Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.6.2007, 13:54   #1
vuki_ns
Novi član
 
Član od: 13.6.2007.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom PayPal i Svet kompjutera, pomozite

Poštovani,

Kao što vam je poznato na SK forumu se već duže vreme vodi bezuspešna rasprava o PayPal, onosno činjenici da je naša dražva jedna od retkih u regionu koju ne podržava PayPal.
Dodatni revolt korisnika interneta u Srbiji, izazvalo je stavljanje na PayPal listu dodatnih 87 zemalja, među kojima su i BiH.Tako sada od bivsih repubila SFRJ, 193 zemlej koje priznaje SAD, PayPal jedino nije dostupan u nasoj zemlji, zatim Crnoj Gori i Makedoniji.

O razlozima našeg odusutav u PayPal poerodici mogli su se procitati razna mišljenja.Sa druge strane, niko iz PayPal-a nije voljan da pruzi detaljan i adekvatan odgovor o uzroku izuzeca Srbije.

Svakako, mišljenja sam da Svet kompjutera može daleko više da učini nego pojedinac.Predlazem redakciji da ovu temu istrazi na valjan nacin, da kontaktira odgovorne na visokim polozajima kako kod nas, tako i PayPal company i da nam se pruzi adekvatan odgovor.
POZIVAM KORISNIKE FORUMA DA ME PODRZE U PREDLOGU.

Naravno, PayPal ima kontakt za odnose sa medijima i ja ga prosledjujem.
http://www.pppress.co.uk/content/det...hCategoryID=-1
vuki_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2007, 14:05   #2
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: PayPal i Svet Kompjutera POMOZITE

Treba podrska? Sure, I'm in (whatever needs to be done)
Bas mi treba PayPal, hocu da kupim neke programe, a PayPal je jedini nacin... Smrc...
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2007, 14:11   #3
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: PayPal i Svet Kompjutera POMOZITE

Podržavam... bolje da si stavio temu u ovaj forum, ali valjda će je i ovde neko primetiti.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2007, 14:36   #4
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: PayPal i Svet Kompjutera POMOZITE

Naravno da sam za uvođenje PayPala ali mi se čini da će to i dalje jedno vreme za nas biti samo misaona imenica. Zašto? Pa jednostavno zato što samo trebate malo da se osvrnete na to kako kod nas još uvek funkcioniše sistem plaćanja. Za najmanju glupost morate i dalje da čekate u redovima u pošti ili banci i da popunjavate šugavi nalog za uplatu. Pet dinara, pet dinara...Uplatnica ti ne gine. Neke banke su se osmelile i ponudile uslugu elektronskog plaćanja. Koje crno elektronsko plaćanje kada za svaku transakciju novca opet morate da idete u svoju matičnu ekspozituru i popunite još jedan šugavi obrazac da bi ste mogli da plaćate na račun koji do tada niste koristili ili nije po "defaultu". Treba li da pominjem vreme koje je potrebno da recimo uplaćeni novac "legne" na račun. U suštini veoma je česta situacija da novac prvo "legne" u internom bankarskom sistemu koji je gle čuda potpuno odvojen od onog kome klijent pristupa ako izuzmemo da se otprilike svakog dana rano izjutra radi sinhronizacija "ka spolja". Neko će sada pomisliti da se situacija donekle popravila uvođenjem platnih i kreditnih kartica ali šta mislite koliku su one tek zbrku napravile u sistemu u kome se svakom prodavcu diže kosa na glavi kad treba da uradi dnevni izveštaj na fiskalnoj kasi

Nemojte da me shvatite pogrešno... Apsolutno sam za uvođenje PayPala jer znam koliko bi to pomoglo web developerima kod nas koji bi konačno imali način da razvijaju online aplikacije za elektronsko plaćanje koje radi.
Mislim samo da PayPal ima pravo da proceni da li neki prostor ispunjava uslove da na njemu ponude svoje usluge. Za nas su očigledno procenili da to još uvek nije slučaj tako da živi bili pa videli...
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2007, 14:37   #5
vuki_ns
Novi član
 
Član od: 13.6.2007.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: PayPal i Svet Kompjutera POMOZITE

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Podržavam... bolje da si stavio temu u ovaj forum, ali valjda će je i ovde neko primetiti.
Poslao sam e-mail SK ! Ako ne odgovore predlazem da im uputimo jedno zajednicko pismo
vuki_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2007, 14:42   #6
vuki_ns
Novi član
 
Član od: 13.6.2007.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: PayPal i Svet Kompjutera POMOZITE

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Za najmanju glupost morate i dalje da čekate u redovima u pošti ili banci i da popunjavate šugavi nalog za uplatu. Pet dinara, pet dinara...Uplatnica ti ne gine. Neke banke su se osmelile i ponudile uslugu elektronskog plaćanja. Koje crno elektronsko plaćanje kada za svaku transakciju novca opet morate da idete u svoju matičnu ekspozituru i popunite još jedan šugavi obrazac da bi ste mogli da plaćate na račun koji do tada niste koristili ili nije po "defaultu".
Zavisi koja Banka, to sa "didatnim obrazcima" ne ucinjeno iz razloga bezbednosti.
Banca inteza, ERSTE, itd. ne treba dodatna verifikacija onog kome se placa.Oni imaju razradjen isutem pristupu e-bank preko licnog CD-a a ERSTE preko TZV TAN tablice.
vuki_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2007, 14:54   #7
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: PayPal i Svet Kompjutera POMOZITE

Citat:
vuki_ns kaže: Pregled poruke
Zavisi koja Banka, to sa "didatnim obrazcima" ne ucinjeno iz razloga bezbednosti.
Banca inteza, ERSTE, itd. ne treba dodatna verifikacija onog kome se placa.Oni imaju razradjen isutem pristupu e-bank preko licnog CD-a a ERSTE preko TZV TAN tablice.

holodoc je mislio verovatno na Raiffeisen, oni smaraju oko "predefinisanog naloga", a kod intese je k'o sto kazes dovoljno da ti daju mini CD i mozes da placas od kuce.
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2007, 15:22   #8
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: PayPal i Svet Kompjutera POMOZITE

Većina banaka zahteva taj korak... Raiffeisen primera radi i što je najgore Komercijalna kao najjača domaća banka. Hoću da kažem da Komercijalna banka kao domaća banka ima niz pogodnosti koje strane banke zbog zakonske regulative nemaju ali sve to pada u vodu kada njeno elektrosnko plaćanje jednostavno postavlja previše ograničenja.

Što se tiče toga da je taj korak sa verifikacijom tu zbog sigurnosti to stoji ali je potpuna nebuloza da ja za uplaćivanje na recimo račun nekog fizičkog lica moram prvo da dozvolim tu transakciju. Šta će mi onda ebanking? Lakše mi je da sve odradim u banci Okej aktiviranje se radi samo jednom po računu ali opet to nije to. Drugi problem sa domaćim ebankingom je upravo pomenuto kašnjenje sa "leganjem" novca. Ponekad je potrebno i više od 24 časa za tu akciju u ebanking sistemu iako se novac već odavno nalazi na računu. Donekle slična situacija je i sa ostalim bankama. Istina nemam iskustva sa "Erste" bankom a od "Intese" sam odustao jer su bezobrazni tako da... Bar malo više od ostalih

U svakom slučaju skrećemo sa teme pa se bojim da nam miss Iris ne lupi po packu Dakle moj glas za a siguran sam da ako se to desi da će to samo biti potvrda da neki od sistema transakcije novca kod nas radi kako treba i da se neko odlučio da se uozbilji
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2007, 15:31   #9
vuki_ns
Novi član
 
Član od: 13.6.2007.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: PayPal i Svet Kompjutera POMOZITE

A gde je to moja tema zavrsila nema je vise na listi SK foruma???
vuki_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2007, 15:51   #10
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: PayPal i Svet Kompjutera POMOZITE

Ma znate sta bre, nekog treba motkom....,kad je Albanija dobila ovo, mi ispadosmo zadnja gamad.....Strasno.....
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2007, 16:24   #11
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: PayPal i Svet Kompjutera POMOZITE

Well, ja sam uvek za sve sto moze koristiti nama i gradjanima Srbije i Srbiji. Eniaroyah (ili kako vec) je u PayPal temi postavio peticiju koju sam sa zadovoljstvom potpisao, tako da imate punu podrsku od mene!
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2007, 16:42   #12
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: PayPal i Svet Kompjutera POMOZITE

Evo i još koji link vredan pažnje:

http://blog.b92.net/text/81/%C4%8Cek...%87i%20Paypal/
http://blog.nixa.co.yu/arhiva/26/pay...moje-vidjenje/
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2007, 18:29   #13
vuki_ns
Novi član
 
Član od: 13.6.2007.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: PayPal podrzava Bosnu i Albaniju...

Tesko da ce i ovo pomoci, ali idemo dalje...

Napisao sam pismo guverneru Jelasicu:

Poštovani gospodne Jelašiću,

Obraćam Vam se u ime više od 500 potpisnika peticije, (http://www.petitionspot.com/petitions/paypalserbia), za pružanje usluge plaćanja preko interneta posredstvom najpoznatijeg servisa za onlyne transkacije u svetu, onosno, PayPal www.paypal.com

Kompanmija PayPal, šro Vam je možda i poznato, pruža jednu od najbezbednijih i najrasprostranjenijih usluga onlyne transakcija .U skolpu njihovog servisa otvoreno je preko 100 miliona naloga.Na najpoznatijoj svetskoj aukcijskoj onlyne kući eBay www.ebay.com gotovo da nije moguce izvrsiti uplate bez koriscenja PayPal-a.I ne samo to, još mnogo usluga, raznog tipa, omogućuje pomenuti servis.

Pa ipak, Srbija i pored najvećeg broja izdatih platnih kartica u regionu (uključujući i međunarodne VISA, MasterCard, American Express), i dalje nije podrzana od strane kompanije PayPal, drugim rečima, nalazi se na tzv. "crnoj listi".

Dodatnu žalost kao i revolt korisnika interneta izazvalo je nedavno proširenje liste zemalja koje podražava pomenuta kompanija, (87 novih država), uključujući i republiku BiH, Hrvatsku, Sloveniju, pa i neke zemlje hiljadama kilometara daleko, koje daleko zaostaju od nas.Takođe, treba imati u vidu da od 193 države koje priznaju S.A.D, PayPal, u svom sistemu jedino nema Srbiju, Makedoniju kao i Crnu Goru.

Svaki pokušaj da se od kompanije PayPal dobije informacija usled čega naša zemlja nije na listi https://www.paypal.com/cgi-bin...roved-signup-countries-outside), završava se bez adekvatnog odgovora !

Sami više ništa nismo u mogućnosti da učinimo ! Usled toga se obraćamo lično Vama, ako i NBS kao centralnoj banci, sa molbom da nas/me obavestite da li može nešto da se učini po pitanju dodavanja i Srbije u spisak poželjnih država kada su u pitanju onlyne transakcije ?

Želim da Vas podsetim da su mnoge banke u svojoj ponudi plasirale VISA kartice namenjene isključivo za korišćenje na Internetu, ali, one su nam od male koristi ako nismo u mogućnosti da je upotrebimo usled toga što nam vrata PayPal-a i dalje ostaju zatvorena.

Srdačan pozdrav,
vuki_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2007, 22:17   #14
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: PayPal podrzava Bosnu i Albaniju...

Daleko smo mi od Paypala, a Albanci - pa oni su dobili paypal da bi lakse mogli da prodaju Busov sat.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2007, 22:21   #15
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: PayPal i Svet Kompjutera POMOZITE

@vuki_ns
Ispašću zakeralo ali mogao si da bar ispraviš greške u svom tekstu kad si ga već slao guverneru
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2007, 22:31   #16
vuki_ns
Novi član
 
Član od: 13.6.2007.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: PayPal i Svet Kompjutera POMOZITE

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
@vuki_ns
Ispašću zakeralo ali mogao si da bar ispraviš greške u svom tekstu kad si ga već slao guverneru
Već jesam ispravio, jbg greska u kucanju
vuki_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2007, 22:35   #17
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: PayPal i Svet Kompjutera POMOZITE

Podrzavam vasu kampanju u potpunosti.Samo nadam se da mejl nece zavrsiti u Recycle Bin
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2007, 23:20   #18
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: PayPal i Svet Kompjutera POMOZITE

+1 podrzavam...razlozi su vec navedeni
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2007, 23:33   #19
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: PayPal i Svet Kompjutera POMOZITE

Mislim da ćete da se načekate za paypal. Nažalost ova zemlja je promenila toliko imena, da ni sama više ne zna kako se zove. Ozbiljno, ljudi još uvek imaju SCG pasoše, lične karte sa natpisom SRJ i slično, pa verujem da jednom paypal-u uopšte nije jasno ko smo i da li postojimo. Mislim, znam da je nekome ko živi ovde sasvim poznata tranzicija SFRJ > SRJ > SICG > RS, ali stavite se u ulogu velike strane kompanije koja posluje u celom svetu, za njih smo zemlja "sad je vidiš, sad je ne vidiš", a pošto se ipak radi o protoku novca predpostavljam da smo prilično rizično tržište za tako nešto. Pored toga, treba imati u vidu da verovatno i nismo preterano interesantno tržište za paypal. Mislim, koliko ljudi koristi internet ? Koliko ljudi bi ga koristilo za online plaćanje ? I najbitnije, koliko bi novca proticalo, odnosno, koliko se može očekivati da prosečan Srbin potroši mesečno ? 40$ ? 50 $ ? Koliko tu paypal može da zaradi ? A treća stvar, i veoma bitna, naša simpatična državica ima sasvim sigurno najrestriktivnije zakone koji se tiču protoka novca, pa ako je paypal i bio zainteresovan, možda ih je to odvratilo. Sve u svemu, sve što dobijete kao odgovor od paypal-a je verovatno samo kulturno napisana rečenica "Daj bre, skini mi se s vrata".
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2007, 0:09   #20
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: PayPal i Svet Kompjutera POMOZITE

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Mislim da ćete da se načekate za paypal. Nažalost ova zemlja je promenila toliko imena, da ni sama više ne zna kako se zove. Ozbiljno, ljudi još uvek imaju SCG pasoše, lične karte sa natpisom SRJ i slično, pa verujem da jednom paypal-u uopšte nije jasno ko smo i da li postojimo. Mislim, znam da je nekome ko živi ovde sasvim poznata tranzicija SFRJ > SRJ > SICG > RS, ali stavite se u ulogu velike strane kompanije koja posluje u celom svetu, za njih smo zemlja "sad je vidiš, sad je ne vidiš", a pošto se ipak radi o protoku novca predpostavljam da smo prilično rizično tržište za tako nešto
Hmm...
Ima smisla to sto kazes, narocito sto sem nas su tu Makedonija (tj. FYRM) i novonastala Crna Gora. Sve ostale drzave u regionu bar imaju stabilna imena.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
TFT preporuke Praetorian ŠDK - Grafika 1730 12.3.2019 11:55
TOSHIBA Satellite A300D-14P l_milos83 ŠDK - Prenosni računari 19 25.10.2008 17:04
Please help? HDD nedoumica! strahinja87NS ŠDK - Nosači podataka 1 14.9.2008 14:38
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24
Svet kompjutera 5/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 210 23.5.2008 15:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com