Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.6.2007, 11:31   #21
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Morao sam ovde da postujem posto nisam mogao da otvorim novu temu ne znam zasto

Ljudi imam problem. Uzeo sam novi komp i hteo sam da pored novog HDDa (koji je jeli, skroz prazan) dodam i ovaj stari sa instaliranim Windowsom, ali kad upalim komp krene da ucitava Windows i odmah se resetuje i pita me za mod ukljucivanja i koji god da izaberem bude isto. Kad idem na Safe Mod ne uspeva da ucita neke fajlove i prekine.

Stara konfa:
AMD Athlon 2000+
Elitegroup K7VTA3
GF 6600 AGP
384 mb RAM
Samsung HDD 80gb

Nova konfa:
AMD Athlon 64 X2 4800+
Nforce 5700 ultra
GF 7600 GT PCI-E
1GB ddr2
Maxtor HDD 320 gb

Ima li ikako nacina da stavim ovaj stari HDD na novu konfu, posto su mi na njemu svi fajlovi?
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2007, 12:34   #22
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Jel ti pokusavas da boot-ujes sa ovog Samsunga?
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2007, 12:55   #23
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
Remedy kaže: Pregled poruke
Jel ti pokusavas da boot-ujes sa ovog Samsunga?
Vjerovatno da. Pa matična na starom kompu i na novom je potpuno različita, različit čip set, samim time i drajveri, itd.

Jedino rješenje je da ponovo instaliraš WIN na neki od ta dva HDD-a, dakle format pa svježa instalacija. Na koji ćeš HDD da instaliraš sistem na tebi je da odlučiš, mada bih ja izabrao na novi, a potom ovaj stari HDD priključiš kao slave disk, i sve fajlove sa njega ćeš moći da koristiš. Tačnije sve ono za šta nije potrebna instalacija, muzika, slike, dokumenti......
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2007, 13:03   #24
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
uros@3D kaže: Pregled poruke
Morao sam ovde da postujem posto nisam mogao da otvorim novu temu ne znam zasto

Ljudi imam problem. Uzeo sam novi komp i hteo sam da pored novog HDDa (koji je jeli, skroz prazan) dodam i ovaj stari sa instaliranim Windowsom, ali kad upalim komp krene da ucitava Windows i odmah se resetuje i pita me za mod ukljucivanja i koji god da izaberem bude isto. Kad idem na Safe Mod ne uspeva da ucita neke fajlove i prekine.

Stara konfa:
AMD Athlon 2000+
Elitegroup K7VTA3
GF 6600 AGP
384 mb RAM
Samsung HDD 80gb

Nova konfa:
AMD Athlon 64 X2 4800+
Nforce 5700 ultra
GF 7600 GT PCI-E
1GB ddr2
Maxtor HDD 320 gb

Ima li ikako nacina da stavim ovaj stari HDD na novu konfu, posto su mi na njemu svi fajlovi?
Vidi ovako odgovor je jednostavan , kada instaliraš svežu kopiju windowsa na neki računar windows se prilagodi toj hardverskoj konfiguraciji , instalira određene fajlove , drajvere i prilagodi ih trenutnoj konfiguraciji . Obično zamena kartica u konfiguraciji nije problem windows bez broblema radi , ali kada se menja "cela" konfiguracija kao što si ti to uradio pa si još promenio potpuno platformu prešao si sa k7 na k8 arhitekturu sa agp-a na pcie .... sa ddr1 na ddr2 . Jednostavno rečeno to su prevelike promene u konfiguraciji da bi windows mogao normalno da radi . Nemoj očekivati da ćeš podići taj windows na novoj mašini . Jedina stvar koja ti ostaje je da uradiš svežu instalaciju Windowsa i to da napraviš jednu particiju minimalne veličine od 20gb na novom hdd-u i tu da instaliraš windows iz razloga što je taj hard od 320gb znatno brži u odnosu na taj od 80gb gde ti se stari windows nalazi . Znači na nov hard instaliraj svežu kopiju wina a zatim sa starog harda iskopiraj bitne stvari u novo okruženje (Dookumenta ; slike ....)

Eto to je u najkraćem objašnjenje i predlog šta je preporučljivo uraditi u toj situaciji .
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2007, 12:45   #25
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

OK, hvala svima na pomoci. Prosarao sam malo po netu i video da su ovakve promene uglavnom neizbezne za novi WIn. Tako da sam instalirao Win na novi hdd prikacio stari kao secondary i prebacio sve sto mi treba. Instalirao sam vecinu programa koji mi trebaju i sad uzivam u novoj konfi evo upravo pisem sa nje Imao sam manjih problema sa driverima ali i to se resilo, pozdrav
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2007, 18:32   #26
medujche
Novi član
 
Član od: 29.6.2007.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Imam problem kome ne mogu da otkrijem uzrok.
Naime, računar mi se bez nekog vidljivog razloga restartuje. Pre nego što neko posumnja na napajanje ili memoriju, odmah da kažem da je u servisu isproban sa drugim napajanjem i drugom memorijom (memorija prolazi testove ispravnosti) ali problem ostaje. Inače mašina je
Athlon x2 3800+, Apacer 1GiB DDR2 800, MB MSI K9N4 (nForce 500 Ultra),VGA Foxconn 7300gt, Maxtor 160GiB SATA II, Nec dvdrw, tv karta intex fm 7130 (u suštini no name), modem soft link, kućište/napajanje KME 400W i oko dva meseca je stara.
Nakon više nagađanja, u servisu mi kažu da memorija mora da radi na 667MHz iako u uputstvu za ploču stoji da podržava 800MHz, a i sama memorija je DDR2800. Navodno, im se sa takvim podešavanjima nije restartovao komp.
Da li je iko imao sličan problem i kako ga je rešio, tj. postoji li neki savet za mene?
medujche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2007, 18:35   #27
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

memorija na 800 ne moze da radi sa obicnim atlonima(nije da ne radi nego ne radi na 800) a kod x2 atlona traba da radi na 800 tako ad te lazu,
Uzrok restartovanja moze da bude u NB od ploce posto se jako mnogo greje.

Edit: Sorry mislio sam da je ploca nf550,za ovu ne znam da li se greje ali proveri.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2007, 18:40   #28
medujche
Novi član
 
Član od: 29.6.2007.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ne verujem, taj NB ima veliki hladnjak, a i kućište je dobro provetreno.
Uopšte, ne bih rekla da je u pitanju pregrevanje, jer ni jedna od temperatura ne prelazi 40 stepeni.
medujche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2007, 18:47   #29
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

pa ako nije memorija,napajanje,pregrevanje moze da bude samo procesor koji se nesto baguje ili je prso,eventualno mozda neki drugi hardvw=er pravi neki konflikt.Probaj da izvadis iz kompa sve sto nije nepohodno za njegov rad,pa vidi da li se onda restartuje.Samo da dodam da je i moj komp(slican kao tvoj) zabadao pa sam mu reinstalirao sistem i sada radi normalno,znaci mozda je do windowsa.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2007, 15:43   #30
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zaglavljivanjem/restartovanjem kompjutera

Čisto da podsjetim na problem, koji još nisam u potpunosti riješio :

Citat:
ezenkiel kaže: Pregled poruke
Imam sljedeći problem :
KOnfiguracija : Ploča Asus P5B Deluxe (P965)/1GB RAMa/Celeron 3.0GHz/SBLive 5.1/HDD 300GB Seagate (SATA2)/ATI X1650 PRO

Poslije sat/dva rada u većem opterećenju (igrice, filmovi), i to najčešće poslije buđenja iz stand-by-ja, često mi se mašina prilično uspori, uz prilično intenzivan rad diska, i zvuk počinje da sjecka. Doduše, mogu da radim, ali vidno sporije.

Performance tab Task Manager-a u tim trenucima pokazuje zauzeće procesora od oko 30%, međutim, u listi procesa su svi na 0% (dobro, poneki varira, ali do maksimalno par procenata, pa padne na 0). Uključeno je da se vide procesi svih korisnika (mada je mašina sa samo jednim, admin nalogom)

Kada pokrenem Process Explorer, vidim da je to zauzece izazvano "Hardware Interrupts," nazovimo ga, procesom. Ako restartujem mašinu, pri rebootu disk neće da se detektuje. Tek ako ugasim i upalim mašinu disk se normalno detektuje i sistem se podiže.

Neka ideja ?

Pozdrav
Kao što rekoh, problem nisam do kraja riješio, ali sam bar utvrdio da (uvijek) pomaže kad, u momentu usporenja mašine, iz device managera obrišem SVE USB hubove (time i uređaje zakačene na USB - miš, štampač, dva Genius joypad-a), pa odradim refresh, i sačekam da ih sistem ponovo sve pronađe (i tako do sljedeće prilike). A kad se bolje prisjetim, problem je počeo sa instalacijom drugog joypad-a. Šta ćete, star, posenilio ...

Inače, i dalje su mi svi fajlovi i drajveri "unsigned," i, bez obzira što sam omogućio automatsku instalaciju unsigned drajvera (tj. bez pitanja), i dalje me pita "Are You Sure ...."

Informisaću vas redovno o daljnjim uspjesima . šta da se radi .... A toliko sam prezauzet da evo nemam vremena da se problemu vlastite mašine posvetim kako treba. Ako nekome nešto padne na pamet (osim formata, pliiiz), slobodno recite.

NOD32, redovno apdejtovan, kaže da nema virusa, spybot i adaware da nema spajvera, hijackthis mi ne pokazuje ništa što ne znam šta je ...
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2007, 20:35   #31
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Evo me ponovo.Promenio sam kuciste i napajanje (imam znatno bolje hladjenje), instalirao sam Windows od pocetka, memorija ispravna,
procesor se ne pregreva, jednino mi graficka (ati radeon 9600xt) pri radu skace sa 45 na preko 70 stepeni.Sve radi savrseno
dok ne pocnem da igram neku igricu...fear, stalker..onda nakon par minuta blokada,zamrzne se slika,
iskljuci monitor i onda uglavnom pomaze nasilni restart na dugme...mada desi se da se i sam neki put povrati,ali opet ubrzo blokira.
U 3dmark-u 2003 i 2005 nijednom mi nije blokirao, a tu se graficka najvise opterecuje.
Ne znam moze li bios da napravi neku brljotinu jer mi se skoro restartovao na difolt zbog slabe baterijice?Postavlja se pitanje....graficka ili bios?
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2007, 0:32   #32
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Imam problem sa seckanjem tj. ogromnim usporenjem računara. To je počelo da se dešava danas. Odjednom komp počinje da usporava, kada surfujem netom stranice počinju da zastajkuju i tek kad prođe ovo usporenje komande koje sam zadao se izvrše. Isto mi se dešava u PES 6 odjednom sve uspori počinje da secka...
Ima li neko nekakvo rešenje?
Unapred hvala...
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2007, 0:51   #33
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
Željko kaže: Pregled poruke
Imam problem sa seckanjem tj. ogromnim usporenjem računara. To je počelo da se dešava danas. Odjednom komp počinje da usporava, kada surfujem netom stranice počinju da zastajkuju i tek kad prođe ovo usporenje komande koje sam zadao se izvrše. Isto mi se dešava u PES 6 odjednom sve uspori počinje da secka...
Ima li neko nekakvo rešenje?
Unapred hvala...
Pogledaj u Task manager da se neki od procesa ne zakucava. Provjeri da nemaš virusa. Provjeri da ti HDD ne radi u PIO mode (u device manageru to provjeravaš).
Kad puštaš muziku i radiš nešto na računaru dal muzika sjecka. Da nisi instaliro neki program skoro??????
Malo detaljnije opiši šta se dešava, pa će mo vidjeti šta bi moglo da bude.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JovanK na korisnoj poruci:
Željko (18.7.2007)
Stara 18.7.2007, 1:34   #34
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ne znam šta je taj PIO mode, ali nigde ne piše u properties od HDD. Ne secka muzika i nisam instalirao ni jedan program u poslednja 2 dana a problem se pojavio danas, znači da nije do toga... Avira nije pronašla ni jedan virus...


Pa odjednom slika se zaustavi i počne polako da se pomera(secka) i tako drži minut dva i prestane...
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2007, 3:09   #35
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

PIO je programabilan ulaz - izlaz (mnogo gadan kad ti zapadne kao ispitno pitanje), tada DMA kontroler "zeva"... U sustini je mnogo sporo.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku glitch na korisnoj poruci:
Željko (18.7.2007)
Stara 18.7.2007, 3:20   #36
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
Željko kaže: Pregled poruke
Ne znam šta je taj PIO mode !


PIO/DMA mdovi su u najkraćem režimi u kojima radi HDD odnosi se na brzinu transfera podataka između HDD-a i ostatka sistema ...

Nešto malo više na tu temu ćeš naći : http://kb.iu.edu/data/agnn.html


To kako ti rade IDE uređaji (HDD-i ; CD-Romovi) to dali su u PIO ili DMI modu proverićeš na sledeći način :

Device Manager > IDE ATA /ATAPI Controler > Desni klik na "Primary IDE Chanal" (proveri takođe i Secondary Chanal) > Properties > [Tab] Advanced Settings i tu ti sve lepo piše Ako je slučajno kojim slučajem neki od kanala u PIO modu iz padajućeg menija "Transfer Mods" izaberi opciju "DMA if available" ...

Evo sve to i u slici

Poslednja ispravka: DeCoy (7.2.2019 u 21:16)
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
danini81 (11.2.2013), Željko (18.7.2007)
Stara 18.7.2007, 3:36   #37
koracvr
Novi član
 
Član od: 4.6.2007.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ljudi molim Vas za pomoc.
Skoro sam kupio novi hard disk WD 2500JB,radi super,ne pregreva se uopste,ne vise od 35 stepena. Danas mi se desilo nesto cudno, sistem radi normalno,mislim programi,muzika i to,ali kada krenem sa defragmentacijom,a koristim O&O Defragmentator i to vec duze vreme i na starom kompu sam ga koristio, tada krenu nevolje.Odjednom se na pola defragmentiranja cuje skljoc,kao kada palite prekidac za svetlo, i onda se pojavi plavi ekran sa natpisom da proverim poslednje unete softwere i instalirane hardvere,bla bla bla i pise ovo

0x0000009c ( 0x00000004 0x80545FF0 0xB2000000 0x00070F0F)

Ako neko zna u cemu je problem neka prica.
koracvr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2007, 3:46   #38
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Exclamation Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
koracvr kaže: Pregled poruke
Ljudi molim Vas za pomoc.
Skoro sam kupio novi hard disk WD 2500JB,radi super,ne pregreva se uopste,ne vise od 35 stepena. Danas mi se desilo nesto cudno, sistem radi normalno,mislim programi,muzika i to,ali kada krenem sa defragmentacijom,a koristim O&O Defragmentator i to vec duze vreme i na starom kompu sam ga koristio, tada krenu nevolje.Odjednom se na pola defragmentiranja cuje skljoc,kao kada palite prekidac za svetlo, i onda se pojavi plavi ekran sa natpisom da proverim poslednje unete softwere i instalirane hardvere,bla bla bla i pise ovo

0x0000009c ( 0x00000004 0x80545FF0 0xB2000000 0x00070F0F)

Ako neko zna u cemu je problem neka prica.

Najkraće rečeno može lako da se desi da je hdd zapatio Bed (loše sektore) Skini sa neta HDD Regenerator , on će proveriti dali na hardu postoje loši sektori i ako postoje probaće da ih popravi ..... Javi rezultate ....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2007, 3:46   #39
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

@Freško
Sve je podešeno na DMA if available...
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2007, 4:01   #40
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
Željko kaže: Pregled poruke
@Freško
Sve je podešeno na DMA if available...
Pa dobro to je OK! to samo znači da smo eliminisali jedan od potencijalnih problema zbog kojih mogu da se jave problemi koje ti trenutno imaš . Sledeća stvar koju trebaš da uradiš je da u trenutku kada se desi to "seckanje" pokušaš da otvoriš Task Manager (CTRL-ALT-DEL ) i da proveriš pod [Tabom] Processes dali se u trenutcima kada se dešava seckanje neki proces "zauzima" 100% procesorskog vremena .

Dalje nebi bilo loše da odradiš HIJACKTHIS test i da te podatke proslediš ovde i na neki od sajtova koji proveravaju te logove jedan od takvih sajtova je i http://www.hijackthis.de/ , ima dosta takvih sajtova koji proveravaju logove potraži ih na googlu barem tri kako bi bio siguran da ti je log čist.

Eto to su ti još par stvari koje možeš da probaš .... Tolko od mene zasad
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kvar, restart

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa pokretanjem računara?!? MG-RAY Kvarovi 686 25.3.2024 6:39
Restartovanje racunara... i jos ponesto :P Mithrandir Kvarovi 10 18.3.2011 22:55
potreban savet za osvežavanje računara Troll Šta da kupim? 6 5.3.2007 0:28
Nadogradnja računara za male pare MaliZmaj Šta da kupim? 3 25.2.2007 11:41
Restartovanje pri diskonektovanju???! tarantula Internet tehnologije 6 29.6.2006 23:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com