Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.12.2007, 12:31   #21
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Zracenje Mob. Telefona !!!?

Evo sad ce strucnjak da kaze. U vasim zidovima svugde po kuci su instalacije kroz koje konstantno provode struju e sad svaki provodnik kroz kojeg prolazi struja zraci. Naravno mi ne nabijamo usi na zidove pa se to zracenje gubi dok dodje do nas. E sad antena moba je sastavljena isto od provodnika. Mi mob drzimo jako blizu uveta sto moze da izazove nezeljene efekte po nas organizam. Ali sva ta teorija jos nije potvrdjena. Nucnici jos neznaju da li je zracenje stetno ili nije. Mobilni telefoni relativno kratko postoje u sirom krugu korisnika da bi se videle dugorocne posledice.
Ja se licno ne binem za zracenje posto u danasnjem svetu to je mozda najmanji izvor stetnog uticaja na nas organizam.
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Game fever na korisnoj poruci:
Chivan (10.12.2007)
Stara 10.12.2007, 13:54   #22
Guterill
Banned
 
Član od: 24.11.2007.
Poruke: 976
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 237 puta na 106 poruka
Question Re: Zracenje Mob. Telefona !!!?

Citat:
N95
0,49 W/kg
Guterill je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 19:07   #23
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Zracenje Mob. Telefona !!!?

Štetnost zračenja JESTE potvrđena. Ono što nije jasno jeste da li je efekat prolazan ili se akumulira. Po svemu sudeći, izgleda da je prolazan.

A što se tiče same štetnosti, svodi se na to da zagreva tkiva. Imam jednog drugara koji ako razgovara mobilnim duže od 5 minuta, počne da ga boli glava.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
A M G (10.12.2007), Guterill (10.12.2007)
Stara 10.12.2007, 19:12   #24
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Zracenje Mob. Telefona !!!?

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke
Gde nalazite info o zracenju telefona,?? trebaju mi podaci za samsung d600 i nokiu 6100?
Da bi ti podaci imali ikakvog smisla, treba da imaš i podatke o tome na koji način određeni nivoi zračenja utiču na naše telo. Recimo od x do y - pecka te koža, od w do z - trnu ti ruke, od š do ž - boli te glava, od q do r - otpadaju ti uši i slično.

Ako to ne znaš, šta ti vredi što znaš nivo zdračenja?
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 19:39   #25
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Zracenje Mob. Telefona !!!?

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Imam jednog drugara koji ako razgovara mobilnim duže od 5 minuta, počne da ga boli glava.
Aha.

Citat:
Zračenje mobilnog telefona ne uzrokuje glavobolju i ne povećava krvni pritisak, saopštili su norveški naučnici u studiji objavljenoj u SAD. Osobe koje imaju glavobolje ili povećan krvni pritisak nakon telefoniranja, to osećaju samo zato što i očekuju takve simptome. Norveški naučnik Gunhild Oftedal sa Univerziteta nauke i tehnologije u Trondhajmu ispitao je grupu od 17 osoba koje imaju stalno glavobolje i druge zdravstvene nelagodnosti posle 15 do 30 minuta upotrebe mobilnog telefona.

U studiji se navodi da ne postoji realna veza izmedju zračenja telefona i glavobolja ispitanika, jer su naučnici utvrdili da nema značajnih promena u funkciji srca, mozga i krvnog pritiska.

"Takvi simptomi su rezultat negativnih očekivanja upotrebe mobilnog telefona", zaključio je Oftedal.
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 21:29   #26
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Zracenje Mob. Telefona !!!?

Mogu da primetim da mnogi ovde nemaju pojma o kakvom se zračenju radi.

To nema veze sa Černobilom. Mobilni telefon ne radi na uranijum, radi na baterije. Da radi na uranijum, jedinica zračenja bi bila u rentgenima.

Sinonim za reč zračenje (radiation) je isijavanje (toplote, svetla, ljubavi...). Zato se i kaže radijator, iako u njemu nema radioaktivnog nuklearnog materijala.

Ovo zračenje o kojem pričate je u vatima po kilogramu i izražava količinu energije koju upija jedan kilogram tkiva objekta (u slučaju mobilnog telefona, vaša glava). To upijanje energije se odražava zagrevanjem - tako rade mikrotalasne pećnice.

Dakle, malo informisanja pre paničenja ne škodi. Jer obično takvi ljudi kupuju nalepnice od presovanog čaja u TopShopu kako bi se zaštitili od "zračenja" mobilnog telefona.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Chivan na korisnoj poruci:
A M G (11.12.2007), Guterill (10.12.2007), Master Neo (10.12.2007), steve89 (10.12.2007), Željko (10.12.2007)
Stara 10.12.2007, 21:57   #27
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Zracenje Mob. Telefona !!!?

Citat:
Chivan kaže: Pregled poruke
Dakle, malo informisanja pre paničenja ne škodi. Jer obično takvi ljudi kupuju nalepnice od presovanog čaja u TopShopu kako bi se zaštitili od "zračenja" mobilnog telefona.
Ima i onaj biomed x-cleaner.

(mozda si na to mislio? )
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 22:04   #28
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Zracenje Mob. Telefona !!!?

Bas ti hvala Civane ako si mislio na mene, ja sam se malo nasalio sa Painom, i naravno da razlikujem radiaciju od staticnog elektriciteta, tj globalnog zagrevanja, medjutim 100% sam u pravu sto se tice jonizatora. Bar po sebi znam kako bolje spavam i kako mi po kozi i odeci nema elektriciteta, a tu je jos i navala negativnih opustajucih jona na pozitivne iritirajuce.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 22:17   #29
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Zracenje Mob. Telefona !!!?

Sigurno je stetno telefonirati peglom ukljucenom u struju.

Zraci ko luuudo!
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Guterill (10.12.2007), M1los (11.12.2007), todos (10.12.2007)
Stara 10.12.2007, 23:15   #30
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Zracenje Mob. Telefona !!!?

Citat:
Chivan kaže: Pregled poruke
To nema veze sa Černobilom. Mobilni telefon ne radi na uranijum, radi na baterije. Da radi na uranijum, jedinica zračenja bi bila u rentgenima.
Ne bi bila u rentgenima vec u Dzulima po kilogramu (J/KG) ili u Gray-evima, poshto radioaktivni materijali ne emituju X zrake, vec alfa, beta i gama.

Sad mi prodje kroz glavu, pa mi zivimo u jednom ogromnom el.magnetnom polju: Radio, TV i mobilni repetitori, wireless, pa Bluetooth a tu su josh i sateliti (a da ne pominjem i prirodne izvore), pa se josh nismo skuvali, tako da me telefon ne brine toliko
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
Chivan (11.12.2007)
Stara 10.12.2007, 23:30   #31
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Zracenje Mob. Telefona !!!?

Citat:
beagle kaže: Pregled poruke
Ne bi bila u rentgenima vec u Dzulima po kilogramu (J/KG) ili u Gray-evima, poshto radioaktivni materijali ne emituju X zrake, vec alfa, beta i gama.

Sad mi prodje kroz glavu, pa mi zivimo u jednom ogromnom el.magnetnom polju: Radio, TV i mobilni repetitori, wireless, pa Bluetooth a tu su josh i sateliti (a da ne pominjem i prirodne izvore), pa se josh nismo skuvali, tako da me telefon ne brine toliko
Tacno, tu su i razni talasi ,od spijunskih, preko visokih i niskih do mobilnih. Medjutim homo sapiens ne treba da se boji od toga bas toliko mnogo. Postoji i skriveni odbrambeni mehanizam tzv imunitet;primer (pretpostavka) da covek pre trista godina ne bi mogao u danasnje vreme da sastavi sa svojim odbrambenim mehanizmom ni godinu dana zivota,(odrastao covek). Zato sto mu je organizam nezan,i nezasticen.Genetski kod kod coveka se menja u hodu.(moja pretpostavka).
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2007, 0:00   #32
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Zracenje Mob. Telefona !!!?

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
... Zato sto mu je organizam nezan,i nezasticen.Genetski kod kod coveka se menja u hodu.(moja pretpostavka).
Nije ni nezan ni nezasticen vec neprilagodjen. U to vreme nisu postojale neke bolesti koje postoje danas (a verovatno su mnoge od tad istrebljene). Verovatno bi ista sittuacija bila kad bi se moderan chovek vratio u praistoriju
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
Guterill (11.12.2007), todos (11.12.2007)
Stara 11.12.2007, 12:54   #33
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Zracenje Mob. Telefona !!!?

Citat:
beagle kaže: Pregled poruke
Nije ni nezan ni nezasticen vec neprilagodjen. U to vreme nisu postojale neke bolesti koje postoje danas (a verovatno su mnoge od tad istrebljene). Verovatno bi ista sittuacija bila kad bi se moderan chovek vratio u praistoriju
Sta, bilo bi mu lose zato sto udise kiseonik, i ako je zedan sa potoka moze da popije cistu vodu. Ajde bre!!!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2007, 22:34   #34
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Zracenje Mob. Telefona !!!?

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Sta, bilo bi mu lose zato sto udise kiseonik, i ako je zedan sa potoka moze da popije cistu vodu. Ajde bre!!!
Mashish poentu. Bakterije i virusi postoje mnogo duze od choveka. Neke su nestale, neke ce tek biti otkrivene. Ja sam mislio na to da imunitet modernog choveka ne bi mogao da se izbori sa nekim "starijim" bolestima, kao shto se ni imunitet prachoveka ne bi mogao izboriti sa nekom modernom boleshcu. Uostalom vazduuh i voda nisu sterilni (chak mogu da budu i vrlo efikasni prenosioci)
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2007, 22:37   #35
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Zracenje Mob. Telefona !!!?

Citat:
romalion kaže: Pregled poruke
Zanima me kolika je "dozvoljena" vrednost zracenja mobilnih telefona??? Vidim da ima dve kategorije: SAR rating (2.0W/kg) i SAR rating (1.6W/kg) .
Moze li neko da mi pojasni...
Ima li neko svezije vrednosti sracenja (SAR) mobilnih telefona!
hahaha bese ovo 1. pitanje

Citat:
beagle kaže: Pregled poruke
Mashish poentu. Bakterije i virusi postoje mnogo duze od choveka. Neke su nestale, neke ce tek biti otkrivene. Ja sam mislio na to da imunitet modernog choveka ne bi mogao da se izbori sa nekim "starijim" bolestima, kao shto se ni imunitet prachoveka ne bi mogao izboriti sa nekom modernom boleshcu. Uostalom vazduuh i voda nisu sterilni (chak mogu da budu i vrlo efikasni prenosioci)
dokle dodjosmo
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2007, 22:46   #36
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Zracenje Mob. Telefona !!!?

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke
dokle dodjosmo
Ma znam i ja, al kad ga zanima
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2007, 23:30   #37
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Zracenje Mob. Telefona !!!?

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
A što se tiče same štetnosti, svodi se na to da zagreva tkiva.
To je glavni efekat, mada zracenje mobilnog telefona nije uvek dovoljno jako da bi izazvalo zagrevanje. Postoji i drugi efekat, a to je uticaj tog zracenja na celije. Kod svake zive celije postoji odredjeni napon na celijskoj membrani (valjda bese 70mV). Ovaj napon je jako vazan za cirkulaciju materija kroz membranu. EM zracenje moze da dovede do pojave vrtloznih struja u tkivima sto bi moglo da u nekoj meri poremeti celijski metabolizam, e sad u 99.99% slucajeva celije se izbore sa ovim problemima, ali nekad se desi da krenu da rade na malo pogresan nacin i to je onda pocetak raka. Problem je sto mi dosta dobro poznajemu uticaj jonizujuceg zracenja na organizam (radioaktivnost), ali o uticaju nejonizujuceg (EM zracenje) nemamo pojma. Nista pouzdano necemo znati o EM zracenju bar jos 20-30 godina, tj. dok ljudi koji su sada izlozeni tom zracenju ne dodju o pozne godine i/ili pocnu da pate od posledica.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nighthawk na korisnoj poruci:
Beagle (12.12.2007)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Flashovanje SE K800/W810/K750/D750 i ostalih SE telefona Milan91 Aparati i oprema 131 9.8.2011 20:56
Izbor jeftinijeg telefona iz Telenora marcos Aparati i oprema 12 11.8.2007 23:02
otkljucavanje telefona, samsung z107 @mila@ Aparati i oprema 6 20.7.2007 12:01
Povracaj obrisanih podataka sa telefona Markez Programi za mobilne telefone 6 13.7.2007 21:37
Zracenje mobilnih telefona Pantelija Aparati i oprema 13 8.2.2006 21:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com