Ne smeta meni izbor između Dark i Light odgovora, mnogo je veći problem u tome što se ti izbori jasno predočavaju kao Dark i Light, sa svim posledicama koje njihovo biranje nosi. U tim trenucima, igra shrafko računovođa koji hoće da kapitalizuje na poznavanju mehanike igre (i bonusa koje povlađivanje mehanici sa sobom nosi). S druge strane, ponekad očekujem mnogo više od igre, da razmišljam o značaju izbora (na osnovu datih podataka, kvaliteta zapleta i slično) i moralnim dilemama u takvoj situaciji, reperkusijama i slično (ko što rekoh u BG temi za spasavanje Viconie kada sam koknuo onog plaćenika, iako sam time izgubio -3 Rep, a igrao sam kao CG), a to je nešto što ME 1 i 2 nemaju. To ima Witcher, to (u manjoj meri) ima Dragon Age, i to je verovatno razlog zašto se player1u sviđa Alpha Protocol (ne znam, nisam igrao igru niti znam čoveka, samo nagađam koji je razlog zašto bih ja igrao RPG koji navodno ima sub-par tehničke karakteristike ).
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2010, 18:45   #33
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Tacno je da je u ME, a narocito ME2, diajlog sistem balanizovan, davanjem ociglednih dark/light odgovora, kao i nagrade igracima koji idu u bilo koji od te dve krajnosti.

Stavise, nagrade su indenticne, u oba slucaja otvara se po neka nova opciju u "tezim" dijalozima, a rezultat je takodje indentican, bilo da je u pitanju plava ili crvena opcija, al u svakom slucaju povoljniji nego kad te opcije nisu otkljucane (ako je igran realniji, balansiraniji lik).

Igra te prosto mehanikom tera da igras ekstremnog lika, sto je po meni bezveze.

U odnosi na njega, Dragon Age ima vise klasican pristup dijalozima, koji iako nije originalan, se sasvim lepo pokazao u poslednjih dvadeset godina, i to ne samo u RPG zanru.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
shrafko (9.7.2010)
Stara 9.7.2010, 19:58   #34
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Mali oftopik: Brian Mitsoda je dizajnirao dijalog sistem koriscen u Alpha Protocolu, pre nego sto je ME najavljen.

Citat:
...for good or ill, I have nothing to do with Alpha Protocol as it is being developed currently. I was working on the creative direction, story, and dialogue for previous iterations of the game, but outside of a dialogue system I created (before Mass Effect was announced) for an earlier version of the game, my (and Annie Carlson’s) original dialogue and plot – again, for good or ill – are not being used for the game.
Mada nije kao da postoje neke slicnosti izmedju AP i ME dijalog sistema, sem vizuelne prezentacije (zumirani likovi i opcije u vidu kruga u donjem delu ekrana). Ali eto, just sayin'.

Ontopik:

DA mi se skroz svideo, i bio bi jos bolji da nije bilo kompromisa, poput cinjenice da su sve zanimljive stvari u vezi univerzuma(poput istorije i religije) bile prakticno sakrivene u onim dodatnim tekstovima, dok je glavna prica bila tipican epic bullshit(tm). I pored sve te dark fantasy atmosfere, igra uopste nije imala moralni ambiguitet, svaki problem je imao jedno idealno resenje, i nekoliko dodatnih sa kojima prakticno upucas sebe u nogu (ali naravno da su dijalozi bili znatno bolji od ME). Ovog puta imaju izgradjeno ime pa ce moci biti malo slobodniji, nadam se. Ali okej su mi ljudi skrzo, David Gaider, Mary Kirby i ostali, imaju smisla humor, to je najbitnije.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2010, 20:06   #35
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

http://gameinformer.com/b/news/archi...on-age-ii.aspx

Fully voiced...
Moj entuzijazam je od sada splasnuo.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2010, 20:18   #36
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

^To je i ocekivano, cim je lik fiksiran da bude covek.

Stavise, ne bi me cudilo da je to glavni razlog zasto su odustali od dublje kastomizacije (biranje rase i slicno), a ne zbog price ili nekog drugog izgovora koji ocekuju da svi progutamo.


Naravno, samo po sebi ne mora da bude lose. Mada je pomalo bedak. Ocekivao sam da Bioware ocuva dva razlicita seta RPG-a: "cinematic" Mass Effect i "klasicni" Dragon Age, umesto da dobijemo Mass Effect i Dragon Effect.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
shrafko (9.7.2010)
Stara 9.7.2010, 20:20   #37
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Ja sam chuo da dragon age: origins bez ikakvih expanzija traje 150 sati.
Jer to istina, ili puka propaganda?
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2010, 20:21   #38
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Wastelander kaže: Pregled poruke
Ja sam chuo da dragon age: origins bez ikakvih expanzija traje 150 sati.
Jer to istina, ili puka propaganda?
Ako si veoma temeljan, preći ćeš ga za 90.
Meni su prelazi u proseku 60-75h.

@player1:
Meni je u početku i razumljivo to za čoveka, moći će da naprave kvalitetniju priču koja će biti ličnija u prirodi, ali VO nisam očekivao.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2010, 20:21   #39
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Meni je prvi prelaz trajao bas oko 100h. Mada mnogima drugima je ispao krace.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2010, 20:24   #40
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Samo da ne uklone pticju perspektivu, i party management, i moze se nesto spasti. Mozda ispadne nesto kao Torment, gde imas predefinisanog protagonistu (mislim da bi Black Isle ukljucio pun voice over za namelessa da su imali novca, ovako mu se glas cuje samo u nekim trenucima), ali je to vrlo riskantno, jer ako ga ne odrade dobro, sve moze pasti u vodu. Iskreno, ne svidja mi se mnogo ovaj pravac, ali sta je tu je..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Vulee (9.7.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dragon age, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dragon Age: Awakening Goldfinger Role-Play 285 11.2.2012 14:38
Dragon Ball online VladarTame Mrežne igre 4 26.2.2009 2:38
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com