Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.2.2015, 15:12   #1
zivac90
Novi član
 
Član od: 11.2.2015.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Compaq Presario 700ea PROBLEM

Pozdrav,

Molio bih za pomoc ukoliko je moguce pomoci.
Ovako,kupio sam Compaq Presario 700ea (Compaq presario 732us je oznaka sa Hp ovog sajta),laptop je dosao bez OS,pa sam odlucio instalirati windows xp sp3 instalacija je tekla normalno do dela kada je kompjuter krenuo sa delom Instaling Devices pred kraj tog poglavlja izasao je plavi ekran sa oznakom da sysaudio.sys nije u redu i da se preporucuje iskljucivanje shadowinga i chache u biosu sto je nemoguce jer bios ima samo 2 opcije to je ona prva gde su samo osnovni podaci a druga je boot deo.Sve u svemu ni jedan XP nije radio bez obzira da li je sp1 2 ili 3 isto tako nije bilo razlike da li je home edition ili profesional.Dok npr Unbuntu odradi instalaciju do kraja i kad se podigne sistem sve funkcionise osim tog drivera za zvuk,uspeo sam da instaliram win2000 ali opet isti problem sa zvucnom karticom i drajverima za istu. E sad sam uspeo ubaciti windows vistu ali je nemoguce naci drajvere za tu zvuk opet isti problem,poenta je kako instalirati windows xp jer sve drajvere koje sam nasao na netu su namenjeni za windows xp.

Ostalo mi je jos da probam da fleshujem bios ali ne mogu naci odgovarajuci bios jer kada skinem sa Hp ovog sitea prijavljuje da je nemoguce update jer je to isti bios koji je u sistemu. Inace verzija biosa je sledeca Pheoninx 4.06cj15.
zivac90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bios, compaq, presario, windows xp instalcija

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
presario cq71 229sz problem zvezdan84 Prenosni računari 1 20.7.2011 10:30
Slackware problem kvare_cg Slobodni softver 27 20.6.2009 23:27
HP DeskJet f4180 - problem sa instalacijom vanila Ostale komponente 3 12.3.2009 19:22
Compaq Presario F700 - Vista 2 XP bujo Prenosni računari 4 20.2.2008 2:36
Problem sa laptopom HP Compaq nx7400 Haker95 Kvarovi 5 27.12.2007 16:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com