Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.11.2010, 22:57   #1
veggen
Novi član
 
Član od: 14.9.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Dva kompa na istom ADSL modemu. Mogu li se videti međusobno?

Imam PTT ADSL i TP-LINK TD8811 modem. Jedan komp sam zakacio na njega preko ethernet porta a drugi preko usb-a. Oba mogu na net nezavisno.
Jedan je dobio IP 192.168.1.2 a drugi 192.168.1.3.
E sad, mene zanima mogu li da uradim nesto pa da se oni medjusobno vide? Trenutno, ne mogu ni de se pinguju, a cilj mi je da mogu da igram igrice u LAN-u... Da li mi treba jos neki uredjaj/kabl ili nesto trece da bih ovo postigao?
veggen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2010, 23:59   #2
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Dva kompa na istom ADSL modemu. Mogu li se videti medjusobno?

Mislim da to sto ti hoces ne moze. Jedino resenje je ruter.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2010, 0:54   #3
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Dva kompa na istom ADSL modemu. Mogu li se videti medjusobno?

Ako sam ja dobro shvatio jedan uređaj je na ruter vezan kablom a drugi preko USB Dongla preko Wirelessa?

Ako je takva situacija trebali bi računari da se bez ikakvog proglema vide u lokalu. Najverovatnije je da imaš problem sa fajervolovima na jednom ili oba računara.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2010, 10:45   #4
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dva kompa na istom ADSL modemu. Mogu li se videti medjusobno?

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Ako sam ja dobro shvatio jedan uređaj je na ruter vezan kablom a drugi preko USB Dongla preko Wirelessa?
Verujem da si shvatio pogrešno.

Ja mislim da je jedan komp kablom nakačen na LAN port, a drugi je, takođe kablom, povezan na USB port. Kao što je rekao, u pitanju je modem, ne ruter...

@ veggen, jesi pogledao uputstvo? Možda ima nešto o tome:
http://www.tp-link.com/support/downl...?a=1&m=TD-8811
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2010, 12:19   #5
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Dva kompa na istom ADSL modemu. Mogu li se videti medjusobno?

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Verujem da si shvatio pogrešno.
Biće da sam pogrešio jer sam pisao napamet, jer sam bio ubeđen da je u pitanju uređaj sa wirelessom.

Sve u svemu u pitanju je modem-ruter uređaj, što će reći da ako želi da priključi više uređaja na njega dovoljno će biti da u lan port na uređaju ubode prvo svič. A zatim da klijente kablom bode u svič. i u tom slučaju bi trebalo da sve radi kako treba. A to što on hoće da mu jedan klijent ide preko lana a drugi preko usb-a to neće moći.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2010, 13:17   #6
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Dva kompa na istom ADSL modemu. Mogu li se videti medjusobno?

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Verujem da si shvatio pogrešno.
Ja mislim da je jedan komp kablom nakačen na LAN port, a drugi je, takođe kablom, povezan na USB port. Kao što je rekao, u pitanju je modem, ne ruter...
Čim ima LAN port, onda je ruter, iako ima samo jedan port. Odnosno, kako Freško reče, pravi naziv je modem-ruter.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2010, 14:31   #7
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dva kompa na istom ADSL modemu. Mogu li se videti medjusobno?

Modem-ruter? Nisam čuo za taj naziv, iako sam i sam imao takav uređaj nekada ranije. Znam da je u svakom slučaju opasan smor kad dva kompa idu na Net ovako (istovrmeno lan i usb).

Ja bih predložio jedan pravi ruter, kao optimalno rešenje. I svič je ok, ali meni deluje kao jednostavnije da se ovaj modem-ruter zameni ruter-ruterom
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2010, 14:40   #8
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Dva kompa na istom ADSL modemu. Mogu li se videti medjusobno?

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Ja bih predložio jedan pravi ruter, kao optimalno rešenje. I svič je ok, ali meni deluje kao jednostavnije da se ovaj modem-ruter zameni ruter-ruterom
Samo je pitanje s kolikim budžetom čovek raspolaže, sa svičem bi završio posao i ispod 1000 Dinara. Dok ako uzima nov ADSL Ruter-Modem sa više od jednog LAN priključka onda mora da izdvoji barem 2500 za recimo:

TP-Link TD-8840T router/modem ADSL2/2+ sa 4x LAN 10/100Mb/s, Annex A

Ili čak 3500 za recimo:

Wireless ADSL2+ Router TP-Link TD-W8901G 54 MBps, Anex A+4 port switch

U slučaju da želi da ima i mogućnost Wireless povezivanja.

Tako da ima dosta sloucija kako postići to što on želi ali mu je ubedljivo najjeftinija solucija sa jednim recimo petoportnim svičem koji će mu završiti posao a koji može već da se nađe za 850 Dinara.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2010, 16:02   #9
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Dva kompa na istom ADSL modemu. Mogu li se videti medjusobno?

Citat:
Chivan kaže: Pregled poruke
Čim ima LAN port, onda je ruter, iako ima samo jedan port. Odnosno, kako Freško reče, pravi naziv je modem-ruter.
Definitivno je ruter u pitanju . Imao sam taj TP-Link (delili su ga uz EUNET ADSL). Ima podesavanja za Firewall, DMZ, QoS, mogucnost da se portovi otvore/zatvore... Ruter u pravom smislu te reci.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2010, 21:36   #10
veggen
Novi član
 
Član od: 14.9.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dva kompa na istom ADSL modemu. Mogu li se videti međusobno?

Ok, hvala na razjasnjavanju sta je uredjaj koji imam
I da, sve ide kablovima direktno, nije u pitanju wireless.
Elem, pogasio sam firewall-ove i sad kompovi mogu da se pinguju. To bi znacilo da je ovakva kombinacija ipak moguca, zar ne?

Ali... sta dalje? Valjda sad treba da ih dodam u istu work grupu, ali to sigurno podrazumeva vise od upisivanja istog imena u workgroup...

Ne bih dokupljivao opremu ako mogu i bez toga iz prostog razloga sto bas i ne kontam razliku izmedju svica/rutera/itd, tako da bih radije izbegao povezivanje i konfiguraciju istih...

@ZoNi
Sto smor? Prilicno fino mi radi tako vec dosta dugo...

Poslednja ispravka: veggen (4.11.2010 u 21:46)
veggen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2010, 10:29   #11
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dva kompa na istom ADSL modemu. Mogu li se videti međusobno?

Citat:
veggen kaže: Pregled poruke
@ZoNi
Sto smor? Prilicno fino mi radi tako vec dosta dugo...
Ne znam, jednostavno mi se ne sviđa USB modem Sećam se da je bilo relativno zeznuto namestiti da se Net automatski pokrene nakon paljenja kompa (evo rešenja)... I još tako neke sitnice
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adsl, ethernet, modem, network, usb

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Instalacija Retail Snow Leoparda na Asus P5Q-E i slične ploče Mickie Operativni sistemi 60 12.8.2010 10:15
Wireless ADSL router Freeman88 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 12.7.2007 10:40
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00
Slika sa kompa na TV Svideo komunista Grafika 5 16.1.2006 23:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com