Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.7.2016, 14:22   #1
cvex98
Novi član
 
Član od: 25.6.2016.
Poruke: 6
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Euforija bez laptopa

Ovako navikao sam na rad uz laptop tj samo se zavalim negde i uzmem laptop e sad kupujem racunar i voleo bih nabijem kuciste u neki cos sobe i sad ili da uzmem monitor i drzim ga kao laptop mis i tastaturu bezicne nekako i slusalice da nakacim ali koji je naj nacim za prenos slike do monitora (bezicno) ili drugo nacin da nekako koristim laptop za rad na racunaru znaci prosto kao i ranije smao da sam uz sistem racunara... Veroatno neko ovde ima iskustva u ovom polju pa bih voleo malu pomoc.
cvex98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 21:58   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Euforija bez laptopa

Volio bi da držiš monitor kao laptop, dafuq?😂
Portabilnost desktop kompjutera je minimalna jer mu nije namjena da se vuklja okolo, i nema bežičnog prenosa slike bez VR headseta a hardver koji bi ga glatko pokretao skup je KSPK (k'o svetog Petra kajgana). Da koristiš laptop za rad NA DESKTOP RAČUNARU, to te ni pola ne razumijem: imaš aplikacije tipa Teamviewer, imaš i daljinski uređaj za kompjutere ali laptopom da burgijaš po desktopu ne znam kako si zamislio.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 23:19   #3
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Euforija bez laptopa

Citat:
cvex98 kaže: Pregled poruke
Ovako navikao sam na rad uz laptop tj samo se zavalim negde i uzmem laptop e sad kupujem racunar i voleo bih nabijem kuciste u neki cos sobe i sad ili da uzmem monitor i drzim ga kao laptop mis i tastaturu bezicne nekako i slusalice da nakacim ali koji je naj nacim za prenos slike do monitora (bezicno) ili drugo nacin da nekako koristim laptop za rad na racunaru znaci prosto kao i ranije smao da sam uz sistem racunara... Veroatno neko ovde ima iskustva u ovom polju pa bih voleo malu pomoc.
Jesi ga vala zakomplikovao, sto rece LoneWolf pola te ne razumem. Ako mislis monitor bezicno da povezujes na komp, slaba vajda od toga. Ili se smesti u cos zajedno sa kompom (ili pak ako imas tv, mozes da povezes sa kompom, pa sa bezicnom tastaturom i misem/touch padom iz fotelje da radis) ili ostani sa laptopom.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2016, 8:23   #4
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Euforija bez laptopa

Nema od toga leba. Najbolje što možeš da dobiješ je neka kombinacija sa Team Viewerom i laptopom u krilu ali nećeš moći da radiš mnogo štošta na taj način (gledanje videa, igranje igara...).
Kupi sebi kvalitetnu stolicu za sedenje pred desktopom i malo bolji miš i tastaturu. Plus, ko još radi bilo šta ozbiljno na 15"/17", ja koristim svoj laptop kao desktop replacement i ne mogu da smislim bilo kakav ozbiljan rad bez monitora.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2016, 1:20   #5
cvex98
Novi član
 
Član od: 25.6.2016.
Poruke: 6
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Re: Euforija bez laptopa

Hvala ljudi, stvar u to me ono znao sam da necete verovatno sve razumeti ali ono sve u svemu vidim da nema vjade, od team wievera nema nista tako da cu verovatno da poslusam savet i da skupim jos koji dinar za neku udobniju stolicu... Tesko je da se predje sa leptopa na desktop... Hval asve u svemu
cvex98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2016, 11:53   #6
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Euforija bez laptopa

Pa ko može da te razumije kad ne znaš ni objasniti ni obrazložiti šta hoćeš, i kad je tehnički nemoguće desktop pretvoriti u "laptop" i učiniti ga prenosivim, "ergonomski podesivim", kakvim god.

'Oćeš upravljati desktopom s laptopa, rješenje = daljinac ili Teamviewer.

'Oćeš da burgijaš po desktopu "izdaleka", rješenje = kupi bežični miš i tastaturu. Ne razumijem šta bi drugo?
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2016, 23:45   #7
cvex98
Novi član
 
Član od: 25.6.2016.
Poruke: 6
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Re: Euforija bez laptopa

Aaa proato sam hteo da se selim iz sobe u sobu kad mi cefne a da mi kuciste stoji na jednom mestu... E sad sam se nadao da neko ima iskustva sa pokusajem da se bezicno koristi monitor...
cvex98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2016, 21:10   #8
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Euforija bez laptopa

Ja to koristim, samo u kombinaciji pc - telefon i odlično je sve dok ne bi da se igraš jer tada 30fps max (mislim da preko toga ni jedan softver ne ide, al neka me isprave, i mene bi zanimalo šta je najbrže) postaje problem.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2016, 21:50   #9
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Euforija bez laptopa

Mozda da istrazis kako bi radio streaming sa desktop na laptop.

Ako imas neki laptop za to.

Mada ti te varijane rade losije, ako se nema direktna ethernet veza, i umesto toga koristi wireless.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2016, 0:57   #10
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Euforija bez laptopa

Meni i ne treba bolje od 30 frejmova. Rekoh OP-u šta može da očekuje ako bi laptop koristio kao bežični thin client.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2016, 13:52   #11
cvex98
Novi član
 
Član od: 25.6.2016.
Poruke: 6
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Re: Euforija bez laptopa

Pa to je bilo pocetno drugo pitanje, nisam samo lepo objasnio to, tehnicki taj striming na laptopu e sad sam se nadao da neko ima iskustva sa tim i da je vec probao, sve u svemu nasao sam po netu neke zanimljive stvarcice ubodes u grafu i u monitor i cepas e sad koliko je to za sve dobro ne znam ali znam da mi se ne isplati nikako ko ce dati 200$ za glupost... sve u svemu skupo je to kakogod da se okrene tako da je najbolje da pc ostane pc... ili ovaj stream sa laptopa mada ne znam kako to precizno da izvedem...
cvex98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2016, 17:00   #12
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Euforija bez laptopa

Probaj Splashtop, jednostavno se podešava na oba računara.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ColdBoot na korisnoj poruci:
cvex98 (5.7.2016)
Stara 5.7.2016, 17:29   #13
mmike
Član
 
Član od: 20.5.2016.
Poruke: 239
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Euforija bez laptopa

dati 200 dolara za nešto što će ti rešiti problem stvarno nije mnogo, ako radi sve ono što tebi treba. sumnjam da ovde iko ima iskustva sa time, pa nije loše da obiđeš neke ozbiljnije inostrane forume i pogledaš njihova iskustva. ako rešenje postoji a niko nema iskustva sa njim, onda je 200 dolara bar 190 više nego što bih ja platio za njega.
mmike je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2016, 18:41   #14
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Euforija bez laptopa

ako ćeš da šetaš po kući koristi laptop ili tablet, lakše ćeš na tablet da nakačiš tastaturu i miša, jer teško da će iz druge sobe da rade miš i tastatura a možda i monitor, to je sve pravljeno samo da ne smetaju kablovi a ne da ideš po kući
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2016, 20:59   #15
cvex98
Novi član
 
Član od: 25.6.2016.
Poruke: 6
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Re: Euforija bez laptopa

Ma da ali meni je previse vec previse moram da ulozim u racunar uopste tako da mi je ovo glavobolja samo tih dodatnih kolko ...
a za ovaj drugi predlog, lepo bi mi bilo ali ja mnogo ocu da bude pc za 3d render i jos ovo tako da laptop tablet ne prolaze... sve u svemu i da se uzme ovaj odasiljac sta vec opet realno kao sto kazete moze da problem bude mis i tastatura... sve u svemu kako video i po stranim forumima trenutno ovo jos ne moze da zazivi...
Mada ovaj splashot je nesto sto bi moglo lepo da se koristi ali, onda bi moralo i u internet da se ulaze... mada hvala na svemu svima
cvex98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bezicni, laptop, racunari

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Saveti za kupovinu polovnog laptopa Kompjuterija Prenosni računari 52 27.6.2016 14:07
Ghost Imaging Laptopa GameMaster Prenosni računari 2 12.11.2015 22:13
Prey, odličan anti-theft software za pronalaženje ukradenog laptopa ili smartphone-a Gradimir Zaštita 12 13.9.2012 16:43
Problem sa servisiranjem laptopa Gorstak Prenosni računari 8 6.7.2010 23:50
Muka oko izbora laptopa tashana ŠDK - Prenosni računari 7 10.7.2008 13:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com